Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια γιατί δεν μπορω να στειλω τίποτα με το bluetooth file transfer οταν παταω να κανει συνδεση με μια συσκευη μου βγαζει object push profile(OBEX OPP).return value is "false"

ξερει κανεις τίποτα???? plsss!!! :cry::cry::cry::cry:

 

nokpos σου υπενθυμίζω ότι η γραφή τύπου sms απαγορεύεται από τους κανόνες του φόρουμ και τέτοια ποστς διαγράφονται άμεσα...thanks..

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απορια αν θελω να περασω ενα ηχο στο κινητο αφου δεν γινετε b/t τοτε πως θα το κανω?

 

Φτιάχνεις στην κάρτα SD ένα φάκελο ringtones και βάζεις εκεί όποιο mp3 θέλεις να χρησιμοποιήσεις για ringtone. Από τη στιγμή που δε δουλεύει το bluetooth, θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις είτε card reader είτε να συνδέσεις το κινητό στο PC.

 

καλησπερα παιδια εχω 2 μερες που περασα την σμοκι 080 κ εδω κ καμια ωρα το κινητο το ανοιγο κ στο καπακι κλεινει καμια ιδεα κανεις?

 

Μάλλον κάποια εφαρμογή που εγκατέστησες ευθύνεται. Κάνε hard reset.

εχουμε 2 htc magic αγορασμενα απο το media οταν τα δουλευουμε με το htc sync

το ενα αφου κανει τον συγχρονισμο λεει

Συγχρονισμος τωρα

Διαχειριση συγχρονισμου

ενω το αλλο τηλ εχει και μια αλλη επιλογει δηλαδη 3 επιλογες

ξερει κανεις τιποτα ?

 

Η επιλογή αυτή είναι στο κινητό ή στο PC; Εννοείς την προσάρτηση;

 

ρε παιδια γτ δεν μπορω να στειλω τπτ με το bluetooth file transfer οταν παταω να κανει συνδεση με μια συσκευη μου βγαζει object push profile(OBEX OPP).return value is "false"

ξερει κανεις τπτ ???? plsss!!! :cry::cry::cry::cry:

 

Ποια ROM έχεις και ποια έκδοση Android; Οποιαδήποτε κάτω από 2.1 δε θα δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Όταν πήρα το magic είχε κάρτα 2gb class 2 υποθέτω!

Σκέφτομαι να πάρω μια μεγαλύτερη κάρτα και πιο γρήγορη. Έχω διαβάσει διαφορα προβλήματα με μάρκες μνημών αλλα και ταχύτητες(πχ. class 6 και 8GB).

 

Καμία πρόταση για μάρκα, μέγεθος και ταχυτητα που να είναι δοκιμασμένη και να δουλεύει καλα με το τηλέφωνο?

 

Να μην πάρουμε και καμία που δεν την αναγνωρίζει το κινητό ή πηγαίνει πιο αργά απο ότι πήγαινε!(κάπου το διάβασα κι αυτό με μια 8gb class 6).

 

Ευχαριστώ πολύ

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Την 1,5 εχω αλλά είχα στείλει πιο παλιά ,απλά δεν ξέρω αν η έκδοση που είχα ήταν πιο παλια του προγράμματός..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Όταν πήρα το magic είχε κάρτα 2gb class 2 υποθέτω!

Σκέφτομαι να πάρω μια μεγαλύτερη κάρτα και πιο γρήγορη. Έχω διαβάσει διαφορα προβλήματα με μάρκες μνημών αλλα και ταχύτητες(πχ. class 6 και 8GB).

 

Καμία πρόταση για μάρκα, μέγεθος και ταχυτητα που να είναι δοκιμασμένη και να δουλεύει καλα με το τηλέφωνο?

 

Να μην πάρουμε και καμία που δεν την αναγνωρίζει το κινητό ή πηγαίνει πιο αργά απο ότι πήγαινε!(κάπου το διάβασα κι αυτό με μια 8gb class 6).

