Jump to content

[Επίσημο] Nokia E55


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 572
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δηλαδη το gps του ειναι αυτονομο?? Δουλευει δηλαδη χωρις Α-gps?

 

Ναι αυτό το επιλέγεις να δουλέψει όπως θέλεις εσύ. Γενικά το A-GPS το χρησιμοποιώ μόνο για να πιάσει γρήγορα σήμα, μετά μόνο το GPS δουλεύω.

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεί κάποιος με έκδοση 031.012 , ας κάνει μια προσπάθεια να δημιουργήσει νέο mailbox για gmail λογαριασμό...σε μένα ξεκινάει κανονικά ο οδηγός, διαλέγω το gmail, βάζω username και password και πατώντας οκ ξαναγυρνάει και με ρωτάει τι mailbox θέλω να δημιουργήσει...ξανά και ξανά και ξανά...κοινώς δε μπορώ να δημιουργήσω νέο mail account...:(
Link to comment
Share on other sites

χχμμ...συνεχίζει να μου κολάει, αν και το έφτιαξα διαλέγοντας ''other'' account και τροποποιώντας το με τα σωστά στοιχεία...

thanks anyway..;)

Link to comment
Share on other sites

edit 1: το είχα διαβάσει και το επιβεβαιώνω...όταν πληκτρολογείς γρήγορα στην οθόνη αναμονής, το τηλέφωνο καθυστερεί τραγικά...τελειώνεις το 10ψήφιο νούμερο και εμφανίζεται όλο μαζί με το που τελειώσεις την πληκτρολόγηση...πχ δοκιμάστε να πληκτρολογήσετε το σταθερό του σπιτιού σας..

 

Έχω το Ε52 και είπα να κοιτάξω και σε αυτό το thread γι' αυτό απαντώ σ' αυτό το μήνυμα σχεδόν 1 μήνα μετά την ανάρτηση.

Η καθυστέρηση ίσως να οφείλεται στο ότι με την προηγούμενη έκδοση όταν πληκτρολογούσες αριθμούς το κινητό έψαχνε μόνο μία λέξη (όνομα). Αν ήθελες να βρεις και δεύτερη λέξη, δηλαδή αν πληκτρολογούσες κενό, δεν συνέχιζε το ψάξιμο.

Δηλαδή αν έχεις πολλούς Γιάννηδες στον κατάλογό σου και για κάποιο λόγο δεν θέλεις να βρεις αυτούς που το όνομά τους αρχίζει από Καρα- στην προηγούμενη έκδοση δεν μπορούσες να πληκτρολογήσεις "Γιάννης Καρα", δηλαδή 242664705272, και να σου εμφανίσει και τον "Γιάννης Καραδημητρίου" και τον "Γιάννης Καραμπέτσος". Με την καινούρια έκδοση το ψάξιμο του καταλόγου συνεχίζεται και μετά την εισαγωγή κενού (0, μηδέν). Αυτό από μόνο του είναι ικανό να καθυστερεί το ψάξιμο του καταλόγου. Βέβαια η καθυστέρηση είναι πολύ μεγάλη και άκρως απογοητευτική για τέτοιο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

εεε...συγγνώμη αλλά όταν καλώ ένα 10ψήφιο νούμερο, που βάζω κενό..?? ξαναδιάβασε τι γράφω ακριβώς...είναι πολύ περιγραφικό..:)
Link to comment
Share on other sites

εεε...συγγνώμη αλλά όταν καλώ ένα 10ψήφιο νούμερο, που βάζω κενό..?? ξαναδιάβασε τι γράφω ακριβώς...είναι πολύ περιγραφικό..:)

 

Αν έχεις ενεργοποιημένη την Αναζήτηση Επαφών κατά την πληκτρολόγηση ενός αριθμού, τότε νομίζω ότι μάλλον πρέπει εσύ να ξαναδιαβάσεις τι γράφω. :lol:

Αν όχι, τότε δε νομίζω ότι έχει σχέση αυτό που λέω και ξεχνάς το σχόλιό μου. :X

Edited by yanastas
Link to comment
Share on other sites

όταν καλώ ένα 10ψήφιο νούμερο το οποίο δεν είναι καταχωρημένο στην συσκευή τότε καθυστερεί να το εμφανίσει και το εμφανίζει ολόκληρο.

 

όταν κάνει αναζήτηση επαφής τότε βγαίνει ακαριαία

 

 

ΕΡΩΤΗΣΗ

έχει βρει κάποιος πουθενά τη λευκή πρόσοψη? θέλω να την αγοράσω καθώς η μαύρη βλέπω πως ξεβάφει αμέσως στο καπάκι της μπαταρίας

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει με την Μουσική Βιβλιοθήκη; Δεν μου βλέπει κανένα τραγούδι από την κάρτα μνήμης. Μάλλον για να είμαι πιο ακριβής βλέπει όποτε του καπνίσει και δεν έχω εντοπίσει κάποια ομοιότητα στα τραγούδια που βλέπει. πχ όλα ξένα ή από ένα συγκεκριμένο φάκελο.
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι κακή η 33.002...από 18.9 μνήμη στο C:, εκτοξεύτηκε στα 30.2ΜΒ...not bad...:) Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως μπορώ να την κατεβάσω και να αναβαθμίσω την υπαρχουσα;

Απο το Μενού-> πίνακα ελέγχου -> τηλέφωνο -> ενημέρωση λογισμικού, όσες φορές κι αν το δοκίμασα επιλέγοντας εκεί που λέει λογισμικό τηλεφώνου κι έναρξη ενημέρωσης, ποτέ δεν ξεκίνησε. Υπάρχει άλλος τρόπος εκτός από αυτόν που περιγράφω παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε και από το Μενού-> πίνακα ελέγχου -> τηλέφωνο ->device manager (το έχω στα αγγλικά) και αν δε κάτσει, τότε με το ovi suite από τον υπολογιστή...

