Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro 2 (Rhodium)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έννοια).

Και το Omnia HD έρχεται...

 

δεν διαφωνω καθολου με αυτο και ετσι πρεπει κανονικα να γινεται (δλδ να ερχονται δυνατες συσκευες να ταραζουν τα νερα)

μπας και μαζευτουν μερικοι μερικοι κατασκευαστες...:mad:

 

παντως επειδη ειχα ομνια....αν το βγαλει χωρις bootloader και αυτο...να το χαιρονται οσοι το παρουν...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χαχα το omnia έχει οπαδούς? εγώ πληρώνω κιόλας για να μην το ξανα πιάσω στα χέρια μου. δεν ξέρω αν έχει φτιαχτεί καμιά cooked ρομ, αλλά με την official που έπιασα στα χέρια μου ήταν λες και το user interface το ζωγράφισε παιδάκι το οποίο ακόμα δεν ξέρει πως πρέπει να λειτουργούν τα pda. αν οι "οπαδοί" που λες είναι απλοί ερασιτέχνες χρήστες που απλά θέλουν ένα touch τηλέφωνο τότε ίσως να είναι καλό. το μεγαλύτερο μείον του είναι και θα είναι πάντα η χαζή ανάλυσή του. (τουλάχιστον για μένα... και συγνώμη αν ακούγομαι λίγο απόλυτος)

 

όσο για το touch flo δημήτρη, εγώ το θεωρώ αρκετά καλό σε ορισμένα σημεία.

1) μ'αρέσει το μεγάλο ρολόι του (ξέρω ότι υπάρχουν και άλλα, χωρίς tf3d αλλά αυτό με έχει βολέψει πολύ)

2) οι επαφές δεν είναι και ότι καλύτερο

3) το ιστορικό κλήσεων είναι πολύ καλό και πολύ γρήγορο στο να το δείς (ούτε ένα κουμπί δεν πατάω)

4) τα μηνύματα είναι εντελώς ηλίθια μιας και δεν σου τα φέρνει με σειρά σωστή (πρώτα φέρνει τις αναπάντητες κλήσεις το χαμένο)

5) το μαιλ είναι σχετικά καλό

6) οι φωτογραφίες ... ε δεν τρελαίνομαι + το πρόβλημα του album

7) ο media player είναι εκ πρώτης όψεως πολύ προβληματικός όσο αναφορά το user friendly

8) ο καιρός είναι ωραίος όταν έχεις internet την ώρα που τον ανοίγεις διαφορετικά ψάχνει να βρεί σύνδεση και σε καθυστερεί

9) τα προγράμματα με βολεύουν

10) το καλύτερο... communications tab. μπορεί να φαίνεται χαζό αλλά εγώ χωρίς αυτό δεν μπορώ. σημασία έχει πάντα μέσα στο αμάξι πόσο εύκολα μπορείς να φτάσεις κάτι. και αυτό είναι πολύ γρήγορο.

 

είχες Omnia ε? :D όταν σου έλεγα να μην το πάρεις δεν με άκουγες. τώρα έχεις το HD φαντάζομαι ε?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και το Omnia HD έρχεται...

 

παντως επειδη ειχα ομνια....αν το βγαλει χωρις bootloader και αυτο...να το χαιρονται οσοι το παρουν...

 

To Omnia HD δεν είναι WM συσκευή αλλά φοράει Symbian. Πρόκειται απλά για διαφορετική συσκευή με multimedia προσανατολισμό. Το λέω για αυτούς που θα τρέξουν να το χαρακτηρίσουν σαν αντικαταστάτη του γνωστού Omnia. Δεν είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To Omnia HD δεν είναι WM συσκευή αλλά φοράει Symbian. Πρόκειται απλά για διαφορετική συσκευή με multimedia προσανατολισμό. Το λέω για αυτούς που θα τρέξουν να το χαρακτηρίσουν σαν αντικαταστάτη του γνωστού Omnia. Δεν είναι.

 

ενας ακομη λογος για να μην ασχοληθω μαζι του :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως ελπίζω η nokia να μπει στο παιχνίδι των pda. τότε θα αρχίσει μια ωραία μάχη.

 

ήδη έρχονται σιγά σιγά προς τα εμάς και αυτό φαίνεται απο το τελευταίο κινητό touch που διαφημίζουν. ένας λόγος ακόμα για να έρθουν είναι για να χτυπήσουν και την Sony Er. με το xperia

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εγώ πάντως ελπίζω η nokia να μπει στο παιχνίδι των pda. τότε θα αρχίσει μια ωραία μάχη.

 

Η Nokia έχει επενδύσει και επενδύει ήδη πολλά χρήματα στο Symbian το οποίο έχει αγοράσει κιόλας. Κατά συνέπεια προβλέπω να αργεί χαρακτηριστικά να μπαίνει στα χωράφια των WM PPC Phones.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευκαιρία να αγοράσει την microsoft :D
Link to comment
Share on other sites

Όντως υπήρχε μια τέτοια κουβέντα όταν πρωτοεμφανίστηκαν αυτές οι συσκευές όμως τώρα δεν είναι τέτοια περίπτωση. Οι συσκευές έχουν ήδη ανακοινωθεί από το επίσημο site της HTC και κατά συνέπεια τα χαρακτηριστικά τους έχουν πάρει την τελική τους μορφή. Εάν υπήρχε θέμα για μεγαλύτερο επεξεργαστή, θα το γνωρίζαμε πλέον θέλω να πιστεύω.

