Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ βρε παλιε.... Αλλα πως την κανουμε την δουλεια.... Χοντρο αυτο που ρωταω αλλα το σαιτ ειναι λιγο ασαφες.... Ευχαριστω και παλι πολυ πολυ....

οχι παλιος, αρχαιος:lol:

Λοιπον πρωτα απολα πρεπει να εχεις XP αλλιως πας vitual mode

 

You/ll have to start the .exe-file.

Then turn your phone on: press volume-up, lock-button and power-button and hold them until the blue screen appears.

 

Then connect your phone to usb-cabel.

 

Now you should be able to press the "Download start"-button...

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή αν το πάω σε κατάστημα της Samsung δε θα μου το αναβαθμίσουν; Δεν είναι επίσημη αναβάθμιση από τη Samsung αυτή που αναφέρετε; Edited by rishi
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν το πάω σε κατάστημα της Samsung δε θα μου το αναβαθμίσουν; Δεν είναι επίσημη αναβάθμιση από τη Samsung αυτή που αναφέρετε;

 

καλησπερα. ΔΕΝ υπαρχει επισημη ελληνικη αναβαθμιση και μαλλον ΔΕΝ θα υπαρξει ΠΟΤΕ :( η ρομ που αναφερετε παραπανω ειναι "μαγειρεμενη" και αν την περασεις χανεις την εγγυηση σου. μπορεις βεβαια , αν θελεις , να επιστρεψεις στην ελληνικη. αν και δεν το νομιζω. οποιος εχει βαλει "μαγειρεμενη" παραμενει σε αυτη :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, παρελαβα μολις χθες το νεο μου κινητο...

 

Ο κατάλληλος χώρος για αγγελία είναι το Buy & Sell όμως και όχι το επίσημο φόρουμ της κάθε συσκευής :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ΔΕΝ υπαρχει επισημη ελληνικη αναβαθμιση και μαλλον ΔΕΝ θα υπαρξει ΠΟΤΕ :( η ρομ που αναφερετε παραπανω ειναι "μαγειρεμενη" και αν την περασεις χανεις την εγγυηση σου. μπορεις βεβαια , αν θελεις , να επιστρεψεις στην ελληνικη. αν και δεν το νομιζω. οποιος εχει βαλει "μαγειρεμενη" παραμενει σε αυτη :)

 

Δεν ξέρω αν θα το ρισκάρω, μπορεί να μου βγάλει προβλήματα, απ' ό,τι διάβασα πιο πάνω σε μερικούς έχει βγάλει κάποια ψιλοπροβλήματα. Άσε που μπορεί να κολλήσει η συσκευή. Εξάλλου και χωρίς αναβαθμίσεις το κινητό είναι σούπερ, πολύ καλύτερο από τα αντίστοιχα της Νόκια, όσες αναβαθμίσεις κι αν τα κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

η αποψη μου ειναι να κανετε την αναβαθιση στην HX2.02 το κινητο αν σας αρεσει οπως ειναι μαμα με την HX θα ξετρελαθειτε. Γινεται αλλο κινητο. Και η διαδικασια ειναι απλη και ταχυτατη. Το χω κανει 3ις φορες χωρις κανενα μα κανενα προβλημα.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Εγω αντιθετως δεν μπορεσα να το κανω.... Εχω Vista και ειμαι και λιγο ασχετος με αυτα....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3025075#post3025075

 

Το πόστ το είχα γράψει όταν κυκλοφορούσε η 1.72 greek αλλά δεν αλλάζει απολύτως τίποτα στην 2.02!

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

1.Να έχετε Windows XP (ή XP mode μέσα από Windows 7)

2.Να είναι πλήρως φορτισμένο το κινητό σας στο 100%.

3.Να μην τρέχουν περιττές εφαρμογές στο παρασκήνιο και ΟΧΙ screensaver

 

Θα χρειαστούμε τα παρακάτω:

1.Microsoft Msxml.msi

2.i8910 Flashing drivers (αυτό αποτελείται από 3ις εγκαταστάσεις)

Εγκατάσταση 1: PHONE_driver

Εγκατάσταση 2: SAMSUNG Mobile USB DRIVER(4.40.7.0) v1.6

Εγκατάσταση 3: SSDN_V1.1.808.7165_SETUP_whql.exe

εγκατάσταση ένα προς ένα και τα 3 και αφού τελειώσετε κάντε επανεκκίνηση τον υπολογιστή σας (ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ).