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Eγω αυτην εχω παρει, δουλευει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, το πήρα απόφαση και την σκέφτομαι για CM6. Μερικές ερωτήσεις όμως:

 

1) Παίζουν τα πάντα; Bluetooth, κάμερες, λεντάκια κτλ; Κανένα issue;

 

2) Σταθερότητα και μπαταρία σε σχέση με την επίσημη ελληνική 1.5 με sense;

 

3) Είναι multilanguage; Προφανώς με ενδιαφέρουν τα Ελληνικά εδώ! Και πληκτρολόγιο αλλά και περιβάλλον

 

4) Στο ξεκίνημα, γνωρίζει τα δικά μας APN;

 

5) Υπάρχει μια αναφορά ότι έχει το ADW Launcher και αν τον βγάλεις πρέπει να βάλεις άλλον. Δεν υπάρχει από πίσω δλδ ο τυπικός της Google; Αν δεν υπάρχει, μπορεί να μπει;

 

6) Οι εφαρμογές dialer, calendar κτλ που μπαίνουν ως πακέτο (από ότι βλέπω) είναι στα ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

[quote=συνδέσεις το κινητό στο PC.

 

 

 

 

 

 

Η επιλογή αυτή είναι στο κινητό ή στο PC; Εννοείς την προσάρτηση;

 

 

 

 

 

ναι Βασιλη στον υπολογιστη!!:worry:

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω σ ευχαριστώ πολύ.

Μήπως έχεις υπόψιν σου και κάτι άλο (μιας και το έχεις με τις ρυθμίσεις!)

Εχω ένα πρόβλημα.Οταν συνδέω το τηλέφωνο με το καλώδιο USB (ενώ έχω εγκαταστήσει στον υπολογιστή το Htc sync την τελευταία έκδοση) και ενώ αναγνωρίζει την κάρτα sd αν θέλω να δώ τα αρχεία, δέν μου δίνει την επιλογή για συγχρονισμό, και το htc sync στον υπολογιστή δεν αναγνωρίζει το κινητο.Στις συσκευές αν πάω στον υπολογιστή βλέπω το κινητο το αναγνωρίζει σαν MY HTC αλλα το htc sync τίποτα!

 

το κινητο το πηρα μεταχειρισμένο και αυτός που μου το έδωσε μου είπε πως εχει απενεργοποιήσει την επιλογή όταν το συνδέεις με usb στον υπολογιστή να σου δίνει την επιλογή συγχρονισμου και να σου δίνει μόνο την επιλογή του να διαβάζεις την κάρτα μνήμης,(γιατι αυτός δεν το χρησιμοποιούσε).

Ερώτηση: που ειναι η ρύθμιση αυτή στα μενού του τηλεφώνου γιατι θέλω να την αλλάξω και να βάλω πάλι να μου δίνει την δυνατότητα συγχρονισμού.

 

Έχω βγάλει τα μάτια μου αλλα τίποτα!

 

το ιδιο προβλημα εχω με τον συγχρονισμο,μονο να την διαβαζει μπορει και μου γραφει στο devices 'my htc':(

Link to comment
Share on other sites

Οκ, το πήρα απόφαση και την σκέφτομαι για CM6. Μερικές ερωτήσεις όμως:

 

1) Παίζουν τα πάντα; Bluetooth, κάμερες, λεντάκια κτλ; Κανένα issue;

Παίζουν όλα.

2) Σταθερότητα και μπαταρία σε σχέση με την επίσημη ελληνική 1.5 με sense;

Από όσο το δουλεύω φαίνεται σταθερό. Μπαταρία 2 ημέρες με τα πάντα ανοιχτά (wifi, bluetooth, 3G, sync).

3) Είναι multilanguage; Προφανώς με ενδιαφέρουν τα Ελληνικά εδώ! Και πληκτρολόγιο αλλά και περιβάλλον

Ελληνικό UI (με κάποιες ελάχιστες αμετάφραστες εξαιρέσεις. Από την 6.0.0 final και Ελληνικά στο default keyboard :O

4) Στο ξεκίνημα, γνωρίζει τα δικά μας APN;

Ναι, κανονικά.

5) Υπάρχει μια αναφορά ότι έχει το ADW Launcher και αν τον βγάλεις πρέπει να βάλεις άλλον. Δεν υπάρχει από πίσω δλδ ο τυπικός της Google; Αν δεν υπάρχει, μπορεί να μπει;

Έχει τον ADW αλλά μπορείς να βάλεις όποιον θέλεις χωρίς πρόβλημα.

