Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

+1000 το θέμα που εχεις βάλει φταίει για αυτό με τις εισερχόμενες, επίσης ούτε στα μηνύματα μπορείς να μετακινηθείς, το universal σίγουρα δουλεύει πολλά άλλα όχι όμως γιατί δν είναι 100% συμβατα με το 8910 μας αλλά συνήθως με νοκια 5800

 

Τώρα πλέον έχω βάλει την 2.01 του HyperX οπότε δεν χρειάζεται να αλλάξω θέμα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι όντως μιλάω για την αγγλική έκδοση την 1.76 k1 based...κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα και πολύ καλό και γρήγορο fw..(στο speedy test μου βγάζει τιμή πάντα πάνω από 400!) έχει ελληνικό πληκτρολόγιο οπότε το μενού στα αγγλικά δεν είναι μεγάλο πρόβλημα...αν σε αυτήν λοιπόν προσθέσει κινέτικ νομίζω ότι θα είναι ότι καλύτερο από fw έχει δει το omnia μέχρι τώρα;)
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Φόρεσα την 1.72 Big Language Pack του γερμανού και απο τότε να πούμε όποτε γουστάρει το τηλ. κάνει reset. Συνήθως το πρωί μόλις το ανοίξω (ίσως θέλει ζέσταμα) και κατα την διάρκεια της ημερας όταν με παίρνουν τηλ. Επίσης χθές ανακάλυψα ότι σβήνει και όταν πάω να δώ divx. Ενώ παίζει κανονικότατα τα mp4 που γράφω με αυτό, το divx (avi) μόλις παει να το παίξει κάνει reset (και με τους δύο players Που έχει). Μπορεί να βεβαιώσει κάποιος ότι παίζει dvx η συγκεκριμένη rom ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Φόρεσα την 1.72 Big Language Pack του γερμανού και απο τότε να πούμε όποτε γουστάρει το τηλ. κάνει reset. Συνήθως το πρωί μόλις το ανοίξω (ίσως θέλει ζέσταμα) και κατα την διάρκεια της ημερας όταν με παίρνουν τηλ. Επίσης χθές ανακάλυψα ότι σβήνει και όταν πάω να δώ divx. Ενώ παίζει κανονικότατα τα mp4 που γράφω με αυτό, το divx (avi) μόλις παει να το παίξει κάνει reset (και με τους δύο players Που έχει). Μπορεί να βεβαιώσει κάποιος ότι παίζει dvx η συγκεκριμένη rom ?

 

Είμαι έτοιμος να περάσω την ίδια rom και τώρα με προβληματίζεις. Πριν φλασάρεις το τηλέφωνο, έκανες και τα 2 φορμάτ που είναι απαραίτητα;

 

Ας μας πει κάποιος που ήδη φοράει την ελληνική 1.72.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Φόρεσα την 1.72 Big Language Pack του γερμανού και απο τότε να πούμε όποτε γουστάρει το τηλ. κάνει reset. Συνήθως το πρωί μόλις το ανοίξω (ίσως θέλει ζέσταμα) και κατα την διάρκεια της ημερας όταν με παίρνουν τηλ. Επίσης χθές ανακάλυψα ότι σβήνει και όταν πάω να δώ divx. Ενώ παίζει κανονικότατα τα mp4 που γράφω με αυτό, το divx (avi) μόλις παει να το παίξει κάνει reset (και με τους δύο players Που έχει). Μπορεί να βεβαιώσει κάποιος ότι παίζει dvx η συγκεκριμένη rom ?

 

Κανε hard reset πριν και μετα...και ξανακατεβασε και ξαναπερασε την rom...Κατι ισως δεν εχει κατσει καλα...(δεν εχω περασει τη συγκεκριμενη, προτιμω αγγλικες με ελληνικο keyboard, και οχι εξελληνισμενες...)

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την 1.72 .εκτός από αυτό το theme δεν έχει άλλα; Τα εφέ είναι τέλεια! Πού μπορώ να βρω τα themes που είχε στην μανίσια rom; Έχει μόνο το universal Edited by clhorus
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την 1.72 .εκτός από αυτό το theme δεν έχει άλλα; Τα εφέ είναι τέλεια! Πού μπορώ να βρω τα themes που είχε στην μανίσια rom; Έχει μόνο το universal

 

καλησπερα. ριξε μια ματια εδω http://forums.samsungi8910omnia.com/samsung-i8910-themes-widgets-other-gui-graphical-modifications/ . θα βρεις αυτο που ψαχνεις :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, εγκατέστησα ξανά την 1.72 αναγκαστικά λόγω των προβλημάτων που ανέφερα προηγούμενα και έκανα τα δέοντα φορματ, και εδώ και 6 περίπου ώρες είναι κορυφή το τηλ.

