Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα υπάρχει και πίστεψέ με υπάρχει λόγος. εγώ προσωπικά ούτε να το δώ το Titanium

 

Συγνώμη κιόλας αλλά το Titanium τα σπάει σε σχέση με το TF3D!

2 βδομάδες το χρησιμοποιώ στο D1 και εχω πάθει πλάκα!

Πολύ πιο ελαφρύ και χρηστικό απο το TF3D!

Και με νέα PluginS να βγαίνουν συνέχεια!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θοδωρη το λινκ στην λυση 3 βγαζει φαιλ νοτ φαουντ 404.

αν θες δωσε καποια εναλλακτικη για να το δοκιμασουμε και αυτο

 

έβαλα νέο λινκ.

 

Συγνώμη κιόλας αλλά το Titanium τα σπάει σε σχέση με το TF3D!

2 βδομάδες το χρησιμοποιώ στο D1 και εχω πάθει πλάκα!

Πολύ πιο ελαφρύ και χρηστικό απο το TF3D!

Και με νέα PluginS να βγαίνουν συνέχεια!

 

Εγώ το θεωρώ λίγο απαράδεχτο για τους εξής λόγους....

 

1) Δεν είναι τόσο εύκολο να κουνάς συνέχεια το χέρι σου προς τα πάνω ώστε να κάνεις scroll προς τα κάτω. Στο TF3D πιάνεις το tab το κουνάς όσο θές και πάει εκεί που θες, χωρίς να σηκώσεις ούτε μια φορά το δάχτυλο απο την οθόνη.

 

2) Στο TF3D το κάθε tab έχει και μεγάλο χώρο απο πάνω του για να δεις μεγάλες όμορφες πληροφορίες. Στο Titanium έχει ένα μικρό χώρο που απορείς, σε μία ευθεία.

 

3) Με το Manilla Today Plugin (το οποίο παίζει χωρίς πρόβλημα σε μένα), μπορείς να έχεις ότι plugin θες και υπάρχει χωρίς να περιμένεις τους xda.

 

4) Και τέλος για να πεις ότ "τρώγεται" χρειάζεσαι μία WVGA ώστε να έχεις περισσότερες πληροφορίες στην οθόνη σου κάθετα.

 

5) Γνώμη σου και γνώμη μου :)

Link to comment
Share on other sites

Παδιά έχω ένα πολύ περίεργο προβληματάκι με το diamond2,λοιπόν εδώ και κάποιες μέρες στο εικονίδιο της μπαταρίας στην αρχική οθόνη έχει "κάτσει" από πάνω ένα άλλο εικονίδιο το οποίο δεν είανι και ιδιαίτερα ευδιάκριτο για να καταλβω τι έιναι με αποτέλεσμα να φαίνονται ταυτόχρονα στο ίδιο σημείο το εικονίδιο της μπαταρίας και το καινούριο "περίεργο" εικονίδιο:hypno: όπως φαίνεται παρακάτω,να σημειώσω ότι από όταν παρουσιάστηκε δεν είχα εγκαταστήσει κάποιο πρόγραμμα,το τελευτάιο ήταν το lumos αλλά αρκετό καιρό πριν παρουσιαστεί το πρόβλμα.Με reset δεν διορθωνεται,του έκανα hw reset και έφτιαξε αλλά μόλις έκανα restore το backup που είχα πάρει τσουπ νατο πάλι:shoot::shoot::shoot:Έχετε καμμιά ιδέα γιατί μου χουν σπάσει τα νεύρα?

