Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βλεπω δεν εχει κινηση το θεμα.παλιο κινητο βεβαια.

αλλα το εχει ενας φιλος και θελω να κανω μερικες ερωτησεις στους γνωστες.

1)μπορει να παρει προγραμμα destinator??

2)αυτος το εχει 2 χρονια και δεν το εχει κανει τπτ,αξιζει να γινει καμια αναβαθμιση?

3) η τι αλλο μπορουμε να κανουμε στο κινητο ωστε να γινει καλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπα για πεταμα ειναι:p μην ασχοληθεις καν με αναβαθμισεις... δεν κανει για gps..
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

βλεπω δεν εχει κινηση το θεμα.παλιο κινητο βεβαια.

αλλα το εχει ενας φιλος και θελω να κανω μερικες ερωτησεις στους γνωστες.

1)μπορει να παρει προγραμμα destinator??

2)αυτος το εχει 2 χρονια και δεν το εχει κανει τπτ,αξιζει να γινει καμια αναβαθμιση?

3) η τι αλλο μπορουμε να κανουμε στο κινητο ωστε να γινει καλυτερο?

 

 

λιπών Καλί ερώτηση, το κινητό αν το καλοσκεφτείς είναι ενδιαφέρον εγώ θα πρότεινα να γίνει αναβάθμιση λογισμικού ( για να δούλεψη και το YouTube) επίσης να κατεβάσει τον browser BOLT σώζει την κατάσταση, ο δικός του είναι χάλια. επιπλέον μην Βάλη avi να μην παιδεύετε δεν παίζει. τέλος είναι μια Καλί φωτογραφική. το κινητό αυτό το είχα παλιά και έχω απίστευτα παράπονα αλλά είναι κινητό που αγαπιέται.

 

http://boltbrowser.com/home.html

keep flying
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχω ένα LG KM900 Arena το οποίο έχει ένα προβληματάκι,κάποια σημεία της οθόνης του δεν πατιούνται καθόλου.

Συνεπώς η λύση ποια είναι?Αλλαγή οθόνης ή κάτι άλλο?

 

Για αλλαγή οθόνης ρώτησα σε ένα κατάστημα και μου είπαν 50-70€ αλλά δεν συμφέρει.Αν χρειάζεται αλλαγή οθόνης μπορώ να βρω κάπου μια πιο οικονομική?

SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα LG KM900 Arena το οποίο έχει ένα προβληματάκι,κάποια σημεία της οθόνης του δεν πατιούνται καθόλου.

Συνεπώς η λύση ποια είναι?Αλλαγή οθόνης ή κάτι άλλο?

 

Για αλλαγή οθόνης ρώτησα σε ένα κατάστημα και μου είπαν 50-70€ αλλά δεν συμφέρει.Αν χρειάζεται αλλαγή οθόνης μπορώ να βρω κάπου μια πιο οικονομική?

SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα LG KM900 Arena το οποίο έχει ένα προβληματάκι,κάποια σημεία της οθόνης του δεν πατιούνται καθόλου.

Συνεπώς η λύση ποια είναι?Αλλαγή οθόνης ή κάτι άλλο?

 

Για αλλαγή οθόνης ρώτησα σε ένα κατάστημα και μου είπαν 50-70€ αλλά δεν συμφέρει.Αν χρειάζεται αλλαγή οθόνης μπορώ να βρω κάπου μια πιο οικονομική?

 

μήπως είσαι ακόμα εντός εγγύησης και μπορεί να το φτιάξει δωρεάν η αντιπροσωπέια; (2 χρόνια)

τηλ 801 11 200 900 :!:

Link to comment
Share on other sites

μήπως είσαι ακόμα εντός εγγύησης και μπορεί να το φτιάξει δωρεάν η αντιπροσωπέια; (2 χρόνια)

τηλ 801 11 200 900 :!:

 

Δυστυχώς όχι το έχω περίπου 3 χρόνια.Αν ήμουν εντός εγγύησης δεν θα το συζητούσα καν.

Η αντιπροσωπεία αντίστοιχη τιμή θα μου πει?

Αλλιώς από που μπορώ να πάρω οθόνη?

SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
εχω και εγω προβλημα με το αρενα δεν ανταποκρινεται ι οθονη.ειμαι εκτος εγγυησης.λεω να το στειλω στιν LG .ξερει κανεις ποσο κοστιζει η αλλαγη οθονης?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ξερω πως ειναι παληο αλλα δεν θελω να το αλλαξω ετσι ρωτω ανα καποιος ξερει γιατι οταν με καλουν η καλω εγω Η ΟΘΟΝΗ ΣΒΗΝΕΙ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΚΤΕΛΕΣΩ ΚΑΜΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ.επανερχεται μονον αφου κλεισιει η συσκευη!τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το κακό με την LG είναι οτι δυστυχώς έχει χάλια service

 

Φίλτατε έχεις κάποιο χειροπιαστό παράδειγμα που το λες αυτό;

Σε ρωτώ γιατί προσωπικά, και από ένα Ρ550(σε 4 ώρες εγκρίθηκε αλλαγή πλακέτας) και από τηλεόραση (σε 24ώρες έγινε αλλαγή στην οικία μου!!) μόνο τα καλύτερα έχω να πω!!!

