Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6700 Classic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελλειπες 3g υποστηριξη.

 

ή πρεπει να το βαζει φουλ το 3g ή καθολου η εταιρεια.

 

Παντως δεν ειναι η 1η φορα απο τη νοκια που τα βλεπουμε αυτα.

Δηλαδή υποστηρίζεις ότι ο βασικός λόγος ύπαρξης του 3G είναι η βιντεοκλήση; :blink:

 

 

Πολύ πρόσφατα το είδαμε και από άλλο κατασκευαστή σε πολύ ακριβό μοντέλο και όχι σε κατηγορία τιμής 250 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 507
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή υποστηρίζεις ότι ο βασικός λόγος ύπαρξης του 3G είναι η βιντεοκλήση; :blink:

 

 

Πολύ πρόσφατα το είδαμε και από άλλο κατασκευαστή σε πολύ ακριβό μοντέλο και όχι σε κατηγορία τιμής 250 ευρώ.

 

Οχι φυσικα μιας και δεν τις χρησιμοποιω τις βιντεο-κλησεις οπως και η πλειοψηφια του ""μεσου"" χρηστη.

 

Απλα θεωρω οτι αν κανεις κατι σαν κατασκευαστης και λέγεσαι νοκια να το κανεις σωστα και κυριως ολοκληρωμενα. Δεν μπορει να εχεις μια υπηρεσια ενεργη αλλα ημιτελης. Μου θυμισε πολυ το 6500c που ειχα αγορασει και το εχω ακομα (σαν 2η συσκευη).

 

Παντως σαν εμφάνιση δειχνει αρκετα προσεγμενη αισθητικα.

 

ΥΓ και οπως ανεφερες το βλεπουμε και σε αλλους κατασκευαστες αυτο περα απο τη φιλανδικη εταιρεια

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή υποστηρίζεις ότι ο βασικός λόγος ύπαρξης του 3G είναι η βιντεοκλήση; :blink:

 

 

Πολύ πρόσφατα το είδαμε και από άλλο κατασκευαστή σε πολύ ακριβό μοντέλο και όχι σε κατηγορία τιμής 250 ευρώ.

Σαφώς είναι ο λόγος προτίμησης των περισσοτέρων, που δεν γνωρίζουν για ίντερνετ από το κινητό ή δεν το χρησιμοποιούν λόγω υπερχρέωσης..... Ακόμα περισσότερο τώρα που η κλήση ομιλίας έχει την ίδια χρέωση με την βιντεοκλήση. Δεν αντιλαμβάνομαι την απορία σου....:confused:

 

Την "πατατιά" αυτή την έχουμε ξαναδεί σε αρκετά μοντέλα της ΝΟΚΙΑ καθώς και στην ναυαρχίδα της SE....:O

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν θέλω να ξεφύγω από το θέμα αλλά οι βιντεοκλήσεις πια δεν κοστίζουν τίποτα σε ορισμένα προγράμματα πχ free 2 go, cosmote multi, wind flexy κλπ... Πριν 2 χρόνια όντως δεν με ένοιαζε και μένα αν το κινητό έκανε βιντεοκλησεις.

Πιστεύω η νοκια ηθελημένα αφήνει κάποια χαρακτηριστικά εκτός για να μην συναγωνίζονται κάποια μοντέλα της μεταξύ τους.

Link to comment
Share on other sites

Πότε βγαίνει παιδιά;

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Πότε βγαίνει παιδιά;

Κάτι άκουσα για Ιούλιο 2009....:rolleyes:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Όλοι λένε ότι είναι ένα 8 series τηλέφωνο αλλά σε τιμή που μπορούν πιο πολλοί να το αποκτήσουν!Εξαιρετικό! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ομορφο είναι, αλλά δεν ξέρω αν το νεο πληκτρολόγιο θα βολεύει τοσο οσο του 6300 που είναι άψογο. Επίσης δεν κατάλαβα γιατί να βγάλουν το βύσμα των ακουστικών και να τα βάλουν σώνει και καλα στο usb... περίεργη επιλογή και άβολη για όσους έχουμε συνέχεια πανω το handsfree.

Πολύ χρήσιμη η αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας. Στο 6300 η οθόνη είναι υπερβολικά φωτεινή για βράδυ και δεν μπορείς να την κοιτάξεις παρα μόνο πλαγίως.

 

Ενδιαφέρθηκα λόγω gps, αλλά με το nokia maps δεν ξέρω... βέβαια σε S40 δεν μπορώ να ζητάω και πολλά. Προς το πρόν μένω στο 6300 και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Το Νοκια Μαρs είναι αξιόλογο πρόγραμμα πλοήγησης και έχει το μεγάλο πλεονέκτημα ότι ανανεώνεται και εξελίσσεται τακτικά. Αν δώσουν και καποια περίοδο δωρεάν χρήσης της πλοήγησης, όπως κάνουν και με τα S60, τότε θα αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

Το Νοκια Μαρs είναι αξιόλογο πρόγραμμα πλοήγησης και έχει το μεγάλο πλεονέκτημα ότι ανανεώνεται και εξελίσσεται τακτικά. Αν δώσουν και καποια περίοδο δωρεάν χρήσης της πλοήγησης, όπως κάνουν και με τα S60, τότε θα αξίζει.

 

Στο Ελληνικό site της ΝΟΚΙΑ γράφει οτι θα έχει 1μήνα άδεια πλοήγησης.

 

EDIT: Η τιμή του απο το expansys

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παντως ειναι ομορφουλι,αρχιζει να με κερδιζει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σχεδιαστικά πολύ καλό, αλλά δεν έχει κάμερα για βιντεοκλήσεις (δεν κάνω συνέχεια...αλλά κάνω και μου χρειάζεται{και δεν θέλω να πάρε s60}) οπότε μένω στο 312classic + οτι είναι και ακριβό.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Παιδιά μήπως ξέρουμε το SAR του;

 

Εχω πολυ καλα νεα παιδιά!!!

 

http://sar.nokia.com/sar/index.jsp

 

Εχει χαμηλο sar, 0,41!

Επιτελους, ενα νοκια με καλη καμερα, ομορφο, και χαμηλο sar.

 

Ποτε θα βγει ξερουμε? Και μια εκτιμωμενη τιμη?

Εγω παντως, μαλλον θα το αγορασω....

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Εχω πολυ καλα νεα παιδιά!!!

 

http://sar.nokia.com/sar/index.jsp

 

Εχει χαμηλο sar, 0,41!

Επιτελους, ενα νοκια με καλη καμερα, ομορφο, και χαμηλο sar.

 

Ποτε θα βγει ξερουμε? Και μια εκτιμωμενη τιμη?

Εγω παντως, μαλλον θα το αγορασω....

 

Σημερα την ψωνισα το πρωι και αρχισα παντου τηλεφωνα τοσο στο εσωτερικο μεχρι και στο εξωτερικο πηρα (ελεω φορθνετ..τσαμπα) και στην ΝΟΚΙΑ Συνταγματος στην Αθηνα το περιμενουν στις 15 Ιουνιου (..σημερα τους ηρθε το δειγμα μου ειπαν) και στις 16 Ιουνιου αρχιζει μαζικα η διανομή αρχικά σε Θεσσαλονικη. Αυτα αλίευσα απο όλες μου τις τηλεφωνικές προσπάθειες. Αντε λιγες ημέρες έμειναν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...