Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πλήκτρο του Bluetooth που πατάς για να δεχτεις μια κλήση ή να κάνεις επανάκληση. Εμένα το Bluetooth κάνει επανάκληση με ένα μονο κλικ αντί για δυο με αποτέλεσμα κάθε 3 και λίγο που πιέζεται το πλήκτρο κατά λάθος να ζητάω συγνώμη για λάθος κλήσεις. Το πρόβλημα πρέπει να είναι κάποια ρύθμιση στο τηλέφωνο αλλά δεν μπορώ να τη βρω με τίποτα....

 

Δεν έχει να κάνει με το τηλέφωνο, αλλά με το ακουστικό σου.

Προτείνω να αγοράσεις ένα bt με κλιπ για να ησυχάσεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω αρκετα νευρα και συγγνωμη για αυτο!

 

Αλλα οταν ολες οι εταιριες κανουν "παπαδες" με τα κινητα που βγαζουν η LG εχει ακομα προβλημα με το ξυπνητηρι!

Το εχω το κινητο (για τη κοπελα μου) σχεδον 3 βδομαδες και απο οτι διαβασα σημερα εδω (πριν ποσταρω εψαξα να δω τι φταιει σε φορουμς) υπαρχει πολυς κοσμος που διαμαρτυρετε επειδη το ξυπνητηρι κανει ο,τι πιστευει αυτο...

 

Δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα! Ντροπη!

 

Αφου σας ειπα το πονο μου, σας παρακαλω να μου πειτε αν ξερετε που εχει η LG service στη Θεσσαλονικη για τα κινητηα της τηλεφωνα.

 

Σας ευχαριστω πολυ!

 

Πρόβλημα με το ξυπνηντήρι αντιμετωπίζεις εσύ, προφανώς λόγω έκδοσης λογισμικού. Δεν είναι γενικό πρόβλημα και με μια απλή αναβάθμιση θα λυθεί πιστεύω.

 

Να θυμίσω ότι ολόκληρο s60 της νόκια είχε χρόνια πρόβλημα με το ξυπνηντήρι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με το τηλέφωνο, αλλά με το ακουστικό σου.

Προτείνω να αγοράσεις ένα bt με κλιπ για να ησυχάσεις.

 

Δεν έχει να κάνει με το ακουστικό γιατί και στο manual γράφει οτι κάνει κλήση του τελευταίου αριθμού με 2 κλικ, και στο παλιό μου Sony Ericsson που το δοκίμασα με 2 κλικ δούλευε. Άρα κάποια εντολή μέσα από το LG πρέπει να είναι...

Link to comment
Share on other sites

Εχω αρκετα νευρα και συγγνωμη για αυτο!

 

Αλλα οταν ολες οι εταιριες κανουν "παπαδες" με τα κινητα που βγαζουν η LG εχει ακομα προβλημα με το ξυπνητηρι!

Το εχω το κινητο (για τη κοπελα μου) σχεδον 3 βδομαδες και απο οτι διαβασα σημερα εδω (πριν ποσταρω εψαξα να δω τι φταιει σε φορουμς) υπαρχει πολυς κοσμος που διαμαρτυρετε επειδη το ξυπνητηρι κανει ο,τι πιστευει αυτο...

 

Δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα! Ντροπη!

 

Αφου σας ειπα το πονο μου, σας παρακαλω να μου πειτε αν ξερετε που εχει η LG service στη Θεσσαλονικη για τα κινητηα της τηλεφωνα.

 

Σας ευχαριστω πολυ!

 

Πάρε στο 80011200300 χωρίς χρέωση

Link to comment
Share on other sites

Παιδια flashara στην γερμανικη εκδοση V20P_00 και εχω πλεον το FM transmitter!! Το προβλημα ειναι οτι οταν πηγα να το δοκιμασω στο αμαξι χρειαστηκε να βγω και να το παω διπλα στην κεραια για να λειτουργησει... Εχουμε κανενα tip για να βελτιωσουμε το σημα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι ακριβος ειναι το Android που αναφερετε πιο πανω?

Το λειτουργικό που χρησιμοποιεί η Apple στα iphones

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι ακριβος ειναι το Android που αναφερετε πιο πανω?

 

Το λειτουργικό που χρησιμοποιεί η Apple στα iphones

Android είναι το καινούριο λειτουργικό της google που χρησιμοποιούν ορισμένα, λίγα προς το παρόν κινητά (πχ HTC Magic).

 

H apple έχει δικό της λειτουργικό. Άλλό πράγμα....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα wetravel τα maps που τα βαζουμε?

 

Στον φάκελο "map" του φακέλου Wetravel που βρίσκεται στα Others του κινητού

το iphone έχει MAC OS σε mobile φαση όπως τα win mobile!

