Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sorry που θα σε απογοητευσω, αλλα δεν "κυκλοφορει" το ελληνικο FW (της Voda εννοω) ακομα σε rom....Aναμενουμε.....

 

Δεν θα περάσω αυτό που δεν κυκλοφορεί...θα περάσω το ποιο παλιό που υπάρχει σε ρομ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο Garmin όταν πάω εργαλεία, αναζήτηση στο χάρτη, και κάνω αρκετό ζουμ και πάω να το προχωρήσω λίγο δεξιά αριστερά κολλάει το πρόγραμμα, ξέρεται τι μπορεί να φταίει; Έχω το χάρτη 3σε1.

 

Είναι γνωστό bug του Garmin. Δεν ξέρω αν έχει διορθωθεί στην 5.0.0.60, διότι έχω την 5.0.0.50. Φαντάζομαι ότι αργά ή γρήγορα θα το εντοπίσουν και θα το διορθώσουν. Προσωπικά δεν έχω εντοπίσει άλλο bug με το κινητό μας.

 

Βέβαια όσον αφορά την εγγύηση εγώ θα το πάω κάποια στιγμή σύντομα για να μου κοιτάξουν ένα πρόβλημα που έχει στο μικρόφωνο κ εννοειται ότι θα περάσω το ελληνικό firmware πριν το πάω για να πιάσει κανονικά η εγγύηση,δεν νομίζω ότι θα καταλάβουν τίποτα

 

Υπάρχει διαθέσιμο για download το Ελληνικό firmware ή εννοείς ότι θα πας σε κάποιο από τα μαγαζιά που κάνουν εγκατάσταση λειτουργικού για να σου το ξαναπεράσουν, διότι απ' ότι γνώριζα δεν κυκλοφορεί στο internet το Eλληνικό firmware.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει διαθέσιμο για download το Ελληνικό firmware ή εννοείς ότι θα πας σε κάποιο από τα μαγαζιά που κάνουν εγκατάσταση λειτουργικού για να σου το ξαναπεράσουν, διότι απ' ότι γνώριζα δεν κυκλοφορεί στο internet το Eλληνικό firmware.

 

Υπάρχει για download εδώ πέρα http://forums.samsungi8910omnia.com/samsung-i8910-omnia-hd-firmware-discussion/2217-omnia-hd-gt-i8910-firmwares.html

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει για download εδώ πέρα http://forums.samsungi8910omnia.com/samsung-i8910-omnia-hd-firmware-discussion/2217-omnia-hd-gt-i8910-firmwares.html[/quote

 

Μπορούμε να κάνουμε downgrade? (δηλαδή να γυρίσουμε πίσω στην Ελληνική καθώς φαντάζομαι ότι η Ρώσικη θεωρείται αναβάθμιση).

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει για download εδώ πέρα http://forums.samsungi8910omnia.com/samsung-i8910-omnia-hd-firmware-discussion/2217-omnia-hd-gt-i8910-firmwares.html[/quote

 

Μπορούμε να κάνουμε downgrade? (δηλαδή να γυρίσουμε πίσω στην Ελληνική καθώς φαντάζομαι ότι η Ρώσικη θεωρείται αναβάθμιση).

 

Το "πέρασμα" του firmware γίνεται σε επίπεδο boot, οπότε μπορείς να περάσεις και προγενέστερη έκδοση !!

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση του Garmin και για να μην έχουμε πρόβλημα με την μπαταρία πρέπει να ακολουθήσουμε την παρακάτω διαδικασία:

 

 

Πηγαίνετε στο Εργαλεία -> Ρυθμίσεις -> Σύστημα -> Launch Background Service και επιλέξτε ενεργοποίηση.

Κλείνετε το Garmin, το ανοίγετε πάλι και πηγαίνετε στο ίδιο μενού και επιλέξτε απενεργοποίηση.

Κλείνετε το Garmin και κάνετε μια τελευταία επανεκκίνηση το κινητό.

αν πας εργαλεια, που εχει ρυθμισεις μετα?δεν το βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

αν πας εργαλεια, που εχει ρυθμισεις μετα?δεν το βλεπω.

 

Δεν αναφέρομαι στο μενού του τηλεφώνου, αλλά στο μενού του Garmin.

 

Η έκδοση 5.00.60 που έχω πάλι κολλάει όταν κάνει κανείς αναζήτηση στο χάρτη, αλλά σε σχέση με την προηγούμενη είναι πιο σταθερή, καθώς με την 5.00.50 παρατηρούσα ότι μετά από κάποια ώρα πλοήγησης έχανε το στίγμα από το δορυφόρο και για να το ξαναβρεί χρειαζόταν επανεκίνηση το κινητό. Με την 5.00.60 δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρομαι στο μενού του τηλεφώνου, αλλά στο μενού του Garmin.

