Jump to content

Μηνύματα από 5ψήφιους αριθμούς υπηρεσιών


deadp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρίς να γνωρίζω πως (σίγουρα κάποιο απο τα ανήψια μου την έκανε πάλι),

μου έρχονται μηνύματα από το 54422 με θέμα "έξυπνο" και γράφουν διάφορες άχρηστες πληροφορίες, του στυλ, ποιες γυναίκες κοιμούνται περισσότερο...

Το κακό είναι ότι ΚΑΘΕ ΤΕΤΟΙΟ ΜΗΝΥΜΑ ΧΡΕΩΝΕΤΑΙ 2€.

Τον τελευταίο μήνα χρεώθηκα συνολικά 20€, τον προηγούμενο 18.

Πήρα τηλέφωνο στην cosmote, μου έδωσαν δύο τηλέφωνα από την εταιρία News-smart στην οποία και πήρα (ποιος ξέρει κι αυτό το τηλεφώνημα πόσο κόστισε).

Βγήκε μήνυμα τηλεφωνητή που ανέφερε ότι η θυρίδα τους είναι γεμάτη και πρέπει να πάρω αργότερα...

Με δεδομένο ότι ήδη θα έρθει κι άλλη 20άρα τον επόμενο μήνα, τι άλλο μπορώ να κάνω;

Η ΚΟΣΜΟΤΕ ΕΦΟΣΟΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΣΤΟΝ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ ΤΗΣ, ΔΕ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟ ΤΟΥΣ; Η τελφωνήτρια μου είπε ότι η New-smart είναι υπεύθυνη...

 

Μιλάμε για 240€ σε ετήσια βάση, νούμερο δε θέλω να αλλάξω, τι κάνω;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 266
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δοκίμασε λίγο να στείλεις τη λέξη STOP στο 54422
Link to comment
Share on other sites

Η ΚΟΣΜΟΤΕ ΕΦΟΣΟΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ

 

Δεν τις προσφέρει, απλά τις επιτρέπει. Είναι υπηρεσίες τρίτων. Οφείλει λοιπόν να σε ενημερώσει για τις χρεώσεις απο το site της. Στη θέση σου θα επέμενα και ταυτόχρονα θα ενημέρωνα την εξυπηρέτηση πελατών για το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Να επειμείνω και να τους πω τι;

Αφού μου είπαν ότι δεν μπορούν να διακόψουν την υπηρεσία...

 

Θα αλλάξω νούμερο...Ελπίζω να μην είναι μεγάλη μανούρα με τα εταιρικά...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

κατα καιρούς λαμβάνω μηνύματα από το 19419 και από ένα e-family ξέρετε καθόλου πόσο χρεώνεται αυτό και αν μπορώ να το σταματήσω και πώς;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε λίγο να στείλεις τη λέξη STOP στο 54422
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα από το 54666 που αναφέρει ότι έχω διαγραφεί.

Το έκανα χθες.

Είναι ΟΝΤΩΣ ΑΥΤΟ;

 

Μακάρι να είναι έτσι, σ' ευχαριστώ πάντως.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Να επειμείνω και να τους πω τι;

Αφού μου είπαν ότι δεν μπορούν να διακόψουν την υπηρεσία...

 

Θα αλλάξω νούμερο...Ελπίζω να μην είναι μεγάλη μανούρα με τα εταιρικά...

Με απειλή όλα γίνονται... Τι πάει να πει κύριε δεν γίνεται ??? Δική σου είναι η υπηρεσία θέλω να την διακόψω! Γιατί να χρεώνομαι εγώ ?

 

edit:

Μου ήρθε μήνυμα από το 54666 που αναφέρει ότι έχω διαγραφεί.

Το έκανα χθες.

Είναι ΟΝΤΩΣ ΑΥΤΟ;

Μάλλον ναι

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το site που προτείνατε είναι όντως έτσι.

1000 ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ.

 

Λέω να πάρω την εξυπηρέτηση πελατών της cosmote και να τους το αναφέρω σχετικά με το stop.

Να μην ταλαιπωρείται ο κόσμος άδικα...

Πήρα πάνω από 20 φορές στο 210-6069597...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Help

 

Ο αδερφος μου παιρνει και αυτος τα ιδια μυνηματα

 

Να στειλει ενα stop στο 54422 και θα σταματησουν να στελνουν?

 

Edit : Απο οτι λεει δεν γραφτηκε ποτε σε καποια υπηρεσια!

 

Γιατι η cosmote ανεχεται τετοιες απατες?

Δεν μπορει να κανει κατι για την προστασια των πελατων της? Αλλα προφανως τους αρεσουν τα ποσοστα που περνουν!