Ούτε ρισετ ούτε επανεκκίνηση τίποτα. και παίζει μια χαρά όλα τα βιντεάκια που του έβαλα..

Το κινητό λοιπόν μέχρι τώρα σκίζει...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, εγκατέστησα ξανά την 1.72 αναγκαστικά λόγω των προβλημάτων που ανέφερα προηγούμενα και έκανα τα δέοντα φορματ, και εδώ και 6 περίπου ώρες είναι κορυφή το τηλ.

Ούτε ρισετ ούτε επανεκκίνηση τίποτα. και παίζει μια χαρά όλα τα βιντεάκια που του έβαλα..

Το κινητό λοιπόν μέχρι τώρα σκίζει...

 

Κατι δεν ειχε κατσει καλα λοιπον...Το κινητο παντως, ετσι θα επρεπε να εχει αρχικα παρουσιαστει.......

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψηνομαι να βαλω την 1.72.Αξιζει?Βλεπετε καποιες ουσιαστικες αλλαγες προς το καλυτερο??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, εγκατέστησα ξανά την 1.72 αναγκαστικά λόγω των προβλημάτων που ανέφερα προηγούμενα και έκανα τα δέοντα φορματ, και εδώ και 6 περίπου ώρες είναι κορυφή το τηλ.

Ούτε ρισετ ούτε επανεκκίνηση τίποτα. και παίζει μια χαρά όλα τα βιντεάκια που του έβαλα..

Το κινητό λοιπόν μέχρι τώρα σκίζει...

 

Άντε καλορίζικο! :p

 

Παιδια ψηνομαι να βαλω την 1.72.Αξιζει?Βλεπετε καποιες ουσιαστικες αλλαγες προς το καλυτερο??

 

Την μανίσια ρομ έχεις;;

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια έκδοση δουλεύει καλά το garmin.. .στην βασική της samsung έχει τα γνωστά κολλήματα…Επίσης θέλω εάν μπορεί κάποιο μέλος να αναλάβει να μου δώσει τα βασικά καλά χαρακτηριστικά ώστε να πάρω το ρίσκο να το φλασαρω

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων….

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια έκδοση δουλεύει καλά το garmin.. .στην βασική της samsung έχει τα γνωστά κολλήματα…Επίσης θέλω εάν μπορεί κάποιο μέλος να αναλάβει να μου δώσει τα βασικά καλά χαρακτηριστικά ώστε να πάρω το ρίσκο να το φλασαρω

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων….

 

Με την 1.72 που έβαλα μόλις χθες το κινητό είναι:

 

Γρήγορο όσο ποτέ.

Με animations στην εναλλαγή των μενού.

3D task manager

Διορθωμένο το bug στον web browser (ο οποίος έχει kinetic scrolling)

Διορθωμένο το πρόβλημα στον ήχο του βίντεο

Το κινητό είναι πλήρως χακαρισμένο για να βάλεις όποιο πρόγραμμα θέλεις.

Το garmin μου δούλεψε αψεγάδιαστα για 30 λεπτά και δεν κόλλησε ποτέ. Μετά το έκλεισα (στη μανίσια η αλήθεια είναι ότι μου κολλούσε μετά από 2 ώρες πλοήγησης, οπότε δεν μπορώ να ξέρω αν κολλάει ή όχι)

 

Στα πλην: 2 επανεκκινήσεις από καθαρά δική του πρωτοβουλία.

Οψόμεθα.

Edited by clhorus
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια έκδοση δουλεύει καλά το garmin.. .στην βασική της samsung έχει τα γνωστά κολλήματα…Επίσης θέλω εάν μπορεί κάποιο μέλος να αναλάβει να μου δώσει τα βασικά καλά χαρακτηριστικά ώστε να πάρω το ρίσκο να το φλασαρω

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων….

 

Στη μανίσια και στη 1.72 που έχω τωρατρωει γερά κολήματα το γκαρμιν, πιθανό και σε όλες . Θετικά της 1.72 ποιό γρήγορο σε όλες τις λειτουργίες όπως πλοήγηση στα μενού,άνοιγμα κάμερας, σερφάρισμα στο ίντερνετ, καλύτερος ήχος καταγραφής βίντεο,δυνατότητα ενεργοποίησης 5.1 ήχου χωρίς ακουστικά, σπάσμένο να παίζει Unsigned εφαρμογές (αν και με έτυχε μερικά προγράμματα να μην μπορώ να τα εγκαταστήσω), ρίσκο δεν παίρνεις κανένα, στην τελική αν αλλάξεις άποψη ξαναφλασάρεις την εργοστασιακή ρομ και όλα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Αρνητικά έχει όλα όσα έχουν απομείνει απτην εργοστασιακή ρομ, αφαιρείς τα θετικά που γράφω πιο πάνω και ξέρεις ποιά είναι.
Link to comment
Share on other sites

