Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε όλους!!!Πολλά συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθειά τους.Πριν από 3 μέρες αγόρασα και εγώ το ΚΜ900 (δυστυχώς στην έκδοση της ν) αλλά γενικά μπορώ να πω ότι είναι ένα καταπληκτικό τηλέφωνο με πάρα πολλές δυνατότητες.Αλλά νομίζω ότι έχει ένα πρόβλημα σε σχέση με την οθόνη του.Ώρες ώρες φαίνεται να έχει καμένα πίξελ αλλά μετά αυτά φεύγουν!!!!Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ φίλοι...Έχω περίπου κανά 6μηνο το ΚΜ900!Πριν λίγο καιρο άρχισε να κάνει επανακινήσεις μόνο του στα καλά καθούμενα...Κ αποφάσισα να το κανω αναβάθμιση.Και αφου έκανα αναβάθμιση αυτο συνεχίζει να κανει το ίδιο πράγμα.Και εκτός αυτού τώρα δεν λειτουργεί και το Media player.Μπορεί να βοηθήσει κανείς;:blink:

Θα το εκτιμήσω!!!

 

Φίλε, δοκίμασε να βάλεις μια άλλη έκδοση. Δοκίμασε τη German V10P. Είναι απο τις καλύτερες.

Geia se olous!!!Prin apo 3 meres pira kai ego to arena kai genika mporo na po oti einai ena katapliktiko tilefono.Alla nomizo pos exei ena provlima...i othoni tu ores ores fainetai na exei kamena pixel alla meta ayta feygun!!!Xerei kaneis ti borei na einai????

 

(greeklish!)

 

Δεν είναι καμμένα αλλά "κολλημένα". Απλά όταν κάτι φωτεινό εμφανίζεται για ώρα στην οθόνη τότε μερικά Pixels κολλάνε. Μετά απο λίγη ώρα όλα επανέρχονται όπως ήταν.

Link to comment
Share on other sites

σορι για το πριξιμο με το wetravel αλλα δεν μ κανει εγκατασταση το .jad αλλα μονο το .jar (εχω την εκδοση ΑΤ_10v) με λεει αποτυχια ελεγχου ταυτοτητας. ξερει κανεις τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

σορι για το πριξιμο με το wetravel αλλα δεν μ κανει εγκατασταση το .jad αλλα μονο το .jar (εχω την εκδοση ΑΤ_10v) με λεει αποτυχια ελεγχου ταυτοτητας. ξερει κανεις τι παιζει?

 

το κινητο ειναι βονταφον?

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, δοκίμασε να βάλεις μια άλλη έκδοση. Δοκίμασε τη German V10P. Είναι απο τις καλύτερες.

 

 

(greeklish!)

 

Δεν είναι καμμένα αλλά "κολλημένα". Απλά όταν κάτι φωτεινό εμφανίζεται για ώρα στην οθόνη τότε μερικά Pixels κολλάνε. Μετά απο λίγη ώρα όλα επανέρχονται όπως ήταν.

 

Ναι αλλά αυτό θα ισχύει για πάντα γιατί είναι πάρα πολύ ενοχλητικό....Χρειάζεται να το στείλω για επισκευή ή απλά θα το υποστώ έτσι όπως είναι;;;;;

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι βονταφον

 

Αυτο ειναι το προβλημα.εχει ειπωθει πολλες φορες οτι σε κινητα τα οποια ειναι βονταφον δεν γινεται να κανεις εγκατασταση το γουι τραβελ.Αν σου ειναι πολυ απαραιτητη η πλοηγηση στο κινητο σου και θελεις να περασεις το γουι τραβελ πρεπει να αλλαξεις εκδοση λογισμικου,με λιγα λογια να φλασαρεις.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το προβλημα.εχει ειπωθει πολλες φορες οτι σε κινητα τα οποια ειναι βονταφον δεν γινεται να κανεις εγκατασταση το γουι τραβελ.Αν σου ειναι πολυ απαραιτητη η πλοηγηση στο κινητο σου και θελεις να περασεις το γουι τραβελ πρεπει να αλλαξεις εκδοση λογισμικου,με λιγα λογια να φλασαρεις.

