Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν πας Ρυθμισεις->Παροχη αδειας χρησης;

Απ' οτι θυμαμαι, οταν το ειχα παρει ειχα κανει τη δηλωση στη σελιδα τους

(δοκιμασε αυτη http://www.alk.com/htc/el/)

και μου ειχανε δωσει τους κωδικους.

Παρεμπιπτόντως, (επαναλαμβανω), Παρεμπιπτόντως,

ειναι παρα πολυ καλο προγραμμα.

 

Φίλε μου ευχαριστώ για την απάντηση. Στην περίπτωσή μου το πρόγραμμα περιλαμβανόταν στο CD που συνόδευε τη συσκευή (από WIND) αφού στην κάρτα περιλαμβανόταν το NDRIVE (παρεπιπτόντως μάπα). Έχει κάποιος παρόμοια περίπτωση ώστε να με βοηθήσει σχετικά με την εγκατάσταση από το CD; (που γίνονται extract οι σχετικοί φάκελοι, αν γίνονται από τη συσκευή ή στο PC κλπ).

Εγώ τους έκανα extract μέσα από τη συσκευή αλλά δεν έγινε τίποτα. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
υπαρχει δυνατοτητα να βαλω το manila 2.5 η 2.6 πανω στην official rom της ΗTC με Win 6.5?

 

Δυστυχώς όχι, ούτε σε αυτή, ούτε σε καμία ROM δεν μπορείς να μπει από πάνω του υπάρχοντος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λόγω του ότι νέος στα WM μπορεί κάποιος με λιγα λόγια να μου πει αν αξίζει η εγκατάσταση κάποιου από τα δύο αυτά προγράμματα στο Diamond 2 και αν ναι ποιού κατά τη γνώμη σας; Είναι παρόμοια ή κάνω λάθος; Λειτουργούν ομαλά και παράλληλα με την HTC Sense οθόνη;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα και πάλι... Συγνώμη για τις συνεχείς ερωτήσεις αλλά είμαι εντελώς άσχετος με WM.

 

Όπως ανέφερα χθες, επειδή η συσκευή συνδεοτάν συνεχώς στο Cosmote Internet, έβαλα το NoData μπας και σταματήσει (επέλεξα το Comsote Internet DISABLED), αλλά δυστυχώς ακόμα κι αν πήγαινα στον Internet Explorer συνέχιζε να φορτώνει όλες τις σελίδες. Για να μην πολυλογώ, πήρα τηλέφωνο την Cosmote, ζήτησα να μου απενεργοποιηθούν το WAP και το Cosmote Internet πράγμα το οποίο έγινε και ευτυχώς πλέον δεν μπαίνει πουθενά (έτσι ελπίζω τουλάχιστον:p)...

 

Αυτό το "G" που μου βγάζει πάνω δεξία ξέρετε τί είναι (φαντάζομαι όχι το 3G καθώς επιλέξει μόνο δίκτυα GSM);

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εάν είχες απενεργοποιήσει το GPRS με το nodata, αποκλείεται να συνδεόσουν στο Ίντερνετ με αυτό, ή με wifi έμπαινες ή μέσω του ίντερνετ του υπολογιστή σου εάν το είχες συνδεδεμένο με το USB. Συνεπώς κακώς το απενεργοποίησες από την εταιρία.

 

Το G στην πάνω μπάρα απλά δείχνει ότι υπάρχει διαθεσιμότητα GPRS από τον provider σου στην περιοχή που βρίσκεσαι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο spbsoftwarehouse.com να δεις τι κάνει το καθένα και ποιες οι διαφορές τους.

 

Φίλε ATHANASO έχω ήδη μπεί και διαβάσει. Απλά ήθελα αν κάποιος τα χρησιμοποιεί ήδη στη συγκεκριμένη συσκευή και μπορεί, να κάνει κάποια σχόλια.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ATHANASO έχω ήδη μπεί και διαβάσει. Απλά ήθελα αν κάποιος τα χρησιμοποιεί ήδη στη συγκεκριμένη συσκευή και μπορεί, να κάνει κάποια σχόλια.

 

Ευχαριστώ

εγω στο diamond 1 Που χρησιμοποιω την τελευταια εκδοση του spb mobile shell σου προτεινω χωρις δευτερη σκεψη να το βαλεις. στο diamond 2 σιγουρα θα ειναι ολα τα λεφτα οπως και στο diamond 1. και θα ειναι και πιο γρηγορο. για μενα ειναι πιο ευχρηστο απο το htc sense., χρησιμοποιει λιγοτερη μνημη και ειναι και πιο πολυ παραμετροποιησιμο (γνωμη μου παντα).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φίλε ATHANASO έχω ήδη μπεί και διαβάσει. Απλά ήθελα αν κάποιος τα χρησιμοποιεί ήδη στη συγκεκριμένη συσκευή και μπορεί, να κάνει κάποια σχόλια.