 

 

Σημείωση.... Αν θέλετε να βλέπετε το ποσοστό της μπαταρίας σας, προτείνω το εξής το οποίο δεν πειράζει την κατανάλωση..... (πολλά προγράμματα έχουν πρόβλημα με το D2 σε αυτό το θέμα)

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=15674

 

Λοιπόν για το πρόβλημα που ανέφερα παραπάνω με το εικονίδιο της μπαταρίας μου έχει εμφανίσει πάνω στο εικονίδιο της μπαταρίας το νούμερο "27 /" όπω το βλέπετε με την παύλα:what::what: με αποτέλεσμα να μην διαβάζεται η ένδειξη,έβαλα αυτό που προτείνει ο Θοδωρής,πολύ ωραία τα εικονίδια αλλά στην μπαταρία πάλι αυτό το 27 / απο πάνω,μου χει σπάσει τα νεύρα τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν... έμαθα, δοκίμασα, αποφάσισα

 

D2 Μπαταρία : Λύσεις και προβλήματα

 

Λοιπον παιδια δεν ξερω αν ετυχε , εχω εγκατεστημενα ολα οσα λεει ο φιλος webvirus σχετικα με την βελτιωση της μπαταριας στο παραπάνω θέμα.

Προχθες το φορτισα με usb με κλειστο το laptop(παιζει ρολο αυτο γιατι το κινητο φορτιζει πιο αργα απο οταν ειναι ανοιχτο το lptop) απο μηδεν ενεργεια του κινητου (το αφησα να τελειωσει τελειως και να σβησει το κινητο) εως 70% και μετα το εβγαλα λογω δουλειας.Τωρα εχει 18% μπαταρια και κλεινει σχεδον 3 ολοκληρες μερες:X:X:X:X

Απιστευτο.Βεβαια δεν το εσκισα αλλα ουτε και το αφησα τελειως στην ησυχια του.....

Τα συμπερασματα δικα σας......

 

P.S.Για δωστε κανα καλοπαιχνιδακι να βαλουμε μεσα......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια δεν ξερω αν ετυχε

 

...πέτυχε :) δεν έτυχε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια 1 ερωτηση:

 

πως μπορουμε να <<βαλουμε>> ελληνικο πληκτρολογιο (τηλεφ.καταλογος,sms) στο d2 αν το παρουμε απο εξωτερικο με αγγλικο μενου ;;

Link to comment
Share on other sites

παιδια 1 ερωτηση:

 

πως μπορουμε να <<βαλουμε>> ελληνικο πληκτρολογιο (τηλεφ.καταλογος,sms) στο d2 αν το παρουμε απο εξωτερικο με αγγλικο μενου ;;

 

Πολύ εύκολα

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=15853

Link to comment
Share on other sites

thank you:)

 

να και μια ωραία θήκη σιλικόνης

 

http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_900000_11000630&products_id=18869

 

έχει αγοράσει κανείς απο pdair?

(έχουμε discount coupon για pdair?)

Link to comment
Share on other sites

xaxa η τιμή είναι πολύ ακριβή. εγώ απο το ebay πήρα με 2 ευρώ, και μου δώσανε δώρο και 4,5 inches screen protector.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να και μια ωραία θήκη σιλικόνης

 

http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_900000_11000630&products_id=18869

 

έχει αγοράσει κανείς απο pdair?

(έχουμε discount coupon για pdair?)

 

Οι pdair είναι πολύ ποιοτικές θήκες αλλά εάν πρόκειται για θήκη σιλικόνης, προτείνω και εγώ μία από τις πολλές και πάμφθηνες επιλογές που υπάρχουν στο ebay.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

xaxa η τιμή είναι πολύ ακριβή. εγώ απο το ebay πήρα με 2 ευρώ, και μου δώσανε δώρο και 4,5 inches screen protector.

 

αφού ακόμα περιμένω να μου δείξεις φωτο από την θήκη που πήρες :p (επίσης τa cabakia ακόμα τα περιμένουμε :p ...αα και το MTP τώρα νοιώθει )

αλλά της pdair φαίνεται πολύ ποιοτική.

Link to comment
Share on other sites

αφού ακόμα περιμένω να μου δείξεις φωτο από την θήκη που πήρες :p (επίσης τa cabakia ακόμα τα περιμένουμε :p ...αα και το MTP τώρα νοιώθει )

αλλά της pdair φαίνεται πολύ ποιοτική.

 

Εγώ πήρα την παρακάτω και είναι πολύ καλύτερη από ότι φαίνεται στην φωτό

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220401599018

Link to comment
Share on other sites

αφού ακόμα περιμένω να μου δείξεις φωτο από την θήκη που πήρες :p (επίσης τa cabakia ακόμα τα περιμένουμε :p ...αα και το MTP τώρα νοιώθει )

αλλά της pdair φαίνεται πολύ ποιοτική.

