Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro 2 (Rhodium)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει η φήμη ότι το συγκεκριμένο μοντέλο θα "παίξει" με qualcomm @ 1ghz (Qualcomm Snapdragon QSD2850, 1 GHz processor)

 

Και πιο συγκεκριμένα θα φοράει αυτόν που φοράει και αυτό (http://forum2.mobile-review.com/showthread.php?t=72659)

και αυτο: http://www.gsmarena.com/toshiba_tg01-2662.php

σόρρυ αλλά δεν μπορώ να βρω την πηγή που το διάβασα!!!

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Εάν ίσχυε κάτι τέτοιο... θα το είχαν διατυμπανίσει ήδη στην παρουσίαση του στο επίσημο site της HTC. Συνεπώς αυτό είναι κάτι που πρέπει να περιμένουμε στο επόμενο ίσως μοντέλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χαλαρα το επομενο μου:happy:εχει ολα οσα μου αρεσουν,αρκει φυσικα να μην εχει κανενα κουσουρι

 

ολα τα htc εχουν και καποιο κουσουρι Γιαννη:p

εχει γινει παραδοση πια...:happy:

 

Οπως λέει και ο Δημήτρης είναι ο αντικαταστάτης για το kaiser που έχουμε κρατήσει φανατικά έως τώρα! Με το καλό να έρθει, να δούμε reviews και να το ...αποκτήσουμε!!

 

πες τα Γιωργη!!:D

 

Εάν ίσχυε κάτι τέτοιο... θα το είχαν διατυμπανίσει ήδη στην παρουσίαση του στο επίσημο site της HTC. Συνεπώς αυτό είναι κάτι που πρέπει να περιμένουμε στο επόμενο ίσως μοντέλο.

 

ετσι λεω και εγω..δεν μας εχουν μαθει σε μετριοφροσυνες...

αλλα το αντιθετο..

διατυμπανιζουν πραγματα που δεν δουλεψαν τελικα:mad:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Oλα τα λεφτα η οθονη 3.6" 480χ800 WVGA screen που βαλαν στα χναρια του Hd!Ισως μονο να ηταν 3,8 αντι για 3,6!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τέλειωσα την παρακολούθηση του αρκετά βαρετού video της παρουσίασης. Αυτό που με εντυπωσίασε όμως είναι το straight talk. Φαίνεται πολύ ωραία σαν ιδέα αλλά ποιος θα κάτσει να κάνει phone conference από το κινητό του;

Επίσης πολύ έξυπνες οι μικρολεπτομέρειες που ενσωματώθηκαν στα applications. Είναι να απορείς πως και δεν το έκαναν νωρίτερα...

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως πολύ ωραίο. Αλλά η κάμερα μένει στα 3.2, το GPS δεν ξέρουμε αν θα είναι ίδιο με του Pro ή του Diamond, και επεξεργαστής αδιάφορος. Όμως φαίνεται να έκαναν πολύ καλή δουλεία σε θέμα εμφάνισης
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Εάν ίσχυε κάτι τέτοιο... θα το είχαν διατυμπανίσει ήδη στην παρουσίαση του στο επίσημο site της HTC. Συνεπώς αυτό είναι κάτι που πρέπει να περιμένουμε στο επόμενο ίσως μοντέλο.

 

Θαναση αν δεν κανω λαθος παντος,και το υπαρχον touch pro ειχαν πει στην αρχη οτι θα εβγαινε στην παραγωγη με ram,rom 288 και 192 αντιστοιχα οπως και το diamond! Τελικα ομως το βγαλαν με 512 και 288!Ισως να κανω και λαθος....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Όντως υπήρχε μια τέτοια κουβέντα όταν πρωτοεμφανίστηκαν αυτές οι συσκευές όμως τώρα δεν είναι τέτοια περίπτωση. Οι συσκευές έχουν ήδη ανακοινωθεί από το επίσημο site της HTC και κατά συνέπεια τα χαρακτηριστικά τους έχουν πάρει την τελική τους μορφή. Εάν υπήρχε θέμα για μεγαλύτερο επεξεργαστή, θα το γνωρίζαμε πλέον θέλω να πιστεύω.

 

PS. Δεν με λένε Θανάση... αλλά Γιάννη. :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

PS. Δεν με λένε Θανάση... αλλά Γιάννη.

