Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια βρηκα αυτο http://www.youtube.com/watch?v=LOKLhNNc6v8 βγηκε οντως νεο προγραμμα για γρηγορη πλοηγηση με το HD?Σας παρακαλω απαντηστε μου γιατι με ενδιαφερει πολυ!Συγγνωμη αν αποσυντονιζω τη συζητηση αλλα χρειαζομαι καποια βοηθεια.

 

καλημερα. ναι βγηκε http://www.opera.com/mobile/ και ειναι όντως πολυ γρηγορο :)το μονο κακο δεν υποστηριζει flash :( ακομη :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικά τα κατάφερα. την έκανα την αναβάθμιση. πανεύκολο ήταν. απορώ γιατί κολλούσα!

 

ευχαριστώ πολύ τα παιδιά και ιδιαίτερα τον mafiozo για την πολύτιμη βοήθεια του. αν και ακόμη δεν ανακάλυψα κάτι το ιδιαίτερο ίσως γιατί ακόμη είναι άδειο το κινητό. θα ενημερώσω σύντομα:)

Link to comment
Share on other sites

κάτι καινούργιο. μετά την αναβάθμιση δεν μπορώ να μπω στο ιντερνετ. παλιά μου έδινε την επιλογή και πατούσα vodafone internet και συνδεόταν. τώρα δεν το έχω αυτό. πως θα ξαναβάλω τις ρυθμίσεις? καμιά ιδέα κανείς??
Link to comment
Share on other sites

τελικά τα κατάφερα. την έκανα την αναβάθμιση. πανεύκολο ήταν. απορώ γιατί κολλούσα!

 

ευχαριστώ πολύ τα παιδιά και ιδιαίτερα τον mafiozo για την πολύτιμη βοήθεια του. αν και ακόμη δεν ανακάλυψα κάτι το ιδιαίτερο ίσως γιατί ακόμη είναι άδειο το κινητό. θα ενημερώσω σύντομα:)

 

κάτι καινούργιο. μετά την αναβάθμιση δεν μπορώ να μπω στο ιντερνετ. παλιά μου έδινε την επιλογή και πατούσα vodafone internet και συνδεόταν. τώρα δεν το έχω αυτό. πως θα ξαναβάλω τις ρυθμίσεις? καμιά ιδέα κανείς??

 

 

Είδες που στα έλεγα ότι είναι παιχνιδάκι;;;

 

Και εγώ πριν κάνω το πρώτο μετέωρο βήμα ήμουν λίγο ***μένος αλλά μετά δεν υπήρξε ποτέ γυρισμός! :p

 

Με το gallery όλα καλά; Τα thumbnails σου τα εμφανίζει κανονικά η τα ξαναφορτώνει κάθε φορά που τον ανοίγεις;;;

 

Όσες φορές έχω φλασάρει (αρκετές :p) πάντα κρατάει τις ρυθμίσεις Ίντερνετ της VF πάντως...

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

δεν έβαλα ακόμα τις φωτό. αύριο θα σε ενημερώσω γι'αυτό. τώρα πως θα βάλω τις ρυθμίσεις? να πάω στο μαγαζί να τους ρωτήσω? χαχα και θα δούνε ένα κινητό με ξένη πειραγμένη ρομ...
Link to comment
Share on other sites

δεν έβαλα ακόμα τις φωτό. αύριο θα σε ενημερώσω γι'αυτό. τώρα πως θα βάλω τις ρυθμίσεις? να πάω στο μαγαζί να τους ρωτήσω? χαχα και θα δούνε ένα κινητό με ξένη πειραγμένη ρομ...

 

καλησπερα. δες εδω για τις ρυθμισεις http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2421 :)

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστησω και δημοσια ολα τα παιδια που με βοηθησαν σε ολες τις ερωτησεις μου ευχομαι να μην εγινα βαρος.Μια ερωτηση δημοσια για να μη σας κουραζω αλλο.Ο Skyfire για web browsing δεν υφισταται?μονο ο OPERA 10 υπαρχει?Ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστησω και δημοσια ολα τα παιδια που με βοηθησαν σε ολες τις ερωτησεις μου ευχομαι να μην εγινα βαρος.Μια ερωτηση δημοσια για να μη σας κουραζω αλλο.Ο Skyfire για web browsing δεν υφισταται?μονο ο OPERA 10 υπαρχει?Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

http://forums.samsungi8910omnia.com/samsung-i8910-omnia-hd-games-applications/8407-skyfire-1-5-beta-released.html :)

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστησω και δημοσια ολα τα παιδια που με βοηθησαν σε ολες τις ερωτησεις μου ευχομαι να μην εγινα βαρος.Μια ερωτηση δημοσια για να μη σας κουραζω αλλο.Ο Skyfire για web browsing δεν υφισταται?μονο ο OPERA 10 υπαρχει?Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Ο Skyfire beta s60 5th για browsing βγηκε και εχει flash αλλα δεν ειναι τοσο καλος οσο ο opera 10 beta 2 ακομα τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Ο Skyfire beta s60 5th για browsing βγηκε και εχει flash αλλα δεν ειναι τοσο καλος οσο ο opera 10 beta 2 ακομα τουλαχιστον.

