Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις το εκανα με mastercard εθνικης!!! τα χρηματα φανηκαν αμεσως στο ballance μολις εκανα accept.και κατευθειαν παρειγγηλα με paypal! δεν παιζομαστε οι ελληναρες!!!!!!!

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Αφαιρέθηκαν οι άσεμνες εκφράσεις από το μήνυμα. Θα σε παρακαλούσα στο μέλλον να αποφεύγεις τέτοιου είδους εκφράσεις. Απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

μολις το εκανα με mastercard εθνικης!!! τα χρηματα φανηκαν αμεσως στο ballance μολις εκανα accept.και κατευθειαν παρειγγηλα με paypal! δεν παιζομαστε οι ελληναρες!!!!!!!

Δηλαδή έκανες request στο paypal βάζοντας ένα δεύτερο mail σου,ζητώντας ένα ποσό σε €

Σου ήρθε ειδοποίηση στο δεύτερο mail και πήγες στο link του paypal και έβαλες τα πραγματικά σου στοιχεία στην επιλογή για πληρωμή με κάρτα(οχι με paypal).

Η κάρτα που πλήρωσες είναι ίδια με αυτή που έχεις δηλώσει στο paypal.

 

Τα έκανες ακριβώς έτσι;

Σε ρωτώ,γιατί στο διπλανό forum λέει ο καθένας και κάτι διαφορετικό:dizzy:

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν οι αρχικές συνθήκες, που δεν επιτρέπονταν τιποτα απο κάρτες, τωρα αυτο δεν θα γίνονταν...Αλλα μαλλον γινεται γιατι αλλαξε και επιτρέπετε εστω ενα συγκεκριμένο ποσο ως όριο....Γιαυτο και στην ουσια γινεται η μεταφορα στο εξωτερικο (paypal) των χρημάτων μέσω ελληνικής πιστωτικής. Βεβαια θα σε κοβει καποια στιγμή πάλι....αν θες να κανεις καποια μεγάλη αγορά θα εχεις προβλημα πιθανον...
Link to comment
Share on other sites

Επιασε με mastercard eurobank! Μπηκαν στο balance κανονικα!! Με prepaid eurobank δεν γινοταν η συναλλαγη. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Που δίνει αυτή την επιλογή; τα χρήματα θα φύγουν από τραπεζικό λογαριασμό Γερμανίας.

 

Από λογαριασμό Γερμανίας θέλει μία με δύο εργάσιμες.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έκανες request στο paypal βάζοντας ένα δεύτερο mail σου,ζητώντας ένα ποσό σε €

Σου ήρθε ειδοποίηση στο δεύτερο mail και πήγες στο link του paypal και έβαλες τα πραγματικά σου στοιχεία στην επιλογή για πληρωμή με κάρτα(οχι με paypal).

Η κάρτα που πλήρωσες είναι ίδια με αυτή που έχεις δηλώσει στο paypal.

 

Τα έκανες ακριβώς έτσι;

Σε ρωτώ,γιατί στο διπλανό forum λέει ο καθένας και κάτι διαφορετικό:dizzy:

 

ακριβως ετσι το εκανα φιλε μου. και με την ιδια καρτα που εχω συνδεμενη στο paypal

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο κόλπο παιδιά. Με χρεωστική της Πειραιώς δεν δούλεψε, αλλά με την dynamic amex της alpha έγινε κανονικά. Έφτιαξα έναν δεύτερο λογαριασμό PayPal τον οποίο διέγραψα μόλις έγινε η συναλλαγή. Όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εκανα αλλο λογαριασμο paypal.απλα πληρωσα με την πιστωτοκη κατευθειαν το ποσο που ειχα κανει request

Πως το έκανες; Στο email που μου ήρθε δεν είχε άλλη επιλογή για πληρωμή εκτός από PayPal

Link to comment
Share on other sites

Πέτυχε και με εμένα παίδες με Debit Mastercard της eurobank.100 ευρώπουλα μεταφέρθηκαν άνετα...

Τελικά οι Έλληνες θα βρούμε την λύση σε οτιδήποτε...:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε ολους!!!

