Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6710 Navigator


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Όταν λέμε ότι στο κινητό περιλαμβάνεται άδεια πλοήγησης για 2 χρόνια δωρεάν... τι εννοούμε; Γιατί στο δικό μου όταν του βάζω μια διεύθυνση και μετά επιλέγω "Οδηγήστε εδώ" , ξεκινά την πλοήγηση και μετά από κάποια δευτερόλεπτα προσπαθεί να συνδεθεί στο internet για να με ενημερώσει για τον τιμοκατάλογο των αδειών.

Αντίθετα όταν γίνεται το ίδιο αλλά επιλέγω "περπατήστε εδώ" δουλεύει κανονικά.

Άφησέ το να συνδεθεί μία μόνο φορά για να επικυρώσει τις άδειές σου και από κει και πέρα θα δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 350
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υποθέτω ότι, όποια επικύρωση ήταν να γίνει έγινε από τη στιγμή που ξεκινά την πλοήγηση και μετά σταματά και προσπαθεί να συνδεθεί στο net για να κατεβάσει άδεια για πλοήγηση οδήγησης. Αυτό που υποψιάζομαι είναι μήπως δεν ήταν περασμένη η άδεια στο δικό μου τηλέφωνο ή την έσβησα όταν έκανα update τους χάρτες μέσω Map Loader.:cry:

Από χτες βέβαια κατέβασα μια δωρεάν άδεια οδήγησης για 7 ημέρες από την Nokia και κάνω τη δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

2. Όταν κατεβάζει διάφορα δεδομένα ενημερώσεων (άσχετο με το gps) πως μπορώ να καταλάβω αν εκεινη την στιγμή τα κατεβάζει με 3G ή WLAΝ.

Πρώτα απ όλα να σου ξεκαθαρίσω πως σους μετρητές του Μητρώου δεν συμπεριλαμβάνεται και ο όγκος δεδομένων που μεταφέρεται μέσω WiFi (WLAN).

Για να καταλάβεις αν το κινητό κατεβάζει μέσω έσω 3G/GPRS ή WiFi, αρκεί να ελέγξεις τις αντίστοιχές ενδείξεις εκείνη τη στιγμή.

 

Αν υπάρχει ενεργή σύνδεση δεδομένων μέσω 3G/GPRS, το εικονίδιο στη στάθμη του σήματος εμφανίζεται έτσι: http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15068&stc=1&d=1260924161

Αν η ενεργή σύνδεση είναι μέσω WiFi, τότε εμφανίζεται στη περιοχή ειδοποιήσεων ένα από τα δύο αυτά εικονίδια: http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15069&stc=1&d=1260924161

 

Περισσότερα καθώς και επεξηγήσεις των, μπορείς να βρεις στο βιβλιαράκι οδηγιών.

 

Τέλος, με το που τρέχεις το Μητρώο στη δεύτερη καρτέλα μπορείς να δεις αναλυτικά όλες τις ενέργειες που έχουν γίνει και έχουν σχέση με ομιλία & μεταφορά δεδομένων.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μπορει καποιος που το πηρε προσφατα να μου πει τι περιειχε η συσκευασια και πως τα παει απο μπαταρια!??
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μπορει καποιος που το πηρε προσφατα να μου πει τι περιειχε η συσκευασια και πως τα παει απο μπαταρια!??

 

κινητό,φορτιστής,κάρτα μνήμης 4gb,φορτιστής αυτοκινήτου,βάση στήριξης αυτοκινήτου,καλώδιο σύνδεσης με H/Y,στεροφωνικά ακουστικά.Ρίξε μιά ματιά και εδώ http://www.nokia.gr/products/phones/nokia-6710-navigator/specifications .Η μπαταρία επιεικώς κρατάει 3 ημέρες αυτό είναι ένα πρόβλημα αλλά δε μπορείς να τα έχεις όλα,αυτό είναι ένα κινητό navigator με δωρεάν πλοήγηση για πάντα και γενικά έχει άψογη κατασκευή,χωρίς προβλήματα και κολλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Στο "αγορά και άδειες" --> "οι άδειες μου" έχω ενεργοποιημένες δυο άδειες την "Κυκλοφορία & ασφάλεια Ευρώπης " και "Εξερεύνηση πόλης", μήπως πρέπει να ενεργοποιήσω κάποια άλλη και αν ναι πώς γίνεται αυτό. Επίσης σύμφωνα με τον Nokia Map Loader η έκδοση των χαρτών μου είναι η 0.1.23.110

 

Θα μπορούσε κάποιος που χρησιμοποιεί το τηλέφωνο για πλοήγηση οδήγησης με το αυθεντικό πρόγραμμα της Nokia, να μου πει πόσες και ποιες άδειες έχει ενεργοποιημένες στο "οι άδειες μου δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά!