 

Ευχαριστώ

 

Σου έκανα αυτή την πρόταση για να δεις ότι αυτά τα δύο προγράμματα κάνουν διαφορετική δουλειά, κάτι που από την ερώτηση σου δεν φαίνεται να έχεις ξεκαθαρίσει.

 

Σχετικά με την σύγκριση με το htc sense, είναι καθαρά θέμα προσωπικού γούστου. Γνώμη μου είναι ότι δεν αξίζει να αντικαταστήσεις το sense με αυτό της spb.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον...εχω ενα προβληματακι με τη μπαταρια...επειδη τελειωνει αρκετα γρηγορα τι προτεινετε,να παρω μια ιδια και να την βαζω οταν τελειωνει η αλλη ή να παρω καμια απ αυτες του ebay με μεγαλυτερη χωρητικοτητα;
Link to comment
Share on other sites

λοιπον...εχω ενα προβληματακι με τη μπαταρια...επειδη τελειωνει αρκετα γρηγορα τι προτεινετε,να παρω μια ιδια και να την βαζω οταν τελειωνει η αλλη ή να παρω καμια απ αυτες του ebay με μεγαλυτερη χωρητικοτητα;

 

Να πάρεις φορτιστή αυτοκινήτου!!!!

Εγώ έτσι σώθηκα!!!

Αν και ψήνομαι για την 1700 που παίζει τελευταία... έτσι για χριστουγεννιάτικο δώρο!!!!

Link to comment
Share on other sites

θα παρω φορτιστη αυτοκινητου αναγκαστικα...απλως ειπα μηπως παρω και καμια μεγαλυτερη μπαταρια...απ την αλλη βεβαια φοβαμαι μη γινει κανα μπαμ και ψαχνομαι...

τα χω κλεισει ολα,3g,δονηση,εχω ριξει την φωτεινοτητα αλλα παλι η μπαταρια τελειωνει πολυ γρηγορα...

Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις φορτιστή αυτοκινήτου!!!!

Εγώ έτσι σώθηκα!!!

Αν και ψήνομαι για την 1700 που παίζει τελευταία... έτσι για χριστουγεννιάτικο δώρο!!!!

 

Ασε μη μου το θυμιζεις για τη μπαταρια...

 

Την εχω παραγειλει εδω και 25 μερες απο το ebay και αντι για Χριστουγεννιατικο δωρο, προβλεπεται να μου ελθει μαζι με το σουβλισμα του αρνιου το Πασχα. :p

 

Μετα την αγορα ο πωλητης μου εστειλε δυο συνεχομενες μερες το μηνυμα οτι "λογω Χριστουγεννων οι μεταφορες απο το Hong Kong θα εχουν καθυστερηση." :mad:

Και πραγματι.........

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μιας και κάνατε αναφορά στη διάρκεια της μπαταρίας και επειδή με ενδιαφέρει το κινητό αυτό, μπορείται να μου πείτε πόσο σας κρατάει με νορμάλ χρήση;
Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις φορτιστή αυτοκινήτου!!!!

Εγώ έτσι σώθηκα!!!

Αν και ψήνομαι για την 1700 που παίζει τελευταία... έτσι για χριστουγεννιάτικο δώρο!!!!

 

Ασε μη μου το θυμιζεις για τη μπαταρια...

 

Την εχω παραγειλει εδω και 25 μερες απο το ebay και αντι για Χριστουγεννιατικο δωρο, προβλεπεται να μου ελθει μαζι με το σουβλισμα του αρνιου το Πασχα. :p

 

Μετα την αγορα ο πωλητης μου εστειλε δυο συνεχομενες μερες το μηνυμα οτι "λογω Χριστουγεννων οι μεταφορες απο το Hong Kong θα εχουν καθυστερηση." :mad:

Και πραγματι.........

 

Παιδιά μην νομίζετε ότι θα δείτε και καμία τρελή διαφορά σε σχέση με την original μπαταρία. Έχω την υποτιθέμενη 1700άρα περίπου ένα 2μηνο και χωρίς βέβαια να έχω κάνει συγκριτικό τεστ στις δυο μπαταρίες μπορώ να πω ότι δεν έχουν μεγάλη διαφορά. Πάντως 1700άρα δεν είναι με τίποτα! :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην νομίζετε ότι θα δείτε και καμία τρελή διαφορά σε σχέση με την original μπαταρία. Έχω την υποτιθέμενη 1700άρα περίπου ένα 2μηνο και χωρίς βέβαια να έχω κάνει συγκριτικό τεστ στις δυο μπαταρίες μπορώ να πω ότι δεν έχουν μεγάλη διαφορά. Πάντως 1700άρα δεν είναι με τίποτα! :p

 

Αυτο ακριβως ειχα ρωτησει και εγω πριν απο καιρο, αλλα την πηρα εστω και για την ελαχιστη διαφορα που μπορει να υπαρχει. Ετσι και αλλιως 6-7€ εκανε μονο.

