Jump to content

Μηνύματα από 5ψήφιους αριθμούς υπηρεσιών


deadp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου το συγκεκριμένο είναι σκέτη ληστεία. επειδη πχ δεν συμπαθώ κάποιον μπορώ να δώσω το κινητό του σε κάποιο site με ζώδια ή QUIZ και ξαφνικά αυτός να χρεώνεται.

Σαν να έχω την πιστωτική του.

Εγω ξέρω πως για να σε χρεώνει κάποιος θα πρέπει να έχεις υπογράψει κάπου, να κάνεις ένα συμβόλαιο κάτι τέλος πάντων που να δηλώνεις ο ίδιος ότι επιθυμείς την υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 266
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για κάθε υπηρεσία υπάρχει ένας αριθμός, άντε να υπάρχει και δεύτερος για μερικές. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ! Αφήστε τα πειράματα και παρτε στην εξυπηρέτηση πελατών να σας πουν σε ποιον αριθμό πρέπει να καλέσετε.

UNIQUE ΤΟ ΣΥΓΚΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΔΩΣΕ Η ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ ΤΗΣ COSMOTE ..... ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΓΡΕΨΑΝ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΛΗΣΤΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥΣ ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ .... ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΠΑΤΕΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΡΑΝΤΑΡ ΚΙΝΗΤΟΥ ΔΗΘΕΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΖΗΤΑΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΚΙΝΗΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΙΝΑΙ..... ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΧΡΕΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ 2 ΜΕ ΑΠΑΝΤΗΤΙΚΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ

ΑΣ ΤΑ ΣΚΕΥΘΕΙ ΑΥΤΑ Η COSMOTE AYTH ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΗΣ ΕΞ'ΑΛΟΥ ...

Link to comment
Share on other sites

Παω να γραψω STOP στο 54422 και μου γραφει αποστολη αδυνατη. Μηπως φταιει επειδη επελεξα cosmote ενω έχω frog ? A και εχω ακομα 2,83ε μηπως δεν φτανουν ? Στους κανονισμους εκει που γραφει ''Αν στείλετε μία απάντηση μέσω μηνύματος στο 54422, συμμετέχετε και στο τεστ και στη συνδρομητική υπηρεσία μέσω μηνυμάτων, σε εβδομαδιαία βάση, της Skill2Thrill.

Εγω δεν εκανα καμια απαντηση στο 54422 δηλ σημαινει πως δεν ειμαι σε συνδρομη ? Εγω εκανα μονο το PIN που μου εστειλαν για να δω το IQ.

Link to comment
Share on other sites

UNIQUE ΤΟ ΣΥΓΚΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΔΩΣΕ Η ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ ΤΗΣ COSMOTE ..... ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΓΡΕΨΑΝ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΛΗΣΤΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥΣ ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ .... ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΠΑΤΕΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΡΑΝΤΑΡ ΚΙΝΗΤΟΥ ΔΗΘΕΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΖΗΤΑΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΚΙΝΗΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΙΝΑΙ..... ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΧΡΕΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ 2 ΜΕ ΑΠΑΝΤΗΤΙΚΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ

ΑΣ ΤΑ ΣΚΕΥΘΕΙ ΑΥΤΑ Η COSMOTE AYTH ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΗΣ ΕΞ'ΑΛΟΥ ...

 

α) Είναι κακό να γράφεις με κεφαλαία, είναι σαν να φωνάζεις..

β) Δεν είναι ίδιος ο αριθμός για όλες τις υπηρεσίες 5ψήφιων, άρα καλό είναι να καλείτε στην εξυπηρέτηση πελατών και να σας δίνεται ή να επαληθεύεται ο σωστός αριθμός στον οποίο θα πρέπει να γίνεται κλήση για την απενεργοποίηση της εκάστοτε υπηρεσίας.

γ) Για να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία πρέπει να υπάρξει απάντηση στον αριθμό.

δ) Δεν είναι υπηρεσία της cosmote, αλλά τρίτων. Λογικό να επιρρίπτεις τις ευθύνες στην αμέσως κοντινότερη προς εσένα εταιρία, αλλά δεν είναι δικό της το φταίξιμο αν απαντάς σε υπηρεσίες που δεν γνωρίζεις.

