Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά. Ξέρεται μήπως που μπορώ να βρω το Ν DRΙVΕ γιατί πήρα το κιν μεταχειρισμένο και δεν το είχε μέσα;ευχαριστώ εκ των προτέρων. Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρωτη φορα γραφω αλλα εχω διαβασει τα περισοτερα απο τα μην. και μου εχουν λυθει πολλες αποριες σχετικα με το κινητο.

Αυτο που αντιμετωπιζω ειναι οτι το κινητο περναει απο μονο του στο αθορυβο και δεν ακουω τις κλησεις μου με οτι αυτο συνεπαγεται. Οταν το κλεισω και το ξανανοιξω ειναι ολα οκ μεχρι την επομενη φλασια που θα φαει. Πιστευα πως εφταιγε το θεμα που ειχα βαλει αλλα μετα την επιστροφη στο μαμισιο παλι τα ιδια. η ρομ που εχω ειναι η μαμισια (το κιν ειναι αγορασμενο απο το πλαισιο οχι απο βοντα)

το εχει παρουσιασει σε κανεναν σας; ειναι πολυ σπαστικο, χωρια που μερικοι νομιζουν οτι τους λεω ψεμματα και επιτηδες δεν απανταω...:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα γραφω αλλα εχω διαβασει τα περισοτερα απο τα μην. και μου εχουν λυθει πολλες αποριες σχετικα με το κινητο.

Αυτο που αντιμετωπιζω ειναι οτι το κινητο περναει απο μονο του στο αθορυβο και δεν ακουω τις κλησεις μου με οτι αυτο συνεπαγεται. Οταν το κλεισω και το ξανανοιξω ειναι ολα οκ μεχρι την επομενη φλασια που θα φαει. Πιστευα πως εφταιγε το θεμα που ειχα βαλει αλλα μετα την επιστροφη στο μαμισιο παλι τα ιδια. η ρομ που εχω ειναι η μαμισια (το κιν ειναι αγορασμενο απο το πλαισιο οχι απο βοντα)

το εχει παρουσιασει σε κανεναν σας; ειναι πολυ σπαστικο, χωρια που μερικοι νομιζουν οτι τους λεω ψεμματα και επιτηδες δεν απανταω...:mad::mad::mad:

 

Συμβαίνει και σε μένα αυτό και ιδίως σε άτομα που με καλούν και έχουν φωτογραφία. Επίσης, μου συμβαινει και το εξής περίεργο κάθε φορά που κλείνω το κινητό μου σβήνεται όλο το μητρώο και οι αναφορές και τέλος ώρες ώρες δημιουργει πολλά αντιγραφα αρχειων εικόνων που δεν μπορώ να τα διαγράψω και πρέπει να κάνω hard format! Άντε πότε θα ερθει αυτή η αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

μολις περασα την HX2.02 Speed και ειλικρινα το κινητο πεταει. Το εκανα σε Windows 7 μεσα απο το XP mode. Ενα bug εντοπισα μεχρι τωρα. Το κινητο ΔΕΝ κλεινει. Πατας το κλεισιμο και η συσκευη κανει reset.
TCe
Link to comment
Share on other sites

μολις περασα την HX2.02 Speed και ειλικρινα το κινητο πεταει. Το εκανα σε Windows 7 μεσα απο το XP mode. Ενα bug εντοπισα μεχρι τωρα. Το κινητο ΔΕΝ κλεινει. Πατας το κλεισιμο και η συσκευη κανει reset.

 

Έκανες soft format και hard format(hard και με τους 2 τρόπους που υπάρχουν) και format τα 8giga. Επίσης καλύτερο είναι να κανείς πρώτα hard format με κλειστώ το κινητό και μετά με ανοιχτό γιατί κολλάει και μπορεί να μην γίνει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

μολις περασα την HX2.02 Speed και ειλικρινα το κινητο πεταει. Το εκανα σε Windows 7 μεσα απο το XP mode. Ενα bug εντοπισα μεχρι τωρα. Το κινητο ΔΕΝ κλεινει. Πατας το κλεισιμο και η συσκευη κανει reset.

