Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6700 Classic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει βγει η 10.60 εκδοση λογισμικου. Θα προτεινα να μην αναβαθμισετε σε αυτη την εκδοση γιατι μαλλον εχει καποιο bug, συγκεκριμενα αν αφαιρεσετε την μπαταρια μετα θα πρεπει να ρυθμισετε ξανα ωρα και ημερομηνια.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 507
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι παιζει με την αναβαθμιση? Οποτε προσπαθησα να αναβαθμισω 40ρι απο το σπιτι, δεν γινεται... Εν αντιθεσει, με τα 60ρια που γινεται αμεσως.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κ εγώ την προηγούμενη εβδομάδα το κινητό.. Πολύ καλό, αλλά όχι τέλειο προφανώς.. Έχω πολλές απορίες γενικά, γιατί πρώτη φορά παίρνω κινητό με φωτογραφική μηχανή και είμαι τελείως άσχετος.. Η βασική απορία μου όμως αφορά τα μηνύματα...

 

Όταν γράφω μήνυμα με ελληνικούς χαρακτήρες, σε ένα μήνυμα χωράνε 70 χαρακτήρες αντί για 160, με αποτέλεσμα να αναγκάζομαι να γράφω greeklish. Γίνεται να διορθωθεί αυτό;; Είναι μεγάλη ξενέρα...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κ εγώ την προηγούμενη εβδομάδα το κινητό.. Πολύ καλό, αλλά όχι τέλειο προφανώς.. Έχω πολλές απορίες γενικά, γιατί πρώτη φορά παίρνω κινητό με φωτογραφική μηχανή και είμαι τελείως άσχετος.. Η βασική απορία μου όμως αφορά τα μηνύματα...

 

Όταν γράφω μήνυμα με ελληνικούς χαρακτήρες, σε ένα μήνυμα χωράνε 70 χαρακτήρες αντί για 160, με αποτέλεσμα να αναγκάζομαι να γράφω greeklish. Γίνεται να διορθωθεί αυτό;; Είναι μεγάλη ξενέρα...

 

Για δοκιμασε να αλλαξεις στις ρυθμισεις κειμενου την υποστηριξη χαρακτηρων απο 'πληρης' σε 'περιορισμενη';)

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε να αλλαξεις στις ρυθμισεις κειμενου την υποστηριξη χαρακτηρων απο 'πληρης' σε 'περιορισμενη';)

 

 

Ευχαριστώ bill!! Το πρόβλημα λύθηκε...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω εδω και λιγο καιρο να το βρω σε vodafone και πλαισιο, λογω επιδοτησης συσκευης, αλλα ειναι αδυνατον,

η μεν vodafone δεν το δουλευει στο δε πλαισιο οποτε ρωταω ολο την επομενη εβδομαδα μου λενε.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει δει από κοντά τα εξής χρώματα:

1. chrome (ασημί γυαλιστερό σαν καθρέπτης)

2. matt steel (γκρι-ασημί)

μπορεί να μου πει τη γνώμη του πιο είναι το ομορφότερο?

Το chrome είναι το χρώμα που χρησιμοποιείται στις περισσότερες φωτο προβολής του κινητού, φαίνεται πολύ καλό, αλλά μήπως στην πραγματικότητα είναι υπερβολικά γυαλιστερό (γεμίζει δαχτυλιές κλπ)??

Για το μαύρο δεν ενδιαφέρομαι, μου φαίνεται σκοτεινό, ότι δεν αναδεικνύει τη όμορφη σιλουέτα της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει δει από κοντά τα εξής χρώματα:

1. chrome (ασημί γυαλιστερό σαν καθρέπτης)

2. matt steel (γκρι-ασημί)

μπορεί να μου πει τη γνώμη του πιο είναι το ομορφότερο?

Το chrome είναι το χρώμα που χρησιμοποιείται στις περισσότερες φωτο προβολής του κινητού, φαίνεται πολύ καλό, αλλά μήπως στην πραγματικότητα είναι υπερβολικά γυαλιστερό (γεμίζει δαχτυλιές κλπ)??

Για το μαύρο δεν ενδιαφέρομαι, μου φαίνεται σκοτεινό, ότι δεν αναδεικνύει τη όμορφη σιλουέτα της συσκευής.