Link to comment
Share on other sites

α) Είναι κακό να γράφεις με κεφαλαία, είναι σαν να φωνάζεις..

β) Δεν είναι ίδιος ο αριθμός για όλες τις υπηρεσίες 5ψήφιων, άρα καλό είναι να καλείτε στην εξυπηρέτηση πελατών και να σας δίνεται ή να επαληθεύεται ο σωστός αριθμός στον οποίο θα πρέπει να γίνεται κλήση για την απενεργοποίηση της εκάστοτε υπηρεσίας.

γ) Για να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία πρέπει να υπάρξει απάντηση στον αριθμό.

δ) Δεν είναι υπηρεσία της cosmote, αλλά τρίτων. Λογικό να επιρρίπτεις τις ευθύνες στην αμέσως κοντινότερη προς εσένα εταιρία, αλλά δεν είναι δικό της το φταίξιμο αν απαντάς σε υπηρεσίες που δεν γνωρίζεις.

εδώ κανείς ένα μεγάλο λάθος δεν χρειάζεται καμία απάντηση στον αριθμό όσον αφορά το 54422 και το τεστ iq .Για ενεργοποιηθεί η υπηρεσία απλός κάποιος να βάλει το νούμερο σου στο test iq και αυτόματα αρχίζουν και σου στέλνουν χρεωστικά sms

Link to comment
Share on other sites

μολις εστειλα και εγω μηνυμα και μου ηρθε απαντηση κατευθειαν οτι διαγραφηκα απο την υπηρεσια!

 

Η ολη χαζομαρα ξεκιναει απο το facebook Που σε πριζωνει να συμμετασχεις στο τεστακι!Εγω απο κει την επαθα!!

 

ΕΛΕΟΣ!ΑΠΑΤΗ!

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

απλά απο περιέργεια.

αν δηλαδή πάω και βάλω το νουμερο κάποιου σε αυτά τα site θα αρχίσουν να του στέλνουν χρεωστικά μηνύματα;

χωρίς προειδοποίηση;

γιατί σε κάτι υπηρεσίες που έχω χρησιμοποιήσει, δίνω τον αριθμό του κινητού μου,μου έρχεται ο κωδικός εκεί και τον πληκτρολογώ στο site έτσι ώστε μόνο ο κάτοχος του κινητού να μπορεί να κάνει την εγγραφή.

Link to comment
Share on other sites

απλά απο περιέργεια.

αν δηλαδή πάω και βάλω το νουμερο κάποιου σε αυτά τα site θα αρχίσουν να του στέλνουν χρεωστικά μηνύματα;

χωρίς προειδοποίηση;

γιατί σε κάτι υπηρεσίες που έχω χρησιμοποιήσει, δίνω τον αριθμό του κινητού μου,μου έρχεται ο κωδικός εκεί και τον πληκτρολογώ στο site έτσι ώστε μόνο ο κάτοχος του κινητού να μπορεί να κάνει την εγγραφή.

 

δεν θυμαμαι να σου απαντησω με σιγουρια αλλα νομιζω μου ειχε ερθει και μενα ενας κωδικος για να ενεργοποιησω την ολη φαση!

 

γτ αλλιως θα ηταν ακομα μεγαλυτερη απατη...θα τσεκουρωναμε για πλακα οποιον-α ''μας τη δινει''..χαχα!!

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Αν σου έρθει μύνημα στο κινητό με ένα κωδικό και τον πληκτρολογήσεις στο site, σημαίνει ότι αποδέχεσαι την υπηρεσία. Έχει έρθει το μύνημα, το διάβασες και έκλεισες τον κύκλο της επικοινωνίας.
Link to comment
Share on other sites

Αν σου έρθει μύνημα στο κινητό με ένα κωδικό και τον πληκτρολογήσεις στο site, σημαίνει ότι αποδέχεσαι την υπηρεσία. Έχει έρθει το μύνημα, το διάβασες και έκλεισες τον κύκλο της επικοινωνίας.

αυτο ακριβως!!

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Είχα την απορία πολύ καιρό, μέχρι που ένα παιδί που πήγε να βάλει το spymigo μου είπε πως το ενεργοποίησε. Και εκεί κατάλαβα πως παίζεται το παιχνίδι. Το ότι δηλαδή δεν είναι απαραίτητο να στείλεις μύνημα απο το κινητό, αλλά κλείνεις την επικοινωνία ακολουθώντας το link... Και μετά το πληρώνεις χρυσάφι φυσικά..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καπως ετσι την πατησα κι εγω.

