Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορώ με κάποιο τρόπο να αποθηκεύσω οτιδήποτε έχω στο κινητό έτσι ώστε οταν κάνω hard reset να τα επαναφέρω όλα όπως ήταν (εφαρμογές,συντομεύσεις,widgets κ.τ.λ.) και να μην χρειάζεται να τα κατεβάζω πάλι ένα ένα?

 

με το titanium backup μπορεισ να το κανεις αυτο αλλα τα widget θα πρεπει να τα περασεις χειροκινητα εσυ μετα.. αυτο που θα γλιτωσεις ειναι οι εφαρμογες..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπον αυτη την στιγμη εχω την cyanogen 5.0.8 και αφου εβαλα και την 5.0.7 και την 6,0,0 νομιζω οτι σαν την δικια του δεν εχει.

ξερει κανεις αν μπορω να παω παλι στη αρχικη εκδοση του magic μου ??

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσα τον οδηγό σε CM 6 RC3 http://bit.ly/aXoIPh

 

λοιπον αυτη την στιγμη εχω την cyanogen 5.0.8 και αφου εβαλα και την 5.0.7 και την 6,0,0 νομιζω οτι σαν την δικια του δεν εχει.

ξερει κανεις αν μπορω να παω παλι στη αρχικη εκδοση του magic μου ??

 

Βαλε του amon ra την ρομ ΑΝDROID 1.6. Eιναι η πιο γρηγορη για αυτο το κινητο. LINK: http://bit.ly/keWvK

Edited by manom18x

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσα τον οδηγό σε CM 6 RC3 http://bit.ly/aXoIPh

 

 

 

Βαλε του amon ra την ρομ ΑΝDROID 1.6. Eιναι η πιο γρηγορη για αυτο το κινητο. LINK: http://bit.ly/keWvK

 

ελληνικα δεν εχει απο οτι ειδα ?!

με αλλα λογια δεν μπορω να παω ξανα στην εργοστασιακη rom και spl ??

 

και κατι αλλο η καμερα δεν δουλευει σωστα σε καμια εκδοση ?

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

ελληνικα δεν εχει απο οτι ειδα ?!

με αλλα λογια δεν μπορω να παω ξανα στην εργοστασιακη rom και spl ??

 

και κατι αλλο η καμερα δεν δουλευει σωστα σε καμια εκδοση ?

 

Εάν θέλεις να βάλεις την αρχική ρομ απλά κατεβάζει το RUU από το site της HTC και το τρέχεις. Πάντως η ρομ smoki δεν είχε πρόβλημα με την κάμερα, εκτός εάν μιλάς για froyo ρομ οπότε δεν υπάρχει καμμία που να δουλεύει η κάμερα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλεις να βάλεις την αρχική ρομ απλά κατεβάζει το RUU από το site της HTC και το τρέχεις. Πάντως η ρομ smoki δεν είχε πρόβλημα με την κάμερα, εκτός εάν μιλάς για froyo ρομ οπότε δεν υπάρχει καμμία που να δουλεύει η κάμερα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

ναι αλλα καμια εκδοση του cyanogen δεν εχει το htc sync μεσα πως θα το κανω?

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω το φορουμ

 

εχω ενα προβλημα με το gps! το ανοιγω , ανοιγω μετα το ndrive και δεν με με εντοπιζει ποτε! μου ειχε πει να κατεβασω να κανω fix!

 

με ποιο προγραμμα γινεται αυτό???

 

ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω το φορουμ

 

εχω ενα προβλημα με το gps! το ανοιγω , ανοιγω μετα το ndrive και δεν με με εντοπιζει ποτε! μου ειχε πει να κατεβασω να κανω fix!

 

με ποιο προγραμμα γινεται αυτό???

 

ευχαριστω εκ των προτερων...

 

gps status

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

gps status

 

ναι αυτο εχω αλλα παλι δεν γινεται τιποτα!

