Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά στις φωτογραφίες που είδα στο site της vodafon το έχει πειραγμένο

το touchflo και έχει και logo :lol: είπαμε ρε παιδιά τη άλλο θα κάνει η vodafon

για να βγάλει κέρδος επειδή το κυκλοφόρησε πιο νωρίς και ξαφνικά.

Εγώ μόλις το είδα ξαφνιάστηκα περίμενα να το φέρει

αποκλειστικά η wind για τον πρώτο μήνα.:confused:

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά στις φωτογραφίες που είδα στο site της vodafon το έχει πειραγμένο

το touchflo και έχει και logo :lol: είπαμε ρε παιδιά τη άλλο θα κάνει η vodafon

για να βγάλει κέρδος επειδή το κυκλοφόρησε πιο νωρίς και ξαφνικά.

Εγώ μόλις το είδα ξαφνιάστηκα περίμενα να το φέρει

αποκλειστικά η wind για τον πρώτο μήνα.:confused:

 

Οι συσκευές της Wind είναι από την επίσημη Ελληνική αντιπροσωπία (υπάρχει σχετικό δελτίο τύπου της Wind) οπότε αυτή θεωρείται ώς επίσημη κυκλοφορία της συσκευής στην Ελλάδα ενώ της Vodafone τουλάχιστον για την ώρα είναι ανεξάρτητη εισαγωγή γι'αυτό όπως και η ίδια ή εταιρία αναφέρει δεν έχουν Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καλησπερα. Και εγω καινουργιος και για πρωτη συσκευη επελεξα το HTC Touch Diamond 2 ! Aν και ασχολουμε πολυ με υπολογιστες και internet, ειναι η πρωτη τετοια συσκευη που αγοραζω! Ελπιζω οτι θα βγει καλη... Ολη η παρεα μου εχει το 1.

Αγορασα το value pack απο το expansys, και ενδιαφερομαι να μαθω απο που θα μπορουσα να κατεβαζω εφαρμογες...

Ευχαριστω για τις πληροφοριες προκαταβολικα !!! Και σοσους μολις το πηραν καλοριζικο !!!

Υ.Γ. Ταλαντευομουν για λιγο μεταξυ αυτου και του iphone, αλλα επελεξα το διαμαντι, και δε το μετανιωνω... Καλη συνεχεια !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καλησπερα. Και εγω καινουργιος και για πρωτη συσκευη επελεξα το HTC Touch Diamond 2 ! Aν και ασχολουμε πολυ με υπολογιστες και internet, ειναι η πρωτη τετοια συσκευη που αγοραζω! Ελπιζω οτι θα βγει καλη... Ολη η παρεα μου εχει το 1.

Αγορασα το value pack απο το expansys, και ενδιαφερομαι να μαθω απο που θα μπορουσα να κατεβαζω εφαρμογες...

Ευχαριστω για τις πληροφοριες προκαταβολικα !!! Και σοσους μολις το πηραν καλοριζικο !!!

Υ.Γ. Ταλαντευομουν για λιγο μεταξυ αυτου και του iphone, αλλα επελεξα το διαμαντι, και δε το μετανιωνω... Καλη συνεχεια !!!

 

Καλορίζικο!έκανες πολύ καλή επιλογή!αρχικά κάποια πρώτα βήματα εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=519252&page=2

επίσης στο xda θα βρεις παρα πολλές χρήσιμες εφαρμογές για WM,επίσης δες κάποιες σελίδες πίσω posts του WebVirus που έχει πολλά προτεινόμενα προγραμματάκια και εφαρμογές!

Link to comment
Share on other sites

Another Official Hotfix for the HTC Diamond2

 

According to the official description of the update, "there is a Start Recording option on the Menu but during a voice call it can not be used. This function is not supported on the HTC Touch Diamond2. Please download this hotfix to remove the menu option".

 

In other words, there's a trace of a feature that isn't working on the Diamond2 and now HTC will remove its reference instead of fixing it.

http://pocketnow.com/index.php?a=portal_detail&t=news&id=7581

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά στις φωτογραφίες που είδα στο site της vodafon το έχει πειραγμένο

το touchflo και έχει και logo :lol: είπαμε ρε παιδιά τη άλλο θα κάνει η vodafon

για να βγάλει κέρδος επειδή το κυκλοφόρησε πιο νωρίς και ξαφνικά.

Εγώ μόλις το είδα ξαφνιάστηκα περίμενα να το φέρει

αποκλειστικά η wind για τον πρώτο μήνα.:confused:

 

Μακρυά από συσκευές που φοράνε ROM της vodafone.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μακρυά από συσκευές που φοράνε ROM της vodafone.