 

Απλα απατεωνες!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Help

 

Ο αδερφος μου παιρνει και αυτος τα ιδια μυνηματα

 

Να στειλει ενα stop στο 54422 και θα σταματησουν να στελνουν?

 

STOP στο 54422 ... Δυο post πιο πάνω να έβλεπες, δε θα χρειαζόταν να ρωτήσεις... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

STOP στο 54422 ... Δυο post πιο πάνω να έβλεπες, δε θα χρειαζόταν να ρωτήσεις... :rolleyes:

 

Ναι το εστειλα απλα για σιγουρια καθως ειναι και συμβολαιο, μην ερθει καποιος λογαριασμος στα υψη :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εστειλα απλα για σιγουρια καθως ειναι και συμβολαιο, μην ερθει καποιος λογαριασμος στα υψη :p

 

Ως τώρα ερχόταν χαμηλός και τώρα θα έρθει στα ύψη? :p Διάβασε το παραπάνω link που δίνω και θα σου λυθούν οι απορρίες... Ακόμα και σταθερό τηλέφωνο υπάρχει για να πάρεις και να τους ζητήσεις να μην σου ξαναστείλουν...

Link to comment
Share on other sites

Στο σταθερό ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΟΥΝ.

Πάντως, εμένα μου σταμάτησαν να στέλνουν (ουφ!)...

 

Έβγαινε μια 20άρα το μήνα, να πω ότι ήταν για κάτι που άξιζε... Τόσο δίνουμε για να έχουμε Internet ένα μήνα...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

παντως για να ξεκινησουν να στελνουν σημαινει οτι καποιος εχει κανει εγγραφει σε αυτη την υπηρεσια ειτε εσυ που δεν το θυμασαι ειτε καποιος τριτος :happy:
Link to comment
Share on other sites

Αφου χρεώθηκα 30 ευρώ έστειλα το STOP και σταμάτησαν να έρχονται τα μηνύματα.

Πως θα μπορούσα να κάνω καταγγελία?

Κάποιος γνώστος μου έδωσε τον αριθμό μου σε κάποιο site για να μου σταλεί όπως αναφέρει ένα quiz και απο τότε λάμβανα τα sms για διάφορες μπούρδες. Δεν έδωσα σημασία μέχρι που είδα την χρέωση. Πάντως και για το stop που έστειλα χρεώθηκα 2-3 ευρώ απο ότι είδα.

Με αυτο το τρόπο μπορεί ο οποιοσδήποτε να δίνει το τηλέφωνο σου σε κάποιο site της συγκεκριμένης εταιρίας και να χρεώνεσαι χωρίς να το ξέρεις.

και αν αυτοι αρχίσουν να σου στέλνουν sms κατα 10δες μπορει να σου έρθει και κανα τρελός λογαριασμός.

πως είναι δυνατό να σε χρεώνει κάποιος για κάποια υπηρεσία που δεν την επιθυμείς ούτε την ζήτησες. Απίστευτα πράγματα.

Α ρε Ελλάδα με τα λαμόγια σου.....

Link to comment
Share on other sites

Αφου χρεώθηκα 30 ευρώ έστειλα το STOP και σταμάτησαν να έρχονται τα μηνύματα.

Πως θα μπορούσα να κάνω καταγγελία?

Κάποιος γνώστος μου έδωσε τον αριθμό μου σε κάποιο site για να μου σταλεί όπως αναφέρει ένα quiz και απο τότε λάμβανα τα sms για διάφορες μπούρδες. Δεν έδωσα σημασία μέχρι που είδα την χρέωση. Πάντως και για το stop που έστειλα χρεώθηκα 2-3 ευρώ απο ότι είδα.

Με αυτο το τρόπο μπορεί ο οποιοσδήποτε να δίνει το τηλέφωνο σου σε κάποιο site της συγκεκριμένης εταιρίας και να χρεώνεσαι χωρίς να το ξέρεις.

και αν αυτοι αρχίσουν να σου στέλνουν sms κατα 10δες μπορει να σου έρθει και κανα τρελός λογαριασμός.

πως είναι δυνατό να σε χρεώνει κάποιος για κάποια υπηρεσία που δεν την επιθυμείς ούτε την ζήτησες. Απίστευτα πράγματα.

Α ρε Ελλάδα με τα λαμόγια σου.....