Με τέτοιο nickname που έχεις τι να καταλάβει ο άνθρωπος ???

 

Πάντως θα ήταν καλό να βλέπαμε τον νέο της qualcomm που είναι 1ghz. Γιατί δεν τον έβαλαν?

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με τέτοιο nickname που έχεις τι να καταλάβει ο άνθρωπος ???

 

Δεν τον κατηγορώ! :rolleyes:

 

Πάντως θα ήταν καλό να βλέπαμε τον νέο της qualcomm που είναι 1ghz. Γιατί δεν τον έβαλαν?

 

Για να έχουν κάτι να βάλουν στο επόμενο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτά είναι! δώστε μου το Kaiseraki μου πάλι με καλύτερη ανάλυση και πιο δυνατά χαρακτηρηστικά και είμαι μια χαρά!

 

το touch Pro έχω να πω ότι θέλει κλωτσιές, αλλά έχω καταλάβει πλέον γιατί θέλει κλωτσιές και γιατί κανένα pda δεν θα είναι τόσο γρήγορο και ανταποκρίσιμο όσο το kaiseraki. Το πρόβλημα είναι τα κωλο windows!!! αν θυμάστε καλά τα 6.0 ήταν ΠΟΛΥ γρηγορότερα απο τα 6.1 που αναγκαζόμαστε να έχουμε πλέον στις χαζές συσκευές μας.

 

το GPS είναι πλέον εντελώς απαράδεχτο για μένα με άριστα το 10 του βάζω 5. Μιας και όταν δεν έχεις κάνει update to quick gps, το gps δεν θα βρεί σήμα ΠΟΤΕ. αν τύχει και περάσεις μέσα απο τα στενάκια της Αθήνας που σε κυκλώνουν κτήρια σε απόσταση 3 μέτρων αριστερά - δεξιά ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ! μόνο με την μέθοδο "ρωτάω των περιπτερά" την βγάζω πέρα.

 

αν το "Touch Pro 2" είναι τόσο μεγάλο όσο το Touch HD τότε δεν θα είμαι και ευχαριστημένος μιας και εγώ θέλω να βάζω το τηλέφωνο στην τσέπη μου!!!! και όταν κρατάω ένα τηλέφωνο στο αυτί μου να μην φαίνεται σαν το laptop μου.

 

φυσικά έχω αρχίσει να τα παίρνω με την κωλο HTC γιατί έχει ξεχάσει πως να βγάζει σωστά pda. είναι δυνατόν το Diamond 2 να έχει 5mpixel κάμερα και αυτό 3.2? wtf? και να μην μιλήσω για τα μικροσκοπικά κουμπάκια που έχουν βάλει που για να τα πατήσεις πρέπει να αφήσεις νύχια όπως φαίνεται.

 

βέβαια το touch pro 2 πρέπει να είναι το πιο όμορφο pda που σχεδίασε ποτέ η HTC. είναι ΠΟΛΥ ωραίο :)

 

:D γεια σου μήτσο!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν το "Touch Pro 2" είναι τόσο μεγάλο όσο το Touch HD τότε δεν θα είμαι και ευχαριστημένος μιας και εγώ θέλω να βάζω το τηλέφωνο στην τσέπη μου!!!!

 

Πιστεύω ότι θα δίνει την αίσθηση αρκετά μεγαλύτερου σαν όγκος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τότε φίλε μου στην καλύτερη περίπτωση να πάω για το Diamond 2 ίσως! (αν και αυτό το ασημένιο που έχει στο κάτω μέρος θυμίζει την εποχή του παππού μου).

 

αν ένα τηλέφωνο δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για πλάκα με το ένα χέρι τότε είναι απλά ένα ηλίθιο αντικείμενο ή αλλιώς ένα PSP με τηλέφωνο. είδα και τα βίντεο του και κανένας δεν το χρησιμοποιεί με το ένα χέρι γιατί δεν μπορεί ειδικά αν δεν έχει μεγάλα χέρια. για μένα το καλύτερο μέγεθος κινητού είναι η μέση ενός Diamond και Touch Pro. (το touch pro είναι σχεδόν στο όριο για να θεωρείτε χοντρό και το Diamond είναι ενοχλητικά λεπτό όταν το κρατάω στα χέρια μου καμιά φορά που δεν μπορώ να το πάρω στα σοβαρά)

 

άμα έχει 6.0 και κανα gps απο κανα καλό ETEN τότε θα μιλάμε για το απόλυτο pda.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
άμα έχει 6.0 και κανα gps απο κανα καλό ETEN τότε θα μιλάμε για το απόλυτο pda.