 

Δυστυχώς μου παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα με το τηλέφωνο.

 

Εντελώς ξαφνικά δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα. Έκλεισε και δεν ανοίγει καθόλου. Ούτε όταν το βάζω στην μπρίζα φορτίζει ουτε τίποτα. Μηδενική ανταπόκριση σε οτιδήποτε έκανα.

 

Στην αρχή όταν πατούσα το κουμπί εκκίνησης δονούνταν όπως κάθε φορά χωρίς βέβαια να ανοίγει. Αλλά μετά από 3-4 φορές που προσπάθησα σταμάτησε να κάνει ακόμα κι αυτό.

 

Εχει κανείς ιδέα τί μπορεί να έχει πάθει;

 

Μπορώ να ζητήσω αντικατάσταση;

 

Με τα αρχεία μου τί γίνεται σώζονται;

 

Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω το κινητό εδώ και μια βδομάδα περίπου, παρατήρησα μερικά "χαζά" που κάνει. Ποτέ μα ποτέ με Τ9 δεν γράφει το πρώτο γράμμα κεφαλαίο. Το Τ9 είναι πιο φτωχό, έχω την εντύπωση, από το Ν82 που έχω, στο ράδιο και ενώ αποθήκευα έναν σταθμό όταν έβγαλε το πινακάκι με τα γράμματα και κατέβαινα με το βελάκι άλλαζε σταθμούς χαχα. Και ένα ακόμα πρόβλημα είναι ότι μέχρι στιγμής το μόνο που κατέβασε επιτυχώς και έκανε εγκατάσταση είναι το firmware update από εκεί και πέρα δεν κατεβάζει τίποτα σωστά π.χ. στο software update που βγάζει το Ovi Maps και το Python όπως και στις γλώσσες φτάνει περίπου μέχρι το 98% και μετά βγάζει αποτυχία λείψεις. Έχει κανείς άλλος παρόμοια προβλήματα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω το κινητό εδώ και μια βδομάδα περίπου, παρατήρησα μερικά "χαζά" που κάνει. Ποτέ μα ποτέ με Τ9 δεν γράφει το πρώτο γράμμα κεφαλαίο. ?

καλησπέρα και καλή χρονιά,αυτό το παρατήρησα και εγώ μόλις έκανα την αναβάθμιση στη version 22.013 ,στην προηγούμενη ήταν όλα οκ,ελπίζω να διορθωθούν στην επόμενη έκδοση γιατί είναι σπαστικό αυτό.Εγώ θέλω να ρωτήσω το εξής όταν έβαζα υπενθυμίσεις με όλα τα προηγούμενα κινητά που είχα SE όταν τα είχα κλειστά αυτά άνοιγαν και χτύπαγαν την υπενθύμιση,ενώ εδώ αν είναι κλειστό δεν χτυπάει επίσης αν το ανοίξω και έχει περάσει η ώρα της υπενθύμισης ούτε καν στο δείχνει με κάποιο τρόπο πρέπει εσύ να κοιτάξεις στο ημερολόγιο για να δεις τι έχεις,εκτός και αν κάνω κάτι λάθος,αν γνωρίζει κάποιος να μου πει

Link to comment
Share on other sites

Σε κανενα απο τα τελευταια μου Νokia δεν ειχα παρατηρησει οτι δεν παιρνει μπρος για ειδοποιησεις...

 

Και ουτε μου φαινεται παραλογο να σου πω την αληθεια...

 

Παρολα αυτα, θα ανοιξει για το ξυπνητηρι, αυτο το κανει...

 

Τροπο η εφαρμογη για να ανοιγει το τηλεφωνο σε τετοιο ενδεχομενο δεν ξερω...

 

 

Και τωρα ο δικος μου καημος...

 

Εχει παρατηρησει κανεις το zoom bar σε αυτο το ρημαδι να τρελαινεται?

 

Σε εμενα κανει zoom in/out οποτε γουσταρει, χωρις να το ακουμπαω καν, και αν τολμησω να το ακουμπησω... :shock:

 

Εμενα μου εχει βγαλει το κινητο αχρηστο, διοτι δεν μπορω να χρησιμοποιησω την καμερα, την πλοηγηση, και τον browser...

 

Χειροτερης ποιοτητας τηλεφωνο δεν εχω ξαναδει...