Πως συγκρίνονται αυτοί οι δύο browsers με τον ενσωματωμένο με kinetic scrolling; Μιλάω από ευχρηστία/δυνατότητες μόνο, χρήση δεδομένων αδιάφορη.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν το rendering ιστοσελίδων είναι απίστευτα ταχύτερο. Ο Opera βέβαια χρησιμοποιεί συμπίεση των δεδομένων ( τα περνάει από τον δικό του server και τα προσαρμόζει, γι'αυτό και επιτυγχάνεται τόσο ταχεία φόρτωση). Για τον Skyfire δε γνωρίζω :)
Link to comment
Share on other sites

Πως συγκρίνονται αυτοί οι δύο browsers με τον ενσωματωμένο με kinetic scrolling; Μιλάω από ευχρηστία/δυνατότητες μόνο, χρήση δεδομένων αδιάφορη.

 

Το scrolling είναι σχεδόν το ίδιο σε αίσθηση αλλά το skyfire αργή να φορτώσει το παρακάτω της σελίδας κατά το scrolling(ενοχλητικό). Το skyfire δεν εχει τα TABS του opera αλλα εχει καλυτερο zoom οχι οτι δεν ειναι καλο και του opera και παιζει γρηγορα και καλα τα video στο youtube, με λιγα λογια σε μια επομενει αναβαθμισει θα ειναι μια πολυ καλη προταση.

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Υπαρχει βαση αυτοκινητου για το συγκεκριμενο κινητο η μονο καποια universal ισα να κανουμε την δουλεια μας??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Υπαρχει βαση αυτοκινητου για το συγκεκριμενο κινητο η μονο καποια universal ισα να κανουμε την δουλεια μας??

 

Διάλεξε ;)

http://shop.ebay.com/i.html?Type=Mounts%2520%2526%2520Holders&_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253A1%257C72%253A2530&_nkw=i8910&_dmpt=PDA_Accessories&_sticky=1&_trksid=p3286.c0.m14&_sop=3&_sc=1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

 

Υπάρχει κανένα προγραμματάκι για να κόβουμε mp3 . . .??????

 

Ψάχνω και δεν βρίσκω τίποτα καλό . . . .

 

steinberg wavelab

 

ίσως το καλύτερο πρόγραμμα που κυκλοφορεί με ατελείωτες δυνατότητες. εγώ χρησιμοποιώ την εκδοση 5

Link to comment
Share on other sites

steinberg wavelab

 

ίσως το καλύτερο πρόγραμμα που κυκλοφορεί με ατελείωτες δυνατότητες. εγώ χρησιμοποιώ την εκδοση 5

 

 

 

Σ'ευχαριστώ για την πληροφόρηση αλλά δεν εννούσα πρόγραμμα στο pc αλλά στο κινητό . . .

Γι αυτό γνωρίζεις κατι ???

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων . . . :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, είμαι έτοιμος να αγοράσω κι εγώ ένα omnia HD , κυριως λόγω του 720p video. κάπου διάβασα όμως ότι τελικά ο ήχος του video είναι σε amr format 8000khz :X , κι επειδή με ενδιαφέρει και ο ήχος παρα πολύ , καπου ειδα για firmware upgrade που θα διορθώσει αυτό το πρόβλημα. Έχει βρεθεί ήδη λύση με update η ακόμα έχει χάλια ήχο στο video recording?

thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, είμαι έτοιμος να αγοράσω κι εγώ ένα omnia HD , κυριως λόγω του 720p video. κάπου διάβασα όμως ότι τελικά ο ήχος του video είναι σε amr format 8000khz :X , κι επειδή με ενδιαφέρει και ο ήχος παρα πολύ , καπου ειδα για firmware upgrade που θα διορθώσει αυτό το πρόβλημα. Έχει βρεθεί ήδη λύση με update η ακόμα έχει χάλια ήχο στο video recording?

thanks :)

 

Όντως διορθώθηκε με firmware update, αλλα από μαγειρεμένη rom και όχι από επισημη.Για την ακρίβεια είναι AAC και σε επίσημη, αλλα όχι σε Ελληνικό firmware

Ο ήχος πλέον είναι αρκετά καλύτερος

σε γενικές γραμμές θα σε ικανοποιήσει, αλλα αν τυχόν βρεθείς σε θορυβώδη χώρο (club με δυνατή music κλπ) απλά ξέχασε το..είναι απερίγραπτο χαλι ο ήχος ακόμα και αν αλλάξει κανεις από το κρυφό menu την ρύθμιση στα db του mic.

Για μένα καλύτερα να ψαχτείς για κάνα άλλο κινητό..

Το SE Satio κάνει τρομερή εγγραφη στον ήχο αλλα δεν κάνει εγγραφη video HD.