 

Με καρτα mastercard της citibank (τωρα ΑLPHA BANK) δεν περασε

 

Την δευτέρα θα δοκιμάσω με virtual της Eθνικής

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος εκανε με επιτυχια την συναλλαγη και εχει εχει ebanking μπορει να τσεκαρει το διαθεσιμο ποσο στην καρτα που εκανε την πληρωμη στο paypal? Γιατι εγω ενω μετεφερα 100€, στην κινηση της καρτας φαινεται να εφυγαν 105€. Δηλαδη εκτος απο την προμηθεια που κραταει το paypal απο το balance μηπως υπαρχει και αλλη προμηθεια? Ή ειναι προμηθεια της τραπεζας αυτο?
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

εμενα κρατησε 0,90 η τραπεζα στα 270 ευρω που εστειλα

Απο ποια τραπεζα?

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ναι και εμενα ετσι ηταν απλα στην καρτελα της PayPal επελεξα πληρωμη με πιστωτικη (debit or credit card) οπως γραφει

Στο email που σου ήρθε σου έδινε την επιλογή για πληρωμή χωρίς PayPal?

Link to comment
Share on other sites

Απο ποια τραπεζα

 

εθνικη

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο email που σου ήρθε σου έδινε την επιλογή για πληρωμή χωρίς PayPal?

 

οχι μπαινεις στην καρτελα της paypal αλλα δεν πληρωσα με τον λογαριασμο μου της paypal αλλα με την επιλογη που σου δινει απο κατω να βαλεις την καρτα σου απευθειας.παλι μεσω paypal αλλα οχι με τον λογαριασμο σου paypal

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος εκανε με επιτυχια την συναλλαγη και εχει εχει ebanking μπορει να τσεκαρει το διαθεσιμο ποσο στην καρτα που εκανε την πληρωμη στο paypal? Γιατι εγω ενω μετεφερα 100€, στην κινηση της καρτας φαινεται να εφυγαν 105€. Δηλαδη εκτος απο την προμηθεια που κραταει το paypal απο το balance μηπως υπαρχει και αλλη προμηθεια? Ή ειναι προμηθεια της τραπεζας αυτο?

Εμένα μου κράτησε 0,90 λεπτά προμήθεια η τράπεζα (eurobank).

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κράτησε 0,90 λεπτά προμήθεια η τράπεζα (eurobank).

Ναι και εμενα eurobank. Τελικα κρατα 0.90€ για καθε προσπαθεια που κανεις να μεταφερεις χρηματα. Μετα την πρωτη φορα που πετυχε η συναλλαγη, δοκιμασα αλλες 4 φορες χωρις επιτυχια, συνολο 5, οποτε ετσι δικαιολογειται το ποσο που κρατηθηκε. Ελπιζω να επιστραφουν αυτα στο διαθεσιμο υπολοιπο.Πριν που ξαναδοκιμασα τζιφος, the card cannot be used.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά σε όλους

 

ακόμα δύο αγορές,banggood-gearbest,paypal με ελληνική αμέρικαν εξπρες-alpha bank....φώτο για τους άπιστους και για τα παραπάνω σχόλια για αδυναμία πληρωμής με paypal.

 

https://www.dropbox.com/sh/44433udmtkzqlbo/AAA_qZTFN-_HRh6geLtno2Jna?dl=0

 

δεν πουλάω πνεύμα,απλά τις προάλλες σε άλλη αγορά έφαγα τρολάρισμα....:down:

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και εγω με την alpha enter debit card . Δηλαδη αιτηθηκα απο το paypal μου 200 ευρω σε ενα δευτερο mail που εχω. Ελαβα το mail με το αιτηθεν ποσο μπηκα στο paypal και επελεξα πληρωμη με καρτα. Εβαλα την ιδια καρτα που εχω δηλωμενη στoν paypal λογαριασμο αλλα τζιφος δεν το δεχτηκε. Την Δευτερα θα δοκιμασω το ιδιο αλλα νε debit της Εθνικης να δουμε αν θα το δεχτεί.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

με πιστωτική κάρτα citibank(alphabank) με πιστωτική εθνικής με χρεωστική πειραιώς τπτ

με προπληρωμένη πειραιώς γίνεται σίγουρα?το έκανε κανένας?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια για οσους δεν γινεται ισως παιζει ρολο το οριο στις αναληψεις. οπως ξερετε ειναι 420 την εβδομαδα νομιζω οποτε αν καποιος εχει καλυψει αυτο το οριο προφανως δεν μπορει να τραβηξει αλλα χρηματα απο την καρτα του για να τα στειλει στο balance
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...