 

καλημερα. μπες στο rompatcher και δες εαν ειναι ενεργοποιημενο το patchακι που κανει ακριβως αυτο που λες :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. μπες στο rompatcher και δες εαν ειναι ενεργοποιημενο το patchακι που κανει ακριβως αυτο που λες :)

 

Nektaria thanx οντως οτι ειπες ηταν. Απενεργοποιησα το patch αυτο (ειλικρινα τι το βαλε ο Γερμανος) και το κινητο επιτελους κλεινει.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας πω προσπαθω να εγκαταστησω το SAMSUNG PC Studio στον υπολογιστη με Windows 7 και μου λεει πως δεν ειμαι διαχειρηστης ενω ειμαι και το ιδιο μου εκανε και στα vista που προσπαθουσα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας πω προσπαθω να εγκαταστησω το SAMSUNG PC Studio στον υπολογιστη με Windows 7 και μου λεει πως δεν ειμαι διαχειρηστης ενω ειμαι και το ιδιο μου εκανε και στα vista που προσπαθουσα.

 

Δοκίμασε να κάνεις δεξί κλικ στο *.exe αρχείο της εγκατάστασης και "Εκτέλεση ως διαχειριστής", στο παράθυρο του UAC που θα ανοίξει μετά πάτα "Ναι".

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

εντυπώσεις με το HX2.02 speed

Πραγματικα το κινητο πεταει. Αν δεν σας ενοχλουν τα αγγλικα περαστε το. Περαστε και το animation plus 2.01 και ειστε ΟΚ. Του εχω περασει πολλες εφαρμογες, παιχνιδια, θεματα και το κινητο δεν εχει παρουσιασει καμια μα καμια δυσλειτουργία. Επισης ο ηχος εχει βελτιωθει στο video (τον ηθελα ακομα καλυτερο αλλα ειναι ΟΚ). Το πιο εντυπωσιακο απο ολα ειναι το kynetic scrolling που παντου σχεδον υπαρχει και πραγματικα διευκολυνει πολυ στην επιλογη.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Κανένας καλός player (για .avi) και κανένα πρόγραμμα που να κάνεις τις επαφές με φωτογραφίες υπάρχει?

Ευχαριστώ

 

καλησπερα. ο video player που εχει μεσα δεν σου κανει? παιζει κανονικα τα avi και μαλιστα με εξωτερικους srt υποτιτλους εαν ειναι στον ιδιο φακελο κι εχει το ιδιο ονομα με την ταινια :) για το δευτερο που λες εγω το κανω απο τις επαφες του υπολογιστη με windows 7 :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις δεξί κλικ στο *.exe αρχείο της εγκατάστασης και "Εκτέλεση ως διαχειριστής", στο παράθυρο του UAC που θα ανοίξει μετά πάτα "Ναι".

 

thanks .έλεος αυτή η βλακεία ήταν!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ο video player που εχει μεσα δεν σου κανει? παιζει κανονικα τα avi και μαλιστα με εξωτερικους srt υποτιτλους εαν ειναι στον ιδιο φακελο κι εχει το ιδιο ονομα με την ταινια :) για το δευτερο που λες εγω το κανω απο τις επαφες του υπολογιστη με windows 7 :)

 

 

Τελικά ναι....εκ του θαύματος παίζει τα .avi!!!!!!!!!

Μια χαρα ούτε θέλω κάτι άλλο....

Τώρα το δεύτερο που ρώτησα είναι αν μπορούμε να κάνουμε μια λίστα επαφών με εικόνες (φώτος) ώστε να έχουμε άμεση πρόσβαση σε αυτές χωρίς να πρέπει να ανατρέχουμε στον κατάλογο. Ψάχνω κάτι αντίστοιχο που είχε το Mobile Shell ή το Handy Shell.

