Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να σου έρθει ο τετραψήφιος πρώτα για να επικυρώσεις την κάρτα που έχεις δηλώσει. Τα mail που σου έρχονται έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα (πχ έκανες την τάδε κίνηση κτλ). Οτίδηποτε άλλο που θα σου ζητάει στοιχεία, passwords κτλ θα πρέπει να σε βάλει σε υποψίες και εννοείται ότι τα σβήνεις χωρίς δεύτερη σκέψη.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να σου έρθει ο τετραψήφιος πρώτα για να επικυρώσεις την κάρτα που έχεις δηλώσει. Τα mail που σου έρχονται έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα (πχ έκανες την τάδε κίνηση κτλ). Οτίδηποτε άλλο που θα σου ζητάει στοιχεία, passwords κτλ θα πρέπει να σε βάλει σε υποψίες και εννοείται ότι τα σβήνεις χωρίς δεύτερη σκέψη.

 

O 4ψηφιος ποτε ερχεται;στην μηνιαία αναφορά ή μπορώ να ζητήσω απ την τράπεζα να τον έχω και πιο πριν!έρχεται με mail?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τον ζητήσεις και τηλεφωνικά.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

O 4ψηφιος ποτε ερχεται;στην μηνιαία αναφορά ή μπορώ να ζητήσω απ την τράπεζα να τον έχω και πιο πριν!έρχεται με mail?

Εμένα μου ήρθε σε 4 εργάσιμες ημέρες από τότε που εγγράφηκα στο paypal. Πάρε τηλέφωνο στην τράπεζά σου να σου τον πει.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη μέρα κι όλας μπορείς να πάρεις τον 4ψήφιο κωδικό.

Μπορείς είτε να πας στην τράπεζα να ζητήσεις ενημέρωση λογαριασμού, είτε να το δεις μέσω e-banking αν έχεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα και από εμένα.Έχω την εξής απορία,κατοικώ σε νησί που δεν υπάρχουν διευθύνσεις απλά με το όνομα δουλεύει το ταχυδρομείο.Τη address να δηλώσω?Και στο state-province-region να βάλω το όνομα του νησιού?Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια,θελω να προσθεσω την Alpha Bank Enter Visa(χρεωστικη)στο λογαριασμο μου στο paypal και ενω βαζω ολα τα στοιχεια σωστα,δεν μ΄αφηνει!Μου βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν μπορει να επαληθευσει τα 3 νουμερα ασφαλειας και κατι τετοιο...Επισης μου λεει οτι αν θελω να τη βαλω οπωσδηποτε,πρεπει να στειλω φωτο κι ενα εγγραφο λογαριασμου.Να αναφερω οτι σημερα πηγα να τη προσθεσω.Μηπως χρειαζεται να κανω κατι αλλο?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,θελω να προσθεσω την Alpha Bank Enter Visa(χρεωστικη)στο λογαριασμο μου στο paypal και ενω βαζω ολα τα στοιχεια σωστα,δεν μ΄αφηνει!Μου βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν μπορει να επαληθευσει τα 3 νουμερα ασφαλειας και κατι τετοιο...Επισης μου λεει οτι αν θελω να τη βαλω οπωσδηποτε,πρεπει να στειλω φωτο κι ενα εγγραφο λογαριασμου.Να αναφερω οτι σημερα πηγα να τη προσθεσω.Μηπως χρειαζεται να κανω κατι αλλο?

 

Πρεπει να στείλεις με φαξ αυτα που σου είπαν, αλλιώς δεν μπορεις να την προσθέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να στείλεις με φαξ αυτα που σου είπαν, αλλιώς δεν μπορεις να την προσθέσεις.

 

Α μαλιστα.Ευχαριστω!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

η μεταφορά χρημάτων από paypal σε τραπεζικό λογαριασμό στην Ελλάδα, γνωρίζει κάποιος αν έχει κάποια έξοδα και πόσες μέρες κάνει να ολοκληρωθεί;
Link to comment
Share on other sites

H Μεταφορά χρημάτων δεν έχει έξοδα αν είναι πάνω από 100 ευρώ ( αρκετοί έχουν αναφέρει ότι δεν υπήρξαν έξοδα και για μικρώτερα Ποσά)

Η αποστολή γίνεται από Ελληνική τράπεζα.

Η τράπεζα σου όμως μπορεί να χρεώνει έσοδα εισερχόμενου εμβάσματος .

Αυτά ποικίλουν από 0 ( Αττικής, ή Eurobank δωρεάν συναλλαγές ) μέχρι 8 ευρώ ( τράπεζα Κύπρου ) . Για το ακριβές ποσό απευθήνσου στην τράπεζα σου ή στην Ιστοσελίδα της.

Μπορεί να έρθουν ακόμα και την επόμενη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση... μου εστηλαν καποια λεφτα στο paypal και μου λεει PayPal balance: €23.80 EUR

1 αυτα πως στελνονται πισω στην prepaid μου η γενικα να τα παρω?

2 αν κανω καποια αγορα μπορω να επιλεξω να τραβιξει λεφτα απο PayPal balance?

3 αν η αγορα που θα κανω ξεπερναει το PayPal balance τα υπολοιπα θα τα τραβηξει απο την prepaid??

Link to comment
Share on other sites

Για κάτω από 100€ θα σε χρεώσει και το PayPal και η τράπεζα. Για άνω των 100€ μόνο η τράπεζα. Οπότε καλύτερα κράτα τα για μελλοντικές αγορές σου.
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση... μου εστηλαν καποια λεφτα στο paypal και μου λεει PayPal balance: €23.80 EUR

1 αυτα πως στελνονται πισω στην prepaid μου η γενικα να τα παρω?