6) Οι εφαρμογές dialer, calendar κτλ που μπαίνουν ως πακέτο (από ότι βλέπω) είναι στα ελληνικά;

Έχω το κινητό στα Αγγλικά τώρα και δεν μπορώ να σου πω σίγουρα, αλλά από ότι θυμάμαι ναι.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, το πήρα απόφαση και την σκέφτομαι για CM6. Μερικές ερωτήσεις όμως:

 

1) Παίζουν τα πάντα; Bluetooth, κάμερες, λεντάκια κτλ; Κανένα issue;

 

2) Σταθερότητα και μπαταρία σε σχέση με την επίσημη ελληνική 1.5 με sense;

 

3) Είναι multilanguage; Προφανώς με ενδιαφέρουν τα Ελληνικά εδώ! Και πληκτρολόγιο αλλά και περιβάλλον

 

4) Στο ξεκίνημα, γνωρίζει τα δικά μας APN;

 

5) Υπάρχει μια αναφορά ότι έχει το ADW Launcher και αν τον βγάλεις πρέπει να βάλεις άλλον. Δεν υπάρχει από πίσω δλδ ο τυπικός της Google; Αν δεν υπάρχει, μπορεί να μπει;

 

6) Οι εφαρμογές dialer, calendar κτλ που μπαίνουν ως πακέτο (από ότι βλέπω) είναι στα ελληνικά;

 

1) H camera κανει νερα που και που και αρκετα συχνα εχει fc ενω καποιες φορες οταν πατας το εικονιδιο κανει επανεκκινηση. Η γκαλερι οταν αλλαζεις rotation παραμορφωνει την εικονα. Μπαταρια μια μερα κι εχει αλλοπρόσαλλη συμπεριφορα αλλα περιμενω μηπως στρωσει γιατι και η 5.0.8 στην αρχη τα ιδια μου εκανε. Αυτα τα θεματα τα εχουν αναφερει και πολλοι αλλοι στο xda, ελπιζω να διορθωθουν. Κατι μου λεει οτι αυτη η εκδοση δεν επρεπε να χαρακτηριστει stable.

Τα λεντακια και το bt,wifi δουλευουν. Το τρακμπολ δουλευει μονο στις εισερχομενες.

 

2)Αν εξαιρεσουμε τα παραπανω αξιοπιστη ειναι, για την μπαταρια σου ειπα. γενικα παντως βλεπω πολλα drain προβλεμσ στο xda.

 

3)ναι αλλα και να μην ηταν υπαρχει το more locale 2

 

4)ναι δεν ειχα προβλημα.

 

5)χρησιμοποιω launcher pro και δεν εχω δοκιμασει να βγαλω τον adw, οποτε δεν ξερω.

 

6)το χρησιμοποιω στα αγγλικα οποτε και παλι δεν ξερω.

 

Παντως αμα σε ενδιαφερει υπαρχει και η rooted ροτζερς 2.1 που ακουγεται οτι ειναι πιο αξιοπιστη κι εχει και sense. Eγω σκεφτομαι να παω προς τα κει.

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπα και πιο πανω οταν ανοιγω την εφαρμογει htc syns με βγαζει τα εξεις

 

Συγχρονισμος τωρα

Διαχειριση Συγχρονισμου

 

δεν βγαζει στο δικο μου

 

Εγκατασταση Εφαρμογων

τι περεπει να κανω?

και το αλλο γιατι δεν με βγαζει το συμβολο του 3G δεν ειναι 3G?

αυτα τα ολιγα:(

Link to comment
Share on other sites

Είναι 3G. Εάν δεν έχεις ρυθμίσει κάποιο APN, για να συνδέεσαι στο internet μέσω κινητής, τότε δε θα σου βγάζει κάποιο εικονίδιο. Εάν σου βγάζει το H, είσαι σε δίκτυο HSPA, που είναι γρηγορότερο του 3G, ενώ αν βγάζει G, είσαι συνδεμένος με GPRS, που έχει τη μικρότερη ταχύτητα (κάτι σαν dial-up).