Προτεινω να ενημερωσετε οσους περισσοτερους μπορειτε. Οι τυποι απο το τιποτα βγαζουν τρελα λεφτα (μαζι και οι cosmote, voda, wind...)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

παιδια, την πατησα και γω, μου χει ερθει ο λογαριασμος 117 ευρω απο τα οποια τα 92 ευρω ειναι χρεωση απο 5αψηφιο αριθμο το 54300..Εστειλα διαμαρτυρια στη Κοσμοτε ..και περιμενα 20 μερες για να μου απαντησουν επικοινωνηστε με την εταιρεια Netsmart σε ενα τηλ# αμφιβολου προελευσεως, ξεκιναει απο 210-6069...

Η κοσμοτε μου χει κανει φραγη στις εξερχομενες κλησεις και μου ρχονται μην# οτι αν δεν πληρωσω το λογαριασμο η συνδεση μου θα διακοπει οριστικα.. ! Τζαμπατζιδικα λεφτα χωρις καν να χω στειλει μην# σε αυτες τις τριτες υπηρεσιες! ..Τι να κανω, καμια ιδεα!

Ιωάννα

Link to comment
Share on other sites

Όταν πληρώσεις το λογαριασμό,στείλε διάφορα μηνύματα τύπου "STOP" στο αριθμό απ'όπου σου έρχονται τα sms και μπορεί να διαγραφείς.Στο μήνυμα που έλαβες την πρώτη φορά δεν έλεγε τρόπους διακοπής της υπηρεσίας,την ονομασία της εταιρείας και τα τηλέφωνά της;:confused:

Update!

Με μια αναζήτηση που έκανα στο Google βρήκα τους εξής τρόπους ώστε να διαγραφείς από την υπηρεσία:

 

  1. Στέλνεις γραπτό μήνυμά με την εντολή "STOP" στο 54300 (όπως σου είπα και εγώ) ή
  2. Στέλνεις e-Mail στο support@smartlogos.gr

Ο αριθμός "54300" ανήκει στην Smartlogos.gr

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι αρνουμαι να πληρωσω 92 ευρω σε απαντητικα μην# υπηρεσιας, δεν "επαιξα" σε κανενα απο αυτα τα quiz που εχω ψαξει στο google, δεν μου ηρθε κανενα μην# που να λεει το τροπο διακοπης απο αυτα γιατι απλουστατα το μονο που μου ερχοντουσαν ηταν διαφορα sms με links που ελεγε αυτο το μην# δωρεαν πλοηγηση σε chat προγραμματακι για το κινητο ..αν θυμαμαι καλα yam talk, κατι τετοιο. Θεωρησα οτι ηταν διαφημιστικα της κοσμοτε καθως κατα καιρους μου ρχοντουσαν χωρις να μου ερχονται χρεωσεις τετοιες. Οσο για τα μην# οταν πηρα και το τελευταιο λογαριασμο που ειναι σε εκκρεμοτητα... εψαξα στο google και βρηκα που επρεπε να στειλω μην# για να μη μου ρχονται πια...και τελειωσα μ'αυτα! Η κοσμοτε την ουρα της απ'εξω βγαζει και με παραπεμπει στη netsmart ! τι να κανω...να απευθυνθω στο ΙΝΚΑ..η που αλλου? :(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν είναι υπηρεσίες της cosmote, τι θέλεις να κάνει ακριβώς; Να σου ζητήσει συγνώμη για λογαριασμο τρίτου;
Link to comment
Share on other sites

