Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει η δυνατοτητα να κλειδωσει με κωδικο? Γιατι το touch and hold δεν προσφερει μεγαλη ασφαλεια περα απο τα κλειδωνει τα κουμπια. Ασε που μπορει αν το εχεις στην τσαντα σου να ακουμπησει καποιο ηλεκτροφορο αντικειμενο και να καλει Αυστραλια!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν το έχεις πεταμένο στην τσάντα σου το ποιο πιθανό που σκέφτομαι είναι να μην καλέσει την Αυστραλία αλλά να σου σπάσει η οθόνη απο κάποιο ΜΗ ηλεκτροφόρο αντικείμενο!

 

Τέτοια κινητά δεν χρήζουν την ίδια συμπεριφορά με τα "παλιά" που είχαμε!

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Η οθονη του αρενα λειτουργει μονο με τα δακτυλα, λογώ κατασκευης και γι' αυτό δεν λειτουργεί με stylus και άλλα αντικείμενα.

 

http://www.avforums.com/forums/lg-mobile-phone-discussions/957820-lg-arena-km-900-a-34.html

 

για να ξεζουμισουμε την βιντεοαναπαραγωγή σε 720Χ430 ανάλυση που είναι η μέγιστη για το άρενα.

 

από δοκιμές βρήκα το mp4 σε ρυθμίσεις apple tv παιζει, αλλά το free video to ipod converter μεγαλωσε την αναλύση σε 720Χ540, δεν παιζεί στο αρένα, έχει δοκίμασει κανείς σε αναλυσή 720Χ430 στο cucusoft,

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

διαβασα μερικους guides για φλασαρισμα αλλα δεν τα καταλαβα αρκετα με τις δυνατοτιτες τους. οπως διαβασα και πιο πανω το firmware open-europe λεει οτι υπαρχει το flash player, αυτο αλιθευει?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα εγώ την 720χ430 στο Cucusoft και δούλεψε μια χαρά.

Η.264 Movie (.mp4)

video bitrate: 1200

frame bitrate: 29.970

video size: 720x430

audio bitrate: 128k (cd quality)

Τα υπόλοιπα τα άφησα όπως ήταν.

 

Από 2gb το έφτιαξε περίπου 800 mb.

 

Αυτή είναι η μέγιστη ανάλυση που μπορεί να παίξει το arena;

Αν το βάλουμε 800χ480 δεν παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Guest ispector
:vava::baby::this::sick::cry:

 

Α ρε τι τράβηξα με το Κ800!! Ωχ Παναγία μου. Έκανα το λάθος και πήρα από τα πρώτα που βγήκαν. Του Ιησού τα πάθη. Από τότε ορκίστηκα ποτέ ξανά SE.

 

'Εχω το Κ800i ως κύριο κινητό και είναι απλά τέλειο σαν κινητό, παρά πολύ εύχρηστο ( το arena δεν είναι μόνο κινητό :)).

το arena με απογοήτευσε με τα bugs του.. πρόβλημα με τα sms, με το bluetooth, με τη φωτογραφική. έχει όμως πολύ καλό hardware και ωραίο gui

 

Δοκίμασα εγώ την 720χ430 στο Cucusoft και δούλεψε μια χαρά.

Η.264 Movie (.mp4)

video bitrate: 1200

frame bitrate: 29.970

video size: 720x430

audio bitrate: 128k (cd quality)

Τα υπόλοιπα τα άφησα όπως ήταν.

 

Από 2gb το έφτιαξε περίπου 800 mb.

 

Αυτή είναι η μέγιστη ανάλυση που μπορεί να παίξει το arena;

Αν το βάλουμε 800χ480 δεν παίζει;

 

θα το δοκιμάσω αύριο, μετά το φλασάρισμα :D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια που στο ............. ειναι η ενεργοποιηση του 3G για βιντεοκλησεις , δεν το βρισκω και εχω τρελαθει :help:

 

Ρυθμίσεις-Συνδεσιμότητα-Επιλογή δικτύου-Λειτουργία δικτύου

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες ώρες, θα ενημερώσω τον οδηγό μου και θα προσθέσω αναλυτικές οδηγίες (στα ελληνικά) για επαναφορά του κινητού μετά από αποτυχημένο φλασάρισμα! Γίνεται, και δεν χρειάζεται να πάτε σε σέρβις.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο 3 μερες και το πηρα απο τη Wind, και εχω το εξης προβλημα, οταν παω να αντιγραψω τις επαφες απο τη sim στη μνημη του τηλεφωνου μου λεει σφαλμα και δεν τις αντιγραφει,και οταν παω να προσθεσω μια καινουργια επαφη το κινητο κανει επανεκινηση.:cry: Δοκιμασα δυο διαφορετικες sim απο διαφορετικες εταιριες αλλα τζιφος:blink:
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο 3 μερες και το πηρα απο τη Wind, και εχω το εξης προβλημα, οταν παω να αντιγραψω τις επαφες απο τη sim στη μνημη του τηλεφωνου μου λεει σφαλμα και δεν τις αντιγραφει,και οταν παω να προσθεσω μια καινουργια επαφη το κινητο κανει επανεκινηση.:cry: Δοκιμασα δυο διαφορετικες sim απο διαφορετικες εταιριες αλλα τζιφος:blink:

 

Φιλε μου αν κ δεν ειμαι ιδικος εδω μεσα, δε μου ακουγεται κ πολυ καλο αυτο...