 

Μονο τα μισα τους δουλευουν και αν...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλή χρονιά,αυτό το παρατήρησα και εγώ μόλις έκανα την αναβάθμιση στη version 22.013 ,στην προηγούμενη ήταν όλα οκ,ελπίζω να διορθωθούν στην επόμενη έκδοση γιατί είναι σπαστικό αυτό.Εγώ θέλω να ρωτήσω το εξής όταν έβαζα υπενθυμίσεις με όλα τα προηγούμενα κινητά που είχα SE όταν τα είχα κλειστά αυτά άνοιγαν και χτύπαγαν την υπενθύμιση,ενώ εδώ αν είναι κλειστό δεν χτυπάει επίσης αν το ανοίξω και έχει περάσει η ώρα της υπενθύμισης ούτε καν στο δείχνει με κάποιο τρόπο πρέπει εσύ να κοιτάξεις στο ημερολόγιο για να δεις τι έχεις,εκτός και αν κάνω κάτι λάθος,αν γνωρίζει κάποιος να μου πει

 

Αυτό υπήρχε σαν πρόβλημα στο Ν82 εδω και 2 χρόνια το διόρθωσαν μόλις στην τελευταία αναβάθμηση οπότε περιμένουμε :worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

To msn messenger γιατι δεν τρέχει? Εκτός απο τον παράπλευρο τρόπο του χακαρίσματος της συσκευής και περάσματος σπασμένου προγράμματος , ποιά είναι η κατάλληλη λύση?

Σε Nokia shop έχουν τη δυνατότητα να το κάνουν να τρέξει?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να σας γράψω και εγώ με την σειρά μου το μεγαλύτερο πρόβλημα που έχω με το 6710, και μάλιστα είναι αυτό που έχει και ο φίλος gnomonas.

Συνήθως βάζω πολλές υπενθυμίσεις και αυτό είναι το πρώτο Nokia που δεν μου τις δείχνει στην περίπτωση που το έχω κλειστώ όταν είναι να χτυπήσει για την υπενθύμιση, βέβαια ότι είχα μέχρι τώρα δεν ήταν Symbian άλλα ένας λόγος παραπάνω για ένα πιο εξελιγμένο τηλέφωνο με λειτουργικό σύστημα να μπορεί να κάνει περισσότερα από ένα απλό τηλέφωνο.

Μήπως ξέρετε καμία ρύθμιση που μου έχει ξεφύγει ή ίσος κάποιο πρόγραμμα υπενθυμίσεων που να τις δείχνει όταν ανοίξει το τηλέφωνο?:cool:

Φιλικά

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε Ηλία,πήραμε υποτίθεται ένα καλύτερο κινητό και δεν έχει πράγματα που τα έχουν ακόμη και τα πιό απλά,εκτός από το πρόβλημα με τις υπενθυμίσεις που δεν τις δείχνει όταν είναι κλειστό αλλά και όταν ανοιξει το κινητό και έχει περάσει η ώρα πάλι δεν τις δείχνει,δεν γράφει με κεφαλαία όταν έχεις Τ9 στα μηνύματα άλλο πρόβλημα και αυτό,επίσης όταν πας στις αναφορές παράδοσης έχει επιλογή να τις διαγράψεις όλες και όχι επιλεκτικά,άλλο επίσης είναι ότι δεν μπορείς να απενεργοποιήσεις τον ήχο έναρξης της Νοκια όταν ανοίγει το κινητό,αλλά για να το κάνεις αυτό πρέπει να απενεργοποιήσεις και άλλους ήχους που είναι χρήσιμοι όμως,όπως πχ όταν στέλνεις ένα μήνυμα και σου γυρίζει επιβεβαίωση εγώ που έχω απενεργοποιήσει τους ήχους δεν ακούγεται τίποτα.Επίσης όταν στέλνεις συχνά μήνυμα σε κάποιους σε άλλα κινητά σου κρατούσε τους αριθμούς εδώ πρέπει συνέχεια να τους ξαναβρίσκεις,οκ κάνει ενα σωρό άλλα και δεν κάνει 5 βασικά που τα θέλαμε Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να σας γράψω και εγώ με την σειρά μου το μεγαλύτερο πρόβλημα που έχω με το 6710, και μάλιστα είναι αυτό που έχει και ο φίλος gnomonas.

Συνήθως βάζω πολλές υπενθυμίσεις και αυτό είναι το πρώτο Nokia που δεν μου τις δείχνει στην περίπτωση που το έχω κλειστώ όταν είναι να χτυπήσει για την υπενθύμιση, βέβαια ότι είχα μέχρι τώρα δεν ήταν Symbian άλλα ένας λόγος παραπάνω για ένα πιο εξελιγμένο τηλέφωνο με λειτουργικό σύστημα να μπορεί να κάνει περισσότερα από ένα απλό τηλέφωνο.

