Jump to content

Μηνύματα από 5ψήφιους αριθμούς υπηρεσιών


deadp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάνο,αργούν σχετικά να απαντήσουν,αλλά θα το κάνουν.Θυμάμαι και εγώ έλεγα σιγά μην απαντήσουν και μία μέρα από το πουθενά έσκασε email.

 

Παίδες,πόσο καιρό κάνουν να σου πιστώσουν πίσω το ποσό?Εχουν περάσει 10 ημέρες από το email τους που μου είπαν ότι θα μου πιστώσουν πίσω τα λεφτά,μέσω της Cosmote,και ακόμα τίποτα.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 266
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάνο,αργούν σχετικά να απαντήσουν,αλλά θα το κάνουν.Θυμάμαι και εγώ έλεγα σιγά μην απαντήσουν και μία μέρα από το πουθενά έσκασε email.

 

Παίδες,πόσο καιρό κάνουν να σου πιστώσουν πίσω το ποσό?Εχουν περάσει 10 ημέρες από το email τους που μου είπαν ότι θα μου πιστώσουν πίσω τα λεφτά,μέσω της Cosmote,και ακόμα τίποτα.

Εμένα μου απάντησαν ότι με δική μου πρωτοβουλία και με εισαγωγή PIN ενεργοποιήθηκαν τα μηνύματα, οπότε δε μου επιστρέφουν τίποτα. Τουλάχιστο επικοινώνησα με την Cosmote και έκανα φραγή σ' όλα τα πενταψήφια.

Για την ιστορία, οι συγκεκριμένοι ..... είναι η εταιρία VEEO, και το πενταψήφιο το 54850.

https://www.veoo.com/

Edited by Vasileios
προσωπικός χαρακτηρισμός
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εμένα μου απάντησαν ότι με δική μου πρωτοβουλία και με εισαγωγή PIN ενεργοποιήθηκαν τα μηνύματα, οπότε δε μου επιστρέφουν τίποτα. Τουλάχιστο επικοινώνησα με την Cosmote και έκανα φραγή σ' όλα τα πενταψήφια.

Για την ιστορία, οι συγκεκριμένοι ..... είναι η εταιρία VEEO, και το πενταψήφιο το 54850.

https://www.veoo.com/

 

κάνε μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ - ΑΠΠΔΧ - ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ ακόμα και στην ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ και θα δεις πώς αλλάζουν στάση και πως θα σου επιστρέψουν τα χρήματα

 

το έχουν παρακάνει αυτές οι εταιρείες με τα πενταψήφια που προσωπικά θεωρώ ότι το έργο που κάνουν είναι μια καθαρή απάτη (αν υπάρχει η παραμικρή διαφωνία για τον χαρακτηρισμό ας μου κάνουν μήνυση)

 

προσωπικά μια εταιρεία από τις γνωστές (με έδρα την κύπρο) θεώρησε καλό να με εγγράψει στις υπηρεσίες της (έτσι ξαφνικά) και αυτομάτως χρεώθηκα στο καρτοκινητό μου (δύο εισερχόμενα γραπτά μηνύματα) που μου τράβηξαν όλο το χρηματικό υπόλοιπο που είχα στο καρτοκινητό μου (περίπου 20 ευρώ)

 

τα βήματα που έκανα ήταν

 

τηλεφώνημα στον πάροχο του καρτοκινητού στον οποίο άμεσα ζήτησα φραγή στα γραπτά μηνύματα (με χρέωση) προς πενταψήφια , φραγή στις κλήσεις (με χρέωση) προς πενταψήφια

 

καταγγελία στην ΕΕΤΤ - ΑΠΠΔΧ - ΣτΚ

 