Εγω στη θεση σου θα το πηγαινα κατ'ευθειαν πισω

Link to comment
Share on other sites

'Εχω το Κ800i ως κύριο κινητό και είναι απλά τέλειο σαν κινητό, παρά πολύ εύχρηστο ( το arena δεν είναι μόνο κινητό :)).

το arena με απογοήτευσε με τα bugs του.. πρόβλημα με τα sms, με το bluetooth, με τη φωτογραφική. έχει όμως πολύ καλό hardware και ωραίο gui

 

 

 

θα το δοκιμάσω αύριο, μετά το φλασάρισμα :D

 

 

Άστο φίλε δεν παίζει με το Κ800. 'Οτι και να πει ο οποιοσδήποτε, εγώ ξέρω τι τράβηξα. Το WSOD έφτασα να το έχω 2 φορές την ημέρα. Μετά βέβαια από 1 χρόνο και 17+ hardware revision (εκεί το άφησα, δεν ξέρω που έχει φτάσει) μπορεί να συμαζεύτηκε, αλλά εμείς οι πρώτοι που το πήραμε (πήρα από τα πρώτα που ήρθαν Ελλάδα), είδαμε το Χριστό φαντάρο. Ψάξτο λίγο και θα βρεις πάρα πολλά για τα προβλήματά του. Ακόμα και στο νήμα του εδώ.

 

Σόρρυ όμως παιδιά! Eίμαστε offtopic.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Άστο φίλε δεν παίζει με το Κ800. 'Οτι και να πει ο οποιοσδήποτε, εγώ ξέρω τι τράβηξα. Το WSOD έφτασα να το έχω 2 φορές την ημέρα. Μετά βέβαια από 1 χρόνο και 17+ hardware revision (εκεί το άφησα, δεν ξέρω που έχει φτάσει) μπορεί να συμαζεύτηκε, αλλά εμείς οι πρώτοι που το πήραμε (πήρα από τα πρώτα που ήρθαν Ελλάδα), είδαμε το Χριστό φαντάρο. Ψάξτο λίγο και θα βρεις πάρα πολλά για τα προβλήματά του. Ακόμα και στο νήμα του εδώ.

 

Σόρρυ όμως παιδιά! Eίμαστε offtopic.

off topic αλλά έχω πάρει και απ'τα πρώτα k800 και απ'τα τελευταία μιας και το πρώτο μου το είχαν κλέψει και είναι μια χαρά τηλέφωνο!(ακόμα το έχω και το χρησιμοποιώ:D)

on topic τώρα,όταν μπαίνω απ'τα αρχεία μου στη μουσική είναι όλα ok, αλλά όταν πατάω μουσική τότε κάνει 10 ώρες δείχνοντας ότι φορτώνει τα αρχεία αλλά μάταια καθώς δε μπαίνει....Γιατί???

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε τα αρχεια απο την υπογραφη μου αν θες να φλασαρεις αλλιως βαλτο σε pc suite κ θα κανει την επισημη αναβαθμιση

 

Έτσι έλεγα κι εγώ να κάνω την επίσημη μόνο (το κινητό είναι του πατέρα μου και δε θέλω να το χακέψω), αλλά δεν μπορώ!

 

Πρόκειται για vodafone κινητό. Βγαίνω σε μία οθόνη που δίνει τις γνωστές οδηγίες αποσύνδεση -> σβήσιμο & αφαίρεση μπαταρίας -> σύνδεση & αυτόματη εγκατάσταση drivers -> αποσύνδεση -> άναμμα και σύνδεση. Μετά θα έπρεπε να ενεργοποιείται το κουμπί "Next" αλλά δεν... Μόνο ακύρωση μπορώ να κάνω.

 

Σας παρακαλώ βοηθήστε με γιατί σπάω το κεφάλι μου 3 ώρες. Δοκίμασα αναβάθμιση PC Suite (μέσα από το μενού του παλιού) και πάλι τίποτα...

 

Γιατί να είμαστε κάθε φορά θύματα κακού software;

 

ΑΚΥΡΟ το παραπάνω: Μόλις είδα την υπογραφή του Jimdem582 με τον οδηγό και δοκιμάζω...

Link to comment
Share on other sites

off topic αλλά έχω πάρει και απ'τα πρώτα k800 και απ'τα τελευταία μιας και το πρώτο μου το είχαν κλέψει και είναι μια χαρά τηλέφωνο!(ακόμα το έχω και το χρησιμοποιώ:D)

on topic τώρα,όταν μπαίνω απ'τα αρχεία μου στη μουσική είναι όλα ok, αλλά όταν πατάω μουσική τότε κάνει 10 ώρες δείχνοντας ότι φορτώνει τα αρχεία αλλά μάταια καθώς δε μπαίνει....Γιατί???