2 αν κανω καποια αγορα μπορω να επιλεξω να τραβιξει λεφτα απο PayPal balance?

3 αν η αγορα που θα κανω ξεπερναει το PayPal balance τα υπολοιπα θα τα τραβηξει απο την prepaid??

 

1.Μέσα από το λογαριασμό σου πατάς Withdraw και ζητάς να έρθουν στον τραπεζικό σου λογαριασμό

2. Αυτόματα τα χρήματα θα τα τραβήξει πρώτα από το paypal Balance δεν χρειάζεε να κάνεις κάτι.

3. Ναί

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έκανα εγγραφή στο paypal, πρόσθεσα χρεωστική mastercard και έκανα επιβεβαίωση. Στο paypal balance εμφανίστηκε ένα ποσό 1,50 ευρώ, το οποίο προφανώς είναι επιστροφή από το αντίστοιχο που τράβηξαν από την κάρτα προς επιβεβαίωση.

Μέχρι εδώ καλά. Από δω και πέρα; Μου λέει να επιλέξω άρση ορίου στο my account, αλλά δεν βλέπω κάτι σχετικό.

Επίσης, οι συναλλαγές μέσω κάρτας πώς γίνονται; Τραβάνε χρήματα απευθείας από την κάρτα ή όπως με τον τραπεζικό λογαριασμό πρέπει να τα μεταφέρω εγώ στον λογαριασμό μου στο paypal;

Αν προσθέσεις τραπεζικό λογαριασμό (στην ουσία είναι ο ίδιος της χρεωστικής που έχω προσθέσει) μεταφέρεις ό,τι ποσό θέλεις στον λογαριασμό στο paypal. Με την χρεωστική τί κάνω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έκανα εγγραφή στο paypal, πρόσθεσα χρεωστική mastercard και έκανα επιβεβαίωση. Στο paypal balance εμφανίστηκε ένα ποσό 1,50 ευρώ, το οποίο προφανώς είναι επιστροφή από το αντίστοιχο που τράβηξαν από την κάρτα προς επιβεβαίωση.

Μέχρι εδώ καλά. Από δω και πέρα; Μου λέει να επιλέξω άρση ορίου στο my account, αλλά δεν βλέπω κάτι σχετικό.

Επίσης, οι συναλλαγές μέσω κάρτας πώς γίνονται; Τραβάνε χρήματα απευθείας από την κάρτα ή όπως με τον τραπεζικό λογαριασμό πρέπει να τα μεταφέρω εγώ στον λογαριασμό μου στο paypal;

Αν προσθέσεις τραπεζικό λογαριασμό (στην ουσία είναι ο ίδιος της χρεωστικής που έχω προσθέσει) μεταφέρεις ό,τι ποσό θέλεις στον λογαριασμό στο paypal. Με την χρεωστική τί κάνω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

 

Τα χρήματα των αγορών σου , τα χρεώνουν στην πιστωτική σου κάρτα που μόλις επιβεβαίωσες. Αν προσθέσεις τραπεζικό λογαριασμό είναι μόνο για να σου στέλνουν χρήματα. Το PAYPAL δεν μπορεί να πάρει χρήματα από τον λογαριασμό σου

Link to comment
Share on other sites

Τα χρήματα των αγορών σου , τα χρεώνουν στην πιστωτική σου κάρτα που μόλις επιβεβαίωσες. Αν προσθέσεις τραπεζικό λογαριασμό είναι μόνο για να σου στέλνουν χρήματα. Το PAYPAL δεν μπορεί να πάρει χρήματα από τον λογαριασμό σου

 

Επομένως, αν κατάλαβα καλά την χρεωστική κάρτα άδικα την προσέθεσα, σωστά;

Αν δεν έχω πιστωτική κάρτα προσθέτω τραπεζικό λογαριασμό κι από κει μεταφέρω ό,τι ποσό θέλω στον λογαριασμό μου στο paypal;

Το paypal balance είναι το χρηματικό ποσό του λογαριασμού μου στο paypal;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να μεταφέρεις χρήματα από τον τραπεζικό σου λογαριασμό στο Paypal. Αυτό ισχύει έιτε τον προσθέσεις είτε δεν τον προσθέσεις .

Την χρεωστική κάρτα μια χαρά την προσέθεσες. Και σε αυτήν χρεώνονται οι αγορές σου .

Το Paypal Balance Είναι το χρηματικό υπόλοιπο του λογαριασμού σου στο PAYPAL

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Σήμερα έφτιαξα έναν λογαριασμό paypal.Έβαλα κανονικα την χρεωστική μου κάρτα αλλά δεν μου την κάνει link και μου βγάζει αυτό το μύνημα:We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card.Μήπως φτέει το οτι μολις ειχα κανει καταθεση και δεν εχουν προλαβει τα χρηματα να μπουν στον λογαριασμο ωστε να τραβηξει η paypal το 1,5 ευρω που πρεπει?Αν οχι , τι αλλο μπορει να συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έγραψες φταίει.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα κάτι στο google και βρήκα κάτι σελίδες με τύπους που πουλάνε χρήματα από λογαριασμούς στο PayPal και PayPal accounts!!! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα κάτι στο google και βρήκα κάτι σελίδες με τύπους που πουλάνε χρήματα από λογαριασμούς στο PayPal και PayPal accounts!!! :cry:

 

Αυτα ειναι για κάποιους που ειναι κλειδωμένοι στο παυπαλ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...