 

 

η θήκη ρε σύ είναι παντού. όπως αυτή που έδειξε στο ebay. όσο για τα cabs τέσπα θα τα ανεβάσω, αν και δεν τα εκτιμάτε :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες! Ολα καλα και ωραια με το D2 αλλα εχω ενα προβληματακι. Ο Opera δε γυρναει σε landscape οταν περιστρεφω το τηλεφωνο. Εχει τυχει σε κανεναν αλλο? :blink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες! Ολα καλα και ωραια με το D2 αλλα εχω ενα προβληματακι. Ο Opera δε γυρναει σε landscape οταν περιστρεφω το τηλεφωνο. Εχει τυχει σε κανεναν αλλο? :blink:

 

ναι κάποιες φορές και σε μένα. Αν κλείσω και ξανανοίξω opera φτιάχνει.

Link to comment
Share on other sites

Το Destinator 7 μου εχει σπασει τα νευρα! Πως στο καλο γυριζει σε landscape? Εχω βαλει το skin panosha 800 γυριζω την οθονη χειροκινητα σε landscape κ μετα τρεχω το προγραμμα αλλα τπτ αυτο ξεκινα σε portrait.

Edit: Τελικα βρηκα τι εφταιγε.Επρεπε να γυρισω σε την οθονη landscape αφου μπω στο Destinator {ενω εγω τη γυρνουσα πριν μπω κ μολις ανοιγε το προγραμμα γυριζε αυτοματα σε portrait}

Link to comment
Share on other sites

ναι κάποιες φορές και σε μένα. Αν κλείσω και ξανανοίξω opera φτιάχνει.

 

Εμενα δε φτιαχνει! :(

Τι μπορει να φταιει? Ελπιζω να μη χρειαστει να κανω hard reset! Οποια ιδεα ειναι καλοδεχουμενη.

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να βγάλεις τον opera και να στήσεις πάλι αυτόν που έχω δώσει.

 

τώρα που μιλάμε για gps, το iGo μου έχει σπάσει τα νεύρα, γιατί το γ@@@@@νο κάνει zoom out πολύ ψηλά στο 2D, μετά έχω 2D και 2D north, εγώ θέλω μόνο να το έχω να κοιτάει προς την κατεύθυνση που πηγαίνω, μετά το ΠΙΟ σημαντικό είναι ότι η πατσαβούρα μου λέει να στρίψω αριστερά η δεξιά όταν είμαι ΠΑΝΩ στην στροφή με αποτέλεσμα να το χάνω αν δεν κοιτάω το χάρτη. Δεν έχει να ψάχνω δρόμους πρώτα και μετά πόλη. ΠΟΛΥ σημαντικό για μένα. Για να μην αναφέρω το πώς έχει μέσα τις πόλεις.

 

βρήκα skin wvga για Dest 6 και έχω ηρεμήσει.

 

αν ξέρει κάποιος πως να φτιάξω αυτά τα προβλήματα στο igo θα με βοηθούσε. καλά αυτό με την οδό πριν την πόλη ξέρω ότι δεν γίνεται αλλά λέμε τώρα

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να βγάλεις τον opera και να στήσεις πάλι αυτόν που έχω δώσει.

 

Καλημερα φιλε, ευχαριστω για την απαντηση σου. Εχω βαλει τον Opera που εχεις δωσει. Πως μπορω να κανω απεγκατασταση και να τον ξαναεγκαταστησω? Να τον περασω απο πανω?