 

Το iphone έχει iPhone OS. Όχι mac σε mobile η κάτι τέτοια που λένε. iPhone OS λέγεται.

Link to comment
Share on other sites

και ιπαρχει καπια πιθανοτιτα στο μελλον να μπορουμε να βαλουμε στο αρενα λειτουργικο του iphone οστε να μπορει το arena να παιζει τισ εφαρμογες του iphone??
Link to comment
Share on other sites

και ιπαρχει καπια πιθανοτιτα στο μελλον να μπορουμε να βαλουμε στο αρενα λειτουργικο του iphone οστε να μπορει το arena να παιζει τισ εφαρμογες του iphone??

Ούτε κατά διάνοια...

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

απο το wiki

 

The iPhone OS, known as OS X iPhone in its early history, is the operating system developed by Apple Inc. for the iPhone and iPod touch. Like Mac OS X, from which it was derived

 

άλλο το πώς λέγεται άλλο το απο πού προέρχεται.

Link to comment
Share on other sites

και ιπαρχει καπια πιθανοτιτα στο μελλον να μπορουμε να βαλουμε στο αρενα λειτουργικο του iphone οστε να μπορει το arena να παιζει τισ εφαρμογες του iphone??

 

οχι...αλλα εχει ξεκινησει μια προσπαθεια για να περαστει android στο κινητο μας....μακαρι...λιγο δυσκολο μου φαινεται.....

BECK23
Link to comment
Share on other sites

κοίτα, το αρένα δεν γίνεται iphone. Σίγουρα μπορεί να αξιοποιηθεί καλύτερα γιατι σαν συσκευή είναι αρκετά καλή αλλά έχει και όρια. Σαν χρήστης iphone 3gs και αρένα μιλάω και έχω καταλάβει πως το αρένα προορίζεται για διαφορετικό κοινό απο το iphone. Λογικό πιστεύω! άλλο 600+ ευρουλακια και αλλο 250 που εχει τώρα το κουκλάκι το αρένα μας!
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Στον φάκελο "map" του φακέλου Wetravel που βρίσκεται στα Others του κινητού

 

βασικα εγω δεν εχω τετοιο φακελο στα others μηπως μου λειπει κατι? η δεν εχω καποιο προγραμμα? γιατι κατεβασα σκετα τα μαπς χωρις να εχω κατι :P

Link to comment
Share on other sites

Θελω να μοιραστω μαζι σας ενα κολπακι που ανακαλυψα (δεν το εχω δει πουθενα και αρα μπορει να εχω ανακαλυψει και την αμερικη !) Οταν ειστε σε μια εφαρμογη java πατατε μια φορα το κουμπι που αναβοσβηνει το κινητο και κλειδωνει η οθονη !!!

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

κοίτα, το αρένα δεν γίνεται iphone. Σίγουρα μπορεί να αξιοποιηθεί καλύτερα γιατι σαν συσκευή είναι αρκετά καλή αλλά έχει και όρια. Σαν χρήστης iphone 3gs και αρένα μιλάω και έχω καταλάβει πως το αρένα προορίζεται για διαφορετικό κοινό απο το iphone. Λογικό πιστεύω! άλλο 600+ ευρουλακια και αλλο 250 που εχει τώρα το κουκλάκι το αρένα μας!

 

Συμφωνώ ότι άλλο το iphone και άλλο το αρένα, αλλά αυτό που ανέφερες για την τιμή είναι άσχημο. Πώς να στο πώ, υποτιμητικό, ψιλομύτικο...

Άλλωστε το αρένα δεν έκανε πάντα 250 ευρουλάκια, ούτε και είναι λίγα τα 250.

 

Και σε τι κοινό απευθύνεται δηλαδή το αρένα? Σε αυτούς που θέλουν να έχουν πλήρη λειτουργικότητα bt και να μπορούν να αφαιρούν την μπαταρία από το κινητό τους?

 

Δεν θέλω να το κάνω vs εδώ και κακώς ασχολούνται μερικοί με το πώς μπορεί ή δεν μπορεί να περαστεί κάποιο ανοιχτό λειτουργικό στο αρένα.

Υπάρχουν τόσες συσκευές με windows mobile, android και iphone OS. Πηγαίνετε να ψωνίσετε.

Το αρένα προσωπικά το πήρα για την τέλεια οθόνη του, (που κανένα symbian ή windows mobile δεν έχει)το μαζεμένο μέγεθός του και το s-menu. Αυτό το μενού ήθελα. Έχω και win mobile συσκευή και συσκευή με symbian.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι άλλο το iphone και άλλο το αρένα, αλλά αυτό που ανέφερες για την τιμή είναι άσχημο. Πώς να στο πώ, υποτιμητικό, ψιλομύτικο...