 

Η έκδοση 5.00.60 που έχω πάλι κολλάει όταν κάνει κανείς αναζήτηση στο χάρτη, αλλά σε σχέση με την προηγούμενη είναι πιο σταθερή, καθώς με την 5.00.50 παρατηρούσα ότι μετά από κάποια ώρα πλοήγησης έχανε το στίγμα από το δορυφόρο και για να το ξαναβρεί χρειαζόταν επανεκίνηση το κινητό. Με την 5.00.60 δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο.

 

εχω την 5.00.50 ακομη πανω, ισχυει αυτο για την μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Αν και είχα κάνει μια ερώτηση παλιότερα και δεν είδα κάποια απάντηση (σχετικά με το γιατί δεν σου δίνει επιλογή ώστε να μπορεί να γίνει επεξεργασία videο όπως π.χ. στο n97-5800 και αν υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει κάτι τέτοιο) πιστεύω να βοηθείσεται σε κάτι άλλο. Ψάχνωντας βρήκα αυτό το κωδικό, *#0002*28346# μπαίνει στο κεντρικό ας πούμε μενού. Ξέρει κάποιος από τις επιλογές που σου δίνει τι μπορείς να "πειράξεις"; Ας πούμε μπορείς να πειράξεις την ένταση του ραδιοφώνου(θα βοηθούσε μέσα από το κράνος) ή την ένταση της φωνής από το ακουστικό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

εχω την 5.00.50 ακομη πανω, ισχυει αυτο για την μπαταρια?

 

Ισχύει.

 

Από εδώ μπορείς να τα δεις αυτά:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228594

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα περάσω αυτό που δεν κυκλοφορεί...θα περάσω το ποιο παλιό που υπάρχει σε ρομ

 

Αν το πηρες απο πλαισιο ή Voda, υπαρχει περιπτωση να μην το κανουν δεκτο, γιατι δεν τα κυκλοφορησαν με το ΙΕ, που ειναι διαθεσιμο σε rom, αλλα με το IF, το οποιο προς το παρον δεν υπαρχει...

 

Σε καθε περιπτωση, αν μαθεις για σιγουρα, ειμαι πολυ πειεργος να μας πεις τι συνεβει τελικα...

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Αν το πηρες απο πλαισιο ή Voda, υπαρχει περιπτωση να μην το κανουν δεκτο, γιατι δεν τα κυκλοφορησαν με το ΙΕ, που ειναι διαθεσιμο σε rom, αλλα με το IF, το οποιο προς το παρον δεν υπαρχει...

 

Σε καθε περιπτωση, αν μαθεις για σιγουρα, ειμαι πολυ πειεργος να μας πεις τι συνεβει τελικα...

 

Όχι το πήρα από το d-click....θα το πάω κ θα ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

Όταν αρχίζω να γράφω αριθμό τηλεφώνου δεν μου προτείνει ονόματα που αντιστοιχούν σε καταχωρίσεις.

Μήπως υπάρχει αυτή η απλή λειτουργία απλά δεν την έχω ενεργοποιήσει?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι ο ηχος κλησης δεν ακουγεται μεσα απο τα ακουστικα? Την πρωτη φορα υπεθεσα οτι φταινε τα κοινα ακουστικα που ειχα πανω αλλα μετα διαπιστωσα οτι ουτε με το hands free ακους κατι:mad: Ο ηχος ομως ακουγοταν κανονικα απο τα ηχεια του κινητου. Εψαξα στις ρυθμισεις εξαρτηματων αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο.:(
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι ο ηχος κλησης δεν ακουγεται μεσα απο τα ακουστικα? Την πρωτη φορα υπεθεσα οτι φταινε τα κοινα ακουστικα που ειχα πανω αλλα μετα διαπιστωσα οτι ουτε με το hands free ακους κατι:mad: Ο ηχος ομως ακουγοταν κανονικα απο τα ηχεια του κινητου. Εψαξα στις ρυθμισεις εξαρτηματων αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο.:(

 

Έτσι κάνει και ένα άλλο Samsung που είχα, οπότε είναι φυσιολογικό. Όταν ακούς μουσική και κάποιος σε καλέσει, σταματά η αναπαραγωγή του mp3 και ακούς τον ήχο κανονικά από τα ηχεία του τηλεφώνου. Το ίδιο πράγμα είναι. Απορώ γιατί το ρωτάτε συνεχώς αυτό και το παρουσιάζετε ως πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους..Ειμαι καινουριος στο φορουμ,εχω το κινητο ενα μηνα περιπου και θελω να ρωτησω τα εξης:

1. Εαν γινεται η προβολη φωτογραφειων των windows να μην "τραβαει" τις φωτο..

2.Εαν μπορω να δωσω εγω ενα προεπιλεγμενο ονομα στις φωτο που τραβαω οπως στα νοκια (πχ αντι για φωτογραφια001... foto001-->foto002 κτλ)

3.εαν μπορω στο φακελο εκθεση->εικονες και βιντεο να βλεπω και να φτιαχνω φακελους με φοτο..