 

Πριν φλασάουμε

πρέπει να κάνουμε φορμάτ το C: *#7370#: Hard reset (και οπωσδήποτε τον Ε: (Menu - office - file mgr - E: - Format mass memory) (κωδικός κλειδώματος: 00000000)

 

Είμαστε έτοιμοι για να ξεκινήσουμε

1.Βάζουμε το i8910 HD σε κατάσταση boot mode, δλδ

Τηλέφωνο κλειστό και ΟΧΙ συνδεδεμένο στην USB, κρατήστε το ΠΑΝΩ πλήκτρο έντασης και το πλήκτρο που ξεκλειδώνει/κλειδώνει την συσκευή (δεξιά και πάνω από την USB) και μαζί το πλήκτρο power/απόριψη. ΤΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ 3 ΠΑΤΗΜΕΝΑ ώσπου να δούμε μια μπλε οθόνη με περίεργα γράμματα.

2.Τρέχουμε το πρόγραμμα φλασαρίσματος

3.Τώρα συνδέστε το i8910 HD μέσω USB στο PC σας. Θα εγκαταστήσει τον driver και μετά από μερικά δευτερόλεπτα θα εμφανιστεί το πλήκτρο START του προγράμματος φλασαρίσματος. Το πατάμε και ξεκινάει το download και μέσα σε 5 λεπτά ειμαστε τελειωμένοι

4.Θα εμφανιστεί μήνυμα που θα λέει ότι τα φλασάρισμα τελείωσε και ότι το τηλέφωνο θα κάνει reboot.

 

Καλό φλασάρισμα

TCe
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο ποστ sdaoulas!!! :respect:

 

Θα το κάνω bookmark για να παραπέμπω τον κόσμο στο μέλλον! ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αποφάσισα να φλασάρω το κινητό, αφού δε βλέπω να έρχεται ποτε η αναβάθμιση. Ηθελα να ρωτησω ποια ειναι καλη και αξιοπιστη rom απο αυτές που κυκλοφορουν?δε με ενοχλει το αγγλικο μενου, απλα να υπαρχει και ελληνικη γραμματοσειρα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αποφάσισα να φλασάρω το κινητό, αφού δε βλέπω να έρχεται ποτε η αναβάθμιση. Ηθελα να ρωτησω ποια ειναι καλη και αξιοπιστη rom απο αυτές που κυκλοφορουν?δε με ενοχλει το αγγλικο μενου, απλα να υπαρχει και ελληνικη γραμματοσειρα.

 

HX2.02 Greek αν και έχει ένα μικρό προβληματάκι με τον ενσωματωμένο browser, αλλιώς την απλή ΗΧ2.02.

Σου προτείνω τον Opera 10 Mobile Beta 3 για browsing όμως που και καλύτερος είναι και δεν έxει προβλήματα.

Επίσης υπάρχει και ο Skyfire, εξίσου καλός αν και προτιμώ Opera.

 

Και στις 2 υπάρχει ελληνικό πληκτρολόγιο + Τ9, απλώς η πρώτη είναι και 100% ελληνική! :)

 

Το site του Hyperx είναι down οπότε θα βάλω links σε λίγο... ;)

 

================================

 

Ο Hyperx επέστρεψε με καινούργια ανακοίνωση που λεει πως στο μέλλον θα προσπαθήσει να αξιοποιήσει το καινούργιο s^3 (symbian 3) λόγο του opensourse χαρακτήρα του, και επιπλέον θα βγάλει ένα καινούργιο release με fixed Java engine και επίσης λέει χαρακτηριστικά :

"It also seems that this firmware has a very good Camera/camcorder -part."

:drool:

 

HE'S BACK!! :dance::dance:

Edited by MaFiOzOS_88
Great news!!

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω μία σημαντική λεπτομέρεια στις οδηγίες εγκατάστασης σε περίπτωση που έχετε (όπως και γω) win 7 και κάνετε την εγκατάσταση σε win xp mode μετά πρέπει να ενεργοποιήσετε το usb driver (στο κέντρο της οθόνης τέρμα πάνω) για να δεί το κινητό σας ο υπολογιστής αλλιώς θα προσπαθείτε αδίκως και ΔΕΝ θα γίνεται τίποτα. Επίσης σημαντική λεπτομέρεια πάλι στην περίπτωση των win7 είναι ΌΛΑ τα αρχεία που θα κάνετε εγκατάσταση να τα κάνετε σε win xp mode αλλιώς πάλι μια τρύπα στο νερό. Αν ακολουθήσετε ένα ένα τα βήματα που γράφονται πιο πάνω δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα.

