Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro 2 (Rhodium)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους, έχω μια ερώτηση σχετικά με το email:

 

Έχω επιλέξει να συνχρονίζονται τα email του outlook με το κινητό μου. Γίνεται μέσα στον ίδιο φάκελο του κινητού όπου συνχρονίζονται τα email του outlook να καταιβαίνουν και email μέσω 3g? (δηλαδή ο ίδιος φάκελος να συνχρονίζεται και μεσω outlook αλλά και μέσω 3g)?

 

όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω java (δηλαδή να τρέχει java applets o browser) στον Opera η Internet Explorer που έχει το Touch Pro 2?

 

Ευχαριστώ πολύ

Όχι από όσο ξέρω. Και λογικό μου φαίνεται, το java runtime enviroment είναι βαρύ ακόμα και για ένα παλιό κανονικό pc.

καλησπέρα σε όλους, έχω μια ερώτηση σχετικά με το email:

 

Έχω επιλέξει να συνχρονίζονται τα email του outlook με το κινητό μου. Γίνεται μέσα στον ίδιο φάκελο του κινητού όπου συνχρονίζονται τα email του outlook να καταιβαίνουν και email μέσω 3g? (δηλαδή ο ίδιος φάκελος να συνχρονίζεται και μεσω outlook αλλά και μέσω 3g)?

 

όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη

Αυτό που λες γίνεται μόνο με Microsoft Exchange Server.

Ένας τρόπος να το πετύχεις χωρίς exchange αυτό, είναι να μη κάνεις συγχρονισμό mail, και να περάσεις το account και στο pc και στο touch pro 2 ως imap. Θα βρεις αρκετά tutorials στο google.

Link to comment
Share on other sites

Όχι από όσο ξέρω. Και λογικό μου φαίνεται, το java runtime enviroment είναι βαρύ ακόμα και για ένα παλιό κανονικό pc.

 

Αυτό που λες γίνεται μόνο με Microsoft Exchange Server.

Ένας τρόπος να το πετύχεις χωρίς exchange αυτό, είναι να μη κάνεις συγχρονισμό mail, και να περάσεις το account και στο pc και στο touch pro 2 ως imap. Θα βρεις αρκετά tutorials στο google.

 

thanks, παράξενο που αυτό που ψάχνω δεν γίνεται πιο απλά, νόμιζα πως είναι από τα πρώτα πράγματα που θα ζήταγε κανείς στο email του (προκειμένου να μην τα διπλο κατεβάζει στο κινητό όταν έχουν ήδη κατέβει στο outlook)

Link to comment
Share on other sites

thanks, παράξενο που αυτό που ψάχνω δεν γίνεται πιο απλά, νόμιζα πως είναι από τα πρώτα πράγματα που θα ζήταγε κανείς στο email του (προκειμένου να μην τα διπλο κατεβάζει στο κινητό όταν έχουν ήδη κατέβει στο outlook)

Και γιατί να κάνεις συγχρονισμό με το outlook?

Φτιάξε το λογαριασμό σου ή τους λογαριασμούς σου και ενημέρωνέ τους (ή βάλε να ενημερώνονται αυτόματα).

 

Για να αποφύγεις τις μεγάλες χρεώσεις, την πρώτη φορά βάλε να κατέβουν όλα σου τα μειλ μέσω wifi

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο το CO Pilot πως το ξεφορτωνωμαστε, μετα την εγκατασταση της τελευταιας ρομ?

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο το CO Pilot πως το ξεφορτωνωμαστε, μετα την εγκατασταση της τελευταιας ρομ?

 

Την ίδια απορία είχα και εγώ. Με το ζόρι και καλά να χρησιμοποιήσεις το CoPilot.

 

Έψαξα σε αρκετά forum και απ' ότι είδα και μου είπαν όσο είναι σε trial έκδοση δεν μπορείς να το βγάλεις. Τώρα αν το αγοράσεις ίσως να μπορέσεις να το βγάλεις, αλλά θα μου πεις ποιος ο λόγος τότε, αφού θα το έχεις πληρώσει ήδη.

 

Διάβασα επίσης οτι οι XDA φτιάχνουν κάποιο removal tool, τώρα κατά πόσο ισχύει δεν ξέρω. Πάντως αν μάθω κάτι θα ενημερώσω.

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία είχα και εγώ. Με το ζόρι και καλά να χρησιμοποιήσεις το CoPilot.

