Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμ άμα δεν ήταν δοκιμασμένα τα λινκ, θα τα πόσταρα;;

Έχουμε και ένα όνομα σε αυτό το forum! :p

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι έκανες εσύ!!! Δεν θα με βγάλεις τρελό. :wacko:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Edited by Superuser
Οι 4 ρόδες ταξιδεύουν το κορμί, οι 2 την ΨΥΧΗ! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Mafioze αν μπορεις ξαναποσταρεις την διαδικασια για φλασαρισμα σε win7? ή εστω και σε prive.Thx!

 

Την έγραψα λίγο πιο πάνω αν μπορεί να σε βοηθήσει.

Οι 4 ρόδες ταξιδεύουν το κορμί, οι 2 την ΨΥΧΗ! :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Είμουν από τους πρώτους που αγόρασα το i8910 και θα ήθελα να το κάνω αναβάθμιση.

Θα ήθελα τα φώτα σας, έχει Ελληνικά, έκδοση I8910XXIFB , και προσαρμοσμένη έκδοση I8910VGRIF1.

Έχω WinXP και το Samsung PC Studio εγκατεστημένο.

Ο λόγος της αναβάθμισης είναι ότι έχω βαρεθεί το άθλιο AMR sound format όταν κάνω εγγραφή βίντεο,

αλλά και ότι έχει περάσει 3ετία και σίγουρα θα υπάρχει πιό εξελιγμένο firmware.

Link to comment
Share on other sites

Για σένα η HX είναι ότι πρέπει!!! Κάπου πιο πάνω υπάρχει το λινκ της κ έχω δώσει κ οδηγίες για να την περάσεις
Οι 4 ρόδες ταξιδεύουν το κορμί, οι 2 την ΨΥΧΗ! :cool:
Link to comment
Share on other sites

OK, ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω απόψε και θα ενημερώσω.

 

Εγκατέστησα το Samsung PC Studio 7 σε WinXP (μήπως πρέπει να κατεβάσω το παλαιότερο; ).

Επίσης κατέβασα τα αρχεία που είναι απαραίτητα για το φλασάρισμα.

Αν κάτι δεν πάει καλά και το κινητό δεν λειτουργεί, πως μπαίνουμε ξανά σε boot mode;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Στον bootloader μπαίνεις έχοντας πατημένα τα "πλήκτρο κλειδώματος + volume up" και το power on.
Οι 4 ρόδες ταξιδεύουν το κορμί, οι 2 την ΨΥΧΗ! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει την αναβάθμιση, όλα πήγανε τέλεια! Ευχαριστώ πολύ για την πολύτιμη βοήθεια σου και τα links!

Τεράστια διαφορά στην ταχύτητα και όλη λειτουργία της συσκευής!

Εντυπωσιακό το βίντεο με ήχο AAC αλλά και οι λήψεις σωστής φωτογραφίας, που όταν μεταφερόταν στο PC άνοιγε stretched.

Επίσης μου άρεσε η πολύ γρήγορη ανταπόκριση στα μενού, η γρήγορη εναλλαγή σε landscape αλλά και τα σωστά widgets που πάνταβγαίνανε εκτός οθόνης στην επανεκκίνηση.

Πιστεύω ότι είναι ένα πάρα πολύ καλό τηλέφωνο και μπροστά από την εποχή του και με το τρέχον firmware άξιζε τα λεφτά του.

Με το παλιό δεν τα άξιζε καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα κινητό δεν αξίζει με το αρχικό του firmware. Να ΄ναι καλά τα παιδιά που μας στηρίζουν!
Οι 4 ρόδες ταξιδεύουν το κορμί, οι 2 την ΨΥΧΗ! :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή το Ndrive δεν εμφανίζεται στην ΗΧ-V11 μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει πώς να το εγκαταστήσω ξανά;

Υπάρχει στη "μαμά" microSD card όταν είχα αγοράσει τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το Ndrive δεν εμφανίζεται στην ΗΧ-V11 μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει πώς να το εγκαταστήσω ξανά;

Υπάρχει στη "μαμά" microSD card όταν είχα αγοράσει τη συσκευή.

 

Το id στον patcher πρέπει να είναι στο σαμσουνγκ πριν το εγκαταστήσεις.

Οι 4 ρόδες ταξιδεύουν το κορμί, οι 2 την ΨΥΧΗ! :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

για χαρα φιλε μου.θα ηθελα να σε ρωτησω,περνωντας την rom hx-11 ειδες καμια διαφορα οσον αφορα τις φωτογραφιες?σε ρωταω γιατι απο τις 10 φωτο που τραβαω οι 9 ειναι κουνημενες με την μαμισια rom!!

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

για χαρα φιλε μου.θα ηθελα να σε ρωτησω,περνωντας την rom hx-11 ειδες καμια διαφορα οσον αφορα τις φωτογραφιες?σε ρωταω γιατι απο τις 10 φωτο που τραβαω οι 9 ειναι κουνημενες με την μαμισια rom!!

Ευχαριστω

Δεν πρόσεξα κάποια διαφορά στη συσκευή μου, ότι φωτογραφία έβγαλα ήταν πολύ καλή. Δοκίμασε να "παίξεις" με τις ρυθμίσεις στο μενού Patcher.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχεις την αυτόματη εστίαση; ή το κουνάς χωρίς να το καταλάβεις;

 

 

Εγώ το αποχωρίζομαι πλέον και περνάω σε neo v ή galaxy s plus:)

Οι 4 ρόδες ταξιδεύουν το κορμί, οι 2 την ΨΥΧΗ! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχεις την αυτόματη εστίαση; ή το κουνάς χωρίς να το καταλάβεις;

Εγώ το αποχωρίζομαι πλέον και περνάω σε neo v ή galaxy s plus:)

Μάλλον θα σε ακολουθήσω κι εγώ.. Προς το παρόν με Galaxy S GT-i9000 και Gingerbread 2.3.