Μήπως ξέρετε καμία ρύθμιση που μου έχει ξεφύγει ή ίσος κάποιο πρόγραμμα υπενθυμίσεων που να τις δείχνει όταν ανοίξει το τηλέφωνο?:cool:

Φιλικά

Ηλίας

Φίλε Ηλία και εγώ χρησιμοποιώ πολύ τις υπενθυμίσεις. Βέβαια τελικά "έφυγα" από την SIEMENS (E71) και πήγα στο Ε52 της ΝΟΚΙΑ. Πραγματι της νοκια τα κινητά δεν σε ειδοποιούν αν το τηλ. είναι κλειστό, τουλάχιστον της siemens το έκαναν αυτό καθώς και της SE (για άλλες μάρκες δεν ξέρω). Ίσως αν βάλουμε κάποια εφαρμογή calendar αλλά και πάλι δεν νομίζω. Τελικά άσε το τηλ. ανοικτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το τηλέφωνο ανοιχτό δεν το αφήνω, δεν κάνω και καμία τρομερή χρήση, όταν είμαι σπίτι το κλείνω, επίσης αν δουλεύω νύχτα δεν το θέλω ανοιχτό για ευνόητους λόγους.

Οπότε δεν ξέρει κανένας κάποιο καλύτερο free πρόγραμμα ημερολογίου με υπενθυμίσεις?:O

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογές απευθυνόμαστε πάντα στο θέμα των εφαρμογών.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το τηλέφωνο ανοιχτό δεν το αφήνω, δεν κάνω και καμία τρομερή χρήση, όταν είμαι σπίτι το κλείνω, επίσης αν δουλεύω νύχτα δεν το θέλω ανοιχτό για ευνόητους λόγους.

Οπότε δεν ξέρει κανένας κάποιο καλύτερο free πρόγραμμα ημερολογίου με υπενθυμίσεις?:O

Ηλίας

Φίλε Ηλία μου ήρθε "φλασιά". Βάλε το τηλ. σε προφίλ "εκτος σύνδεσης" οπότε ο πομπός του τηλ. δεν θα λειτουργεί αλλά το τηλ. σαν συσκευή θα είναι ανοικτό και πες μας αν οι υπενθυμίσεις λειτουργούν. ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ, άρα δεν χρειάζεται να "κλείνεις" το κινητό παρά μόνον τον πομπό του τηλ. και οι υπενθυμήσεις σου θα ακούγονται!!!!!

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Σ’ευχαριστώ alex67, καλή η ιδέα σου, αλλά προτιμώ να κλείνω το κινητό τα βράδια ή γενικά όταν δεν το χρειάζομαι, επίσης για να μην πέφτει η μπαταρία. Ξέρω οι περισσότεροι δεν το κλείνουν αλλά εγώ πληρώνοντας και forthnet για σταθερό θέλω σπίτι να το χρησιμοποιώ και αυτό.:D
Link to comment
Share on other sites

Σ’ευχαριστώ alex67, καλή η ιδέα σου, αλλά προτιμώ να κλείνω το κινητό τα βράδια ή γενικά όταν δεν το χρειάζομαι, επίσης για να μην πέφτει η μπαταρία. Ξέρω οι περισσότεροι δεν το κλείνουν αλλά εγώ πληρώνοντας και forthnet για σταθερό θέλω σπίτι να το χρησιμοποιώ και αυτό.:D

Φίλε το τηλ. θα είναι κλειστό αλλά η συσκευή θα είναι ανοικτή σαν να είναι ένα walkman και μάλιστα αφού δεν θα είναι αναμένο και το φως του θα είναι σαν την τηλεόραση όταν την κλείνεις από το τηλεκοντρόλ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες...έχω κι εγώ το 6710 και απο τη μέρα που το πήρα μου βγάζει πάνω δεξιά ένα φακελάκι που αναβοσβήνει...ξέρει κανείς γιατί?? Πως φεύγει αυτό απο εκεί??? Ευχαριστώ..!!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες...έχω κι εγώ το 6710 και απο τη μέρα που το πήρα μου βγάζει πάνω δεξιά ένα φακελάκι που αναβοσβήνει...ξέρει κανείς γιατί?? Πως φεύγει αυτό απο εκεί??? Ευχαριστώ..!!

 

Σβήσε ένα από τα SMS που έχεις αποθηκευμένα ΣΤΗΝ SIM και θα είσαι ΟΚ!

..and you'll never walk alone...
Link to comment
Share on other sites

Για να μπεις στα μηνύματα της SIM επιλέγεις

Μηνύματα - Επιλογές - Μηνύματα SIM και σβήνε μέχρι να φύγει το εικονίδιο. Ίσως χρειαστεί να κάνεις και επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα κι απο εμενα. Ειμαι κ εγω κατοχος 6710 .μπορειται σας παρακαλω να μου πειτε, αν ξερεται φυσικα, πως μπορουμε στην αναζητηση Επαφων να χρησημοποιησουμε Κεφαλαια Κ οχι μικρα γραμματα? οσο και αν προσπαθησα ειναι αδυνατο να βρω πως γινεται!!! Υπαρχει Επιλογη οπως αλλα μοντελα ή οχι? Edited by st28
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...