 

 

2) Εχει πραγματικη διαφορα στην διαρκεια ζωης απο τη γνησια, η μιλαμε για μια εικονικη διαφορα που προκυπτει απλα απο καποιον Κινεζο που τις βαφτισε 1700mah? :confused:

 

Παντως ειναι απιστευτο ποσο ευκολα δουλεβουν τον κοσμο.

Οι περισσοτεροι χρηστες, πειθουν τον εαυτο τους οτι ισχυει αυτο που διαβαζουν...

Οτι η μπαταρια κραταει το διπλασιο γιατι τους την πουλησανε σαν διπλασια χωρητικοτητα...

Οτι το ταδε registry tweak κανει το τηλεφωνο ή το PC τους να πεταει...

 

Πολλες φορες ισχυουν αυτα, αλλα πολλες φορες τρωμε ΟΛΟΙ μας κουτοχορτο. :O

Γιατι αλλοι λιγο και αλλοι περισσοτερο σε καποια φαση την παταμε...:X

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά,

επειδή σκέφτομαι να αγοράσω και εγώ το Diamond 2 θέλω πρώτα να μου πείτε δυο πραγματάκια.

Ξέρετε που μπορώ να βρω έναν αντάπτορα από usb σε 3,5' βύσμα ακουστικών ;

Επιπλέον μπορώ με τα ίδια χρήματα (400 ευρώ) να αγοράσω κάποιο καλύτερο smartphone με Windows Mobile ή το Diamond 2 είναι η καλύτερη επιλογή;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρετε που μπορώ να βρω έναν αντάπτορα από usb σε 3,5' βύσμα ακουστικών ;

 

Στο ebay πάμφθηνα.

 

Επιπλέον μπορώ με τα ίδια χρήματα (400 ευρώ) να αγοράσω κάποιο καλύτερο smartphone με Windows Mobile ή το Diamond 2 είναι η καλύτερη επιλογή;

 

Για τέτοιου είδους συζητήσεις απευθύνσου στους Διαξιφισμούς.

 

Παντως ειναι απιστευτο ποσο ευκολα δουλεβουν τον κοσμο.

Οι περισσοτεροι χρηστες, πειθουν τον εαυτο τους οτι ισχυει αυτο που διαβαζουν...

Οτι η μπαταρια κραταει το διπλασιο γιατι τους την πουλησανε σαν διπλασια χωρητικοτητα...

Οτι το ταδε registry tweak κανει το τηλεφωνο ή το PC τους να πεταει...

 

Πολλες φορες ισχυουν αυτα, αλλα πολλες φορες τρωμε ΟΛΟΙ μας κουτοχορτο. :O

Γιατι αλλοι λιγο και αλλοι περισσοτερο σε καποια φαση την παταμε...:X

 

Δεν ισχύει πάντα αυτό. Υπάρχουν πολλοί από εμάς που έχουμε αγοράσει μπαταρία από το ebay που έχει αποδειχθεί καλύτερη των προσδοκιών μας.

 

Δεν προσπαθώ να αναιρέσω τις εντυπώσεις του φίλου, απλά ήθελα να τονίσω ότι δεν είναι ο κανόνας αλλά μάλλον η εξαίρεση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πως ειδοποιούμαι για τις αναπάντητες κλήσεις και μηνύματά μου; Το λαμπάκι πάνω δεξιά στη συσκευή αναβοσβήνει για πολύ μικρό χρονικό διάστημα. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει; Κάποιο προγραμματάκι ίσως;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να εγκαταστήσεις το spb phone suite για αυτή τη δουλειά.

 

Σε ευχαριστώ και πάλι. Θα κατεβάσω το δοκιμαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην τα ξαναγραφω ολα παλι, να δωσω ενα λινκ απο αλλο φορουμ, οπου εγραψα κατι που διαβασα σε αυτο φορουμ του myphone για το HD2.

Προκειται για Απενεργοποίηση Ανεπιθύμητων Εικόνων στο Αλμπουμ, οπως λεει και ο φιλος GeoX.

Ξαναλεω ομως παλι οτι ειναι για τις μαγειρεμενες ρομς για το diamond 2 απο το HD2. Δεν ξερω αν δουλευει αυτο το τρικ και στην γνησια ρομ. Δεν ειχα προσεξει αν εχουν την ιδια εκδοση Album.

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=17519

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν βάζω WPA Encryption στο router μου δεν μπορεί να συνδεθεί το κινητό; Πήγα στις παραμέτρους ασύρματου δικτύου, έβαλα και από εκεί το κλειδί και τον τύπο της κρυπτογράφησης, αλλά δυστυχώς πάλι δεν κατάφερε να συνδεθεί. Από την άλλη, όταν δεν βάλω καμία κρυπτογράφηση στο router, συνδέεται κανονικά. Μαζί με το κινητό μου βέβαια συνδέονται και άλλοι περίεργοι γείτονες....:p

 

Επίσης έχετε να προτέινετε κανένα καλό προστατυετικό διάφανο καλυμματάκι; Όπως αυτό που δίνεται με τη συσκευή, αλλά να προστατεύει όλο το κινητό (μπορστά-πίσω) και όχι μόνο την οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...