Άλλωστε το αρένα δεν έκανε πάντα 250 ευρουλάκια, ούτε και είναι λίγα τα 250.

 

Και σε τι κοινό απευθύνεται δηλαδή το αρένα? Σε αυτούς που θέλουν να έχουν πλήρη λειτουργικότητα bt και να μπορούν να αφαιρούν την μπαταρία από το κινητό τους?

 

Δεν θέλω να το κάνω vs εδώ και κακώς ασχολούνται μερικοί με το πώς μπορεί ή δεν μπορεί να περαστεί κάποιο ανοιχτό λειτουργικό στο αρένα.

Υπάρχουν τόσες συσκευές με windows mobile, android και iphone OS. Πηγαίνετε να ψωνίσετε.

Το αρένα προσωπικά το πήρα για την τέλεια οθόνη του, (που κανένα symbian ή windows mobile δεν έχει)το μαζεμένο μέγεθός του και το s-menu. Αυτό το μενού ήθελα. Έχω και win mobile συσκευή και συσκευή με symbian.

 

Εννοώ οτι το κινητό είναι 'καθημερινής χρήσης' χώρις να απαιτείς τρελά πράγματα απο αυτό όπως άπειρες εφαρμογές. Και εγώ σαν χρήστης iphone δεν το κυκλοφορώ, το σνομπάρω για την μη επικοινωνία bt και βιντεοκλήσης που χρειάζομαι. έχω αγοράσει 2 φορές το αρένα και τις 2 φορές στα 290 ευρό και δεν το μετάνιωσα. Εγώ πιστεύω πως επειδή η LG δεν δείχνει το ανάλογο ενδιαφέρον για το s-class στο αρένα. Kαι ένα ανοιχτό λειτουργικό όχι μόνο θα ανεβάσει τις πωλήσεις του αμα μαθευτεί και κυκλοφορήσει, αλλά θα μπορέσουμε να το αξιοποιήσουμε διαφορετικά.... Προτιμήσεις είναι αυτές!

Φιλικά πάντα - mythoc.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι άλλο το iphone και άλλο το αρένα, αλλά αυτό που ανέφερες για την τιμή είναι άσχημο. Πώς να στο πώ, υποτιμητικό, ψιλομύτικο...

Άλλωστε το αρένα δεν έκανε πάντα 250 ευρουλάκια, ούτε και είναι λίγα τα 250.

 

Και σε τι κοινό απευθύνεται δηλαδή το αρένα? Σε αυτούς που θέλουν να έχουν πλήρη λειτουργικότητα bt και να μπορούν να αφαιρούν την μπαταρία από το κινητό τους?

 

Δεν θέλω να το κάνω vs εδώ και κακώς ασχολούνται μερικοί με το πώς μπορεί ή δεν μπορεί να περαστεί κάποιο ανοιχτό λειτουργικό στο αρένα.

Υπάρχουν τόσες συσκευές με windows mobile, android και iphone OS. Πηγαίνετε να ψωνίσετε.

Το αρένα προσωπικά το πήρα για την τέλεια οθόνη του, (που κανένα symbian ή windows mobile δεν έχει)το μαζεμένο μέγεθός του και το s-menu. Αυτό το μενού ήθελα. Έχω και win mobile συσκευή και συσκευή με symbian.

ναι φιλε μου καλα τα λες.....αλλα δεν εχει ο καθενας 600 ευρω που κανει ενα καλο windows mobile κινητο...απο την στιγμη που αλλα τάζουν απο την εταιρεια και τελικα αλλα βλεπουμε,λογικο ειναι να θελουμε να σπασουμε το λειτουργικο του κινητου και να θελουμε να βαλουμε κατι αλλο....ουτε μια αναβαθμιση λογισμικου της προκοπης δεν εχει βγει....και αυτην που ειχαν ταξει ακομα την περιμενουμε....

εξαλλου δεν ειναι κακο να θελει ο καθενας να κανει οτι θελει το κινητο του...αυτος το εχει πληρωσει και αποφασιζει....δεν υποχρεωσε κανεις κανεναν να hackαρει το κινητο του....απλα αναφερθηκε οτι εχει ξεκινησει μια προσπαθεια για κατι....

BECK23
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου καλα τα λες.....αλλα δεν εχει ο καθενας 600 ευρω που κανει ενα καλο windows mobile κινητο...απο την στιγμη που αλλα τάζουν απο την εταιρεια και τελικα αλλα βλεπουμε,λογικο ειναι να θελουμε να σπασουμε το λειτουργικο του κινητου και να θελουμε να βαλουμε κατι αλλο....ουτε μια αναβαθμιση λογισμικου της προκοπης δεν εχει βγει....και αυτην που ειχαν ταξει ακομα την περιμενουμε....