Ναι η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι ιδια η περιπτωση!

 

PS. Δεν με λένε Θανάση... αλλά Γιάννη. :O

Μπερδευτικα με το nick name οπως ειπε και ο Ανδρεας Γιαννη!:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπερδευτικα με το nick name οπως ειπε και ο Ανδρεας Γιαννη!:O

 

Λογικό είναι... κανένα πρόβλημα! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα εχει fm radio το PRO 2?

 

γιατι αλλου το βλεπω στα specs (HTC , Phone Arena) και αλλου οχι (GSM Arena)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον στο site της HTC λέει ότι έχει σημαίνει ότι έχει. Το GSMArena δεν έχει πάντα δίκαιο. Μερικές φορές βρίσκω ανακρίβειες, όπως επίσης και στο Phonearena.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα εμπιστευόμουν μόνο το επίσημο site στη συγκεκριμένη περίπτωση.

σας ευχαριστω παιδια

 

μου αρεσει πιο πολυ παντως απο Xperia και Diamond 2

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μου αρεσει πιο πολυ παντως απο Xperia και Diamond 2

 

Γούστα είναι αυτά και γιαυτό η HTC φροντίζει να μας παρέχει πληθώρα συσκευών και μάλιστα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γούστα είναι αυτά και γιαυτό η HTC φροντίζει να μας παρέχει πληθώρα συσκευών και μάλιστα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα!

 

επανω που στρωσαμε το hd ερχεται το hd pro :mad:

 

δεν προκειται να κανουμε προκοπη ποτε ετσι :rolleyes::p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επανω που στρωσαμε το hd ερχεται το hd pro :mad:

 

Δεν αποτελεί έκπληξη εάν κρίνουμε από την πολιτική της συγκεκριμένης εταιρίας.

 

Έχεις κάποιο αξιόπιστο link για αυτό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μην ξεχνάτε το HTC XD το οποίο είχε πει η HTC ότι θα βγάλει και ότι θα είναι ΠΟΛΥ ανώτερο απο το HD. αυτό το είπε κάποιος άνθρωπος της HTC σε μία παρουσίαση.

 

αν και εγώ θεωρώ πως ότι μεγαλύτερο απο το Touch Pro 2, είναι απλά υπερβολή.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο αξιόπιστο link για αυτό;

 

οχι κατι συγκεκριμενο Γιαννη..απο τα γνωστα μαγαζια που το χουν ηδη ως preorder...

 

 

αν και εγώ θεωρώ πως ότι μεγαλύτερο απο το Touch Pro 2, είναι απλά υπερβολή.

 

δεν εχεις αδικο θοδωρη,αλλα μεχρι να δοκιμασεις ενα απο αυτα με αυτες τις οθονες...

 

δεν γυρνας σε μικροτερη μετα...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ρε δημητρό σημασία έχει να μπορείς να το κουβαλήσεις στην τσέπη σου. το μέγεθος του HD δεν γίνεται. μακάρι το Diamond 2 να είναι ένα πιο νορμαλ pda για τις απαιτήσεις μου πλέον.
Link to comment
Share on other sites

ρε δημητρό σημασία έχει να μπορείς να το κουβαλήσεις στην τσέπη σου. το μέγεθος του HD δεν γίνεται. μακάρι το Diamond 2 να είναι ένα πιο νορμαλ pda για τις απαιτήσεις μου πλέον.

 

ειναι μικρο πολυ το diamond θοδωρη...δεν θα το αντεχα μετα το hd...

και η μπαταρια του παραμενει μικρη..

αντιθετα απο το hd που ειναι πολυ πιο φιλοτιμη η αυτονομια του ;)

 

απο εκει και μετα....κανουμε ρουχα παραγγελια :rolleyes:

 

 

με μεγαλες τσεπες.....:lol::lol::lol::p

 

ασε που σπανια εως ποτε δεν βαζω τηλ touch σε τσεπη...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε δημητρό σημασία έχει να μπορείς να το κουβαλήσεις στην τσέπη σου.

 

Πλέον η ευαισθησία των σύγχρονων συσκευών καθιστά απαγορευτική την τοποθέτηση σε τσέπη πάντως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μηπως..λεω μηπως,το πληκτρολογιο του pro 2 ειναι παρομοιο με του xperia?Γιατι στο δικο μου ματι τουλαχιστον φερνει προς τα εκει?
www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μόνο και μόνο που το ένα αποτελείται από 5 γραμμές πλήκτρων και το άλλο από 4... αυτό και μόνο τα καθιστά εντελώς διαφορετικά μεταξύ τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μηπως..λεω μηπως,το πληκτρολογιο του pro 2 ειναι παρομοιο με του xperia?Γιατι στο δικο μου ματι τουλαχιστον φερνει προς τα εκει?

 

αποκλειεται να εχει σχεση με του Χ1 γιατι μονο και μονο απο το μεγεθος ξεκιναει η τεραστια διαφορα τους!

 

Μόνο και μόνο που το ένα αποτελείται από 5 γραμμές πλήκτρων και το άλλο από 4... αυτό και μόνο τα καθιστά εντελώς διαφορετικά μεταξύ τους.

 

αυτο παλι??:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...