να συμπληρώσω ότι τα 10+ ΜΒ που κέρδισα στο C: ,προφανώς και είναι από τους χάρτες, που κάπως ενσωματώθηκαν στο λογισμικό και δε φαίνονται καν στη διαχείριση εφαρμογών...:)

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγησε στην οθόνη αναμονής *#0000# και μετά επιλογές-αναζήτηση ενημερώσεων.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

έχω παρατηρήσει το εξής. Στην δικιά μου συσκευή η ένδειξη της μπαταρίας είναι περίεργη. Η πρώτη μπάρα πέφτει δύσκολα αλλά από εκεί κει πέρα μέχρι την 4 πέφτουν πολύ γρήγορα.

 

Βέβαια η διάρκεια της μπαταρίας μου είναι απογοητευτική (1,5 - 2 μέρες το μέγιστο) οπότε θα ήθελα κάποιος να μου πει αν έχει παρατηρήσει κάτι ανάλογο ή φταίει η μπαταρία μου

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα το κινητό μου στην τελευταία έκδοση και σταμάτησε να δουλεύει το GPS. Το έχω A-GPS και δεν βρίσκει σήμα στην πλοήγηση. Όταν ελέγχω την κατάσταση των δορυφόρων όλα καλά. Χρησημοποιώ το OVI Maps.

 

Να πω την αλήθεια δεν το χρησημοποιώ διότι μένω στην επαρχία αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Τα 120 ΜΒ είναι πολύ λίγα για να κάνω τσιγγουνιές.

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγησε στην οθόνη αναμονής *#0000# και μετά επιλογές-αναζήτηση ενημερώσεων.

 

Δεν κατάλαβες, μετά από το παραπάνω μου ζητάει προφίλ διακομιστή... :mad::worry:

Link to comment
Share on other sites

έχω παρατηρήσει το εξής. Στην δικιά μου συσκευή η ένδειξη της μπαταρίας είναι περίεργη. Η πρώτη μπάρα πέφτει δύσκολα αλλά από εκεί κει πέρα μέχρι την 4 πέφτουν πολύ γρήγορα.

 

Βέβαια η διάρκεια της μπαταρίας μου είναι απογοητευτική (1,5 - 2 μέρες το μέγιστο) οπότε θα ήθελα κάποιος να μου πει αν έχει παρατηρήσει κάτι ανάλογο ή φταίει η μπαταρία μου

 

Σε όσα Nokia είχα μέχρι τώρα, πάντα το ίδιο συνέβαινε. Η πρώτη μπάρα κρατάει περισσότερο και οι υπόλοιπες πέφτουν πιο γρήγορα. Τώρα όσον αφορά την αυτονομία, τσέκαρέ το, μήπως τρέχει κάτι που δεν πρέπει στο κινητό; Το τηλέφωνο κανονικά έχει τρελλή αυτονομία για την κατηγορία του (5 - 6 ημέρες).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα... νεος κατοχος του κινητου και εντυπωσιασμενος.... το μονο μεχρι τωρα προβλημα μου που δεν βρηκα απαντηση εδω αλλα ουτε στο manual ειναι οτι δεν βρισκω το πως να κανω εναλλαγη στις γλωσσες γραφης χωρις καθε φορα να πρεπει να μπενω menu υποmenu για να βαλω ως πρωτη γραφη τα αγγλικα και ξαναμανα... και το αλλο το οτι δεν μου δουλευει ο αισθητηρας που οταν γυρνας το τηλεφωνο να σταματαει ξυπνητηρι και κληση...ενω ο αισθητηρας για να γυρναει η οθονη παιζει κανονικα....αυτα απο μενα μεχρι τωρα αφου ακομα το σκαλιζω:P

 

edit: εχω περασει το τελευταιο firm.

Edited by tatos
...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα... νεος κατοχος του κινητου και εντυπωσιασμενος.... το μονο μεχρι τωρα προβλημα μου που δεν βρηκα απαντηση εδω αλλα ουτε στο manual ειναι οτι δεν βρισκω το πως να κανω εναλλαγη στις γλωσσες γραφης χωρις καθε φορα να πρεπει να μπενω menu υποmenu για να βαλω ως πρωτη γραφη τα αγγλικα και ξαναμανα... και το αλλο το οτι δεν μου δουλευει ο αισθητηρας που οταν γυρνας το τηλεφωνο να σταματαει ξυπνητηρι και κληση...ενω ο αισθητηρας για να γυρναει η οθονη παιζει κανονικα....αυτα απο μενα μεχρι τωρα αφου ακομα το σκαλιζω:P

 

edit: εχω περασει το τελευταιο firm.

 

Για τις γλώσσες έχει απαντηθεί παραπάνω, ψάξε λίγο καλύτερα.

 

εννοείς 5 χ 24 ώρες ? Η το κλείνεις το βράδυ?

 

Ναι, δεν το κλείνω καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...