Θεμα λογισμικου ειναι. Δεν φταινε τα πιξελς.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω δηλαδή το κινητό να το στείλω για επισκευή ή δε χρειάζεται;;;;Πάντως κατέβασα αρκετά τη φωτεινότητα γιατί ήταν στο τέρμα και δείχνει να μην έχει πρόβλημα πλέον...Σορρυ που ρωτάω ξανά και σας πρήζω αλλά έχω αγχωθεί πάρα πολύ γιατί δεν είναι και λίγα τα λεφτά...
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω δηλαδή το κινητό να το στείλω για επισκευή ή δε χρειάζεται;;;;Πάντως κατέβασα αρκετά τη φωτεινότητα γιατί ήταν στο τέρμα και δείχνει να μην έχει πρόβλημα πλέον...Σορρυ που ρωτάω ξανά και σας πρήζω αλλά έχω αγχωθεί πάρα πολύ γιατί δεν είναι και λίγα τα λεφτά...

Δεν πρήζεις κανέναν και καλώς ήρθες επί τη ευκαιρία.Όταν έχουμε αγοράσει κάτι και ανησυχούμε για το αν δουλεύει όπως πρέπει, καλά πράττουμε και ρωτάμε.Όπως σου απάντησαν πιο πάνω, ουσιαστικά δεν είναι πρόβλημα.Την φωτεινότητα καλά έκανες και την κατέβασες, γιατί είναι ενεργοβόρο το κινητάκι.Εγώ την έχω συνήθως στο 40%-60%.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρήζεις κανέναν και καλώς ήρθες επί τη ευκαιρία.Όταν έχουμε αγοράσει κάτι και ανησυχούμε για το αν δουλεύει όπως πρέπει, καλά πράττουμε και ρωτάμε.Όπως σου απάντησαν πιο πάνω, ουσιαστικά δεν είναι πρόβλημα.Την φωτεινότητα καλά έκανες και την κατέβασες, γιατί είναι ενεργοβόρο το κινητάκι.Εγώ την έχω συνήθως στο 40%-60%.

 

Να 'σαι καλα....Οπότε δεν θέλει και επισκευή απλά πήρα τη βονταφον να μου πει τι να κάνω και όταν τους είπα το πρόβλημα μου είπαν να το πάω κατευθείαν σε ένα καταστημά τους και να το δώσω για να το κοιτάξουν και επειδή είπαν ότι θέλουν και 10 μέρες για να το δουν αγχώθηκα απίστευτα καθότι είναι δύσκολο να είσαι χωρίς κινητό στις μέρες μας.Οπότε έβαλα τη φωτεινότητα στο 20% και ησύχασα...Ευχαριστώ πάντως για τη βοήθεια....Να 'ναι καλά το φόρουμ...Μας έχει σώσει όλους!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήστε την εξοικονόμιση ενέργειας (πατώντας το on/off πηγαίνει σε standby mode), σβήστε το 3G μην παίζεται συνέχεια μαζί του...Και θα πάει 3 μέρες αν το κλείνεται την νύχτα.Αλλιώς και κάθε νύχτα να το φορτίζεται δεν είναι και τόσο κακό. Μια μπαταρία μέσο όρο "αντέχει" 1000 φορτίσεις. Δηλαδή περίπου3 χρόνια με καθημερινή φόρτιση. Ποιός κρατάει 3 χρόνια ένα κινητό... Επίσης φόρτωσα το αυθεντικό v10c και οι φωτο είναι λίγο καλύτερες αλλά ακόμη απαράδεκτες.
Link to comment
Share on other sites

για θεμα μπαταριας ποια επιλογη ειναι καλυτερη:α)εξοικονομιση ενεργειας β)20% φωτεινοτητα???

εγω παντως πηγα στο σερβις της lg(αμπελοκοιπους) και μου κανανε καλιμπραρισμα οθονης και V10e εκδοση και βλεπω το κινητακι μου μια χαρα...

και τωρα σκεφτομαι για φλασαρισμα...

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να κανεις τουλαχιστον 10 ποστ νομιζω για να σου εμφανιστει το αντιστοιχο τοπικ με τις αγγελιες...

καλοπουλητο να ειναι το αρενα σου...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε όλους!!!

εχω δυο ερωτησεις...

1 ποια ειναι η τελευταια εκδοση που μπορο να βάλω στο κινητο μου?

2 βγηκε κανενα παιχνιδι της προκοπης? εκεινο το lg shop ή κατι τετοιο που λεγαν οτι θα φτιαξουν για να κατεβαζουμε εφαρμογές δημιουργήθηκε?