επικοινωνία με την εταιρεία για την επιστροφή των χρημάτων (η οποία έγινε) αλλά με εξόργισε η συμπεριφορά τους καθώς νόμιζαν ότι μιλούσαν σε άσχετο και μου είχαν το θράσος να μου πουν ότι εγώ γράφτηκα στις υπηρεσίες τους...όταν βέβαια ζήτησα με επίσημο τρόπο τα στοιχεία που έχουν και τις αποδείξεις...ακόμα περιμένω την απάντηση τους καθώς τους επισήμανα ότι ο αριθμός είναι απόρρητος και εγγεγραμμένος στο μητρώο του άρθρου 11

 

βέβαια είμαι αποφασισμένος να το τραβήξω μέχρι τέλους ακόμα και αν χρειαστεί μέσω της δικαστικής οδού.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παίδες πως σε αντιμετωπίζουν από εταιρεία σε εταιρεία,πάντως αυτή η εταιρεία που μου έστειλε τα μηνύματα,μου έβαλε πίσω το ποσό ακέραιο τελικά.Δεν χρειάστηκε από μέρους μου να κάνω καταγγελία κτλ(Αν και θα έπρεπε...).Απλά έστειλα ένα email στην εταιρεία σε σοβαρό γραπτό λόγο,με αναλυτικά τις χρεώσεις με ημερομηνίες κτλ,απαιτώντας πίστωση του ακριβές ποσού,διότι θα κινήσω άμεσα τις νόμιμες διαδικασίες ώστε να υπερασπιστώ τα δικαιώματά μου ως καταναλωτής που χρεώθηκε από δικό τους λάθος.Μετά από δύο ημέρες μου ήρθε ένα email από μέρος τους,στο οποίο εν ολίγοις έλεγαν αναλυτικά ότι για όλα φταίω εγώ,αλλά θα μου πιστωθεί το ποσό κανονικά μιάς και η εταιρεία τους δεν θέλει και καλά δυσαρεστημένους πελάτες!:lol: Ψαρώσανε από τον γραπτό μου λόγο?Σου λένε κάτσε μην είναι κανάς δικηγορός?Ετσι θα έκαναν έτσι και αλλιώς στον καθένα?Πάντως τα λεφτά μου μπήκαν κανονικά πίσω.

 

Ρε τι μπλεξίματα πάντως στα καλά καθούμενα...Σε αυτή την χώρα για να επιβιώσεις,πρέπει να είσαι και δικηγόρος,και αστυνομικός,και μάστορας,και και και,για να μην βρεθείς προ απροόπτου πουθενά....Αμα δεν ξέρεις τα βασικά παντού,την έκατσες.

Edited by Brolas
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παίδες πως σε αντιμετωπίζουν από εταιρεία σε εταιρεία,πάντως αυτή η εταιρεία που μου έστειλε τα μηνύματα,μου έβαλε πίσω το ποσό ακέραιο τελικά.Δεν χρειάστηκε από μέρους μου να κάνω καταγγελία κτλ(Αν και θα έπρεπε...).Απλά έστειλα ένα email στην εταιρεία σε σοβαρό γραπτό λόγο,με αναλυτικά τις χρεώσεις με ημερομηνίες κτλ,απαιτώντας πίστωση του ακριβές ποσού,διότι θα κινήσω άμεσα τις νόμιμες διαδικασίες ώστε να υπερασπιστώ τα δικαιώματά μου ως καταναλωτής που χρεώθηκε από δικό τους λάθος.Μετά από δύο ημέρες μου ήρθε ένα email από μέρος τους,στο οποίο εν ολίγοις έλεγαν αναλυτικά ότι για όλα φταίω εγώ,αλλά θα μου πιστωθεί το ποσό κανονικά μιάς και η εταιρεία τους δεν θέλει και καλά δυσαρεστημένους πελάτες!:lol: Ψαρώσανε από τον γραπτό μου λόγο?Σου λένε κάτσε μην είναι κανάς δικηγορός?Ετσι θα έκαναν έτσι και αλλιώς στον καθένα?Πάντως τα λεφτά μου μπήκαν κανονικά πίσω.