 

Ίσως σε ενδιαφέρει και αυτό εσένα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=237459

 

:rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτά είναι! δώστε μου το Kaiseraki μου πάλι με καλύτερη ανάλυση και πιο δυνατά χαρακτηρηστικά και είμαι μια χαρά!

 

το touch Pro έχω να πω ότι θέλει κλωτσιές, αλλά έχω καταλάβει πλέον γιατί θέλει κλωτσιές και γιατί κανένα pda δεν θα είναι τόσο γρήγορο και ανταποκρίσιμο όσο το kaiseraki. Το πρόβλημα είναι τα κωλο windows!!! αν θυμάστε καλά τα 6.0 ήταν ΠΟΛΥ γρηγορότερα απο τα 6.1 που αναγκαζόμαστε να έχουμε πλέον στις χαζές συσκευές μας.

 

το GPS είναι πλέον εντελώς απαράδεχτο για μένα με άριστα το 10 του βάζω 5. Μιας και όταν δεν έχεις κάνει update to quick gps, το gps δεν θα βρεί σήμα ΠΟΤΕ. αν τύχει και περάσεις μέσα απο τα στενάκια της Αθήνας που σε κυκλώνουν κτήρια σε απόσταση 3 μέτρων αριστερά - δεξιά ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ! μόνο με την μέθοδο "ρωτάω των περιπτερά" την βγάζω πέρα.

 

αν το "Touch Pro 2" είναι τόσο μεγάλο όσο το Touch HD τότε δεν θα είμαι και ευχαριστημένος μιας και εγώ θέλω να βάζω το τηλέφωνο στην τσέπη μου!!!! και όταν κρατάω ένα τηλέφωνο στο αυτί μου να μην φαίνεται σαν το laptop μου.

 

φυσικά έχω αρχίσει να τα παίρνω με την κωλο HTC γιατί έχει ξεχάσει πως να βγάζει σωστά pda. είναι δυνατόν το Diamond 2 να έχει 5mpixel κάμερα και αυτό 3.2? wtf? και να μην μιλήσω για τα μικροσκοπικά κουμπάκια που έχουν βάλει που για να τα πατήσεις πρέπει να αφήσεις νύχια όπως φαίνεται.

 

βέβαια το touch pro 2 πρέπει να είναι το πιο όμορφο pda που σχεδίασε ποτέ η HTC. είναι ΠΟΛΥ ωραίο :)

 

:D γεια σου μήτσο!

 

γεια σου θοδωρη!!:)

 

φιλε μου δυστυχως το καιζερ μεχρι στιγμης ειναι .....αξεπεραστο και οτι και να μου πουν το ακουω βερεσε..

 

μονο η αναπαραγωγη βιντεο και η καμερα (οπως και σε ολα τα htc) πονανε ..

 

το gps του ειναι σημειο αναφορας ...

 

οσο για το προ...δεν ειναι τυχαιο που δεν το ακουμπησα καν!!!τα ειδα στο diamond τα συγχαρηκια και μου εφτανε... στο ειπα αλλα δεν με ακουσες..για 2η φορα:rolleyes:

 

τότε φίλε μου στην καλύτερη περίπτωση να πάω για το Diamond 2 ίσως! (αν και αυτό το ασημένιο που έχει στο κάτω μέρος θυμίζει την εποχή του παππού μου).

 

αν ένα τηλέφωνο δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για πλάκα με το ένα χέρι τότε είναι απλά ένα ηλίθιο αντικείμενο ή αλλιώς ένα PSP με τηλέφωνο. είδα και τα βίντεο του και κανένας δεν το χρησιμοποιεί με το ένα χέρι γιατί δεν μπορεί ειδικά αν δεν έχει μεγάλα χέρια. για μένα το καλύτερο μέγεθος κινητού είναι η μέση ενός Diamond και Touch Pro. (το touch pro είναι σχεδόν στο όριο για να θεωρείτε χοντρό και το Diamond είναι ενοχλητικά λεπτό όταν το κρατάω στα χέρια μου καμιά φορά που δεν μπορώ να το πάρω στα σοβαρά)

 

άμα έχει 6.0 και κανα gps απο κανα καλό ETEN τότε θα μιλάμε για το απόλυτο pda.

