Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε μια αναβάθμιση. Τις περισσότερες φορές λύνει τέτοιου είδους προβλήματα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάνε μια αναβάθμιση. Τις περισσότερες φορές λύνει τέτοιου είδους προβλήματα.
Ωραία! Θα το δοκιμάσω λοιπόν, ελπίζω να μην είναι κάτι άλλο σοβαρό και να φτιάξει με την αναβάθμιση. Σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ευχαριστημένη από την συσκευή, δεν έχω παράπονο.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

αρχικα ευχαριστω για την εως τωρα πολυτιμη βοηθεια αλλα επειδη θελω να σας πρηξω λιγο ακομα....

1)εχω το mobile media converter και ενω ενα αρχειο το εκανα mp4 δε το παιζει το κινητο,μηπως παιζει 3gp μονο?αν εχετε καποιο αλλο προγραμμα να προτεινετε ,πειτε

thanks

Edited by hahasa
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα και εγώ αυτό αλλά δεν μπορω να καταλάβω γιατί το έβγαλαν απο το

site τους..

 

Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα τίποτα, απλά μπορεί να μην υπάρχει σε stock για online παραγγελίες αυτή τη στιγμή ή να υπάρχει έλλειψη. Έτσι κάνουν κάποιες φορές και μετά το επαναφέρουν. Πάντως το Πλαίσιο ακολουθεί μια περίεργη τακτική καθότι έχω πολλάκις διαπιστώσει οτι στα καταστήματα υπάρχουν διαθέσιμα πολύ περισσότερα μοντέλα κινητών άπο αυτά που εμφανίζονται στην ιστοσελίδα τους.:confused:

Link to comment
Share on other sites

αρχικα ευχαριστω για την εως τωρα πολυτιμη βοηθεια αλλα επειδη θελω να σας πρηξω λιγο ακομα....

1)εχω το mobile media converter και ενω ενα αρχειο το εκανα mp4 δε το παιζει το κινητο,μηπως παιζει 3gp μονο?αν εχετε καποιο αλλο προγραμμα να προτεινετε ,πειτε

thanks

 

Κοίτα... αν εισάγεις τα βίντεο μέσω του Media Go, δε θα έχεις πρόβλημα. To Media Go θα μετατρέψει το αρχείο στην πρέπουσα μορφή και θα το περάσει στο κινητό. Επειδή, εγώ προσωπικά, σιχαίνομαι το Media Go, τα μετατρέπω μόνος μου σε mp4 μέσω του Xilisoft HD Video Converter και τα εισάγω στο τηλέφωνο με drag n drop. Έτσι απλά. :cool:

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Θα το δοκιμάσω λοιπόν, ελπίζω να μην είναι κάτι άλλο σοβαρό και να φτιάξει με την αναβάθμιση. Σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ευχαριστημένη από την συσκευή, δεν έχω παράπονο.

Ευχαριστώ πολύ!

Είπα να δοκιμάσω να κάνω αναβάθμιση απευθείας μέσα από την συσκευή χρησιμοποιώντας την υπηρεσία αναβάθμισης που έχει sστις ρυθμίσεις, αλλά μου είπε πως η συσκευή έχει ήδη το νεότερο λογισμικό (1215-7995 RIFA035090723). Οπότε υπάρχει κάποιο νόημα ποια να δοκιμάσω να κάνω αναβάθμιση μέσω της ιστοσελίδας της sony eiricsson στο update service? Το ίδιο δεν είναι?
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι το ιδιο.Αρκετες φορες η καινουρια εκαστοτε εκδοση λογισμικου "ανεβαινει" πρωτα στο updater(μεσω Η/Υ) κ αργοτερα στο FOTA...Για κανε μια δοκιμη και μεσω του updater...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι το ιδιο.Αρκετες φορες η καινουρια εκαστοτε εκδοση λογισμικου "ανεβαινει" πρωτα στο updater(μεσω Η/Υ) κ αργοτερα στο FOTA...Για κανε μια δοκιμη και μεσω του updater...

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ! Θα δοκιμάσω λοιπόν να κάνω μια αναβάθμιση και μέσω του updater και ίδωμεν. Backup με συμβουλεύεται να κάνω πρώτα μέσω του my phone explorer ή από το sony ericsson pc suite?

Link to comment
Share on other sites

παιδια δν ξερω αν με θυμαστε.. :D

λεω να σας κανω καμια ενημερωση για το τηλεφωνο...

το εχω 9 μηνες και δουλευει ακομα ΑΠΣΟΓΑ!

μου εχει κανει μονο 3 restarts σε ολη αυτην την δειαρκεια....που πιστευω ειναι πολυ καλα...

το μονο σπαστικο ειναι τα αυτοκολλητα ... το ''8.1 megapixel'' , '' M2'' Μου εχουν ξεκολλησει.. :/

και σε 2 φιλους μου εχει φυγει και το '' Sony Ericsson'' που γραφει μπροστα...