 

το ανοιγω και πολυ σπανια πιανει!!!το ndrive αναμενει σημα! τι να φταιει??

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είσαι μέσα σε κάποιο κτίριο; Αν είσαι έξω, σε ανοιχτό ουρανό και με σύνδεση internet θα πρέπει να πιάσει πολύ γρήγορα σήμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ασχετο με ολα αυτα μια ερωτηση: εχει κανεις την θηκη golla gavin phone wallet με το magic του να μου πει αν συμφερει?

Αν οχι, ποια αξιζει?

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα καμια εκδοση του cyanogen δεν εχει το htc sync μεσα πως θα το κανω?

Eάν μπείς σε fastboot mode τρέχει το ruu κανονικά.Θα σου πρότεινα βέβαια να αλλάξεις radio & spl και να βάλεις την 2.1 ρομ του smoki η οποία ήταν η καλύτερη ρομ που είχα βάλει στο magic μου. Το 1.5 δεν λέει με τίποτα.

 

ναι αυτο εχω αλλα παλι δεν γινεται τιποτα!

 

το ανοιγω και πολυ σπανια πιανει!!!το ndrive αναμενει σημα! τι να φταιει??

 

Τι rom έχεις ; Σε κάποιες custom όπως η smoki για να δουλέψει το gps θα πρέπει να το ανοίξεις να κάνεις επανεκκίνηση και μετά δουλεύει κανονικά.

Edited by Nikos_s3
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! ρε παιδια για οσους εχουν βαλει τη cyanogen rc3 εχουν επανεκινησεις συχνες? εχτες απο το μεσσημερι μεχρι το βραδυ μου εκανε τουλαχιστον 5-6.. εκτος αν φταιει καμια εφαρμογη που περασα :S
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ,έχω φάει μεγάλη ήττα με τα sms του magic (stock firmware).

 

σε αγγλικούς χαρακτήρες, σε μερικά τηλέφωνα τα γράμματα φτάνουν μισα ενώ τα ελληνικά ότι νάναι..

 

ακόμα και στον ευατό μου στέλνω "test" και λαμβάνω "t t"

 

υπάρχει καμία λύση ή να το πετάξω απο τον 6ο ?

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή handcent sms και στέλνε από εκεί. Και σε μένα τα ίδια έκανε και το έλυσα με την εφαρμογή. Το παράξενο είναι ότι στην αρχή που το αγόρασα (Μάρτης '10) δεν είχε κάποιο πρόβλημα, πριν κανά 2μηνο εμφανίστηκε μετά τον γυρισμό μου από το εξωτερικό.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή handcent sms και στέλνε από εκεί. Και σε μένα τα ίδια έκανε και το έλυσα με την εφαρμογή. Το παράξενο είναι ότι στην αρχή που το αγόρασα (Μάρτης '10) δεν είχε κάποιο πρόβλημα, πριν κανά 2μηνο εμφανίστηκε μετά τον γυρισμό μου από το εξωτερικό.

Η HTC μου ειπε να ξαναεγκαταστησω το SENSE απο το support και μπορει να λυθει το θεμα. Η μου ειπαν μπορει να φταιει ο παροχος για το προβλημα

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως σήμερα ξαναπέρασα το τελευταίο firmware και πάλι τα ίδια..τσάμπα ο κόπος...

 

το handcent δεν μου αρέσει..είναι too much...ένα μυνημα κάθε 10 μέρες στέλνω και αν...

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως σήμερα ξαναπέρασα το τελευταίο firmware και πάλι τα ίδια..τσάμπα ο κόπος...

 

το handcent δεν μου αρέσει..είναι too much...ένα μυνημα κάθε 10 μέρες στέλνω και αν...