Unique δεν είναι άσχημη ιδέα μια συγνώμη αλλά όχι δεν είναι αυτό! Το λιγότερο που θα μπορούσαν είναι να ερευνήσουν εκείνοι το πρόβλημα που τους έχω παραθέσει. Το συμβόλαιο μου είναι με την Cosmote και όχι με όποια υπηρεσία τρίτων. Επαναλαμβάνω ότι δεν έχω χρησιμοποιήσει αυτές τις υπηρεσίες για να πληρώσω 92 ευρώ απο απαντητικά μην# τρίτων υπηρεσιών. Εσύ προφανώς θα τα πλήρωνες αν σου συνέβαινε το ίδιο. Εγώ πάλι όχι.
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μπορεί να ερευνήσει η Cosmote πως έγιναν αυτά τα 92 ευρώ ή πως γράφτηκες στην υπηρεσία χωρίς εσύ να έχεις κάνει τίποτα.Μπορεί ο οποιοσδήποτε να έχει βάλει τον αριθμό σου σε συνδρομητικές υπηρεσίες internet.Αλήθεια,κωδικός ενεργοποίησης δεν σου ήρθε; Είχα πέσει και εγώ ιντερνετικό θύμα αλλά ευτυχώς έπρεπε να βάλω έναν πενταψήφιο κωδικό για να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία και η χρέωση.Τι θα κάνεις με τον λογαριασμό;:worry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε χρεώνει η cosmote, αλλά η εταιρία που παρέχει αυτή την υπηρεσία. Λέει στη cosmote ότι έκανες χρήση των υπηρεσιών τους και "στέλνουν" το τιμολόγιο. Να έλεγες να κινηθείς νομικά εναντίον των εταιριών αυτών, μάλιστα. Η cosmote, τι σχέση έχει;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δε βοηθούν πολύ, σου δίνουν έναν αριθμό ο οποίος έχει ένα τηλεφωνητή που αναφέρει ότι φούλαρε η μνήμη του.

Το στοπ το έμαθα εδώ από τα παιδιά και τους ευχαριστώ από την καρδιά μου. 20€ το μήνα μου έβγαινε αυτή η πα...ιά.

Η cosmote που τους φιλοξενεί στις σελίδες της, απολαμβάνει τις χρεώσεις...

Σα δε ντρέπονται!

 

Μη λεμε παλι τα ιδια.Η cosmote και η καθε cosmote υπηρεσιες προσφερει.Υπαρχει ενημερωση απο τη μερια της για τις χρεωσεις.Απο εκει κ περα αν εσυ θες τραγουδακια βιντεακια κ σκατακια παρε τα απαντητικα σου μηνυματα κ καλους λογαριασμους....Μα ποιος πιστευει οτι θα του δωσει καποιος αυτοκινητο αν στελει ενα μνμ???? :blink:

 

Unique δεν είναι άσχημη ιδέα μια συγνώμη αλλά όχι δεν είναι αυτό! Το λιγότερο που θα μπορούσαν είναι να ερευνήσουν εκείνοι το πρόβλημα που τους έχω παραθέσει. Το συμβόλαιο μου είναι με την Cosmote και όχι με όποια υπηρεσία τρίτων. Επαναλαμβάνω ότι δεν έχω χρησιμοποιήσει αυτές τις υπηρεσίες για να πληρώσω 92 ευρώ απο απαντητικά μην# τρίτων υπηρεσιών. Εσύ προφανώς θα τα πλήρωνες αν σου συνέβαινε το ίδιο. Εγώ πάλι όχι.

 

Ειναι πολυ απλα τα πραγματα...Εχεις γραφτει καπου και λαμβανεις απαντητικα μηνυματα..Η cosmote ειναι φορεας...Αν και δεν ευθυνεται για τα απαντητικα μυνηματα υπαρχει συνεχης ενημερωση.Τα χρηματα που πληρωνεις εσυ απο τον λογαριασμο σου για τα απαντητικα μηνυματα δε μενουν στην cosmote αλλα πανε στις εταιριες αυτες..Εισαι υπευθυνος για τις πραξεις σου και πληρωνεις τις συνεπειες..Αν εσυ δεν θελεις να πληρωσεις φωναζωντας και βριζωντας οτι αυτοι φταινε σου κοβουν και το τηλεφωνο και εισαι οκ....Και για να το ξεκαθαρισω...Καμια εταιρια κινητης δεν ευθυνεται για τα απαντητικα...Ειναι υπηρεσια τριτων και οχι καθε εταιριας κινητης.Απο εκει κ περα κανεις τις επιλογες σου...Αν νομιζεις οτι φταιει η cosmote πηγαινε σε αλλη εταιρια...Οχι οτι εκει θα στα πληρωνουν αλλα για να σου φυγει αυτη η ιδεα.Η μονη λυση για τα απαντητικα ειναι μια κληση στο κεντρο εξυπηρετησης πελατων της καθε εταιριας και σε κατευθυνουν απο εκει τι να κανεις