μυ εχει πεσει και καμια 5αρια φορες :O

 

εχω παρα πολυ καιρο να γραψω εδω και δν θυμαμαι τις λειτουργιες του forum οποτε θα πλακωσουν οι admins με ειδοπηεισεις...

αυτα...... :D:D

Sent from my iPhone 4S
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι να πάρω το W995 έχει η συσκευή μητρώο κλήσεων; Να βλέπεις δηλαδή αναλυτικά την κάθε κλήση ξεχωριστά σε χρονική διάρκεια, ώρα κλήσης κτλ; Αν όχι είναι μεγάλη έλειψη για μένα και ελπιζω να μην ισχύει κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι καλημέρα,

είμαι και εγω ένας ευτηχής κάτοχος του 995 αλλά η ερώτηση είναι η εξής και θα ήθελα τα φώτα σας: γιατί δεν μπορεί να δεχτεί ομαδική αποστολή προσωπικών στοιχείων επαφών μέσω ΒΤ από ένα Νοκια Ν79 παρά μόνο μία μία.......:(((

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγόρασα ένα W995 πριν 9 μέρες , το πρώτο μου Slider και το τελευταίο όπως το βλέπω, Το Slider Το πάνω μέρος έχει ένα μικρο κενό στην κάτω αριστερή μεριά πάνω από το νούμερο 1, όταν το εχω κλειστό δε υπαρχή πρόβλημα, άλλα ανοιχτό πατώντας γενικά το πάνω κουμπιά ακούγετε ένα μικρο κλικ λόγο του κενού.

Είναι υπερβολικά σπαστικό και πλέων αποφεύγω να το ανοίγω για SMS γιατί με ενοχλεί.

Όταν δίνεις ένα σχετικά μεγάλο πόσο για ένα κινητό περιμένεις μόνο το καλύτερα

7 Χρονιά SE Πελάτης που μάλλον δε θα προτιμήσω πάλι την SE .:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγόρασα ένα W995 πριν 9 μέρες , το πρώτο μου Slider και το τελευταίο όπως το βλέπω, Το Slider Το πάνω μέρος έχει ένα μικρο κενό στην κάτω αριστερή μεριά πάνω από το νούμερο 1, όταν το εχω κλειστό δε υπαρχή πρόβλημα, άλλα ανοιχτό πατώντας γενικά το πάνω κουμπιά ακούγετε ένα μικρο κλικ λόγο του κενού.

Είναι υπερβολικά σπαστικό και πλέων αποφεύγω να το ανοίγω για SMS γιατί με ενοχλεί.

Όταν δίνεις ένα σχετικά μεγάλο πόσο για ένα κινητό περιμένεις μόνο το καλύτερα

7 Χρονιά SE Πελάτης που μάλλον δε θα προτιμήσω πάλι την SE .:mad:

 

Την συσκευή την πήρα την Πέμπτη που μας πέρασε και είχα περίπου το ίδιο πρόβλημα.Κενό δηλαδή ανάμεσα στο slide όταν ήταν ανοιχτό.

Φυσικά την επέστρεψα την Παρασκευή και στάθηκα τυχερός επειδή ο υπάλληλος που με εξυπηρέτησε είχε την ίδια συσκευή χωρίς πρόβλημα και έτσι διαπιστώθηκε το ελάττωμα.

Περάστηκε ως dead on arrival και είμαι σε αναμονή μέχρι τις 3 Μαρτίου ,λόγω έλλειψης της συσκευής, για την νέα κλήρωση...εεε...παραλαβή της καινούργιας συσκευής ήθελα να πώ.

Δυστηχώς δεν είχα την επιλογή να διαλέξω άλλη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από το πλαίσιο στα 329€ και νομίζω ότι με την νέα αυτή τιμή είναι ότι καλύτερο γι αυτά που προσφέρει η συσκευή. Το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ καλο!! Το μόνο που με χαλάει είναι που δεν έχει αναλυτικό μητρώο κλήσεων με διάρκεια των κλήσεων αλλά πραγματικά αξίζει... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από το πλαίσιο στα 329€ και νομίζω ότι με την νέα αυτή τιμή είναι ότι καλύτερο γι αυτά που προσφέρει η συσκευή. Το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ καλο!! Το μόνο που με χαλάει είναι που δεν έχει αναλυτικό μητρώο κλήσεων με διάρκεια των κλήσεων αλλά πραγματικά αξίζει... ;)

φιλε μου εκανες καλη επιλογη αλλα το πηρες ακριβα! το κινητο το βρισκεις στα ηλεκτρονικα μαγαζια απο 282 euro.:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σωστός RAVER αλλά εγώ έχω άρχισει να τα αποφεύγω. Είχα πάρει ένα για την αδερφή μου ( δεν θυμάμαι τώρα ποιο ) και ήταν imported οπότε δεν είχα εγγύηση!
no sig...
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παρει απο μαγαζι κινητης τηλεφωνιας απο το σκρουντζ και απο τα χαμηλοτερα σε τιμες 2 κινητα sony ericsson και δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

επισης οτι και να αγορασεις απο ελληνικο καταστημα η αποδειξη αγορας ειναι εγγυηση.και ας ειναι παρα-εισαγωγης.απλα δεν θα εχεις τα 2 χρονια της Ελληνικης αντιπροσωπειας.δοκιμασμενο σε κινητο το οποιο δεν κυκλοφορουσε ελλαδα,και το φεραμε απο γερμανια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι αυτα τα μαγαζια τα αποφευγω σα το διαλο με το λιβανι!