Φίλε μου αυτό που λές αν όντως ισχύει είναι πολύ σοβαρό!!!Μην τα παίρνουμε όλα αψήφιστα και μπράβο σου που το αναφέρεις,αν όντως ισχύει. Σαν να πάρω εγώ ας πούμε από το τηλέφωνό του σπιτιού μου και να στείλω παραγγελία delivery στο γείτονα. Και μετάνα του πανε το φαγητό και να του πούνε πλήρωσε τώρα κύριε το φάς δεν το φάς. Δε θα έπρεπε να μπορεί κάποιος να ενεργοποιεί υπηρεσία από άλλο τηλέφωνο που να χρεώνει εσένα...

Παρόλα αυτά να προσέχετε με τα τηλέφωνά σας που τα δίνετε.Μόνο παιχνίδια δεν είναι.Μπορεί να βρεθεί κανείς ακόμα και μπλεγμένος...

Link to comment
Share on other sites

SOS! ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!

 

ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ 54666.

ΛΑΜΒΑΝΩ ΓΥΡΩ ΣΤΑ ΠΕΝΤΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ! Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΝΥΠΟΦΟΡΗ!

ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ POSTS ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑ ΑΚΡΗ....

 

1) ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΤΟΠ ΣΤΟ 54666 ΚΑΙ ΕΛΑΒΑ ΤΑ ΕΞΗΣ SMS :

 

a. "ΕΙΣΤΕ ΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΣΤΙΣ ΑΚΟΛΟΥΘΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ : Α3V (S365 VIDEO) - 54445 KAI SMPV (SMARTPROMOS VIDEO) - 54600

 

&

 

b. "ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΣΤΟΠ (ΚΕΝΟ) ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΩΔΙΚΟ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΣΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ" ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ;;;; :cry: :cry: :cry:

 

2) ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΤΟΠ Α3V ΣΤΟ 54666 ΚΑΙ ΣΤΟ 54445

 

3) ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΤΟΠ SMPV ΣΤΟ 54666 ΚΑΙ ΣΤΟ 54600

 

ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑ ΑΚΟΜΑ ΑΚΡΗ!

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΝΟΥΜΕΡΟ ΕΠΙΚΟΙΝΟΝΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΑΥΤΗ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΖΗΤΑΤΕ ΤΗΝ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΣΑΣ 8011006969
Link to comment
Share on other sites

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΝΟΥΜΕΡΟ ΕΠΙΚΟΙΝΟΝΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΑΥΤΗ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΖΗΤΑΤΕ ΤΗΝ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΣΑΣ 8011006969

 

Για κάθε υπηρεσία υπάρχει ένας αριθμός, άντε να υπάρχει και δεύτερος για μερικές. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ! Αφήστε τα πειράματα και παρτε στην εξυπηρέτηση πελατών να σας πουν σε ποιον αριθμό πρέπει να καλέσετε.

Link to comment
Share on other sites

Δε βοηθούν πολύ, σου δίνουν έναν αριθμό ο οποίος έχει ένα τηλεφωνητή που αναφέρει ότι φούλαρε η μνήμη του.

Το στοπ το έμαθα εδώ από τα παιδιά και τους ευχαριστώ από την καρδιά μου. 20€ το μήνα μου έβγαινε αυτή η πα...ιά.

Η cosmote που τους φιλοξενεί στις σελίδες της, απολαμβάνει τις χρεώσεις...

Σα δε ντρέπονται!

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Δεν τους φιλοξενεί, σε προειδοποιεί για τις χρεώσεις. Και γιατί να ντραπούν; Για υπηρεσίες τρίτων που είναι υποχρέωσή σου να προσέξεις για την ενεργοποίησή τους; Γιατί, αυθαίρετα δεν ενεργοποιούνται οι υπηρεσίες αυτές. Αλλιώς όλοι οι συνδρομητές της cosmote θα είχαμε το ίδιο πρόβλημα. Είμαι στη cosmote απο το 2000, oυδέποτε είχα τέτοιου είδους χρεώσεις. Ουδέποτε όμως έδωσα και το κινητό μου σε κάποιο site ή απάντησα σε μήνυμα αγνώστου αποστολέα ( πόσο μάλλον 5ψήφιου αριθμού ). Και να σου θυμήσω ότι με τη περίπτωση της αναπάντητης κλήσης απο το Σαν Αντόνιο ( που στο διάολο ήταν αυτό ), απο μόνη της η εταιρία ενημέρωσε τους συνδρομητές για να μη κάνουν κλήσεις προς αυτό τον αριθμό και έπραξε τα ανάλογα ( φραγές κλπ ).

Όσο για τη πλήρη μνήμη του τηλεφωνητή, είναι απλό: Παίρνεις και πάλι στη cosmote και τους λες να κάνουν κι αυτοί μια σύσταση. Εφ'όσον ήδη έχεις κάνει τη κίνηση και δεν απέδωσε, δεν θα στο αρνηθούν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...