Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή και εγώ έχω 7 δεν γίνεται sync. Τα αρχεία μια χαρά μπορούμε να τα δούμε!

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βασικα ειχα προβλημα με το adb αλλα τελικα εκανα λαθος στην εγκατασταση sdk μιας και ηθελε force install τα repo

το περασα και μια χαρα και drivers και flashara (myhero205) το htcsync δεν δουλεψε αλλα περασα τις επαφες απο το γουγλη και ολα καλα

θα δοκιμασω απο βδομαδα σε win7x32 να δω αμα συνχρονιζει και θα σας πω

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει κανεις ιδεα πως να περασω τις επαφες απο το gmail στο outlook 2007?

 

το προβληαμ ειναι πως αν και τις κανω export για outlook στο outlook και στο αντιστοιχο του openoffice εμφανιζει τα ελληνικα με ερωτηματικα ?????

 

εχει κανεις καμια ιδεα πως να τα μετατρεψω για να ταβλεπω κανονικα?

 

η αναποδη διαδικασια την εκανα παλια απο outlook σε gmail αλλα τωρα δε μπορω να το αλλαξω :(

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει κανεις ιδεα πως να περασω τις επαφες απο το gmail στο outlook 2007?

 

το προβληαμ ειναι πως αν και τις κανω export για outlook στο outlook και στο αντιστοιχο του openoffice εμφανιζει τα ελληνικα με ερωτηματικα ?????

 

εχει κανεις καμια ιδεα πως να τα μετατρεψω για να ταβλεπω κανονικα?

 

η αναποδη διαδικασια την εκανα παλια απο outlook σε gmail αλλα τωρα δε μπορω να το αλλαξω :(

 

εξαγωγη(επαφες ημερολογιο οτι θες) σε αρχειο-χωρισμενο με κομμα windows αποθηκευση με επιθυμητο ονομα..

μετα πας στον γοογλη στην σελιδα σου στις επαφες πανω αριστερα καπου λεει εισαγωγη,διαλεγεις το αρχειο και εισαι οκ

εμενα τα πηρε τα ελληνικα κανονικοτατα

 

και το αντιστοιχο

 

εξαγωγη σε αρχειο και εισαγωγη απο το outlook

Link to comment
Share on other sites

στο αναποδο εχω θεμα με τα ελληνικα απο gmail σε outlook :(

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο σου εξηγω οτι το εκανα και το αντιθετο και μια χαρα τα ελληνικα..

ενας αλλος τροπος ειναι να τα περασεις κατευθειαν με htcsync απο το κινητο στο outlook

τι παραθυρα εχεις?

ελληνικα αγγλικα?

office?

Link to comment
Share on other sites

αγγλικα ειναι τα windows :(

 

ισως φταιει αυτο, αλλα στο openoffice που μπορεις να διαλεξεις την κωδικοποιηση παλι δε μπορουσα να κανω τπτ

 

βεβαια παρατηρησα κατι αλλο, αμα επιλεξω να κανω export τις επαφες για google account παλι τα βλεπω τα ελληνικα μεσω του excel αλλα αμα το κανω για outlook βλεπω ????

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα την ερωτηση σου..?

δοκιμασε να περασεις ελληνικες γλωσικη υποστηριξη απο τον πινακα ελεγχου

Link to comment
Share on other sites

τελικα βρηκα το προβλημα,

 

στις ρυθμισεις στο gmail εβαλα ελληνικη γλωσσα και υστερα ολα οκ

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

μολις σημερα πηρα και γω το magic..δειχνει τελειο κινητο απλα επειδη πρωτη φορα παιρνω τετοιο κινητο ειμαι λιγο χαμενος..

θα η8ελα να με βοη8ησετε σε 2-3 πραγματακια..}

1.αν εχει βγει καποια αναβαθμιση πρωτα απο ολα που χρειαζεται να του κανω..καποιο προγραμμα εννοω

2.να μου πειτε καποια βασικα προγραμματα που ειναι απαραιτητα(πχ flash αν υπαρχει ή προγραμμα για να βλεπω βιντεακια απο youtube ή για να βλεπω ταινιες ή οτιδηποτε ειναι χρησιμο)και αν αυτα τα περναω μονο μεσω market ή τον τροπο που τα περναω..

3.αν κλεινει το internet με καποιο τροπο και μηπως αυτο φταει που μου λεει οτι ειναι αδυνατο να συνδε8ει με wi-fi

αυτα και σιγουρα θα επιστρεψω με πολλες αποριες..ζητω συγνωμη αν εχουν απαντηθει στις προηγουμενες σελιδες απλα πριν ερθει σκ μου ειναι αδυνατο να βρω τοσο χρονο να διαβασω τοσες σελιδες και για αυτο ρωτας καποια βασικα

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

raul13

1.Σε πολλές χώρες έχει γίνει αυτόματα αναβάθμιση στο Android 1.6 (τώρα έχεις 1.5). Εδώ δεν έχει γίνει(από όσο ξέρω γιατί έχω custom rom εδώ και λίγο καιρό). Αυτό που περιμένουμε σύντομαι είναι μια επίσημη rom από HTC που θα έχει sense ui (σαν του Hero) και θα έχει κανονικά ελληνικά.