 

Ρε τι μπλεξίματα πάντως στα καλά καθούμενα...Σε αυτή την χώρα για να επιβιώσεις,πρέπει να είσαι και δικηγόρος,και αστυνομικός,και μάστορας,και και και,για να μην βρεθείς προ απροόπτου πουθενά....Αμα δεν ξέρεις τα βασικά παντού,την έκατσες.

 

 

Βασικά πρέπει να εφαρμόζονται (τηρούνται) οι νόμοι και όταν κάποιος τους παραβιάζει να πέφτουν τα πρόστιμα που αναλογούν...

 

 

 

Η εταιρεία ανταποκρίθηκε άμεσα και μου επέστρεψε με το παραπάνω το ποσό που τράβηξε από το καρτοκινητό μου

Απλά δεν μου άρεσε ο τρόπος που ανταποκρίθηκε γραπτώς (σε σημείο που με προσβάλει) για αυτό και προχώρησα σε καταγγελία και θα το τραβήξω μέχρι τέλους.

 

 

 

Ποτέ μου δεν χρειάστηκα να μου γράψει κείμενο καταγγελίας δικηγόρος ή κάποιος άλλος συγγενής ή φίλος

 

Αν ξέρεις να γράφεις σωστά γραπτά μηνύματα και να τα στέλνεις εκεί που πρέπει (καταγγελία/κοινοποίηση) με τις ανάλογες αποδείξεις που να τεκμηριώνεις αυτά που λες.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Την απόλυτη ευθύνη σε αυτή την ιστορία την έχουν οι πάροχοι κινητής. Κάποια στιγμή θα πρέπει να γίνει μια σοβαρή κίνηση ώστε να αναγκαστούν να προστατέψουν τους πελάτες τους. Έχουμε έρθει σε ένα σημείο που καθένας χρεώνει ότι γουστάρει και αν το πάρεις χαμπάρι καθαρίζουν απλά με ένα συγνώμη λάθος ή δεν καταλάβατε κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Η εταιρεία ανταποκρίθηκε άμεσα και μου επέστρεψε με το παραπάνω το ποσό που τράβηξε από το καρτοκινητό μου

Δεν σου έκανε εντύπωση το αμεσα?

Εγώ πάντως σ αυτές περιπτώσεις που έχουν λαδωμενη τη φωλιά τους οι εταιρείες του ****υ,θεωρώ ότι όπως και να τα γράψεις

τα επιστρέφουν άμεσα

Βέβαια την κύρια ευθύνη έχουν οι providers μας που έπρεπε να είναι μπλοκαρισμενα από την αρχη κι αν θέλω εγώ να ζητουσα ξεμπλοκαρισμα

Χμμμ τι είπα τώρα?πολλά τα λεφτά.....

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου έκανε εντύπωση το αμεσα?

Εγώ πάντως σ αυτές περιπτώσεις που έχουν λαδωμενη τη φωλιά τους οι εταιρείες του ****υ,θεωρώ ότι όπως και να τα γράψεις

τα επιστρέφουν άμεσα

Βέβαια την κύρια ευθύνη έχουν οι providers μας που έπρεπε να είναι μπλοκαρισμενα από την αρχη κι αν θέλω εγώ να ζητουσα ξεμπλοκαρισμα

Χμμμ τι είπα τώρα?πολλά τα λεφτά.....