Link to comment
Share on other sites

Με απλά λόγια, αν υπάρχει παράπονο για τις χρεώσεις ή ακόμα και για την ενεργοποίηση της εκάστοτε υπηρεσίας τρίτου, αρμόδια δεν είναι η cosmote, αλλά η εταιρία στην οποία ανήκει η υπηρεσία. Εκεί πρέπει να γίνονται τα παράπονα και όχι στη cosmote.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μου στέλνουν και εμένα μηνύματα από το 19419, ξέρετε πως μπορώ να σταματήσω αυτήν την υπηρεσία;
Link to comment
Share on other sites

Μη λεμε παλι τα ιδια.Η cosmote και η καθε cosmote υπηρεσιες προσφερει.Υπαρχει ενημερωση απο τη μερια της για τις χρεωσεις.Απο εκει κ περα αν εσυ θες τραγουδακια βιντεακια κ σκατακια παρε τα απαντητικα σου μηνυματα κ καλους λογαριασμους....Μα ποιος πιστευει οτι θα του δωσει καποιος αυτοκινητο αν στελει ενα μνμ???? :blink:

 

 

 

Ειναι πολυ απλα τα πραγματα...Εχεις γραφτει καπου και λαμβανεις απαντητικα μηνυματα..Η cosmote ειναι φορεας...Αν και δεν ευθυνεται για τα απαντητικα μυνηματα υπαρχει συνεχης ενημερωση.Τα χρηματα που πληρωνεις εσυ απο τον λογαριασμο σου για τα απαντητικα μηνυματα δε μενουν στην cosmote αλλα πανε στις εταιριες αυτες..Εισαι υπευθυνος για τις πραξεις σου και πληρωνεις τις συνεπειες..Αν εσυ δεν θελεις να πληρωσεις φωναζωντας και βριζωντας οτι αυτοι φταινε σου κοβουν και το τηλεφωνο και εισαι οκ....Και για να το ξεκαθαρισω...Καμια εταιρια κινητης δεν ευθυνεται για τα απαντητικα...Ειναι υπηρεσια τριτων και οχι καθε εταιριας κινητης.Απο εκει κ περα κανεις τις επιλογες σου...Αν νομιζεις οτι φταιει η cosmote πηγαινε σε αλλη εταιρια...Οχι οτι εκει θα στα πληρωνουν αλλα για να σου φυγει αυτη η ιδεα.Η μονη λυση για τα απαντητικα ειναι μια κληση στο κεντρο εξυπηρετησης πελατων της καθε εταιριας και σε κατευθυνουν απο εκει τι να κανεις

 

Μακάρι να μη βρεθείτε ποτέ σε παρόμοια θέση, εγώ πάντως την άκρη την βρήκα και τα λεφτά μου τα πήρα πίσω τόσο αυτά που είχα πληρώσει αρχικά όσο και τη πίστωση του τελευταίου μου λογαριασμού. Μου ήρθαν με επιταγή απο τη Κύπρο και όλο αυτό έγινε μετά απο επιμονή μου στη Cosmote..Τα συμπεράσματα δικά σας!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μη βρεθείτε ποτέ σε παρόμοια θέση, εγώ πάντως την άκρη την βρήκα και τα λεφτά μου τα πήρα πίσω τόσο αυτά που είχα πληρώσει αρχικά όσο και τη πίστωση του τελευταίου μου λογαριασμού. Μου ήρθαν με επιταγή απο τη Κύπρο και όλο αυτό έγινε μετά απο επιμονή μου στη Cosmote..Τα συμπεράσματα δικά σας!

 

καλο ειναι να παιρνεις το τμημα εξυπηρετησης πελατων για το ενημερωτικο μυνημα που σου ερχεται για να μαθεις περισσοτερα για το συγκεκριμενο θεμα που απευθηνεται το συγκεκριμενο μυνημα . ετσι θα ενημερωσεις και το δικτυο εαν ειναι κατι που δεν εχει σχεση με το συγκεκριμενο δικτυο .. εγω ετσι κανω και ενημερωνομαι καλυτερα με την συγκεκριμενη προωθητικη ενεργεια που μου ηρθε με μυνημα ή οτιδηποτε αλλο μου ερχεται . ειναι οτι καλυτερο για να αποφυγεις τις μεγαλες χρεωσεις. πιο καλα να χρΕωθεις μια κληση στο τμημα εξυπηρετησης πελατων παρα να μηνεις ταπει απο καρτα ή να σου ερθει ενας υπερογκοσ λογαριασμος .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...