Για να γλιτωσω λιγα ευρω μπορει να φτασω να χασω τη ψυχικη μου ηρεμια απ το 1 και απ το αλλο τυχων προβλημα(τυχων παρα εισαγωγη,μη επισημη υποστηριξη ελληνικης γλωσσας,εως ξεχαρβαλωμενα slide και αντε να βρεις ακρη!!)

 

Καλυτερα λοιπον λιγα ευρω παραπανω και να παρω συσκευη με ελληνικα και επισημη εγγυηση για ΟΛΑ!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

βασικα τα παντα ειναι θεμα τυχης. μπορει απο ηλεκτρονικο καταστημα να σου βγει μια χαρα και απο καποιο καταστημα γνωστης αλυσιδας ηλεκτρικων να σου βγει χαλια. εξαρταται και απο το ποσο συχνα αλλαζεις κινητα. αν αλλαζεις μια φορα το χρονο λιγα ευρω παραπανω δεν ειναι δα και μεγαλο κακο, αν αλλαζεις ομως πολυ συχνα προσπαθεις να εξοικονομησεις οσα περισσοτερα χρηματα μπορεις
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα αλλαζω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ αλλα τα παιρνω ΠΑΝΤΑ ελληνικα απο "επισημα μαγαζια"

Απλα προσωπικα πανω απ ολα βαζω το θεμα αξιοπιστιας και εγγυησης!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τα αλλαζω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ αλλα τα παιρνω ΠΑΝΤΑ ελληνικα απο "επισημα μαγαζια"

Απλα προσωπικα πανω απ ολα βαζω το θεμα αξιοπιστιας και εγγυησης!!:)

 

μα και απο τα ηλεκτρονικα μαγαζια εχεις εγγυηση. τι να το κανεις ενα φθηνο κινητο αν δεν εχει εγγυηση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγόρασα ένα W995 πριν 9 μέρες , το πρώτο μου Slider και το τελευταίο όπως το βλέπω, Το Slider Το πάνω μέρος έχει ένα μικρο κενό στην κάτω αριστερή μεριά πάνω από το νούμερο 1, όταν το εχω κλειστό δε υπαρχή πρόβλημα, άλλα ανοιχτό πατώντας γενικά το πάνω κουμπιά ακούγετε ένα μικρο κλικ λόγο του κενού.

Είναι υπερβολικά σπαστικό και πλέων αποφεύγω να το ανοίγω για SMS γιατί με ενοχλεί.

Όταν δίνεις ένα σχετικά μεγάλο πόσο για ένα κινητό περιμένεις μόνο το καλύτερα

7 Χρονιά SE Πελάτης που μάλλον δε θα προτιμήσω πάλι την SE .:mad:

 

Την συσκευή την πήρα την Πέμπτη που μας πέρασε και είχα περίπου το ίδιο πρόβλημα.Κενό δηλαδή ανάμεσα στο slide όταν ήταν ανοιχτό.

Φυσικά την επέστρεψα την Παρασκευή και στάθηκα τυχερός επειδή ο υπάλληλος που με εξυπηρέτησε είχε την ίδια συσκευή χωρίς πρόβλημα και έτσι διαπιστώθηκε το ελάττωμα.

Περάστηκε ως dead on arrival και είμαι σε αναμονή μέχρι τις 3 Μαρτίου ,λόγω έλλειψης της συσκευής, για την νέα κλήρωση...εεε...παραλαβή της καινούργιας συσκευής ήθελα να πώ.

Δυστηχώς δεν είχα την επιλογή να διαλέξω άλλη συσκευή.

 

Τελικά το πρόβλημα συνεχίζεται. Ο τζόγος σε πολλές συσκευές είναι υπερβολικός. Γι αυτό και εγώ γύρισα τη συσκευή πίσω 2 φορές και στο τέλος πήρα αλλο, το Aino...

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παρει απο μαγαζι κινητης τηλεφωνιας απο το σκρουντζ και απο τα χαμηλοτερα σε τιμες 2 κινητα sony ericsson και δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

επισης οτι και να αγορασεις απο ελληνικο καταστημα η αποδειξη αγορας ειναι εγγυηση.και ας ειναι παρα-εισαγωγης.απλα δεν θα εχεις τα 2 χρονια της Ελληνικης αντιπροσωπειας.δοκιμασμενο σε κινητο το οποιο δεν κυκλοφορουσε ελλαδα,και το φεραμε απο γερμανια.

 

Τί εννοείς? Τότε σε ποιο μαγαζί έχεις την εγγύηση ?

no sig...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...