 

κανε υπομονη να κυκλοφορησουν πιο πολλα στοιχεια και θα εχουμε πιο καλη αποψη..παντως εμενα μου αρεσει γιατι ειναι ενα καιζερ-τουλαχιστον εμφανισιακα με την οθοναρα του hd,που δυσκολα θα την αλλαξω πλεον με μικροτερη...μεχρι και το hardware keybord εχω ξεπερασει με αυτο το τηλ!!!

να ειχε και καλυτερο gps,καλυτερη καμερα θα ηταν πιο καλα τα πραγματα..

 

μας εχει γεμισει φουμαρα η htc τον τελευταιο καιρο και ακομη αγοραζουμε σαν μ@λ@κς.....

 

ας οψονται οι xda :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μας εχει γεμισει φουμαρα η htc τον τελευταιο καιρο και ακομη αγοραζουμε σαν μ@λ@κς.....

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν πτοούμαστε!!! :p

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν πτοούμαστε!!! :p

 

οντως Γιαννη ειναι κατι που δεν μπορω(η μαλλον δεν εχω μπει στην πολυτελεια να το ψαξω :p) να καταλαβω...

 

πρεπει να ειμαστε πολυ μαζοχες τελικα :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αγόρασε κιάλλο μ'αρέσει!

 

πάντως το πληκτρολόγιο δεν είναι must για μένα πλέον. ώρες ώρες το χαίρομαι πολύ που μπορώ και γράφω πιο άνετα όταν θέλω στο touch pro. αλλά 80% έχω πει θα μ'αρεσε πιο λεπτό και ας έχανα και το πληκτρολόγιο.

 

όσο για το acer γιάννη δεν μ'αρέσει. είπαμε ηλίθια η HTC αλλά στους τυφλούς ο μονόφθαλμος κυριαρχεί. αν το diamond 2 είναι πιο μικρό απο το HD τότε έχει ελπίδες πολλές να είναι το επόμενο pda μου. τέλος τα hardware keyboard.

Link to comment
Share on other sites

αγόρασε κιάλλο μ'αρέσει!

 

πάντως το πληκτρολόγιο δεν είναι must για μένα πλέον. ώρες ώρες το χαίρομαι πολύ που μπορώ και γράφω πιο άνετα όταν θέλω στο touch pro. αλλά 80% έχω πει θα μ'αρεσε πιο λεπτό και ας έχανα και το πληκτρολόγιο.

 

όσο για το acer γιάννη δεν μ'αρέσει. είπαμε ηλίθια η HTC αλλά στους τυφλούς ο μονόφθαλμος κυριαρχεί. αν το diamond 2 είναι πιο μικρό απο το HD τότε έχει ελπίδες πολλές να είναι το επόμενο pda μου. τέλος τα hardware keyboard.

 

παιδες πραγματικα με το πληκτρολογιο της spb ειναι useless το hardware πλεον...

μου αρεσει ετσι οπως ειναι το hd και πλεον το εχω συνηθισει...αλλα οταν ερθει η ωρα για το hd pro..θα χω προβλημα:O:lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδες πραγματικα με το πληκτρολογιο της spb ειναι useless το hardware πλεον...

μου αρεσει ετσι οπως ειναι το hd και πλεον το εχω συνηθισει...αλλα οταν ερθει η ωρα για το hd pro..θα χω προβλημα:O:lol:

 

+1.

Επίσης στους XDA είναι κοινή διαπίστωση/παραδοχή ότι σαν βάση χρησιμοποιούν την μαμίσια rom και απλά οι προσπάθειες ρίχνονται στο customization του TF3D και λίγο στο tweeking.

Πέρασα (από περιέργεια περισσότερο) την νέα rom της HTC στο Pro μου και δεν είδα την φοβερή διαφορά από την Lantis που είχα, και στην αρχή φαινόταν να πετάει. Όσο για τις εφαρμογές που φτιάχνουν, δεν είναι HTC centric. Παίζουν και στα υπόλοιπα PDA phones.