βγήκε σήμερα η HX_Speed_2.02, αν και έχω δοκίμασει και την 2.01 προτείνω την 1.72 ανεπιφύλακτα, πολύ πιο σταθερή και πολύ πιο γρήγορη.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη πάντως και με τις επίσημες αναβαθμίσεις για άλλες χώρες που διορθώνουν την κωδικοποίηση ήχου στην εγγραφή βίντεο, ο ήχος εξακολουθεί να μην είναι και τέλειος, διότι είναι μονοφωνικός. Υπάρχουν άλλα τηλέφωνα που γράφουν εκπληκτικό ήχο στο βίντεο.. Μία καλή εικόνα τη συνδυάζεις και με καλό ήχο, όχι προχειρότητες..:down:
Link to comment
Share on other sites

Με την 1.72 που έβαλα μόλις χθες το κινητό είναι:

 

Γρήγορο όσο ποτέ.

Με animations στην εναλλαγή των μενού.

3D task manager

Διορθωμένο το bug στον web browser (ο οποίος έχει kinetic scrolling)

Διορθωμένο το πρόβλημα στον ήχο του βίντεο

Το κινητό είναι πλήρως χακαρισμένο για να βάλεις όποιο πρόγραμμα θέλεις.

Το garmin μου δούλεψε αψεγάδιαστα για 30 λεπτά και δεν κόλλησε ποτέ. Μετά το έκλεισα (στη μανίσια η αλήθεια είναι ότι μου κολλούσε μετά από 2 ώρες πλοήγησης, οπότε δεν μπορώ να ξέρω αν κολλάει ή όχι)

 

Στα πλην: 2 επανεκκινήσεις από καθαρά δική του πρωτοβουλία.

Οψόμεθα.

 

μηπως θα μπορουσες μεσω πμ να μου δωσεις ανενα link για τα μαγαζακια που πμορω να βρω τις εκδοσεις αυτεσ και καποιεσ ενδεικτικεσ οδηγιεσ......ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

μηπως θα μπορουσες μεσω πμ να μου δωσεις ανενα link για τα μαγαζακια που πμορω να βρω τις εκδοσεις αυτεσ και καποιεσ ενδεικτικεσ οδηγιεσ......ευχαριστω πολυ

 

Δεν θα τις βρεις σε κανένα μαγαζάκι. Είναι εδώ:

 

http://www.hyperx-i8910.com/

 

και δεν είναι καθόλου παράνομες. Ψάξε στη σελίδα και θα βρεις και οδηγίες και τη rom που θέλεις.

 

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Έχω βάλει την HX 1.72. Στο κεντρικό μενού, πάνω αριστερά υπάρχει το σήμα της κεραίας που απεικονίζεται με ένα Ψ. Κάτω από αυτό υπάρχουν 2 μικρές οριζόντιες κυματιστές παράλληλες γραμμές. Αυτές εμφανίζονταν μερικές μόνο στιγμές στη μανίσια rom, αλλά σε αυτή είναι μονίμως εκεί. Ξέρει κανείς τι σημαίνει αυτό;

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Έχω βάλει την HX 1.72. Στο κεντρικό μενού, πάνω αριστερά υπάρχει το σήμα της κεραίας που απεικονίζεται με ένα Ψ. Κάτω από αυτό υπάρχουν 2 μικρές οριζόντιες κυματιστές παράλληλες γραμμές. Αυτές εμφανίζονταν μερικές μόνο στιγμές στη μανίσια rom, αλλά σε αυτή είναι μονίμως εκεί. Ξέρει κανείς τι σημαίνει αυτό;

 

Μάλλον κάνει συνεχώς handshaking (χειραψία) με τον σταθμό βάσης ίσως επειδή του έχεις umts και δεν υποστηρίζει το δίκτυο . Για δές μενού->ρυθμίσεις->συνδεσιμότητα->network->network mode και κάνε αλλαγές -δοκιμές ανάλογα...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Έχω βάλει την HX 1.72. Στο κεντρικό μενού, πάνω αριστερά υπάρχει το σήμα της κεραίας που απεικονίζεται με ένα Ψ. Κάτω από αυτό υπάρχουν 2 μικρές οριζόντιες κυματιστές παράλληλες γραμμές. Αυτές εμφανίζονταν μερικές μόνο στιγμές στη μανίσια rom, αλλά σε αυτή είναι μονίμως εκεί. Ξέρει κανείς τι σημαίνει αυτό;

 

καλησπερα. θα πας settings-connectivity-administrative settings-pocket data και

στο attach θα βαλεις when needed :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. θα πας settings-connectivity-administrative settings-pocket data και

στο attach θα βαλεις when needed :)

 

Έκανα ό,τι μου είπες και εξαφανίστηκε. Ευχαριστώ πολύ!!! :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...