Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον ειχα και εγω αυτο το προβλημα αλλα εκανα το εξης.. (πριν λιγο το ανακαληψα ελπιζω να πετυχει σε ολους..) στις ρυθμισεις της cam λεει σταθεροποιηση εικονας καντο απενεργοποιηση και βγαζει τζαμι. ελπιζω να πετυχει σε ολους και να εχω δικιο :P

 

Εμένα οι ρυθμίσεις της κάμερας ήταν ήδη στην απενεργοποίηση!!!Το πρόβλημα είναι ότι δεν το κάνει πάντα αλλά όποτε του κ@@ώ@@ει........Και είναι πραγματικά πολύ ενοχλητικό όταν γίνετε!!!!Και κάτι άλλο....Στην υποδοχή της micro sd βάζω μία κάρτα 256 ΜΒ που έχω και δε τη διαβάζει.Λέτε να φταίει το μέγεθος ή είναι πρόβλημα της συσκευής;(Ας σημειωθεί ότι η συγκεκριμένη micro sd είναι 2 ή 3 χρόνων αν θυμάμαι καλά)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πρόβλημα που "χάνεται" η σύνδεση στο wi-fi μετά από κάποια λεπτά είναι θέμα ρυθμίσεων στο royter..

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που "χάνεται" η σύνδεση στο wi-fi μετά από κάποια λεπτά είναι θέμα ρυθμίσεων στο royter..

 

και πως το διορθώνεις αυτό στο ρούτερ??

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

αυτο εννοω αλλα επισης αν μπορει καποιος να δωσει οδηγιες για ανανεωση λογισμικου απο το σπιτι! θα ημουν πολυ ευγνωμων.

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=250822

 

Στο link θα βρεις ότι χρειάζεται για να φλασάρεις. Αν θες απλά αναβάθμιση και όχι φλασάρισμα, απλά σύνδεσέ το στο pc και σύκωσε την σουίτα. Αν υπάρχει διαθέσημη αναβάθμιση θα στο πει.

Όσο για το factory default, το κάνεις από το κρυφό μενού, που και αυτό θα βρεις πως το ενεργοποιείς στο ίδιο λινκ. Πρόσεχε όμως γιατί μόλις το επιλέξεις δεν σου ζητάει επιβεβαίωση. Κάνει κατευθείαν την λειτουργεία, και έχε στο νου σου ότι θα χάσεις τα πάντα από το τηλέφωνο (όχι την SD). Να έχεις πάρει backup πριν.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Είναι φλασαρισμένο με την γερμανικη εκδοση.Τι κάνω λάθος και δεν μου "βλέπει" flv αρχεία ?

Κανείς ???? Και για να γίνω πιο συγκεκριμένος, δεν μπορώ να δω τα βιντεο που κατέβασα απο youtube.

Τώρα είμαι, ένας απο "αυτούς" που τα κατάφεραν.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πάρτε και μια εικόνα απο την LG!!!

 

 

Δηλαδή.....Είναι αυτο που κατάλαβα????????????????????? :ninja::ninja::ninja::ninja::ninja::ninja:

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Η εικόνα που ανέβασε ο Δημήτρης είναι από το Αυστράλεζικο site.

To περίεργο είναι ότι αυτή τη στιγμή από Ευρώπη υποστηρίζεται μόνο η παλιά Σοβιετική Ένωση (δηλαδή Ρωσία,Ουκρανία κλπ).

Λογικά ή τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω, όταν έρθει και στην Ευρώπη τη δική μας :) θα υποστηρίζει και τα java κινητά της,αυτά που υπάρχουν και στην εικόνα.

Και αυτό είναι λογικό για έναν και μόνο λόγο: η Lg αυτή τη στιγμή στηρίζεται στα κινητά αυτά (arena,viewty smart, new chocolate bl40 κλπ) όσον αφορά το μερίδιό της στην αγορά.Άλλο το γεγονός ότι στο μέλλον θα στραφεί δυναμικά στα wm και android,κινήσεις που ήδη κάνει, μιας και οι κινήσεις αυτές θα ολοκληρωθούν μέσα στο 2010.