 

Υ.Γ. Για να εγκαταστήσετε το win xp mode πηγαίντε εδώ :

 

http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx

 

δηλώστε το λειτουργικό που έχετε και μετα εγκαταστήστε τα ΔΥΟ αρχεία που θα σας βγάλει ένα ένα, μετά ακολουθήστε τη διαδικασία που αναγράφετε πιο πάνω αφου εννοείτε έχετε ανοίξει το win xp mode και δουλεύτε σε αυτό ΜΟΝΟ μετά.

Edited by stealth1379
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά και ο OPERA beta 3 δεν έχει πάλι πρόβλημα με τα video του you tube?

Όταν προσπαθώ να ανοίξω το youtube από το opera μου κολλάει και τελικά δεν παίζει...έχετε το ίδιο πρόβλημα και εσείς;

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά και ο OPERA beta 3 δεν έχει πάλι πρόβλημα με τα video του you tube?

Όταν προσπαθώ να ανοίξω το youtube από το opera μου κολλάει και τελικά δεν παίζει...έχετε το ίδιο πρόβλημα και εσείς;

 

Σε μένα μπαίνει κανονικά στο youtube αλλά προφανώς δεν φορτώνει κανένα βίντεο λόγω έλλειψης Flash.Στην mobile έκδοση (m.youtube.com) μου streamαρει τα βίντεο μέσω realplayer.

 

Opera 10 Mobile Beta 3.

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Το skyfire το έχω δοκιμάσει αλλά και εκεί ναι μεν παίζει αλλά πάλι ψιλοκολλάει...

Θα δοκιμάσω να το ξαναπεράσω..

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

η εξελληνισμένη hx2.02 τι προβλημα εχει με τον browser?

 

Δεν μπορείς να κάνεις download τίποτα...

Βασικά δεν τα αποθηκεύει και σου λέει απευθείας "Download Completed".

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε καινουρια εκδοση NDrive 9.3.11

μπορειτε να αναβαθμισετε μεσω NDriveAgent

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε καινουρια εκδοση NDrive 9.3.11

μπορειτε να αναβαθμισετε μεσω NDriveAgent

 

Πως γίνεται αυτό;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πας εδω http://www.ndriveweb.com/account/updates/?slug=ndrive-updater

και κατεβαζεις το NDriveAgent μετα κανεις εγγραφη στο site

κανεις εγκατασταση το NDriveAgent στο πισι σου

συνδεεις το κινητο με το πισι τρεχεις το NDriveAgent και σου ανοιγει η σελιδα του NDrive

και κανεις login απο τις επιλογες που θα βγαλει κανεις update

μετα αφου τελειωσει αποσυνδεεις το κινητο κανεις απεγκατασταση το NDrive

πας στην καρτα του κινητου στον φακελο NDrive τρεχεις το pips s60 1.6 sis

και μετα το NDrive sis μετα ανοιγεις το NDrive και σου ζητα να κανει update το αφηνεις παντα μεσω

wifi κατεβαζει περιπου 33 mb ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Πας εδω http://www.ndriveweb.com/account/updates/?slug=ndrive-updater

και κατεβαζεις το NDriveAgent μετα κανεις εγγραφη στο site

κανεις εγκατασταση το NDriveAgent στο πισι σου

συνδεεις το κινητο με το πισι τρεχεις το NDriveAgent και σου ανοιγει η σελιδα του NDrive

και κανεις login απο τις επιλογες που θα βγαλει κανεις update

μετα αφου τελειωσει αποσυνδεεις το κινητο κανεις απεγκατασταση το NDrive

πας στην καρτα του κινητου στον φακελο NDrive τρεχεις το pips s60 1.6 sis

και μετα το NDrive sis μετα ανοιγεις το NDrive και σου ζητα να κανει update το αφηνεις παντα μεσω

wifi κατεβαζει περιπου 33 mb ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ

 

Φίλε το έχω κάνει ήδη, αλλά σε ορισμένα εικονίδια η γραμματοσειρά είναι κατεστραμμένη και δεν μπορείς να διαβάσεις τι λέει (όταν η γλώσσα είναι η ελληνική). Το επιβεβαιώνεις;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το έχω κάνει ήδη, αλλά σε ορισμένα εικονίδια η γραμματοσειρά είναι κατεστραμμένη και δεν μπορείς να διαβάσεις τι λέει (όταν η γλώσσα είναι η ελληνική). Το επιβεβαιώνεις;

 

καλησπερα. και σε 'μενα το ιδιο :( επισης οταν ανοιγω το προγραμμα δεν κατεβαζει αυτα τα 33 mb :(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. και σε 'μενα το ιδιο :( επισης οταν ανοιγω το προγραμμα δεν κατεβαζει αυτα τα 33 mb :(

 

Τι εννοείς με το "δεν κατεβαζει αυτα τα 33 mb";

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...