και μενα δεν μου αρεσει το Handcent..παντως αν εχει οσο ιντερνετ θελεις, οταν ενεργοποιεις ανταλλαγη δεδομενων με δικτυο η εχεις wireless τοτε τα στελνει κανονικα..οτι να ναι ε?Σαν να σου λεει "ναι τωρα εισαι Ελλαδα μεγαλε"

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

και μενα δεν μου αρεσει το Handcent..παντως αν εχει οσο ιντερνετ θελεις, οταν ενεργοποιεις ανταλλαγη δεδομενων με δικτυο η εχεις wireless τοτε τα στελνει κανονικα..οτι να ναι ε?Σαν να σου λεει "ναι τωρα εισαι Ελλαδα μεγαλε"

 

δηλαδή?! ποιά επιλογή ειναι αυτή?

Link to comment
Share on other sites

Eάν μπείς σε fastboot mode τρέχει το ruu κανονικά.Θα σου πρότεινα βέβαια να αλλάξεις radio & spl και να βάλεις την 2.1 ρομ του smoki η οποία ήταν η καλύτερη ρομ που είχα βάλει στο magic μου. Το 1.5 δεν λέει με τίποτα.

 

 

 

Τι rom έχεις ; Σε κάποιες custom όπως η smoki για να δουλέψει το gps θα πρέπει να το ανοίξεις να κάνεις επανεκκίνηση και μετά δουλεύει κανονικά.

 

 

πηγα ξανα στην 1.5

θελω να παρω το desire δεν θα κανω κατι αλλο μαλλον στο magic μου εκτος αν το εχω και του βαζω ολες της ROM σε αυτο ... :)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή?! ποιά επιλογή ειναι αυτή?

Οταν θες να μπεις στο Internet απο το δικτυο σου πως μπαινεις? Αν πατησεις το κοκκινο κουμπι συνεχομενα η τελευταια επιλογη ειναι Δικτυο Κινητης..βαλε ενεργη και εχεις ιντερνετ. Η αν εχεις ιντερνετ απο wifi παλι το ιδιο ειναι..τουλαχιστον σε μενα

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σημερα αγορασα το magic αλλα δεν εχει ελληνικα κ στο site τησ htc μοθ λεει οτι δεν υπαρχει αναβαθμιση για το δικο μου ...ειναι τησ vodafon εχω διαβασει 200 σελιδες κ δεν εχω καταλαβει τιποτα μπορει καποιος να μου πει τι να κανω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σημερα αγορασα το magic αλλα δεν εχει ελληνικα κ στο site τησ htc μοθ λεει οτι δεν υπαρχει αναβαθμιση για το δικο μου ...ειναι τησ vodafon εχω διαβασει 200 σελιδες κ δεν εχω καταλαβει τιποτα μπορει καποιος να μου πει τι να κανω

Δηλαδη στο support αν εγκαταστησεις το HTC sense δεν θα εχεις ελληνικα? Ειναι ελληνικη εκδοση

http://www.htc.com/gr/supportdownloadlist.aspx?p_id=272&act=sd&cat=all

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη στο support αν εγκαταστησεις το HTC sense δεν θα εχεις ελληνικα? Ειναι ελληνικη εκδοση

http://www.htc.com/gr/supportdownloadlist.aspx?p_id=272&act=sd&cat=all

 

βασικα παω να πατησω ληψη κ μου λεει οτι δεν υπαρχει για την συσκευη μου βαση το s/n που μου ζηταει

 

 

καποιος ρε παιδια μονο εγω εκανα την βλακεια κ το πηρα? οσοι δεν το εχουν παρει ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Edited by barca268
Link to comment
Share on other sites

βασικα παω να πατησω ληψη κ μου λεει οτι δεν υπαρχει για την συσκευη μου βαση το s/n που μου ζηταει

 

 

καποιος ρε παιδια μονο εγω εκανα την βλακεια κ το πηρα? οσοι δεν το εχουν παρει ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

 

Φιλε μου ηρεμησε , δεν εκανες κακη αγορα. Στο site της vodafone εχει ελληνικη ρομ για να βαλεις.Επισης η ρομ smoki 0.7.7 εχει 2.1 και ελληνικα παντου.Εαν δυσκολευτεις στειλε pm.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...