εξαλλου δεν ειναι κακο να θελει ο καθενας να κανει οτι θελει το κινητο του...αυτος το εχει πληρωσει και αποφασιζει....δεν υποχρεωσε κανεις κανεναν να hackαρει το κινητο του....απλα αναφερθηκε οτι εχει ξεκινησει μια προσπαθεια για κατι....

 

Που είδατε ρε παιδιά ότι άλλα υποσχεται η εταιρία και άλλα κάνει το κινητό?

Για το GPS? Κοντά στο νού και η γνώση. Με κλειστό λογισμικό τι περιμένατε?

Όσο για τις αναβαθμίσεις, συνέχεια βγαίνουν και νομίζω ότι η συσκευή δουλεύει καλά εδώ και καιρό.

 

Από την άλλη, κατανοώ ότι ο καθένας δεν έχει 600 ευρώ για κινητό, και να είχε ΔΕΝ θα έπρεπε να τα δώσει κατά τη γνώμη μου.

Από εκεί και πέρα, κατανοώ απόλυτα το μικρόβιο της χακιάς και ο καθένας μπορεί να κάνει ότι θέλει το κινητό του. Αν και πολύ αμφιβάλλω για το αποτέλεσμα....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ οτι το κινητό είναι 'καθημερινής χρήσης' χώρις να απαιτείς τρελά πράγματα απο αυτό όπως άπειρες εφαρμογές. Και εγώ σαν χρήστης iphone δεν το κυκλοφορώ, το σνομπάρω για την μη επικοινωνία bt και βιντεοκλήσης που χρειάζομαι. έχω αγοράσει 2 φορές το αρένα και τις 2 φορές στα 290 ευρό και δεν το μετάνιωσα. Εγώ πιστεύω πως επειδή η LG δεν δείχνει το ανάλογο ενδιαφέρον για το s-class στο αρένα. Kαι ένα ανοιχτό λειτουργικό όχι μόνο θα ανεβάσει τις πωλήσεις του αμα μαθευτεί και κυκλοφορήσει, αλλά θα μπορέσουμε να το αξιοποιήσουμε διαφορετικά.... Προτιμήσεις είναι αυτές!

Φιλικά πάντα - mythoc.

 

Φίλε, το ξέρω ότι δεν το είπες με κακό σκοπό. Απλά έτσι όπως το έγραψες....

 

Δεν υπάρχει θέμα παρεξήγησης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Που είδατε ρε παιδιά ότι άλλα υποσχεται η εταιρία και άλλα κάνει το κινητό?

Για το GPS? Κοντά στο νού και η γνώση. Με κλειστό λογισμικό τι περιμένατε?

Όσο για τις αναβαθμίσεις, συνέχεια βγαίνουν και νομίζω ότι η συσκευή δουλεύει καλά εδώ και καιρό.

 

Από την άλλη, κατανοώ ότι ο καθένας δεν έχει 600 ευρώ για κινητό, και να είχε ΔΕΝ θα έπρεπε να τα δώσει κατά τη γνώμη μου.

Από εκεί και πέρα, κατανοώ απόλυτα το μικρόβιο της χακιάς και ο καθένας μπορεί να κάνει ότι θέλει το κινητό του. Αν και πολύ αμφιβάλλω για το αποτέλεσμα....

 

φυσικα και αλλα υποσχεται....και για να μην παρεξηγουμαστε δεν κραζω το κινητο...ευχαριστημενος ειμαι.....φυσικα και το gps ειναι προβλημα,,,γιατι το divx που το πας;;;ειδικα απο στην στιγμη που το λανσαρουν ως multimedia κινητο...και επισης ειναι κριμα ενα τετοιο hardware να χαραμιζεται με ενα τετοιο OS....

BECK23
Link to comment
Share on other sites

na sas rotiso,exo valei to wetravel opos s odigies alla otan patao mia poli d vgazei tipota k genika vgazei mono ena velos.......mipos xreiazete ritmiseis t kinito?pws tha katalavo an psaxnei doriforo?a,k pano apo t velaki leei oti psaxnei me 64 taxitita.....:blink:

(Greeklish:X)

 

Αυτό με τα 64km/h είναι bug και διορθώνεται με τη νέα πειραματική rc31. Και σχετικά με το gps, το arena έσπασε χθές κάθε ρεκόρ! Έκδοση V10_P (England), ρυθμίσεις gps αυτές που έχω στο manual και στο κέντρο της Κοζάνης κλείδωσε σε 20sec!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...