Όπως και να έχει, είναι το πρώτο απτό επίσημο στοιχείο που μας κάνει πλέον να πιστεύουμε ότι ΘΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙ ΤΑ JAVA ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ APPSTORE ΤΗΣ. :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Η εικόνα που ανέβασε ο Δημήτρης είναι από το Αυστράλεζικο site.

To περίεργο είναι ότι αυτή τη στιγμή από Ευρώπη υποστηρίζεται μόνο η παλιά Σοβιετική Ένωση (δηλαδή Ρωσία,Ουκρανία κλπ).

Λογικά ή τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω, όταν έρθει και στην Ευρώπη τη δική μας :) θα υποστηρίζει και τα java κινητά της,αυτά που υπάρχουν και στην εικόνα.

Και αυτό είναι λογικό για έναν και μόνο λόγο: η Lg αυτή τη στιγμή στηρίζεται στα κινητά αυτά (arena,viewty smart, new chocolate bl40 κλπ) όσον αφορά το μερίδιό της στην αγορά.Άλλο το γεγονός ότι στο μέλλον θα στραφεί δυναμικά στα wm και android,κινήσεις που ήδη κάνει, μιας και οι κινήσεις αυτές θα ολοκληρωθούν μέσα στο 2010.

Όπως και να έχει, είναι το πρώτο απτό επίσημο στοιχείο που μας κάνει πλέον να πιστεύουμε ότι ΘΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙ ΤΑ JAVA ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ APPSTORE ΤΗΣ. :)

 

Ναι σταδιακά ξεκίνησε η επέκταση κ λογικά θα έρθει και σε εμάς. Άλλωστε η LG είχε αναφέρει απο τον Ιούλιο οτι το AppStore στην Ευρώπη θα έρθει επίσημα τέλη Νοεμβρίου. Εδώ σε Καζακστάν και κάτι ο,τι νά'ναι χώρες είναι, στην Ελλάδα δε θα έρθει??? Το θεωρώ απίθανο να μην έρθει!

Link to comment
Share on other sites

ειτε ερθει ειτε οχι παιδια...αγορες θα μπορουμε να κανουμε κ απο κανα ξενο εδω κοντα..αφου ετσι κ αλλιως με paypal θα γινεται η δουλεια...δε καιγομαι κιολας να δω ελληνικο site η ελληνικες εφαρμογες...ας υπαρξει καποια υποστηριξη κ θα τη δοκιμασω προσωπικα
Link to comment
Share on other sites

Το ARENA μου κάνει επανακινήσεις μόνο του και δεν ξέρω τον λόγο!Του έκανα αναβάθμιση αλλά αυτό συνεχίζει....Μπορεί να βοηθήσει κανείς;;:worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που "χάνεται" η σύνδεση στο wi-fi μετά από κάποια λεπτά είναι θέμα ρυθμίσεων στο royter..

 

Κ εγώ εχω αντιμετωπίσει αυτό το πρόβλημα στο αρένα.. Δηλαδή τι ρυθμίσεις παίζουν ρόλο στο ρουτερ?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το θέμα με το συγχρονισμό των playlist από τον wmp δεν λύνεται.

Το τηλέφωνο δεν μπορεί να αναγνωρίσει τις playlist του wmp και επομένως δεν μπορεί να τις διαβάσει.

Το πρόβλημα λύθηκε ως εξής:

Αφού ήταν τόσο δύσκολο στους προγραμματιστές να σκεφτούν στο μενού "τα προσωπικά μου" να βάλουν μια επιλογή ώστε να μπορώ να επιλέγω ένα φάκελο με τραγούδια και να τον κάνω λίστα αναπαραγωγής έκανα το εξής.

 

Συνδέω το κινητό στο υπολογιστή για μεταφορά αρχείων.