 

Όσο για το HTC Sync, πιθανότατα δε σου βγάζει την επιλογή για την εγκατάσταση εφαρμογών, γιατί δεν έχεις επιλεγμένο το USB debbuging. Πήγαινε Ρυθμίσεις -> εφαρμογές και ενεργοποίησέ το από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα πριν απο λιγο εβαλα την smoki 0,8 και οπως οι περισσοτερες ρομ ουτε σε αυτη δεν δουλευει η καμερα απλα μαυριζουν τα παντα ...το κινητο δεν κολαει αλλα μονο με το home ξεκολαει η καμερα .

καμια γνωμη ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα πριν απο λιγο εβαλα την smoki 0,8 και οπως οι περισσοτερες ρομ ουτε σε αυτη δεν δουλευει η καμερα απλα μαυριζουν τα παντα ...το κινητο δεν κολαει αλλα μονο με το home ξεκολαει η καμερα .

καμια γνωμη ?

 

Βάλε την RCMagic από το xda, που είναι επίσημη 2.1 για Magic και δουλεύουν όλα. Έχει κάποια bugs (από τη μαμά HTC και όχι από τον developer του xda), αλλά σε γενικές γραμμές είναι σταθερή και αξιόλογη.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την RCMagic από το xda, που είναι επίσημη 2.1 για Magic και δουλεύουν όλα. Έχει κάποια bugs (από τη μαμά HTC και όχι από τον developer του xda), αλλά σε γενικές γραμμές είναι σταθερή και αξιόλογη.

 

 

rcmagic η την rogers ???

Link to comment
Share on other sites

@georgemv, contime: Ευχαριστώ καταρχήν για τον κόπο σας να απαντήσετε στις αρκετές ερωτήσεις μου. Δυστυχώς από τα όσα μου γράφετε η 6 δεν είναι ακόμα έτοιμη για prime time χρήση :(

 

Έχει τον ADW αλλά μπορείς να βάλεις όποιον θέλεις χωρίς πρόβλημα.
Δλδ άμα τον ξηλώσω θα κρεμάσει το κινητό; Δεν μένει ως launcher o stock της Google;

 

3)ναι αλλα και να μην ηταν υπαρχει το more locale 2

 

[...]

 

Παντως αμα σε ενδιαφερει υπαρχει και η rooted ροτζερς 2.1 που ακουγεται οτι ειναι πιο αξιοπιστη κι εχει και sense. Eγω σκεφτομαι να παω προς τα κει.

Ψιλοσιχαίνομαι το sense να πάρει, αλλά επειδή το βασικό μου κριτήριο είναι σταθερότητα σε αυτήν θα πάω (η RAV έμεινε σε 1.6 τελικά)... Αλλά εδώ με μπερδεύεις λίγο με το more locale. Και μένα με ενδιαφέρει η καθαρή/απλή Rogers 2.1. Μπορώ όμως να τη γυρίσω ολόκληρη στα ελληνικά με το more locale 2; Με το τελευταίο από ότι κατάλαβα, μπορείς να αλλάζεις το locale του κινητού, μεταξύ αυτών των οποίων έχει στο firmware. Στη stock rogers ας πούμε έχει Αγγλικά και Γαλλικά. Μπορώ με τo more locale να το γυρίσω σε Ελληνικά αλλά να είναι και εξελληνισμένο όλο το περιβάλλον (sense εφαρμογές κτλ);

 

Και μια τελευταία ερώτηση: η stock rogers δεν έχει νομίζω APN των Ελληνικών παρόχων. Μπορώ με κάποιο τρόπο να τα "πετάξω" πάνω στο κινητό μετά το φλασάρισμα, αλλά πριν μπουτάρει το κινητό; O λόγος που το ρωτάω είναι ώστε να μπορέσει να παίξει ο wizard στο πρώτο boot κατευθείαν (υπάρχει λόγος που το ζητάω).

Edited by carmik
Link to comment
Share on other sites

rcmagic η την rogers ???

 

RCMagic γιατί με τη rogers δε θα έχεις ελληνικά (τουλάχιστον όχι χωρίς να χρειαστεί να ψαχουλέψεις).