4.Στο demo βιντεο δειχνει το multitasking αλλιως..ειναι θεμα αλλης ρομ?

 

Σας ευχαριστω και συγνωμη αν σας κουρασα..

Link to comment
Share on other sites

1. Εαν γινεται η προβολη φωτογραφειων των windows να μην "τραβαει" τις φωτο..

 

FastStone image viewer http://www.faststone.org/FSViewerDetail.htm :)

Link to comment
Share on other sites

Πριν δέκα σελίδες είχα γράψει πως μετά από 10 μέρες, το κινητό μου παρουσίασε πρόβλημα στο ακουστικό. Δεν ακουγόμουν και δεν με άκουγαν. Το πήγα στη Vodafone στις 24/08 και μου είπαν θα το στείλουν Αθήνα. Το κινητό το πήρα πίσω την Πέμπτι 03/09 και μαντέψτε... δεν είχαν φτιάξει τίποτα!!!! Ο υπάλληλος τι μου λεει?

 

- Θα το στείλουμε Αθήνα.

- Και μέχρι τώρα που ήταν;

- Σε δικό μας τεχνικό εδώ Θεσσαλονίκη. Θα κάνει 10 μέρες να έρθει.

 

Έχω πάρει κινητό εδώ και ένα μήνα δηλαδή και το έχω στα χέρια μου μόλις μια εβδομάδα. Μα τι καραγκιόζηδες είναι.

 

Λειτουργικά το κινητό φυσάει. Το μόνο πρόβλημά μου είναι πως είχα συνηθίσει στο άνετο browsing του I-phone και το omnia δεν έχει τόσο καλό browsing (σ' αυτόν τον τομέα δεν πιάνεται με τίποτα το i-phone). Σε όλα τα άλλα όμως το Samsung (όσο είπαμε πρόλαβα να το δω) ήταν ανώτερο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους..Ειμαι καινουριος στο φορουμ,εχω το κινητο ενα μηνα περιπου και θελω να ρωτησω τα εξης:

1. Εαν γινεται η προβολη φωτογραφειων των windows να μην "τραβαει" τις φωτο..

2.Εαν μπορω να δωσω εγω ενα προεπιλεγμενο ονομα στις φωτο που τραβαω οπως στα νοκια (πχ αντι για φωτογραφια001... foto001-->foto002 κτλ)

3.εαν μπορω στο φακελο εκθεση->εικονες και βιντεο να βλεπω και να φτιαχνω φακελους με φοτο..

4.Στο demo βιντεο δειχνει το multitasking αλλιως..ειναι θεμα αλλης ρομ?

 

Σας ευχαριστω και συγνωμη αν σας κουρασα..

 

καλημερα και καλως ηρθες....

 

1. σου απαντησαν απο πανω

2. οχι

3. οχι

4. γινετε μεχρι στιγμης μονο με την τελευταια ρωσικη ρομ (αυτην εχω :D )

Link to comment
Share on other sites

Τα καλα του κινητου τα ειπατε .... Με εχουν χαλασει 2-3 πραγματα αν και δεν ειναι αμεσα "ευθηνη" του τηλεφωνου

 

1)το γνωστο θεμα με το firmware.... ελεος δηλαδη.

2)με το κινητο (απο πλαισιο) μου εδωσαν και το ndrive σε SD. Αν δεν ειχα card reader πως θα το εκανα εγκατασταση ??? Λιγο μυαλο ρε!

3)hands free με remote δεν βρισκω ... ειμαι τυφλος ή δεν υπαρχει?

4)Προς το παρον η μπαταρια δεν μου τα λεει πολυ καλα αλλα ισως ακομα δεν "εστρωσε"....

 

 

κατα τα αλλα .. σουπερ!

 

 

διρθωση για μπαταρια

 

σημερα το πρωι με πληρη φορτιση , παιζει μονο το ραδιο και τιποτα αλλο. μετα απο 3.5 ωρες η μπαταρια ειναι κατω απο τη μεση!

παιζει η ενδειξη να μην ειναι σωστη ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αναγκαστηκα να κανω format και βλεπω οτι χαθηκε ο φακελος της samsung που υπηρχε στην μαζικη μνημη και διαπιστωσα οτι χαθηκαν τα demo videos που υπηρχαν και δεν ξερω τι αλλο μπορει να εχει χαθει.Πως μπορω να ανακτησω αυτον τον φακελο με οσα περιειχε μεσα?
Link to comment
Share on other sites

2)με το κινητο (απο πλαισιο) μου εδωσαν και το ndrive σε SD. Αν δεν ειχα card reader πως θα το εκανα εγκατασταση ??? Λιγο μυαλο ρε!

 

καλησπερα. αυτο δεν ειναι καρτα sd αλλα ανταπτορας . αν δεις λιγο καλυτερα θα δεις απο κατω την micro sd :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...