Αν είναι προτεραιότητα το HD recording, ίσως να σε ενδιέφερε το SE Vivaz που αναμένεται μέσα στο 2010 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=263241

Edited by Ulysse
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος πλέον είναι αρκετά καλύτερος

σε γενικές γραμμές θα σε ικανοποιήσει, αλλα αν τυχόν βρεθείς σε θορυβώδη χώρο (club με δυνατή music κλπ) απλά ξέχασε το..είναι απερίγραπτο χαλι ο ήχος ακόμα και αν αλλάξει κανεις από το κρυφό menu την ρύθμιση στα db του mic.

 

+1000 για το παραπάνω, είναι το μεγαλύτερο μείον του κινητού (στο δικό μου και σε αρκετούς άλλους είναι και τα καμένα πίξελ που φαίνονται μόνο όταν τραβάς βίντεο σε σκοτάδι)

Link to comment
Share on other sites

+1000 για τον ήχο, αλλά για τα pixels, σε 3 συσκευές Omnia HD που έχω δει δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο στην εγγραφή βίντεο για να είμαι ειλικρινής.

 

Πάντως, ακόμη και AAC ο ήχος του, παραμένει μονοφωνικός στα 8 kHz και συνεπώς, είναι λίίίίγο καλύτερος απ'ό,τι το AMR πρότυπο. Όντως είναι απαγορευμένη η χρήση του σε clubs κλπ. Απ'τα καλύτερα σ'αυτόν τον τομέα, της εγγραφής ήχου στο βίντεο, είναι τα SE( Satio, C905 κλπ.)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στην επίσημη έκδοση αναβάθμισης, όχι στο Ελλάντα στο εξωτερικό εννοώ, ο ήχος που είναι AAC είναι επίσης μονοφωνικός στα 8 KHz? Είναι καθόλου καλύτερος? Το Satio που έχει το ίδιο λειτουργικό τι ήχο έχει γνωρίζετε?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω πιο πάνω. Ότι ακόμη και με την πιο πρόσφατη αναβάθμιση, ο ήχος αποθηκεύεται μεν σε μορφή AAC, είναι δε μονοφωνικός με δειγματοληψία στα 8 kHz. Σε θορυβώδη μέρη είναι χάλια, συγκριτικά με άλλες προτάσεις. Τσιριχτός και με πολύ θόρυβο.

 

Το Satio ηχογραφεί στερεοφωνικά τον ήχο, είναι AAC πολύ καλής ποιότητας και η δειγματοληψία στα 16 kHz. Έχει απλά ανάλυση 640 * 480, αν και πάλι το frame rate είναι στα 30 fps και γενικά το βίντεό του ακόμη και σε χαμηλό φωτισμό δεν έχει σπασίματα ή παραμορφώσεις. Σα λύση συνολικά για βιντεοσκόπηση, προτείνω Satio.

 

Αλλά ας σταματήσουμε την κουβέντα εδώ, γιατί θα βγούμε τελείως εκτός θέματος :) Η περίληψη είναι πως ο ήχος του Omnia HD είναι ελαφρώς για τα μπάζα, είτε σε μορφή AMR είτε σε μορφή AAC:p

Link to comment
Share on other sites

ο ήχος αποθηκεύεται μεν σε μορφή AAC, είναι δε μονοφωνικός με δειγματοληψία στα 8 kHz. Η περίληψη είναι πως ο ήχος του Omnia HD είναι ελαφρώς για τα μπάζα, είτε σε μορφή AMR είτε σε μορφή AAC:p

 

Θα έλεγα βαρέως προσωπικά :p

Έβλεπα πριν ένα video που έχω τραβήξει πρόσφατα, στις ιδιότητες (με το KMplayer) γραφει τα παρακάτω σχετικά με τον ήχο:

 

Format : AAC

Format/Info : Advanced Audio Codec

Format version : Version 4

Format profile : LC

Format settings, SBR : Yes

Format settings, PS : Yes

Codec ID : 40

Duration : 23s 40ms

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 96.0 Kbps

Channel(s) : 2 channels

Channel positions : Front: L R

Sampling rate : 32.0 KHz

Resolution : 16 bits

 

(Firmware Speed edition v2.03)

 

Αναρωτιεμαι αν ειναι αξιοπιστα αυτα τα στοιχεια :worry:

Παντως και με αλλο player, (GOM Player) παλι τα ιδια στοιχεια ειδα..

αλλα κι ετσι να ειναι, τετοιο στερεοφωνικο ηχο τι να τον κανει κανεις..

επισης ας με διορθωσει καποιος αν καταλαβα λαθος, η δειγματοληψια μας λεει οτι ειναι στα 32khz? Τεσπα τι ψαχνω τωρα, ο ηχος ειναι για κλωτσιες οτι και αν γραφει στις ιδιοτητες :p

 

edit: ιδιοτητες απο βιντεο με το firmware απο την voda: (το αρχικο FW δηλαδη οπως ειναι το κινητο οταν το αγορασαμε)

 

Format : AMR

Format/Info : Adaptive Multi-Rate

Format profile : Narrow band

Codec ID : samr

Duration : 2mn 0s

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 12.8 Kbps (ελεος...:p)

Channel(s) : 1 channel

Sampling rate : 8 000 Hz (Ελεος part 2)

Resolution : 16 bits

Stream size : 188 KiB (0%)

Edited by Ulysse
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...