Περνάω μόνο ένα φάκελο (που στην ουσία είναι τα τραγούδια μιας λίστας αναπαραγωγής).

Αποσυνδέω το τηλέφωνο από τον υπολογιστή.

Ανοίγω το μενού μουσικη, φτιάχνω μια λίστα αναπαραγωγής και επιλέγω τα κομμάτια που θέλω να προσθέσω. Αυτό είναι εύκολο γιατί πατάω "επιλογή όλων" αφού μόνο τα κομμάτια αυτά υπάρχουν στο κινητό.

Μετά, ξαωανσυνδέω το τηλέφωνο στο pc για μεταφορά δεδομένων.

Σβήνω τον φάκελο που είχα περάσει πιο πρίν. (οι συντομεύσεις των κομματιών όμως παραμένουν στη λίστα αναπαραγωγής που έφτιαξα πρι και όταν τα τραγούδια αργότερα ξαναπεραστούν στο ίδιο directory της μνήμης, το τηλέφωνο θα τα ξαναβρεί και η λίστα αναπαραγωγής που έφτιαξα θα είναι έτοιμη.)

 

Περνάω έναν άλλο φάκελο που περιέχει τα τραγούδια μιας άλλης λίστας αναπαραγωγής. Πάω στο μενού μουσική, φτιάχνω τη νέα λίστα αναπαραγωγής και προσθέτω εύκολα τα κομμάτια που θέλω με το "επιλογή όλων" αφού πάλι μόνο αυτά τα κομμάτια υπάρχουν μέσα στο τηλέφωνο.

 

Αυτή η διαδικασία γίνεται για όλες τις λίστες αναπαραγωγής. Στο τέλος, όλοι οι φάκελοι με τα κομμάτια περνιούνται στο τηλέφωνο και όλες οι λίστες αναπαραγωγής είναι έτοιμες , με τα τραγούδια μέσα τους.

 

Κάτι καλύτερο δεν μπορώ να κάνω....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα μια βοήθεια σχετικά με το gps,κατέβασα το we travel και κατά την εγκατάσταση στο σημείο search roots μου έβγαλε την ένδειξη no roots και φυσικά απο κει και πέρα δεν λειτουργεί,μπορεί να με βοηθήσει κάποιος φίλος?
Link to comment
Share on other sites

Track ID Από την Motorola για όλα τα κινητά που υποστηρίζουν JAVA platform. Υποστηρίζει wifi connection.

Download MotoID. (drop)

Download MotoID. (rapidshare)

 

Σε Renoir.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Track ID Από την Motorola για όλα τα κινητά που υποστηρίζουν JAVA platform. Υποστηρίζει wifi connection.

 

Καλησπερα δυστυχως δεν παιζει σε αρενα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Βέβαια, με usb θα τα μεταφέρει πιο γρήγορα, αλλά ας δεί λίγο τις ρυθμίσεις του bt στο pc.

Δεν είναι θέμα του τηλεφώνου πιστεύω.

 

τελικα τα μεταφερει μεσω usb. εψαξα και γω τις ρυθμισεις του bt στο pc, αλλα δεν εβγαλα ακρη. τεσπα, εφοσον βολευτηκε με το usb, ολα ειναι οκ:)

Link to comment
Share on other sites

Track ID Από την Motorola για όλα τα κινητά που υποστηρίζουν JAVA platform. Υποστηρίζει wifi connection.

 

Καλησπερα δυστυχως δεν παιζει σε αρενα....

 

Μα πως? Τι προβλημα σου εμφανιζεται?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Μα πως? Τι προβλημα σου εμφανιζεται?

Δεν πειραζει καθολου. Θα το βαλω στο μοτορολα μου!:grin:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θέλω και εγώ να πάρω τη συγκεκριμένη συσκευή, αξίζει ή έχει πολλά προβλήματα???