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

 

είναι συνηθισμένο να επιστρέφουν τα χρήματα (παραπάνω από αυτά που πήραν) μου το έχει πει δικηγόρος

 

 

επίσης δεν είναι τυχαίο που είναι συγκεκριμένες εταιρείες

 

 

 

επίσης δεν είναι τυχαίο που όλες σχεδόν έχουν έδρα την κύπρο

 

 

επίσης δεν είναι τυχαίο που όλες σχεδόν έχουν φάει καταγγελία στην ΕΕΤΤ και αφαίρεση αδείας λειτουργίας τους (βέβαια δεν είναι δύσκολο ο ιδιοκτήτης να κηρύξει πτώχευση και να αλλάξει ΑΦΜ και ΕΠΩΝΥΜΙΑ και να ξανά πάρει άδεια λειτουργίας)

 

 

 

κανονικά οι πάροχοι κινητής τηλεφωνίας θα έπρεπε να έχουν προεπιλεγμένη την φραγή σε εισερχόμενα γραπτά μηνύματα (με χρέωση) και αν ο συνδρομητής π.χ θέλει να λαμβάνει τέτοια μηνύματα π.χ για το ωροσκόπιο του να απαιτείται η φυσική του παρουσία σε κατάστημα εταιρείας κινητής τηλεφωνίας για επιβεβαίωση της ενέργειας του

 

 

γενικά πάντως κρατάει πάρα πολλά χρόνια αυτή η ιστορία...και δεν ξέρω αν θα καταλήξει πουθενά...

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ηρθε η ωρα να την πατησω και εγω..χρεωθηκα 6.24 ευρω απο μυνηματα που μου ηρθαν απο 54003 και 54578..εστειλα mail cosmote και στη dimoco που ειναι η εταιρια και εκανα καταγγελεια στη εεττ για τη dimoco..
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η ωρα να την πατησω και εγω..χρεωθηκα 6.24 ευρω απο μυνηματα που μου ηρθαν απο 54003 και 54578..εστειλα mail cosmote και στη dimoco που ειναι η εταιρια και εκανα καταγγελεια στη εεττ για τη dimoco..

 

Καλά έκανες και προχώρησες σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Όσο περισσότερες καταγγελίες γίνουν, τόσο μεγαλύτερες οι πιθανότητες να φάνε πρόστιμο ή/και να κλείσουν.

Έγραψες πουθενά αριθμό τηλεφώνου και το PIN που σου στέλνουν, ή σε γράψαν από μόνοι τους;

Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες και προχώρησες σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Όσο περισσότερες καταγγελίες γίνουν, τόσο μεγαλύτερες οι πιθανότητες να φάνε πρόστιμο ή/και να κλείσουν.

Έγραψες πουθενά αριθμό τηλεφώνου και το PIN που σου στέλνουν, ή σε γράψαν από μόνοι τους;

 

απο μονοι τους..εκανα και καταγγελεια στο συνηγορο καταναλωτη..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έκλεψαν 5.5€ από DIMOKO.

 

Έκανα και καταγγελία στο καρτέλ και φυσικά δεν περιμένω τίποτα....

 

Έκανα και φραγή πλέον...

 

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρά τη φραγή που έχω στα πενταψήφια, μου ήρθε γραπτό μήνυμα από το 54122.

 

Φαίνεται πως έχουν αποθρασυνθεί τελείως. Έτσι και πέσει στην αντίληψή μου χρέωση, θα πάω απευθείας στον εισαγγελέα Κατερίνης με τον δικηγόρο μου και θα τους κάνω μεγάλη ζημιά.

 

Τις απάτες τους εκεί που τους παίρνει. Προσοχή παιδιά, έχουν ξεφύγει πανελλαδικά.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Παρά τη φραγή που έχω στα πενταψήφια, μου ήρθε γραπτό μήνυμα από το 54122.

 

Φαίνεται πως έχουν αποθρασυνθεί τελείως. Έτσι και πέσει στην αντίληψή μου χρέωση, θα πάω απευθείας στον εισαγγελέα Κατερίνης με τον δικηγόρο μου και θα τους κάνω μεγάλη ζημιά.

 

Τις απάτες τους εκεί που τους παίρνει. Προσοχή παιδιά, έχουν ξεφύγει πανελλαδικά.

 

Εκανες φραγη μεσα απο την εφαρμογη της cosmote και παραυτα ηρθε sms απο 5ψηφιο?