Οπότε (για μένα πάντα) έχει αρχίσει να ξεφτίζει λίγο το πράγμα ως προς την HTC. Βλέποντας τον ανταγωνισμό να γιγαντώνεται και "στο βάθος" πολύ αξιόλογες προτάσεις όπως αυτές της Acer και της Toshiba (TG01) θα το σκεφτώ πολύ να τους ξαναδώσω τα λεφτάκια μου εκεί στην HTC. Ιδίως όταν μου δίνουν ξαναξεσταμένο φαγητό με λίγη παραπάνω σως (βλέπε μεγαλύτερη οθόνη).

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αλλά αυτά είναι λόγια του αέρα :)

 

όλοι μας έχουμε "χαλαστεί" με την HTC αλλά πάντα στο τέλος επικρατεί.

 

ασχετο: ξέρετε τι γίνεται με την Ace και δεν σηκώνουν το τηλέφωνο?

 

άσχετο2: δημήτρη έχεις δοκιμάσει ποτέ να βγάλεις το album 2 της htc και να βάλεις το παλιό που είχαμε στο kaiser? θεωρώ το album 2 εντελώς ηλίθιο πρόγραμμα. και αν δεν ξέρετε γιατί το θεωρώ ηλίθιο δοκιμάστε αυτό.... τραβήξτε μια φωτογραφία πλάγια. μετά πηγαίνετε στο album και θα την δείτε να κοιτάει προς τα αριστερά ή δεξιά. αν την ανοίξετε και γυρίσετε το τηλέφωνο πλάγια ώστε να την δείτε τότε η φωτογραφία γυρίζει και αυτή!!! οπότε κυνηγάς την φωτογραφία για να την δείς σωστά. ο μόνος τρόπος είναι να πας στο image viewer εκεί και να γυρίσεις με κουμπιά την εικόνα σε portrait. ΗΛΙΘΙΟ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
όλοι μας έχουμε "χαλαστεί" με την HTC αλλά πάντα στο τέλος επικρατεί.

 

Λογικό είναι μιας και σαν εταιρία παίζει μόνη της στην κατηγορία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αλλά αυτά είναι λόγια του αέρα :)

 

όλοι μας έχουμε "χαλαστεί" με την HTC αλλά πάντα στο τέλος επικρατεί.

 

ασχετο: ξέρετε τι γίνεται με την Ace και δεν σηκώνουν το τηλέφωνο?

 

άσχετο2: δημήτρη έχεις δοκιμάσει ποτέ να βγάλεις το album 2 της htc και να βάλεις το παλιό που είχαμε στο kaiser? θεωρώ το album 2 εντελώς ηλίθιο πρόγραμμα. και αν δεν ξέρετε γιατί το θεωρώ ηλίθιο δοκιμάστε αυτό.... τραβήξτε μια φωτογραφία πλάγια. μετά πηγαίνετε στο album και θα την δείτε να κοιτάει προς τα αριστερά ή δεξιά. αν την ανοίξετε και γυρίσετε το τηλέφωνο πλάγια ώστε να την δείτε τότε η φωτογραφία γυρίζει και αυτή!!! οπότε κυνηγάς την φωτογραφία για να την δείς σωστά. ο μόνος τρόπος είναι να πας στο image viewer εκεί και να γυρίσεις με κουμπιά την εικόνα σε portrait. ΗΛΙΘΙΟ!

 

δεν χρησιμοποιω το tf3d?(μονο για τον music player του που ειναι φανταστικος!!) συνηθως θοδωρη και το album ακομη λιγοτερο :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αλλά αυτά είναι λόγια του αέρα :)

 

όλοι μας έχουμε "χαλαστεί" με την HTC αλλά πάντα στο τέλος επικρατεί.

 

Δεν είμαι και τόσο σίγουρος γι' αυτό. Οι πωλήσεις του Omnia δεν είναι καθόλου ευκαταφρόνητες. Όσο για τους χρήστες, πολλοί έχουν μετατραπεί ήδη σε "οπαδούς" (όχι απαραίτητα με την κακή έννοια).

Και το Omnia HD έρχεται...

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...