Προφανώς ένα αρχείο που έβαλες είναι προβληματικό. Από τον υπολογιστή, σβήσε τα τελευταία αρχεία μουσικής που έβαλες και μετά ξαναπέρασε τα ένα-ένα, (δηλαδή βάζεις 1, κοιτάς στο κινητό αν είναι οκ και προχωράς) Έτσι, θα βρεις ποιο είναι προβληματικό και μετά θα είσαι οκ ;)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ένα αρχείο που έβαλες είναι προβληματικό. Από τον υπολογιστή, σβήσε τα τελευταία αρχεία μουσικής που έβαλες και μετά ξαναπέρασε τα ένα-ένα, (δηλαδή βάζεις 1, κοιτάς στο κινητό αν είναι οκ και προχωράς) Έτσι, θα βρεις ποιο είναι προβληματικό και μετά θα είσαι οκ ;)

Το πρόβλημα είναι πως πέρασα full discografy από συγκρότημα και κάμποσα άλλα cd...Δεν γίνεται να τα κάνω με τίποτα ένα ένα...:cry:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Μολις φλάσαρα σε V10O_02 και είμαι πολυ ευχαριστημένος... Ευχαριστώ τον finaldestiny και το jimdem για την βοήθεια που προσφέρουν με τους οδηγούς τους αλλά και με τις υπόλοιπες χρήσιμες πληροφορίες τους...
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι πως πέρασα full discografy από συγκρότημα και κάμποσα άλλα cd...Δεν γίνεται να τα κάνω με τίποτα ένα ένα...:cry:

 

φιλε μου το εκανε και εμενα οταν δοκιμαζα να περασω μουσικη με συνδεση mass storage...δοκιμασε να περασεις ενα ενα τα αλμπουμ με συνδεση music sync...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το εκανε και εμενα οταν δοκιμαζα να περασω μουσικη με συνδεση mass storage...δοκιμασε να περασεις ενα ενα τα αλμπουμ με συνδεση music sync...

καλά οκ!;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο 3 μερες και το πηρα απο τη Wind, και εχω το εξης προβλημα, οταν παω να αντιγραψω τις επαφες απο τη sim στη μνημη του τηλεφωνου μου λεει σφαλμα και δεν τις αντιγραφει,και οταν παω να προσθεσω μια καινουργια επαφη το κινητο κανει επανεκινηση.:cry: Δοκιμασα δυο διαφορετικες sim απο διαφορετικες εταιριες αλλα τζιφος:blink:

 

 

φιλε και μενα τα ίδια.. και γω απο wind το πήρα πριν 3 μέρες.. σύμπτωση? :X

 

πήρα τηλ. στο σερβις της LG και θα το παω δευτέρα να το δούν..

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθηστε με λιγο. Τελικα το Αρενα εχει 16Μ η 256Κ χρωματα?

 

http://www.phonegg.com/compare/25/Nokia-5800-vs-LG-KM900-Arena.html

 

http://www.gsmarena.com/lg_km900_arena-2666.php

Link to comment
Share on other sites

Μολις φλάσαρα σε V10O_02 και είμαι πολυ ευχαριστημένος... Ευχαριστώ τον finaldestiny και το jimdem για την βοήθεια που προσφέρουν με τους οδηγούς τους αλλά και με τις υπόλοιπες χρήσιμες πληροφορίες τους...

 

m1chael , για δοκιμασε κ εσυ το gps τωρα μετα την αναβαθμιση. παιζει καλυτερα? κλειδωνει πιο γρηγορα? κ πες μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθηστε με λιγο. Τελικα το Αρενα εχει 16Μ η 256Κ χρωματα?

 

http://www.phonegg.com/compare/25/Nokia-5800-vs-LG-KM900-Arena.html

 

http://www.gsmarena.com/lg_km900_arena-2666.php

 

16M έχει. Το επιβεβαίωσαν και τα κεντρικά της LG. Οπουδήποτε αναφέρεται ότι έχει 256k οφείλεται ή σε τυπογραφικό λάθος ή σε παραπληροφόρηση

Link to comment
Share on other sites

φιλε και μενα τα ίδια.. και γω απο wind το πήρα πριν 3 μέρες.. σύμπτωση? :X

 

πήρα τηλ. στο σερβις της LG και θα το παω δευτέρα να το δούν..

 

Σατανικη συμπτωση!!! Κατι μπορει να παιζει με την παρτιδα της Wind:ninja:

Που ειναι το service να πεταχτω;:superman:

Link to comment
Share on other sites

Μολις εγινα κι εγω κατοχος του πολυποθητου Arena. Αλλα με το που το ειδα μου δημιουργηθηκε μια μικρη απορια στο μυαλο. Σε σας ηρθε φορτισμενο με φουλ μπαταρια? Το πηρα απο Multirama.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...