Link to comment
Share on other sites

Η φραγή 5ψηφίων περιλαμβάνει τα νούμερα αυτά που είναι χρεώσιμα.

Το 54122 είναι δωρεάν όταν λαμβάνεις SMS και 2,5008 αν στείλεις εσύ μήνυμα σε αυτό. Κάτι το οποίο προφανώς και δεν θα κάνεις.

Κατά τα λοιπά θα συνεχίσεις να λαμβάνεις δωρεάν μηνύματα όσες φραγές και να βάλεις. Χρεώσιμα δεν θα λαμβάνεις.

Προσοχή : δεν απαντάμε.

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/pricelist.html?mtbid=7ce557a6-4512-5de4-e053-181f12ac3db5

Link to comment
Share on other sites

Εκανες φραγη μεσα απο την εφαρμογη της cosmote και παραυτα ηρθε sms απο 5ψηφιο?

 

Καλησπέρα φίλε King,

 

Είχα κάνει πέρυσι, καλώντας την εξυπηρέτηση πελατών. Φέτος το έπραξα και από την εφαρμογή για σιγουριά.

 

Από όσο είδα, το συγκεκριμένο πενταψήφιο δεν βρίσκεται στη λίστα, διότι δεν χρεώνει με τη λήψη, αλλά μόνο αν απαντήσεις πίσω.

 

Κανονικά η εταιρεία όφειλε να έχει και αυτά στη λίστα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η φραγή 5ψηφίων περιλαμβάνει τα νούμερα αυτά που είναι χρεώσιμα.

Το 54122 είναι δωρεάν όταν λαμβάνεις SMS και 2,5008 αν στείλεις εσύ μήνυμα σε αυτό. Κάτι το οποίο προφανώς και δεν θα κάνεις.

Κατά τα λοιπά θα συνεχίσεις να λαμβάνεις δωρεάν μηνύματα όσες φραγές και να βάλεις. Χρεώσιμα δεν θα λαμβάνεις.

Προσοχή : δεν απαντάμε.

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/pricelist.html?mtbid=7ce557a6-4512-5de4-e053-181f12ac3db5

 

Ναι Βασίλη έτσι είναι. Το διαπίστωσα με μια σύντομη αναζήτηση.

 

Οπότε όπως έγραψε και ο Βασίλης, δεν απαντάμε.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε King,

 

Είχα κάνει πέρυσι, καλώντας την εξυπηρέτηση πελατών. Φέτος το έπραξα και από την εφαρμογή για σιγουριά.

 

Από όσο είδα, το συγκεκριμένο πενταψήφιο δεν βρίσκεται στη λίστα, διότι δεν χρεώνει με τη λήψη, αλλά μόνο αν απαντήσεις πίσω.

 

Κανονικά η εταιρεία όφειλε να έχει και αυτά στη λίστα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι Βασίλη έτσι είναι. Το διαπίστωσα με μια σύντομη αναζήτηση.

 

Οπότε όπως έγραψε και ο Βασίλης, δεν απαντάμε.

 

Καλησπερα φιλε μου. Ευτυχως δεν υπαρχει καποιος φοβος με το 5ψηφιο που ελαβες οπως σωστα μας ενημερωσε ο Βασιλης. Λογικα η cosmote δεν τα εβαλε στη λιστα στην εφαρμογη γιατι ισως αρκετος κοσμος να λαμβανει τετοια μηνυματα απο προσφορες απο εταιριες για διαφορα προιοντα και δεν θα ηθελε να δημιουργησει καποιο τετοιο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου. Ευτυχως δεν υπαρχει καποιος φοβος με το 5ψηφιο που ελαβες οπως σωστα μας ενημερωσε ο Βασιλης. Λογικα η cosmote δεν τα εβαλε στη λιστα στην εφαρμογη γιατι ισως αρκετος κοσμος να λαμβανει τετοια μηνυματα απο προσφορες απο εταιριες για διαφορα προιοντα και δεν θα ηθελε να δημιουργησει καποιο τετοιο θεμα.