Link to comment
Share on other sites

εντυπώσεις με το HX2.02 speed

Πραγματικα το κινητο πεταει. Αν δεν σας ενοχλουν τα αγγλικα περαστε το. Περαστε και το animation plus 2.01 και ειστε ΟΚ. Του εχω περασει πολλες εφαρμογες, παιχνιδια, θεματα και το κινητο δεν εχει παρουσιασει καμια μα καμια δυσλειτουργία. Επισης ο ηχος εχει βελτιωθει στο video (τον ηθελα ακομα καλυτερο αλλα ειναι ΟΚ). Το πιο εντυπωσιακο απο ολα ειναι το kynetic scrolling που παντου σχεδον υπαρχει και πραγματικα διευκολυνει πολυ στην επιλογη.

 

Εχεις παρατηρησει στο βιντεο μη ικανοιποιητικο συγχρονισμο μεταξυ ηχου και εικονας?

Ειναι το μονο μειον για μενα στην 2.02..

αλλα θα ελεγα αρκετα ενοχλητικο..

Κατα τα αλλα εκανε πολυ καλη δουλεια ο Γερμανος :)

Link to comment
Share on other sites

Εχεις παρατηρησει στο βιντεο μη ικανοιποιητικο συγχρονισμο μεταξυ ηχου και εικονας?

Ειναι το μονο μειον για μενα στην 2.02..

αλλα θα ελεγα αρκετα ενοχλητικο..

Κατα τα αλλα εκανε πολυ καλη δουλεια ο Γερμανος :)

 

Ulysse αύριο ξεμπερδεύω με τα εργαστήρια (επιτέλους :p) και σκέφτομαι να μεταβώ στην Speed 2.02.

Τώρα είμαι στην Ελληνική 1.7 και όλα είναι τζιτζι εκτός του ότι δεν έχει kinetic scrolling!

Αξίζει λες να κάνω το μετέωρο βήμα προς το kinetic scrolling (:p) ή να περιμένω λίγο ακόμη;

Εκείνο το feature με την μίνι δόνηση όταν γίνεται σύνδεση, κατά την κλήση υπάρχει στην 2.02;;;

 

Much obliged! :)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

ε οχι βρηκα bug στην 2.02 speed

δε μου βρισκει κανενα μουσικο τραγουδι το music library. Εχω mp3 στην καρτα μνημης και δεν τα βλεπει. Κανω ανανεωση αλλα τπτ.

TCe
Link to comment
Share on other sites

ε οχι βρηκα bug στην 2.02 speed

δε μου βρισκει κανενα μουσικο τραγουδι το music library. Εχω mp3 στην καρτα μνημης και δεν τα βλεπει. Κανω ανανεωση αλλα τπτ.

 

Κάνε φάκελο music και βάλε τα μέσα. Εγώ την έβαλα και μετά ξανά έβαλα την 1.72 δεν έχει να δείξει κάτι σημαντικό και έχει και κάποια κολληματακια, το scrolling θέλει δουλειά στον φάκελο με της photo και στον φάκελο με τα τραγούδια σε όλα τα αλλά δουλεύει πολύ καλά. Το internet έχει κάποια κολλήματα αλλά δεν περνώ όρκο μπορεί να φταίω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Ulysse αύριο ξεμπερδεύω με τα εργαστήρια (επιτέλους :p) και σκέφτομαι να μεταβώ στην Speed 2.02.

Τώρα είμαι στην Ελληνική 1.7 και όλα είναι τζιτζι εκτός του ότι δεν έχει kinetic scrolling!

Αξίζει λες να κάνω το μετέωρο βήμα προς το kinetic scrolling (:p) ή να περιμένω λίγο ακόμη;

Εκείνο το feature με την μίνι δόνηση όταν γίνεται σύνδεση, κατά την κλήση υπάρχει στην 2.02;;;

 

Much obliged! :)

 

Αντε με το καλο, καλα ξεμπερδεματα :D

Περαν του Kinetic scroll δεν υπαρχει κατι αλλο διαφορετικο απο την εκδοση που εχεις.