Να διευκρινίσω (όσο αναφορά το κινητό) για το σέρβις το κεντρικό στους Αμπελόκηπους ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω προβλημα με το αρενα δεν ανταποκρινεται ι οθονη.ειμαι εκτος εγγυησης.λεω να το στειλω στιν LG .ξερει κανεις ποσο κοστιζει η αλλαγη οθονης?ευχαριστω

 

Δυστυχώς κοστίζει 80E;)

 

 

...............smart5212.....................

Όσο για το serves στην Θεσσαλονίκη τουλάχιστον είναι πολύ καλό .

Edited by pilotsd
keep flying
Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω προβλημα με το αρενα δεν ανταποκρινεται ι οθονη.ειμαι εκτος εγγυησης.λεω να το στειλω στιν LG .ξερει κανεις ποσο κοστιζει η αλλαγη οθονης?ευχαριστω

 

Έχει χαλάσει η οθόνη εσωτερικά? Εδώ με 13$. Δεν αποκρίνεται η οθόνη ενώ την αγγίζεις? Χαλασμένος digitizer. Εδώ με 17$. Εννοείται ότι μόνος σου θα τα βάλεις. Έτσι γλυτώνεις πολλά λεφτά αλλά θέλει προσοχή στην αποσυναρμολόγηση του κινητού :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά,

 

Έχω ένα LG ARENA KM900 και πρόσφατα προσπαθούσα να κατεβάσω το "Noise Meter" ένα πρόγραμμα μέτρησης θορύβου σε dB. Από ότι κατάλαβα όμως η συσκευή μου δεν υποστήριζε αυτήν την εφαρμογή. Ρωτώντας με πληροφόρησαν ότι αυτό συμβαίνει διότι η συσκευή μου δεν έχει Android! Τι σημαίνει αυτό? Μπορώ να κατεβάσω στο κινητό κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα ώστε να είναι δυνατή η λήψη της παραπάνω εφαρμογής (Noise Meter)?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά,

 

Έχω ένα LG ARENA KM900 και πρόσφατα προσπαθούσα να κατεβάσω το "Noise Meter" ένα πρόγραμμα μέτρησης θορύβου σε dB. Από ότι κατάλαβα όμως η συσκευή μου δεν υποστήριζε αυτήν την εφαρμογή. Ρωτώντας με πληροφόρησαν ότι αυτό συμβαίνει διότι η συσκευή μου δεν έχει Android! Τι σημαίνει αυτό? Μπορώ να κατεβάσω στο κινητό κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα ώστε να είναι δυνατή η λήψη της παραπάνω εφαρμογής (Noise Meter)?

 

Δεν μπορεις να εγκαταστήσεις τετοιες εφαρμογες σε αυτη τη συσκευη πρεπει να ειναι "γραμενες" σε Java . Αφτη η συσκευη εχει S-GLASS και οχι Android.

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδια πως μπορω να περασω τις επαφες μου σε καρτα μνημης???

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να περασω τις επαφες μου σε καρτα μνημης???

 

τελικα ηταν πολυ πιο ευκολο...τις εστειλα με bluetooth :happy:

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Έχει χαλάσει η οθόνη εσωτερικά? Εδώ με 13$. Δεν αποκρίνεται η οθόνη ενώ την αγγίζεις? Χαλασμένος digitizer. Εδώ με 17$. Εννοείται ότι μόνος σου θα τα βάλεις. Έτσι γλυτώνεις πολλά λεφτά αλλά θέλει προσοχή στην αποσυναρμολόγηση του κινητού :D

Εχω και εγω ενα το οποιο τα εχει "παιξει" η πλακετα του και μου ειπαν στο σερβις στους Αμπελοκηπους που το πηγα 150€ :dizzy:.

Μηπως ξερεις και γιαυτο κάτι ?

Επισης αν καποιος φιλος εχει κανενα που το εχει για φουντο:X ας στειλει pm να το συζιτισουμε το θεμα :wink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Απο που μπορω να κανω αναβαθμιση λογισμικου στο κινητο?

Δεν εχω ασχοληθει ποτε με οποιοδηποτε "πειραγμα" στο κινητο τα 3 χρονια που το εχω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 9 months later...

 

 

Επισης αν καποιος φιλος εχει κανενα που το εχει για φουντο:X ας στειλει pm να το συζιτισουμε το θεμα :wink: :lol:

 

 

 

 

 

 

έχω εγώ αλλα είναι με χαλασμένο digitizer.. Ίσως κάποια στιγμή να το φτιάξω αλλα δεν ξέρω αν αξίζει... Και να το σμπρωξω πόσο θα φυγει 50€ ? 100€ ?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι από τον Οκτωμβριο του 2012 μέχρι σήμερα, κάτι θα έχει κάνει ή θα το έχει πεταξει! :D

 

PS: Δεν αξίζει τον κόπο. Δωσε το για ανακύκλωση.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι λέω και εγώ... Έχω αλλα 6 κινητά... Τα 2 θέλουν service και τα υπόλοιπα είναι καινούρια και σε καλή κατάσταση...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...