Link to comment
Share on other sites

απο τα Settings στα προγράμματα δεν το βλέπεις? αν δεν το δείς απλά τρέξε πάλι το cab του Opera
Link to comment
Share on other sites

τώρα που μιλάμε για gps, το iGo μου έχει σπάσει τα νεύρα, γιατί το γ@@@@@νο κάνει zoom out πολύ ψηλά στο 2D, μετά έχω 2D και 2D north, εγώ θέλω μόνο να το έχω να κοιτάει προς την κατεύθυνση που πηγαίνω, μετά το ΠΙΟ σημαντικό είναι ότι η πατσαβούρα μου λέει να στρίψω αριστερά η δεξιά όταν είμαι ΠΑΝΩ στην στροφή με αποτέλεσμα να το χάνω αν δεν κοιτάω το χάρτη. Δεν έχει να ψάχνω δρόμους πρώτα και μετά πόλη. ΠΟΛΥ σημαντικό για μένα. Για να μην αναφέρω το πώς έχει μέσα τις πόλεις.

 

Θοδωρή δοκίμασε το παρακάτω:

Όταν είσαι στον χάρτη έτοιμος για πλοήγηση πάτα μια φορά στην οθόνη και θα σου εμφανιστούν τριγύρω κάποιες επιλογές. Αν προσέξεις κάτω στην οθόνη έχει βγάλει 4 πλαίσα με διαφορετικό μέγεθος, αυτά ορίζουν το ζουμ του χάρτη, με το δεύτερο από αριστερά πλαίσιο θα είσαι εντάξει λογικά.

 

Σε πλοήγηση 2D δεν κατάφερα ποτέ να κάνω τον χάρτη να προσανατολίζεται προς τo που πηγαίνω έτσι το έχω σε 3D. Δοκίμασε το κι εσυ και πειραματίσου με τα διάφορα zoom. Έχεις επιπλέον επιλογές και από τις ρυθμίσεις του μενού που αυξομειώνουν ελάχιστα το από πόσo ψηλά βλέπεις έχοντας επιλέξει όμως πρώτα συγκεκριμένο zoom.

 

Επίσης μπορείς να ορίσεις μέσω του sys.txt στα πόσα m/km να σε ειδοποιεί για αλλαγές στην πορεία σου.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

απο τα Settings στα προγράμματα δεν το βλέπεις? αν δεν το δείς απλά τρέξε πάλι το cab του Opera

 

Οχι δεν υπαρχει μεσα στα προγραμματα, θα ξανατρεξω το .cab και βλεπουμε!

Thanks!

 

EDIT: Με την επανεγκατασταση του .cab δεν εγινε τιποτα τελικα αλλα ψαχνοντας βρηκα λυση:

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3096009&postcount=1

 

Λιγο ανορθοδοξη βεβαια αλλα δουλευει! :)

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή δοκίμασε το παρακάτω:

 

 

Σε πλοήγηση 2D δεν κατάφερα ποτέ να κάνω τον χάρτη να προσανατολίζεται προς τo που πηγαίνω έτσι το έχω σε 3D. Δοκίμασε το κι εσυ και πειραματίσου με τα διάφορα zoom. Έχεις επιπλέον επιλογές και από τις ρυθμίσεις του μενού που αυξομειώνουν ελάχιστα το από πόσo ψηλά βλέπεις έχοντας επιλέξει όμως πρώτα συγκεκριμένο zoom.

 

Επίσης μπορείς να ορίσεις μέσω του sys.txt στα πόσα m/km να σε ειδοποιεί για αλλαγές στην πορεία σου.

 

 

αυτά που λές με τα εικονίδια τα κάνω, αλλά χαλάνε μόνα τους μετά απο κάποια ώρα. το sys του έχω πετάξει τα μάτια έξω, έχω κάνει ένα σωρό ρυθμίσεις. λες και οι βλάκες που το έφτιαχναν δεν ήξεραν να βάλουν ένα σωστό UI με ΟΛΕΣ τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

kalispera pedia eimai kenourios sto forum kai tha ithela tin gnomi sas...

 

thelw na agorasw to htc diamond2 kai vrika mia elliniki selida tin http://www.expansys.com.gr

 

pou to exei 460 evro alla den tin exw akousi pote ayti tin eteria kai tha ithela na mou pite an einai asfalis na to parw apo edw (an exei pari kai kapios allos) i na mou dosete kanena link gia na to parw apo ebay...

 

den kserw an postaro sto sosto thema elpizw na me sigxorisete :)

 

sas eyxaristw

 

Constantinos

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...