 

ουτε στην rcmagic δουλευει η καμερα.. εδω εχω και restart.

παμε για την rongers ...

 

Την έχω εδώ και 4-5 μέρες και όλα δουλεύουν ρολόι. Μεταξύ αυτών και η κάμερα. Κάνε wipe πριν την εγκαταστήσεις και καλού κακού και format την SD (αφού έχεις κάνει backup).

 

Δυστυχώς από τα όσα μου γράφετε η 6 δεν είναι ακόμα έτοιμη για prime time χρήση :(

 

Και μένα με ενδιαφέρει η καθαρή/απλή Rogers 2.1. Μπορώ όμως να τη γυρίσω ολόκληρη στα ελληνικά με το more locale 2. Με το τελευταίο από ότι κατάλαβα, μπορείς να αλλάζεις το locale του κινητού, μεταξύ αυτών των οποίων έχει στο firmware. Στη stock rogers ας πούμε έχει Αγγλικά και Γαλλικά. Μπορώ με τo more locale να το γυρίσω σε Ελληνικά αλλά να είναι και εξελληνισμένο όλο το περιβάλλον (sense εφαρμογές κτλ);

 

Και μια τελευταία ερώτηση: η stock rogers δεν έχει νομίζω APN των Ελληνικών παρόχων. Μπορώ με κάποιο τρόπο να τα "πετάξω" πάνω στο κινητό μετά το φλασάρισμα, αλλά πριν μπουτάρει το κινητό; O λόγος που το ρωτάω είναι ώστε να μπορέσει να παίξει ο wizard στο πρώτο boot κατευθείαν (υπάρχει λόγος που το ζητάω).

 

Πιστεύω ότι η Cyanogen είναι πανέτοιμη για καθημερινή χρήση. Θεωρώ ότι είναι η καλύτερη ROM που έχει φτιάξει η ομάδα του Cyanogen.

 

Η RCMagic δεν είναι "πειραγμένη" σε σχέση με τη Rogers. Ο developer ενεργοποίησε τις πολλαπλές γλώσσες, αφαίρεσε κάποιες εφαρμογές που είναι αποκλειστικά για τη Rogers κι έβαλε λίστα με APNs. Δεν έχει αλλάξει κάτι στον πυρήνα της ROM.

 

Μπορείς να βάλεις τη λίστα με τα APNs στη ROM της Rogers, αρκεί να ξέρεις να υπογράφεις ψηφιακά ROMs. Δεν είναι πολύ δύσκολο, αρκεί να έχεις όρεξη και χρόνο, για ν' ασχοληθείς. Μπορείς να πάρεις το apns-conf.xml από τη ROM του Cyanogen και να το βάλεις στο /system/etc στη ROM της Rogers. Μετά αρκεί να την υπογράψεις και είσαι έτοιμος να τη φλασάρεις.

Link to comment
Share on other sites

RCMagic γιατί με τη rogers δε θα έχεις ελληνικά (τουλάχιστον όχι χωρίς να χρειαστεί να ψαχουλέψεις).

Ρε να πάρει :(

 

Την έχω εδώ και 4-5 μέρες και όλα δουλεύουν ρολόι. Μεταξύ αυτών και η κάμερα. Κάνε wipe πριν την εγκαταστήσεις και καλού κακού και format την SD (αφού έχεις κάνει backup).
Βασίλη έχεις την 2 ή την 3.0; Με κάποιο app pack ή χωρίς; Έχουν αναφερθεί αρκετά FC, κοψίματα ενώ μιλάς κτλ...

 

Πιστεύω ότι η Cyanogen είναι πανέτοιμη για καθημερινή χρήση. Θεωρώ ότι είναι η καλύτερη ROM που έχει φτιάξει η ομάδα του Cyanogen.

Βλέπω όμως ότι ακόμα υπάρχουν προβλήματα σταθερότητας ...