 

Έψαξα σε αρκετά forum και απ' ότι είδα και μου είπαν όσο είναι σε trial έκδοση δεν μπορείς να το βγάλεις. Τώρα αν το αγοράσεις ίσως να μπορέσεις να το βγάλεις, αλλά θα μου πεις ποιος ο λόγος τότε, αφού θα το έχεις πληρώσει ήδη.

 

Διάβασα επίσης οτι οι XDA φτιάχνουν κάποιο removal tool, τώρα κατά πόσο ισχύει δεν ξέρω. Πάντως αν μάθω κάτι θα ενημερώσω.

 

Σε ευχαριστω φιλε, και εγω αν μαθω κατι θα το γραψω!

Σκευτομαι να το σβησω "ξερα"απο τα προγραμματα, και να σβησω και την συντομευση απο το φακελο των windows αν γινεται,,,, αλλα δεν ειναι και οτι καλητερο!:mad:

 

 

Dear Sirs,

 

I am using HTC products from many years ago and i am happy with them so far.

The latest device that i purchased its the HTC Rhodium.

 

After i installed the latest ROM that i downloaded from your site, a trial version of the CO pilot appeared in my pocket PC, which i don't want!

Is there any way to remove it?

Many users including me, we bought HTC devices because we like, but we don't like this program (trial) or to be forced to buy a program.

Therefore, please let us know how can we remove this trial from our devices.

 

Regards

====

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

Και η απαντηση της HTC...

 

New Response From [ Pete (Europe Support (Customer Service)) ]

just uninstall it from remove programs, or delete the folders and the shourtcuts using file explorer...

 

we don;t force you to buy any programs at all. However, as Sat Nav is one of the most popular uses for our devices, and we are constantly being asked which satnav software works with our devices, we provide these trials for our customers. of course you don;t have to use them at all if you want to use another product...

 

best regards,

HTC Europe Support

 

Και η απαντηση μου,,

 

Dear Sirs,

 

Thank you for your quick response.

Co Pilot, as a part of the ROM, its not appeared at all in the removed programs section, it is looking never been installed at all, and that because it is a part of the Rom.

Htc launched the Hot fix for supporting various navigation software and that was enough.

 

Therefore,the only solution is to delete the folders from the device, and the shortcuts from the windows folder.

 

For your reference Rhodium users global, working on a removal tool for this trial.

 

Best Regards

====

A good wife always forgives her husband when she's wrong.

Φιλιππος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδια φαίνεται super το μηχανημα, αλλα δεν ειναι πολλα τα λεφτα?

τα σκεφτομαι τα € αλλα εχω και κ#*οφαγουρες να το τσιμπησω.

για πειτε μου τη γνωμη σας...

ευχαριστω!

Ό,τι ωριμάζει... σαπίζει !!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια φαίνεται super το μηχανημα, αλλα δεν ειναι πολλα τα λεφτα?

τα σκεφτομαι τα € αλλα εχω και κ#*οφαγουρες να το τσιμπησω.

για πειτε μου τη γνωμη σας...

ευχαριστω!

 

Σκέψου οτι με τα ίδια περίπου λεφτά (371 στην πόρτα σου) παίρνεις ένα χαζό (οχι smart εννοώ) μουσικό τηλ της SE ή ένα ημίχαζο (βλέπε symbian) nokia.

:lol::lol::lol:

Μιλάμε το τηλ είναι η χρυσή τομή με βάση το μέγεθος (ούτε μιλρό ούτε μεγάλο), με βάση την τιμή και με βάση τα χαρακτηριστικά.

Αντίπαλος στα ίσια πιστεύω πως είναι μόνο τα αντίστοιχα android και πάλι της HTC:D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια φαίνεται super το μηχανημα, αλλα δεν ειναι πολλα τα λεφτα?

τα σκεφτομαι τα € αλλα εχω και κ#*οφαγουρες να το τσιμπησω.

για πειτε μου τη γνωμη σας...

ευχαριστω!

 

Άποψή μου είναι πως αν δεν έχεις κάποιο ακριβό κινητό αυτή τη στιγμή στα χέρια τότε πάρ' το.

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παοκαρα σ ευχαριστω για την απαντηση καταρχην!

Εχεις απολυτο δικιο σ αυτα που λες (κ μαλιστα με πολυ αστειο τροπο:D:D) αλλα με τσουζει λιγο το 700αρι (δεν θα γινει συμβολαιο σε εταιρεια οποτε δεν εχω και επιδοτηση)

Η ερωτηση (στην οποια δεν εχω απαντησει ακομα) ειναι : να το παρω η μετα 8α στενοχωριεμαι που εδωσα 700€ ?

(to be or not to be....??)