Ακριβώς. Η εμπειρία δείχνει χαμηλή απόδοση και αραιά updates.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν παίζει τέτοιο σκηνικό με την Vodafone θα είναι καμιά branded rom από Vodafone Αγγλίας και δεν έχει ελληνικά, απλά για να προλάβουν την wind. Μάλλον περιμένουν ότι θα έχει την επιτυχία του πρώτου diamond.

 

Όσοι θέλετε να το πάρετε με επιδότηση Vodafone καλύτερα να περιμένετε να το φέρει κανά Πλαίσιο ή κάποιο άλλο κατάστημα, από το να βρεθείτε με rom της Voda.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο απο τα τελευταια post. Το διαμαντι αυτο υποστηριζει flash player?? Δηλαδη μπορώ να βλέπω τα βίντεο μου απο το youtube κτλ?
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

να και μια ωραία θήκη σιλικόνης

 

http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_900000_11000630&products_id=18869

 

έχει αγοράσει κανείς απο pdair?

(έχουμε discount coupon για pdair?)

 

Καλησπέρα σας.

Αυτή η θήκη καλύπτει το κιν. και από μπροστά;

Επίσης νωρίτερα αναφέρθηκε κάτι για αλλαγή-αντικατάσταση της radio της συσκευής. Τι είναι αυτό;

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σε λιγες μερες θα γινω κατοχος ενως Diamond2 απο την Vodafone.Θα ηθελα να ρωτησω ελληνικο μενου υπαρχει να βαλω και αν ναι που θα το βρω?Επειδη εχω ενα προβλημα με τα αγγλικα(οχι πολυ μεγαλο).Επισης η μπαταρια απο οτι διαβαζω εχει ενα θεμα,εγω μιλαω πανω κατω 1 ωρα στο τηλεφωνο την ημερα,η μπαταρια ποσο θα μου κραταει?:)
Link to comment
Share on other sites

με το καλο να το παρεις.

απο vodafone δεν θα χει ελλ. μενου και για την ωρα δεν μπορεις να του βαλεις .

αργοτερα ΙΣΩΣ υπαρξει η δυνατοτητα.

τωρα για τη μπαταρια θα σου πει καποιος που μιλαει τοσο.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ καμια ώρα μιλάω στο κιν/μερα...μετά τα tweaks με όπερα και κάτι cabs του webvirus (και μετά απο αρκετές φορτήσεις φυσικά) κρατάει 2+ μέρες (+ λίγο wife τη μέρα , device usage etc)
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους τους φίλους με τη σειρά μου.

 

Ήρθε και εμένα στα χέρια μου την περασμένη Τρίτη επιτέλους το Diamond 2.

Πριν είχα το S200 και έως τώρα είμαι ευχαριστημένος.

 

Ενα πρόβλημα έχω, αλλά αμφιβάλω εάν κανείς άλλος το έχει συναντήσει.

Το αυτοκίνητό μου (VW) έχει bluetooth με rSAP. Ενώ το τηλέφωνο συνδέεται και δουλεύει μια χαρά (το ίδιο το κινητό απενεργοποιεί το κομμάτι του τηλεφώνου μόλις συνδεθεί με το αυτοκίνητο), όταν κλείνω το αυτοκίνητο και αποσυνδέεται, οπότε πρέπει να ξανασυνδεθεί στο δίκτυο, αυτό κολλάει εκεί και δεν συνδέεται. Πρέπει να πάω και να κάνω phone off και μετά on και τότε συνδέεται.

 

Υ.Γ. Ένα ευχαριστώ στους φίλους που έχουν προσφέρει τόσες χρήσιμες πληροφορίες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Αυριο παραλαμβανω απο expansys το Δ 2 ( το παρειγγειλα παρασκευη, για να δειτε περιπου ποσο καιρο κανει)!

Ενδιαφερομαι για κανα site, ή τηλ. καταστηματος που να πουλαει θηκες με αντικαταβολη και μονο. Αν εχει καποιος καποια ιδεα...

Επισης, αλλη μια ερωτηση. Πρεπει να το αφησω να φορτισει πρωτη φορα κλειστο μεσω USB!

Ευχαριστω εκ των προτερων για ολα !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις φωτογραφίες που είδα στο site της vodafon το έχει πειραγμένο

το touchflo και έχει και logo :lol: είπαμε ρε παιδιά τη άλλο θα κάνει η vodafon

για να βγάλει κέρδος επειδή το κυκλοφόρησε πιο νωρίς και ξαφνικά.

Εγώ μόλις το είδα ξαφνιάστηκα περίμενα να το φέρει

αποκλειστικά η wind για τον πρώτο μήνα.:confused:

 

Γιατι δεν του κανεις ενα ROM UPDATE και η αναφορα σε Vodaphone παει περιπατο.

Τωρα ειναι δυνατο μια και κυκλοφορησε το Hard SPL υπαρχουν Shipped Roms kαι αρχισαν να εμφανιζονται και οι Cooked.