Επίσης θέλω να ρωτήσω τα εξής:

1. Μπορω να κατεβάζω διάφορες εφαρμογές και να του βάζω ή εχει κλειστό λογισμικο;

2. skype για να μιλαω Free με άλλυς χρηστες skype καλύπτει?

3. msn κλπ???

4. εχει κάποιο εγκατεστημένο πρόγραμμα με χάρτες ή πρέπει κάθε φορά να συνδέομαι με ιντερνετ/δορυφόρο να κατεβάζω και να πληρώνω? Δηλαδή μπορώ να κατεβάσω από κάπου χάρτες πχ ελλάδας και να τους χρησιμποιώ χωρίς να χρεώνομαι???

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειμαι νεος κατοχος του lg arena και θα ηθελα να μαθω ποιος ειναι ο καλυτερος browser που μπορω να χρησημοποιησω πανω στο κινιτο. εχω χρησημοποιησει 3 αλλα ολοι εχουν ενα ελατομα. αφτος του κινητου σε καποιες σελιδες οπως " http://www.arxondas.com/ " μου βγαζει μηνυμα οτι δεν εχει μνημη και κατι τετια κουλα και κλεινει. ο οπερα μινι παλι παραμορφωνει καπως τις σελιδες οπως " tostoixima.gr " ενω ο bolt δεν αναγνωριζει τα ελληνικα σε καποιες αν οχι σε ολες τις σελιδες και βγαζει τετραγωνακια.

 

μηπος ιπαρχει κανενασ αλος που μπορω να δοκιμασω?

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θέλω και εγώ να πάρω τη συγκεκριμένη συσκευή, αξίζει ή έχει πολλά προβλήματα???

Επίσης θέλω να ρωτήσω τα εξής:

1. Μπορω να κατεβάζω διάφορες εφαρμογές και να του βάζω ή εχει κλειστό λογισμικο;

2. skype για να μιλαω Free με άλλυς χρηστες skype καλύπτει?

3. msn κλπ???

4. εχει κάποιο εγκατεστημένο πρόγραμμα με χάρτες ή πρέπει κάθε φορά να συνδέομαι με ιντερνετ/δορυφόρο να κατεβάζω και να πληρώνω? Δηλαδή μπορώ να κατεβάσω από κάπου χάρτες πχ ελλάδας και να τους χρησιμποιώ χωρίς να χρεώνομαι???

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολυ!!!

 

Το κινητο αξιζει και δεν εχει προβληματα.

 

Το λογισμικο ειναι κλειστο και παιρνει μονο java εφαρμογες. Τετοιες εφαρμογες για msn υπαρχουν και πολυ αξιολογες μαλιστα, οπως το ebuddy.

Για skype ομως δεν ξερω και δεν νομιζω.

Επισης η συσκευη εχει Gps αλλα λογω του κλειστου λογισμικου το προβλημα ειναι οι χαρτες. Ενσωματωνει το google maps το οποιο ομωςς δεν κανει για πλοηγηση. Υπαρχει το wetravel μπορεις να το βαλεις αλλα δεν ξερω ποσο καλο ειναι, δεν εχω δοκιμασει.

Σε γενικες γραμμες παντως μην περιμενεις πολλα στο θεμα gps.

 

Τα συν του κινητου ειναι η οθονη του, η μεγαλη εσωτερικη μνημη, η ποιοτητα αναπαραγωγης μουσικης , η ποιοτητα του ακουστικου , το ομορφο μενου και οι μαζεμενες διαστασεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που αποτελεί μεγάλη απογοήτευση για μένα είναι η κάμερα του σε περιπτώσεις όπου δεν έχει όχι μόνο αρκετό φως αλλά πολύ. Λόγω του ότι τι φλας του είναι απαράδεκτα αδύναμο, οι φωτογραφίες σε αυτές τις περιπτώσεις είναι άχρηστες. Σε όλα τα άλλα είναι πολύ καλό. Η μπαταρία του αν το χρησιμοποιείς σαν... τηλέφωνο κρατάει 3-4 ημέρες άνετα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...