Link to comment
Share on other sites

για θεμα μπαταριας ποια επιλογη ειναι καλυτερη:α)εξοικονομιση ενεργειας β)20% φωτεινοτητα???

εγω παντως πηγα στο σερβις της lg(αμπελοκοιπους) και μου κανανε καλιμπραρισμα οθονης και V10e εκδοση και βλεπω το κινητακι μου μια χαρα...

και τωρα σκεφτομαι για φλασαρισμα...

 

Έλα μωρέ τώρα, μην βάλεις το φωτισμό τόσο χαμηλά.

Η οθόνη είναι η νούμερο ένα ατραξιόν του τηλεφώνου. Εγώ έχω το φωτισμό στο 100%. Μου κρατάει μια μερα άνετα. Και λοιπόν?

Το φορτίζω το βράδυ και είμαι οκ.

Αν θές μια κάποια οικονομία στην μπαταρία ενεργοποίησε μόνο τον αισθητήρα φωτεινότητας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Την φωτεινότητα καλά έκανες και την κατέβασες, γιατί είναι ενεργοβόρο το κινητάκι.Εγώ την έχω συνήθως στο 40%-60%.

 

Και εγώ καινούριος χρήστης του αρένα και έχω εκπλαγεί με την ποιότητα και την ένταση του ακουστικού κατα τη διάρκει της κλήσης ( συγκρίνοντάς το με το προΐγούμενο samsung που είχα )

Την φωτεινότητα πως τη ρυθμίζεις? εγώ βρίσκω μόνο μια επιλογή που λέει "Αυτ. φωτεινότητα" και έχει κουμπάκι on-off...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ καινούριος χρήστης του αρένα και έχω εκπλαγεί με την ποιότητα και την ένταση του ακουστικού κατα τη διάρκει της κλήσης ( συγκρίνοντάς το με το προΐγούμενο samsung που είχα )

Την φωτεινότητα πως τη ρυθμίζεις? εγώ βρίσκω μόνο μια επιλογή που λέει "Αυτ. φωτεινότητα" και έχει κουμπάκι on-off...

Ε!? φοβερό ηχείο!!:)

Για την φωτεινότητα, όταν το κουμπάκι της αυτόματης φωτεινότητας είναι στο on, τότε ρυθμίζεται αυτόματα.

Αν το βάλεις στο off τότε σου εμφανίζει από κάτω κι άλλο μενού για να ρυθμίσεις χειροκίνητα την ένταση του φωτισμού.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ε!? φοβερό ηχείο!!:)

Για την φωτεινότητα, όταν το κουμπάκι της αυτόματης φωτεινότητας είναι στο on, τότε ρυθμίζεται αυτόματα.

Αν το βάλεις στο off τότε σου εμφανίζει από κάτω κι άλλο μενού για να ρυθμίσεις χειροκίνητα την ένταση του φωτισμού.

 

ναι έχεις δίκιο... λαλακία μου δεν το πρόσεξα... thanks πάντως...

 

για τις αγγελίες που αναφέρθηκε πιο πάνω υπάρχει σχετικό τόπικ και αν ναι που? και υπάρχουν προυποθέσεις για να εμφανιστεί σε κάποιο μέλος?

Link to comment
Share on other sites

ναι έχεις δίκιο... λαλακία μου δεν το πρόσεξα... thanks πάντως...

 

για τις αγγελίες που αναφέρθηκε πιο πάνω υπάρχει σχετικό τόπικ και αν ναι που? και υπάρχουν προυποθέσεις για να εμφανιστεί σε κάποιο μέλος?

 

Θέλει από ένα αριθμό πόστ και πάνω, δεν θυμάμαι ακριβώς.

Διάβασε τους όρους χρήσης του forum...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θέλει από ένα αριθμό πόστ και πάνω, δεν θυμάμαι ακριβώς.

Διάβασε τους όρους χρήσης του forum...

 

75-100 μνμ... πάρα πολλά τα βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

επανεκκίνηση συσκευης πως κανω και θα βοηθησει αν εχω καποια προβλήματα?

 

Συγγνώμη ρε παιδιά, με όλο το σεβασμό, είναι δυνατόν να ρωτάς πώς θα κάνεις επανεκκίνηση?:blink::X

Σβήσε τη συσκευή και ξανάνοιξέ τη. Αυτό θα πεί επανεκκίνηση.

Θα βοηθήσει μόνο αν κολλήσει η συσκευή και δεν ανταποκρίνεται στις εντολές σου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...