Δεν νομιζω οτι η Vodafone το εχει με Ελληνικο παριβαλλον. Πληκτρολογιο βρισκεις.

Το HTC Keyboard ειναι πολυ καλο για Ελληνικα- English (το ιδιο που φοραει το HTC HD).

Link to comment
Share on other sites

Το πολύ λειτουργικό κυκλικό πλήκτρο του Diamond τι έγινε?

Θάσος το πράσινο νησί

http://villakoukoudis.com

http://www.thassos-rent-a-bike.com

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους τους φίλους με τη σειρά μου.

 

Ήρθε και εμένα στα χέρια μου την περασμένη Τρίτη επιτέλους το Diamond 2.

Πριν είχα το S200 και έως τώρα είμαι ευχαριστημένος.

 

Υ.Γ. Ένα ευχαριστώ στους φίλους που έχουν προσφέρει τόσες χρήσιμες πληροφορίες εδώ.

 

Αυτά είναι!:cool:και εγώ την ίδια πορεία είχα:cool:χαωτική η διαφορά ε?:cool:και να σκεφτείς ότι έλεγα καλό το s200 δεν θα το αλλάξω:lol:

 

 

 

Το πολύ λειτουργικό κυκλικό πλήκτρο του Diamond τι έγινε?

 

Έφυγε αλλά μην ανησυχείς είναι το ποιο λειτουργικό touch που έχει βγει,το πενάκι το έχω χρησιμοποιησει ελάχιστα :clap:

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε αλλά μην ανησυχείς είναι το ποιο λειτουργικό touch που έχει βγει,το πενάκι το έχω χρησιμοποιησει ελάχιστα :clap:

 

Το πενακι στο TD2 ειναι το πιο αδυνατο που εχω δει. Καλυτερα να μαθουμε να ζουμε και χωρις αυτο. Θα μας σπαει πολυ συχνα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως σπάτε τα πενάκια. δεν έχω σπάσει ποτέ κανένα. ούτε εγώ, ούτε ο πατέρας μου ούτε η αδερφή μου ούτε η μάνα μου (ναι έχουν όλοι pda).

 

πάντως το πενάκι απλά δεν το χρειάζεται το τηλέφωνο. εγώ δεν θυμάμαι πότε το χρησιμοποίησα τελευταία φορά

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως σπάτε τα πενάκια. δεν έχω σπάσει ποτέ κανένα. ούτε εγώ, ούτε ο πατέρας μου ούτε η αδερφή μου ούτε η μάνα μου (ναι έχουν όλοι pda).

 

πάντως το πενάκι απλά δεν το χρειάζεται το τηλέφωνο. εγώ δεν θυμάμαι πότε το χρησιμοποίησα τελευταία φορά

 

οι περισσότεροι δεν ξέρουν το απλό κινητό να χρησιμοποιούν και εσένα οι γονείς έχουν pda? nice :lol:

 

πάρτε και ένα ωραίο παιχνιδάκι για την ανάλυση του d2 σε landscape :O (το καλύτερο που εχω βρει για το κινητό μας...το 2ο είναι το need for speed)

http://rapidshare.com/files/244859804/SpiderMan_HTC_Touch_HD_Touch_Pro2_Touch_Diamond2_v100.CAB

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πενακι δεν το εχω χρησιμοποιησει καθολου. Το τηλεφωνο ειναι πολυ καλο, το μονο που χρειαζεται ειναι μια αναβαθμιση της radio για να βελτιωθει λιγο το σημα του wifi. Ειναι κατα τη γνωμη μου το μονο αδυνατο του σημειο...
Link to comment
Share on other sites

το need for speed δεν το έχω βάλει, αλλά αναφέρθηκε ότι χαλάει το video play στο θέμα ταχύτητας.

 

το SpiderMan είναι καλό.

 

εκτός απο την radio χρειάζεται κα την 1350 μπαταρία, την οποία πουλάνε αλλά κανείς δεν λέει αν είναι καλή ή όχι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καλησπερα ! Σκεφτομαι να παραγγειλω μερικα προιοντα απο το NETIMES. Mε 60 Ε το πολυ, 2 τεσταρισμενες μπαταριες (αξιοπιστες απο πολλους), 1 επιτραπεζιο φορτιστη με θεση και για μπαταρια ξεχωριστα,καθως και θηκη flip . Ξερει κανεις το site? Αξιοπιστια? Σε αλλο φορουμ λενε τα καλυτερα! Δινω και το link για οποιον ενδιαφερετε. http://www.netimes.com/shop/htc-dopod-htc-touch-diamond2-topaz-c-80_625.html?page=2&sort=20a .

Καλες αγορες...Και αν ξερει κανεις αλλο φθηνο και αξιοπιστο site με αξεσουαρ, εκτος expansys, ας πει. Ευχαριστω εκ των προτερων !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...