 

Όντως φίλε μου. Ενδέχεται να αφορούσε π.χ και το deals for you αν έβαζαν φραγή και σε αυτά.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μόλις μου ήρθαν δύο sms από 58574 (dimoco αν θυμάμαι καλά) και μου έφαγαν ένα μικρό ποσό από τα χρήματα που είχα μέσα στην κάρτα.

Έχετε το νου σας.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθαν δύο sms από 58574 (dimoco αν θυμάμαι καλά) και μου έφαγαν ένα μικρό ποσό από τα χρήματα που είχα μέσα στην κάρτα.

Έχετε το νου σας.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

 

Πάρε cosmote και κάνε φραγή στα 5 ψηφία. Εμένα μου ηρθανε 4 sms και μου φάγανε 10€ σε κάρτα από ένα νούμερο που δεν θυμάμαι τωρα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,στείλτε τους email να σας βάλουν πίσω τα λεφτά που σας έφαγαν,και πείτε τους ότι θα ακολουθήσετε όλες τις νόμιμες διαδικασίες για να τα διεκδικήσετε,εάν και εφόσον η χρέωση έγινε χωρίς την συγκατάθεσή σας.Βάζουν πίσω όλο το ποσό που σας χρέωσαν.Υπάρχει και θέμα στο φόρουμ για χρέωση από 5ψήφια νούμερα,δείτε το για παραπάνω πληροφορίες.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Το παράξενο ξέρετε πιο είναι;

Ότι παρ' όλο που το υπόλοιπο της κάρτας μου είναι μηδενικό, αυτοί εξακολουθούν να στέλνουν sms.

Αν εγώ επιχειρήσω να στείλω sms χωρίς να έχω υπόλοιπο, η αποστολή δε θα ολοκληρωθεί. Σωστά;

Πώς λοιπόν αυτοί μπορούν και στέλνουν χωρίς να υπάρχει επαρκές υπόλοιπο;

Μήπως τελικά όλο αυτό γίνεται με την ανοχή της cosmote;

Και τι θα γίνει όταν εγώ ανανεώσω το υπόλοιπό μου; Θα με χρεώσουν μαζικά για ότι sms θα έχει σταλεί μέχρι την ημερομηνία της ανανέωσης;

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

εαν κατεβάσετε την εφαρμογή της cosmote, στo menu shop υπάρχει η κατηγορία "υπηρεσίες προστασίας". Εκεί έχει να επιλέξετε να κάνετε φραγή στους 5ψήφιους αριθμούς .
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά φίλε dekons.

Πολύ χρήσιμο το ποστ σου.

Μόλις την ενεργοποίησα.

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Το παράξενο ξέρετε πιο είναι;

Ότι παρ' όλο που το υπόλοιπο της κάρτας μου είναι μηδενικό, αυτοί εξακολουθούν να στέλνουν sms.

Αν εγώ επιχειρήσω να στείλω sms χωρίς να έχω υπόλοιπο, η αποστολή δε θα ολοκληρωθεί. Σωστά;

Πώς λοιπόν αυτοί μπορούν και στέλνουν χωρίς να υπάρχει επαρκές υπόλοιπο;

Μήπως τελικά όλο αυτό γίνεται με την ανοχή της cosmote;

Και τι θα γίνει όταν εγώ ανανεώσω το υπόλοιπό μου; Θα με χρεώσουν μαζικά για ότι sms θα έχει σταλεί μέχρι την ημερομηνία της ανανέωσης;

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Δεν υπάρχει κανένα παράξενο.

το 54574 χρεώνει μόνο όταν στέλνεις εσύ και όχι όταν στέλνει αυτό (σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο της Cosmote). Άρα Μπορεί να σου στέλνει όσο θελει. Στην πραγματικότητα δεν έχεις χρεωθεί καθόλου, εκτός και αν απάντησες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...