Τα έχει όλα και συμφέρει :)

Link to comment
Share on other sites

Πολλές καλημέρες! Επειδή παρατήρησα ότι τα χαλάνε τα λινκ (οι εταιρίες) και μας δυσκολεύουν την ζωή θα σας δώσω το λινκ μου να τα κατεβάζεται όλα με την μία!

 

Έχει τους drivers, την επίσημη ρομ ( και symbian tool βεβαίως βεβαίως) και την HX-V11

 

https://skydrive.live.com/#cid=1EE913807E0C2BC7&id=1EE913807E0C2BC7!8479

Edited by sakisbm
Οι 4 ρόδες ταξιδεύουν το κορμί, οι 2 την ΨΥΧΗ! :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα παιδια να κανω 2 ερωτησουλες,

1η οταν πας να συνδεθεις σε ενα ασυρματο δικτυο σου δινει και την επιλογη "εναρξη DLNA " ξερει κανεις τι ακριβως παιζει με αυτο?

2η για να κανεις εκτυπωση πρεπει να γινει μεσω bluetooth? Η μπορεις να βρεις εναν εκτυπωτη μεσω δικτυου και να στειλεις εκτυπωση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια να κανω 2 ερωτησουλες,

1η οταν πας να συνδεθεις σε ενα ασυρματο δικτυο σου δινει και την επιλογη "εναρξη DLNA " ξερει κανεις τι ακριβως παιζει με αυτο?

2η για να κανεις εκτυπωση πρεπει να γινει μεσω bluetooth? Η μπορεις να βρεις εναν εκτυπωτη μεσω δικτυου και να στειλεις εκτυπωση?

 

Γεια σου φίλε μου. Το DLNA (Digital Living Network Alliance) αναφέρεται με απλά λόγια στο άρθρο του tech.in.gr

http://tech.in.gr/short-news/?aid=1231046215

 

"Mε μια τηλεόραση που υποστηρίζει το DLNA:

1. Μπορείτε να έχετε στην τηλεόρασή σας συνεχή ασύρματη πρόσβαση στις ταινίες, τη μουσική και τις φωτογραφίες που είναι αποθηκευμένες στον υπολογιστή σας.

2. Μπορείτε να δείτε ταινίες και φωτογραφίες από κινητά τηλέφωνα που υποστηρίζουν τη σύνδεση αυτή.

3. Μπορείτε να συνδέσετε μια τηλεόραση σε πολλούς υπολογιστές, ή έναν υπολογιστή σε πολλές τηλεοράσεις στο σπίτι σας".

 

Δηλαδή, αν αν η μια τηλεόραση υποστηρίζει DLNA -το κινητό σου το υποστηρίζει- τότε θα μπορείς να δεις ασύρματα δεδομένα (φωτογραφίες, μουσική, βίντεο*) από το κινητό στην TV, ή από τον υπολογιστή στο κινητό, κλπ.

*: Τα βίντεο έχουν πολλές κωδικοποιήσεις (MP4, WMV, AVI, ..) και μπορεί να μην είναι απολύτως συμβατά μεταξύ των μέσων.

 

Η εκτύπωση απ' ευθείας από το κινητό μας, είναι σχετικά περιορισμένη. Μπορείς να εκτυπώσεις φωτογραφίες μέσω καλωδίου USB σε λειτουργία εκτύπωσης εικόνων. Αν ο εκτυπωτής σου έχει Bluetooth μπορείς να του στείλεις φωτογραφίες. Αλλά επειδή είναι μεγάλου μεγέθους, θα αργούν σχετικά.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εάν κάνω επιστροφή στις εργοστασιακές ρυθμίσεις χάνονται τα δεδομένα που έχω στο τηλέφωνο (τηλεφωνικός κατάλογος, μυνήματα, αρχεία εικόνας, ήχου, βίντεο κλπ) ? Επειδή φαντάζομαι ότι το ndrive που έχω original θα χαθεί καθώς λογικά οι εφαρμογές όλες θα χαθούν, υπάρχει κάποιος τρόπος να το εγκαταστήσω πάλι χρησιμοποιώντας τον ίδιο κωδικό όταν έγινε εγκατάσταση ή θα έχω πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνω επιστροφή στις εργοστασιακές ρυθμίσεις χάνονται τα δεδομένα που έχω στο τηλέφωνο (τηλεφωνικός κατάλογος, μυνήματα, αρχεία εικόνας, ήχου, βίντεο κλπ) ? Επειδή φαντάζομαι ότι το ndrive που έχω original θα χαθεί καθώς λογικά οι εφαρμογές όλες θα χαθούν, υπάρχει κάποιος τρόπος να το εγκαταστήσω πάλι χρησιμοποιώντας τον ίδιο κωδικό όταν έγινε εγκατάσταση ή θα έχω πρόβλημα?

 

Απ ότι θυμάμαι χάνονται. Κράτα όμως ένα backup για να είσαι σίγουρος. Το NDrive αν το έχεις στην κάρτα δεν θα έχεις πρόβλημα το κάνεις πάλι εγκατάσταση με τον explorer, έχει ενσωματωμένο τον κωδικό. Τώρα αν είναι στο τηλ κράτα και από αυτόν ένα backup.

Οι 4 ρόδες ταξιδεύουν το κορμί, οι 2 την ΨΥΧΗ! :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...