 

Η RCMagic δεν είναι "πειραγμένη" σε σχέση με τη Rogers. Ο developer ενεργοποίησε τις πολλαπλές γλώσσες, αφαίρεσε κάποιες εφαρμογές που είναι αποκλειστικά για τη Rogers κι έβαλε λίστα με APNs. Δεν έχει αλλάξει κάτι στον πυρήνα της ROM.
Κάτι υπάρχει διαφορετικό, που επηρεάζει τη σταθερότητα του πράγματος.

 

Μπορείς να βάλεις τη λίστα με τα APNs στη ROM της Rogers, αρκεί να ξέρεις να υπογράφεις ψηφιακά ROMs. Δεν είναι πολύ δύσκολο, αρκεί να έχεις όρεξη και χρόνο, για ν' ασχοληθείς. Μπορείς να πάρεις το apns-conf.xml από τη ROM του Cyanogen και να το βάλεις στο /system/etc στη ROM της Rogers. Μετά αρκεί να την υπογράψεις και είσαι έτοιμος να τη φλασάρεις.
Δεν βλέπω να το παλεύω :) Μήπως στο ξεκίνημα ο wizard μπορεί να κάνει τις αρχικές ρυθμίσεις με κάποιο Wifi ίσως;
Link to comment
Share on other sites

Δλδ άμα τον ξηλώσω θα κρεμάσει το κινητό; Δεν μένει ως launcher o stock της Google;

 

Δεν μπορείς να κάνεις απεγκατάσταση ούτε κάνει updates...δεν φαίνεται στο μάρκετ σαν download.

Είναι ο default Launcher του κινητού και για να τον ξηλώσεις πρέπει να κάνεις απεγκατάσταση μέσω terminal με su permisions (ή και μέσω κανενός app...δεν το έχω ψάξει)

Πάντως αν θές light launcher έχει βγάλει έναν ο Cyanogen που είναι σαν τον απλό της google για froyo και τον δίνει σαν paid app στο μαρκετ (donate) αλλά τον έχει ανεβάσει free στο xda...

Τώρα τι θα γίνει αν εγκατστήσεις άλλο launcher και κάνεις uninstall τον ADW δεν έχω ιδέα...θέλω να πιστεύω ότι το κινητό θα δεί τον Launcher που υπάρχει και θα τον χρησιμοποιήσει...

 

α και να το ξαναπώ: Cyanogenmod all the way for ever!! Είναι αξιόπιστη, γρήγορη, ελαφριά και full customizable!

Edited by kapsidi

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα έχω 3 ερωτήσεις για το calendar !

 

1)Οταν μπαίνω στο calendar και πάω στην προβολή agenda (φαντάζομαι αυτό είναι να σου δείξει ότι έχεις σε όλο το ημερολόγιο) δεν μου εμφανίζει τίποτα, κενή οθόνη. Αν μπώ απο το pc στο gmail kai παω ημερολόγιο και αντζεντα μου τα δείχνει. Τί μπορεί να φταίει?

 

2)Υπάρχει τρόπος να δείς τα tasks(εργασίες) απο την εφαρμογή του κινητου calendar? (της google)

 

3)Υπάρχει ενα link με το ελληνικο εορτολόγιο της google που μπορείς να το κάνεις εισαγωγή και στο ημερολόγιο σου. Αν το εισάγεις θα σου γεμίσει όλο το ημερολόγιο με τις Ελληνικίες γιορτές? Δηλαδή αν μπείς στην λίστα σου μετα στο ημερολογιο σου θα έχεις "απειρες" εγγραφές με όλες τις γιορτές?

 

Ευχαριστω πολυ

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Φόρεσα στο magic μου την rcmagic 3.0 προχθές και ήθελα νας μοιραστώ μαζί σας τις εντυπώσεις μου.

  • Καταρχήν όπως ήδη έχει αναφερθεί παίζουν τα πάντα στο κινητό.

  • Σταθερότατη, εδώ και δύο μέρες που τη χρησιμοποιώ και έχω πραγματικά ξεζουμίσει το κινητό δεν έχω δει ούτε ένα κόλλημα. Ίσως τα fcs που αναφέρονται στο xda οφείλονται σε λάθος τρόπο εγκατάστασης (δεν έγινε πχ wipe) ή στα επιπρόσθετα πακέτα εφαρμογών...

