Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Επίσης έχετε να προτέινετε κανένα καλό προστατυετικό διάφανο καλυμματάκι; Όπως αυτό που δίνεται με τη συσκευή, αλλά να προστατεύει όλο το κινητό (μπορστά-πίσω) και όχι μόνο την οθόνη;

 

Βάλε καλύτερα μια θήκη σιλικόνης για αυτή τη δουλειά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί όταν βάζω WPA Encryption στο router μου δεν μπορεί να συνδεθεί το κινητό; Πήγα στις παραμέτρους ασύρματου δικτύου, έβαλα και από εκεί το κλειδί και τον τύπο της κρυπτογράφησης, αλλά δυστυχώς πάλι δεν κατάφερε να συνδεθεί. Από την άλλη, όταν δεν βάλω καμία κρυπτογράφηση στο router, συνδέεται κανονικά. Μαζί με το κινητό μου βέβαια συνδέονται και άλλοι περίεργοι γείτονες....:p

 

Επίσης έχετε να προτέινετε κανένα καλό προστατυετικό διάφανο καλυμματάκι; Όπως αυτό που δίνεται με τη συσκευή, αλλά να προστατεύει όλο το κινητό (μπορστά-πίσω) και όχι μόνο την οθόνη;

δοκιμασε να κανεις το παρακατω μηπως συνδεθει :

1) πηγαινε στις ρυθμισεις wifi (πρεπει να ειναι στο μενου εναρξη-->ρυθμισεις-->συνδεσεις-->ασυρματο internet)

2)πηγαινε στην καρτελα "προσαρμογεις"

3) στην επιλογη η καρτα δικτυου συνδεεται με : επιλεξε work

4) πατα πανω εκει που λεει IEEE 802.11 b/g compatible ethernet driver

5) επιλεξε εκει που λεει συγκεκριμενη διευθυνση IP και βαλε στην διευθυνση ip το 192.168.1.15 και πατα μετα στο μασκα subnet οπου θα σου βγαλει απο μονο του το 255.255.255.0

4) πατα οκ

5) ενεργοποιησε το wifi σου, οταν σου ζητησει βαλε τον κωδικο που εχεις στο ρουτερ και δες αν καταφερεις να συνδεθεις.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!

Είμαι νέος στο φόρουμ και εδώ και 2 μέρες έχω κι εγώ ένα htc diamond 2...

Έχω κάποιες απορίες...Για να εγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές στο κινητό όπως την εφαρμογή με την μπύρα τι πρέπει να κάνω?

Πρέπει να κατεβάσω κάποιο πρόγραμμα?

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!

Είμαι νέος στο φόρουμ και εδώ και 2 μέρες έχω κι εγώ ένα htc diamond 2...

Έχω κάποιες απορίες...Για να εγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές στο κινητό όπως την εφαρμογή με την μπύρα τι πρέπει να κάνω?

Πρέπει να κατεβάσω κάποιο πρόγραμμα?

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά:)

στο παρακατω link εχει το diamond beer. δουλευει στο diamond 1. δοκιμασε αν σου δουλευει και στο diamond 2.

εδω ειναι : http://freewareppc.com/misc/diamondbeer.shtml :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

στο παρακατω link εχει το diamond beer. δουλευει στο diamond 1. δοκιμασε αν σου δουλευει και στο diamond 2.

εδω ειναι : http://freewareppc.com/misc/diamondbeer.shtml :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου...Δουλεύει μια χαρά!

Μήπως ξέρουμε κάποια ιστοσελίδα που να έχει χαβαλετζίδικες :p εφαρμογές?

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση...

Οτάν χρησιμοποιώ για ώρα το κινητό, παρατηρώ ότι η χρήση μνήμης εκτοξεύεται στο 70%, ενώ δεν τρέχει καμία εφαρμογή (το ήλεγξα και απότη διαχείρηση εργασιών). Αυτό προφανώς στρώνει με μία επανεκκίνηση, αλλά και πάλι κανονικά δεν θα έπρεπενα επανέρχεται μόνο του στο 55%;

δοκιμασε να κανεις το παρακατω μηπως συνδεθει :

1) πηγαινε στις ρυθμισεις wifi....

Δυστυχώς δεν δούλεψε...