 

2.Youtube βλέπεις γιατί έχει Youtube player. Για ταινίες δε το έχω χρησιμοποιήσει. Χρήσιμα προγράμματα έχουν αναφερθεί πολλές φορές στο θρεντ. Toggle Data (για να κλεινεις το ιντερνετ από παροχο και να αποφεύγεις χρεώσεις), Taskiller (για να κλείνεις προγράμματα που τρέχουν στο background), ASTRO (file manager), Google Sky Map (γιατί είναι ωραίο :P) και άλλα πολλά (υπάρχει ένα για να μετράς τν κίνηση του ιντερνετ για να μη ξεφεύγεις...το είχα παλιά αλλά δε μου έρχεται τώρα...).

 

3. Δεν καταλαβαίνω τι ακρίβώς πρόβλημα έχεις με το ιντερνετ...αν θες εξήγησε το καλύτερα...

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

μια γρηγορη ερωτηση παρακαλω..

 

1) Υποστηριζει το destinator? και αν οχι ποιοι navigation προγραμμα προτεινετε, χωρις χρηση internet.

 

Destinator για Android υπάρχει, απλά αν το θες επίσημο δεν είμαι σίγουρος πώς μπορείς να το αγοράσεις (στο market δεν βλέπουμε paid apps από Ελλάδα και η εταιρεία σε παραπέμπει στο market). Μπορεί να υπάρχει όμως τρόπος, δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα.

 

Υπάρχει επίσης το NDrive για Android.

 

Κάτι άλλο (αξιόπιστο) χωρίς internet δεν ξέρω αν και εγώ δεν θα απέρριπτα το Google Maps Navigation πριν το δούμε στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

[*]Θέμα Magic ως modem για το PC. Πώς μπορεί να γίνει; με USB; με ΒΤ; με Wifi; (να παίξει το ρόλο του access point; ) Βρήκα ένα πρόγραμμα επί πληρωμή (pda net) είναι η μόνη λύση

 

Εγώ χρησιμοποιώ το wifi-tether, είναι ασύρματο και δουλεύει άψογα, πολύ καλύτερο απ' το pda net. Θα το βρεις εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόγραμμα το είχα δει και εγώ, αλλά θέλει routed συσκευή που κάνω ακόμα...

(εκτός αν έχω καταλάβει λάθος)

σε ευχαριστώ :D

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

για αυτο έχω φρικάρει και θέλω να βάλω την 2,0! έχει δοκιμάσει κανείς?

 

εισαι λιγακι υπερβολικος...

ακοαμ ειναι σε αρχικο σταδιο η εξελιξη αυτης της rom.

αν ειναι δοκιμασε και πες μας :D

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

είμαι άσχετος απο αλλαγή rom, αρα δεν μπορώ να δοκιμάσω........

απλά βαρέθηκα την καθυστέρηση της επίσημης ελληνικής.....

κάποια καλή 1.6 να προτείνεται?

Link to comment
Share on other sites

είμαι άσχετος απο αλλαγή rom, αρα δεν μπορώ να δοκιμάσω........

απλά βαρέθηκα την καθυστέρηση της επίσημης ελληνικής.....

κάποια καλή 1.6 να προτείνεται?

 

αποψη μου βαλε την 1,5 του gyd με sence

και κανε υπομονη το πολυ σε ενα μηνα θα υπαρχουν και 1.6 με sence στους xda

ηδη υπαρχει και 2,0 με sence αλλα σε πρωιμο σταδιο θελει λιγη δουλεια ακομα...

το καλο ειναι οτι εγινε η αρχη.. πληροφοριες για το πως φλασαρεις εχει μερικες σελιδες πισω

αλλα κ καθε developer δινει οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα έλεγα να περιμενουμενα τα επίσημα releases...τι σημαινεοι οτι εχεις φρικαρει δηλαδη τι σου λειπει ακριβως που θα στο προσφερει μια ανεπισημα αναβαθμιση αυτη τη στιγμη?
Link to comment
Share on other sites

περιμένουμε τόσο καιρό μία αναβάθμηση!!!!

και εκεί που περίμεναμε την 1,6 μας λένε οτι θα πάρουμε 1,5!!! για αυτο εχω φρικάρει!!!!! τίποτα δεν μου λείπει! απλός θέλω να αλλάξω λίγο το κινητό!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...