  • Ταχύτατη. Δεν είχα δοκιμάσει πριν άλλη custom rom, φορούσα την επίσημη ελληνική 1.5 και μπορώ να πω ότι σε σύγκριση με αυτή τη rom η rcmagic απλά δε πιάνεται σε θέμα ταχύτητας. Το κινητό ανταποκρίνεται αμέσως στην αφή ενώ με την 1.5 έβλεπα που και που κολλήματα. Και όσο για το γεγονός ότι αναφέρεται ως βαριά rom, άποψή μου είναι πως βαριά την κάνουν είτε τυχόν κακογραμμένες εφαρμογές που εγκαθιστούμε είτε η χρήση επιπρόσθετων όπως τα lwp που δεν είναι ότι καλύτερο μπορεί να χειριστεί ο επεξεργαστής του magic μας.

  • Όσο για την κατανάλωση ακόμα δεν έχω βγάλει ακριβές συμπέρασμα, αλλά από ότι μου φαίνεται τα πάει καλύτερα σε σχέση με την 1.5 που είχα. Απλά να αναφέρω ότι φόρτισα το κινητό προχθές το απόγευμα πλήρως και τώρα είναι στο 65% έχοντας χρησιμοποιήσει αρκετά το wifi αυτές τις μέρες...

Έχω ακούσει και για την cyanogen πολύ καλά λόγια αλλά μιας και δεν την έχω δοκιμάσει προτείνω ανεπιφύλακτα την rcmagic μιας και είναι σταθερότατη και δουλεύουν τα πάντα. Εγώ πραγματικά ένοιωσα ότι έχω άλλο κινητό από όταν τη φόρεσα...

[http://www.cs.uoi.gr/~gkappes/] - My home place

[http://www.debian.org] - Debian GNU/ Linux

Link to comment
Share on other sites

Σαν σταθερότητα ρε παιδιά η CM είναι καλύτερη ή χειρότερη από την RCRogers; Δεν πολυγουστάρω Sense, αλλά στην ανάγκη ... :p

 

1)Οταν μπαίνω στο calendar και πάω στην προβολή agenda (φαντάζομαι αυτό είναι να σου δείξει ότι έχεις σε όλο το ημερολόγιο) δεν μου εμφανίζει τίποτα, κενή οθόνη. Αν μπώ απο το pc στο gmail kai παω ημερολόγιο και αντζεντα μου τα δείχνει. Τί μπορεί να φταίει?

Δεν έχεις συγχρονισμό μεταξύ των 2. Ψάξε τις ρυθμίσεις συγχρονισμού. Οι επαφές σου είναι πάνω στο Google και αυτές; Αν ναι, αυτές συγχρονίζονται εντάξει;

 

2)Υπάρχει τρόπος να δείς τα tasks(εργασίες) απο την εφαρμογή του κινητου calendar? (της google)
Από ό,τι θυμάμαι, όχι.

 

3)Υπάρχει ενα link με το ελληνικο εορτολόγιο της google που μπορείς να το κάνεις εισαγωγή και στο ημερολόγιο σου. Αν το εισάγεις θα σου γεμίσει όλο το ημερολόγιο με τις Ελληνικίες γιορτές? Δηλαδή αν μπείς στην λίστα σου μετα στο ημερολογιο σου θα έχεις "απειρες" εγγραφές με όλες τις γιορτές?
Λειτουργεί ως πρόσθετο ημερολόγιο.

 

Παιδιά καλημέρα! Φόρεσα στο magic μου την rcmagic 3.0 προχθές και ήθελα νας μοιραστώ μαζί σας τις εντυπώσεις μου.

Μεγειές!

 

Ποιο radio έχεις;

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Μεγειές!

 

Ποιο radio έχεις;

 

Ευχαριστώ!

Έβαλα το ράδιο 6.35.10.18 και spl 1.76.2007

[http://www.cs.uoi.gr/~gkappes/] - My home place

[http://www.debian.org] - Debian GNU/ Linux

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Έβαλα το ράδιο 6.35.10.18 και spl 1.76.2007

 

Έχεις την καλοσύνη να δώσεις ποιες εντολές έδωσες σε όλη τη διαδικασία για αλλαγές radio, fastboot κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...