Τελικά έβαλα WEP κρυπτογράφηση στο router και ευτυχώς συνδέεται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το trial cab αρχείο στο PC, το αντέγραψα στην συσκευή, μέσα από τη συσκευή και το my documents το εγκατέστησα στην μνήμη της συσκευής. Μου ζήτησε να κάνει soft reset για να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση και πάτησα ok. Όταν άνοιξε ξανά η συσκευή, η εφαρμογή δεν εμφανιζόταν στην οθόνη έναρξη ούτε στα προγράμματα. Δεν αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα πριν από μερικές ημέρες όταν έκανα εγκατάσταση το trial exe αρχείο του spb wireless.

Τι φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το trial cab αρχείο στο PC, το αντέγραψα στην συσκευή, μέσα από τη συσκευή και το my documents το εγκατέστησα στην μνήμη της συσκευής. Μου ζήτησε να κάνει soft reset για να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση και πάτησα ok. Όταν άνοιξε ξανά η συσκευή, η εφαρμογή δεν εμφανιζόταν στην οθόνη έναρξη ούτε στα προγράμματα. Δεν αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα πριν από μερικές ημέρες όταν έκανα εγκατάσταση το trial exe αρχείο του spb wireless.

Τι φταίει;

Εναρξη>Ρυθμισεις>Συστημα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Η εναλλαγή με τη SENSE για today screen γίνεται από τις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ- ΣΗΜΕΡΑ ή υπάρχει κάποιος πΟιό απλός τρόπος;
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει απλούστερος τρόπος. Γιατί όμως θέλεις να το κάνεις αυτό;

 

Γιατί ενώ μου αρέσει πολύ η SENSE, η spb phone suite today, προσφέρει καλύτερη πληροφόρηση. Σκεφτόμουν (δεν ξέρω αν γίνεται) μήπως μπορώ να τις δουλεύω παράλληλα με γρήγορη εναλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ενώ μου αρέσει πολύ η SENSE, η spb phone suite today, προσφέρει καλύτερη πληροφόρηση. Σκεφτόμουν (δεν ξέρω αν γίνεται) μήπως μπορώ να τις δουλεύω παράλληλα με γρήγορη εναλλαγή.

 

Και βεβαια μπορεις! Δοκιμασμενα και τα δυο παρακατω. Μονο θελει να προσεξεις καλα τις ρυθμισεις, γιατι αλλιως δεν θα κανεις τιποτα.

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=401907

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=508102

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει εμφανίσει από χθες το βράδυ, στο πάνω δεξί μέρος δίπλα από την μπαταρία, ένα σηματάκι που δείχνει ένα κινητό και στο κάτω μέρος του έχει ss (δύο s). Τί είναι αυτό;:worry:

 

Επίσης έχετε ιδέα γιατί μου αλλάζει τη μορφή του ρολογιού; Από εκεί που το δείχνει με τον κλασσικό τρόπο (με τα δύο μεγάλα τετράγωνα) αλλάζει και μου δείχνει με την ώρα με μικρους αριθμούς (σε H:MM μορφή, όπως ακριβώς δείνχουν την ώρα τα Windows στον υπολογιστή).:blink:

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει εμφανίσει από χθες το βράδυ, στο πάνω δεξί μέρος δίπλα από την μπαταρία, ένα σηματάκι που δείχνει ένα κινητό και στο κάτω μέρος του έχει ss (δύο s). Τί είναι αυτό;:worry:

 

Επίσης έχετε ιδέα γιατί μου αλλάζει τη μορφή του ρολογιού; Από εκεί που το δείχνει με τον κλασσικό τρόπο (με τα δύο μεγάλα τετράγωνα) αλλάζει και μου δείχνει με την ώρα με μικρους αριθμούς (σε H:MM μορφή, όπως ακριβώς δείνχουν την ώρα τα Windows στον υπολογιστή).:blink:

 

Για το πρωτο ερωτημα το ειχα κι εγω!!!μετα καταλαβα οτι ηταν το σημα της δονησης!!!!!!Αν δεις,οταν το βαλεις να εχει ηχο,θα φυγει αυτο και θα εμφανιστει ενα μεγαφωνακι.

Για το δευτερο,αν καταλαβα καλα το προβλημα σου ειναι μαλλον επειδη κατευθυνεις το δαχτυλο σου προς τα πανω,στην αρχικη σελιδα.αν παρατηρησεις στην αρχικη εχει ενα μικρο βελακι.Αυτο δειχνει.Αν πας το δαχτυλο σου προς τα κατω,θα ξανανοιξει το ρολοι με τα 2 τετραγωνα

Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια μπορεις! Δοκιμασμενα και τα δυο παρακατω. Μονο θελει να προσεξεις καλα τις ρυθμισεις, γιατι αλλιως δεν θα κανεις τιποτα.