 

GabrielGSXR εχω το nokia n95 το οποιο καποτε ηταν ακριβο αλλα τωρα...

Ασε που μου χει σπασει και η οθονη και βλεπω τα μισα!

Φοβαμαι μην κλαιω τα 700 αμα το αγορασω (οχι γιατι δεν θα τα αξιζει αλλα γιατι δεν θα τα εχω πια!) Ευχαριστω για την απαντηση!

Ό,τι ωριμάζει... σαπίζει !!
Link to comment
Share on other sites

GabrielGSXR εχω το nokia n95 το οποιο καποτε ηταν ακριβο αλλα τωρα...

Ασε που μου χει σπασει και η οθονη και βλεπω τα μισα!

Φοβαμαι μην κλαιω τα 700 αμα το αγορασω (οχι γιατι δεν θα τα αξιζει αλλα γιατι δεν θα τα εχω πια!) Ευχαριστω για την απαντηση!

 

Και γω το Ν95 είχα. Το είχα πάρει όταν κυκλοφόρησε στα €600, τώρα όμως κάνει περίπου τα μισά, ίσως και λιγότερα.

 

Το TP2 αξίζει τα λεφτά του, άσε που μπορείς να το βρεις και με λιγότερο από €700, ειδικά την αγγλική έκδοση. Τώρα για το αν θα κλαις επειδή δεν θα έχεις πια τα χρήματα... εσύ ξέρεις.

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

8α το σκεφτω λιγο το ζητημα μαλλον...:worry:

ευχαριστω για την κουβεντουλα :)

 

Φίλε μου, πριν σκεφτείς αν θα τα κλαίς ή όχι τα λεφτά, σκέψου αν χρειάζεσαι το συγκεκριμένο τηλέφωνο ή όχι.

Το λέω γιατί αν πραγματικά το είχες ανάγκη, δεν θα σκεφτόσουν όλα τα παραπάνω.(γνώμη μου).

 

700 ευρώ για τηλέφωνο είναι πάρα πολλά κατά την άποψή μου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@skoubri:

Δοκίμασε το πριν το αγοράσεις σε ένα μεγάλο πολυκατάστημα. Είναι πολύ διαφορετική συσκευή από τα ΝΟΚΙΑ που έχεις δουλέψει και για τα χρήματα που θα δώσεις, καλό είναι να σιγουρέψεις ότι ταιριάζει με τα γούστα και τις απαιτήσεις σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις!

ξερω πως ειναι τα windows κινητα (και τα htc με touchFlo), εχει ενας φιλος και το εχω δοκιμασει. Μπορω να πω οτι δεν τις χρειαζομαι ολες τις λειτουργιες του αλλα μιας και τελικα το προμηθευτηκα δεν εχω κανενα κολλημα να τις χρησιμοποιησω ολες (εκτος του χρηματιστηριου...) καθοτι και φανατικος gadgetακιας!

 

αν καποιος γνωριζει θα ηθελα να μου πει πως μπορω να κλεισω τελειως το GPRS και οπου χρειαζεται δικτυο να μπαινει μονο με wifi (αν υπαρχει). ή να τα βαλω σε προτεραιοτητα αν γινεται.

Ευχαριστω για τον χρονο σας

Ό,τι ωριμάζει... σαπίζει !!
Link to comment
Share on other sites

Ηi μηπως ξερετε καποιον player που να διαβαζει και avi ταινιες?

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

thxxx!!!!!

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση???!!!Ειναι δυνατον αυτη η θαυμασια/απιστευτη συσκευη να εχει μονο 55-70 MB μνημης ελευθερα?????!!!!!!:(:mad:

τι μπορουμε να κανουμε για να το αλλαξουμε αυτο????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση???!!!Ειναι δυνατον αυτη η θαυμασια/απιστευτη συσκευη να εχει μονο 55-70 MB μνημης ελευθερα?????!!!!!!:(:mad:

τι μπορουμε να κανουμε για να το αλλαξουμε αυτο????

 

 

:blink::blink:

δλδ με ποσα εισαι ικανοποιημενος??

υπερ καλα ειναι αν σκεφτεις οτι τρεχει το flo..

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θελεις να μου πεις οτι ακομα δεν φτιαχτηκε καλυτερη ROM για τη συσκευη???!!!!!!!!!!!!!Δεν το πιστευω!!!!!Κατι θα υπαρχει απλως ηθελα να δω μηπως ηδη καποιος το εψαξε και με διευκοληνε απο το ψαξιμο στο XDA!!!!!!!!!!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...