Tο οποιο kinetic αλλου δουλευει καλα, αλλου μετρια (φωτο) αλλα εστω κι ετσι ειναι προτιμοτερο IMO, αλλου οχι (π.χ applications)

Επισης, με αυτη την εκδοση εχω δει τα λιγοτερα κολληματα στο φακελο με τις φωτογραφιες απο καθε αλλη εκδοση. Παντα κατι στραβο και αναποδο εκανε, η δεν ανοιγε τις φωτο, η δεν τις φορτωνε, η ηταν διπλες κλπ κλπ

γενικα ομως σαν αισθηση ειναι ωραια φαση, ειδικα στη μουσικη, επαφες

Κολληματα δεν εχω εντοπισει 3 μερες τωρα, εκτος απο ενα περιεργο που κ που οταν παω να κλεισω το κινητο (πατωντας switch off) δεν κλεινει, αλλα κανει restart!:wacko:

Αντιθετα αν πατησω παρατεταμενα το πληκτρο κλεισιματος, κλεινει κανονικα το τηλεφωνο. Αλλα μικρο το κακο, δεν ειναι κατι τρομερο.

Την βρισκω πολυ σταθερη γενικα την εκδοση αυτη.

Για την μινι δονηση που ρωτας, ας απαντησει καποιος αλλος, δεν το εχω δοκιμασει ποτε, dunno :p

Οποτε, καλα τα Ελληνικα, αλλα αξιζει για το kinetic να την περασεις IMO :)

Θα ξεγελαστεις λιγακι με το Ελληνικο πληκτρολογιο ;)

Edited by Ulysse
Link to comment
Share on other sites

Κάνε φάκελο music και βάλε τα μέσα. Εγώ την έβαλα και μετά ξανά έβαλα την 1.72 δεν έχει να δείξει κάτι σημαντικό και έχει και κάποια κολληματακια, το scrolling θέλει δουλειά στον φάκελο με της photo και στον φάκελο με τα τραγούδια σε όλα τα αλλά δουλεύει πολύ καλά. Το internet έχει κάποια κολλήματα αλλά δεν περνώ όρκο μπορεί να φταίω και εγώ.

δουλεψε φιλε. thanx. τι κολλημα και αυτο. Να θελει φακελο με ονομα music.

TCe
Link to comment
Share on other sites

εκτος απο ενα περιεργο που κ που οταν παω να κλεισω το κινητο (πατωντας switch off) δεν κλεινει, αλλα κανει restart!

φιλε μου πηγαινε στο εφαρμογες/rom patcher και απενργοποιησε το swichoff2restart

και μετα θα κλεινει μια χαρα. Και γω το επαθα στην αρχη :)

TCe
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πηγαινε στο εφαρμογες/rom patcher και απενργοποιησε το swichoff2restart

και μετα θα κλεινει μια χαρα. Και γω το επαθα στην αρχη :)

 

Oops.. Ηταν τοσο ευκολο? :blink: :lol:

:thanks: για την info sdaoulas :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Την μανίσια ρομ έχεις;;

Σορρυ αργησα λιγο να απαντησω λογω ξαφνικου ταξιδιου.Ναι την μαμα εχω ακομα, δεν το εχω πειραξει ακομα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αργησα λιγο να απαντησω λογω ξαφνικου ταξιδιου.Ναι την μαμα εχω ακομα, δεν το εχω πειραξει ακομα.

 

Θα δεις πολύ μεγάλες διαφορές στο κινητό με την 1.72 τότε.Είναι από τις καλύτερες ρομ που έχει κυκλοφορήσει ο Γερμανός με πλήρως ελληνική υποστήριξη of course.

 

Ο τρελός προσφάτως μάλιστα κυκλοφόρησε και ρομ με kinetic scrolling, αλλά έχει μερικά bugs και είναι στα αγγλικά (με ελληνικό πληκτρολόγιο φυσικά...).

 

Αν θες την γνώμη μου πέρνα στο κινητό σου την 1.72 Greek, χθες! :p

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...