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=401907

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=508102

 

Ευχαριστώ πολύ Katerini αλλά αυτά απ' ότι είδα προϋποθέτουν παρεμβάσεις στο registry και δεν θέλω να εμπλακώ στη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Katerini αλλά αυτά απ' ότι είδα προϋποθέτουν παρεμβάσεις στο registry και δεν θέλω να εμπλακώ στη διαδικασία.

 

Οχι φιλε μου! Δεν εχει καμια παρεμβαση στην registry. Κανεις κανονικα εγκατασταση ενα απο τα δυο, η και τα δυο. Απλως τις ρυθμισεις του καθε προγραμματος πρεπει να κανεις σωστα για να εχεις καλο αποτελσμα.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου! Δεν εχει καμια παρεμβαση στην registry. Κανεις κανονικα εγκατασταση ενα απο τα δυο, η και τα δυο. Απλως τις ρυθμισεις του καθε προγραμματος πρεπει να κανεις σωστα για να εχεις καλο αποτελσμα.

 

Δηλαδή π.χ στο πρώτο link που έχεις παραθέσει κάνω απλά εγκατάσταση του αρχείου secondtoday.cab που δίνεται; Το έχεις δοκιμάσει σε TD2;

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το diamond 2 και δουλευουν και τα δυο προγραμματα ταυτοχρονα κανονικοτατα.

Σου το ξαναλεω ομως οτι θελει να δωσεις προσοχη στις ρυθμισεις του καθε προγραμματος.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Το mptinstall λειτουργεί σε 6.5; Σε 6.1 λειτουργούσε πολύ καλά και το είχα δοκιμάσει. Πιστεύω ότι είναι καλύτερη λύση από το second today.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εχω το diamond 2 και δουλευουν και τα δυο προγραμματα ταυτοχρονα κανονικοτατα.

Σου το ξαναλεω ομως οτι θελει να δωσεις προσοχη στις ρυθμισεις του καθε προγραμματος.

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω.

 

Το εγκατέστησα κανονικά στο TD2. Το πρόβλημα είναι ότι παρά το ότι στις ρυθμίσεις έχω επιλέξει η second today οθόνη να είναι στο δεξί soft key, όταν είναι ενεργοποιημένη η sense, αυτό δεν γίνεται. Στο δεξί soft key είναι οι επαφές. Αν κάποιος έχει κάνει τη ρύθμιση ασ βοηθήσει.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Διαλεγεις το δεξι πληκτρο, διαλεγεις TF3D και κατω λεει aply settings.

Τελος παντων, μπορεις να διαλεξεις οποιο πληκτρο απο τα 2 θελεις. Σου ειπα ομως οτι θελει να δωσεις προσοχη στις ρυθμισεις. Αυτο που θελεις γινετε 1000%. Με το sence το δουλευω και εγω.

Αλλο δεν μπορω να σε βοηθησω. Δοκιμασε και κανε soft reset οσες φορες χρειαστει. Θα βρεις τον τροπο.

Ο δημιουργος του προγραμματος σταματησε την αναπτηξη του, οποτε θελει λιγο πεδεμα παραπανω.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, αν βάλεις κάποιος cosmote 2in1 θα δουλεύουν και τα 2 νούμερα ή μπα?? γιατί ο γερμανός μου είπε ότι το συγκεκριμένο μοντέλο δεν είναι στη λίστα και δεν το ρισκάρουν...
Link to comment
Share on other sites

με το d1 εχω cosmote 2 σε 1 .το d2 δεν ειναι στην λιστα? δεν ρωτας καλητερα σε ενα καταστημα cosmote.εκτος και αν εχει καποιο παιδι απο εδω

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

με το d1 εχω cosmote 2 σε 1 .το d2 δεν ειναι στην λιστα? δεν ρωτας καλητερα σε ενα καταστημα cosmote.εκτος και αν εχει καποιο παιδι απο εδω

 

Εχω και γω το csmote 2 σε 1 στο d2 και παιζει μια χαρα. Για να αλλαξεις απο γραμμη σε γραμμη πρεπει να χρησιμοποιησεις το προγραμα της cosmote (Start > COSMOTE). Η εναλλαγη απο γραμμη σε γραμμη παιρνει γυρω στα 30 δευτερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...