 

Αν και υποκειμενικό, το πρώτο χρώμα είναι ομορφότερο. Το 2ο κυκλοφορεί κατά κόρον σε διάφορα μοντέλα. Για την ακρίβεια είναι η απόχρωση του ασημί-ματ. Το chrome δεν είναι ιδιαίτερα γυαλιστερό, ιδιαίτερα μετά από κάποια χρήση, αλλά φυσικά γεμίζει δαχτυλιές.

Και εγώ φοβόμουν πως θα φαίνονται οι δαχτυλιές, αλλά τελικά δε με ενοχλεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγορασα τελικα χθες το κινητο απο το Πλαισιο,

ομορφο και καλοφτιαγμενο με καλο σημα και ηχο,

μονο παραπονο οτι το πληκτρολογιο δεν εχει Ελληνικα στοιχεια παρα μονο Λατινικα και το Ελληνικο manual ηταν φωτοτυπημενο, προφανως θα πρεπει να προκειται για παραλληλη εισαγωγη,

ετσι δεν ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα τελικα χθες το κινητο απο το Πλαισιο,

ομορφο και καλοφτιαγμενο με καλο σημα και ηχο,

μονο παραπονο οτι το πληκτρολογιο δεν εχει Ελληνικα στοιχεια παρα μονο Λατινικα και το Ελληνικο manual ηταν φωτοτυπημενο, προφανως θα πρεπει να προκειται για παραλληλη εισαγωγη,

ετσι δεν ειναι ?

Κατά μεγάλη πιθανότητα ναι πρόκειται για συσκευή παρά-εισαγωγής. Η έλλειψη Ελληνικών χαρακτήρων και το φωτοτυπημένο βιβλίο χρήσεων πιστεύω είναι αρκετά για να το πούμε με σιγουριά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα τελικα χθες το κινητο απο το Πλαισιο,

ομορφο και καλοφτιαγμενο με καλο σημα και ηχο,

μονο παραπονο οτι το πληκτρολογιο δεν εχει Ελληνικα στοιχεια παρα μονο Λατινικα και το Ελληνικο manual ηταν φωτοτυπημενο, προφανως θα πρεπει να προκειται για παραλληλη εισαγωγη,

ετσι δεν ειναι ?

 

ετσι ειναι..θα χεις προβλημα μονο αν κανεις αναβαθμιση,θα χαθει η Ελληνικη γλωσσα.

Link to comment
Share on other sites

Εκεινο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι στην αποδειξη αγορας γραφει:

 

Το προιον χχχχχ συνοδευεται με 2 ετη εγγυηση Αντιπροσωπειας, αντικατασταση σε 7 Ημερολογιακες Μερες απο την ημ/νια αγορας (DOA) κατοπιν τεχνικου ελεγχου.

 

Και επειδη εχω αγορασει πολλα κινητα απο Πλαισιο ειναι η πρωτη φορα που πεφτω σε παραεισαγωγη.

Link to comment
Share on other sites

Εκεινο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι στην αποδειξη αγορας γραφει:

 

Το προιον χχχχχ συνοδευεται με 2 ετη εγγυηση Αντιπροσωπειας, αντικατασταση σε 7 Ημερολογιακες Μερες απο την ημ/νια αγορας (DOA) κατοπιν τεχνικου ελεγχου.

 

Και επειδη εχω αγορασει πολλα κινητα απο Πλαισιο ειναι η πρωτη φορα που πεφτω σε παραεισαγωγη.

Το ότι είναι παρά-εισαγωγής δεν σημαίνει ότι δεν σε καλύπτει και η εγγύηση. Έχεις κανονικά εγγύηση για 2 χρόνια στο κομμάτι του hardware (π.χ. αν χαλάσει η οθόνη θα στην αντικαταστήσουν και θα είναι μέσα στην εγγύηση). Δεν έχεις εγγύηση στο software, δηλαδή στις αναβαθμίσεις (χρεώνεται με 15 ή 16€ η πρώτη αναβάθμιση και όλες οι υπόλοιπες είναι δωρεάν). Ρίξε μια ματιά και εδώ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι παρά-εισαγωγής δεν σημαίνει ότι δεν σε καλύπτει και η εγγύηση. Έχεις κανονικά εγγύηση για 2 χρόνια στο κομμάτι του hardware (π.χ. αν χαλάσει η οθόνη θα στην αντικαταστήσουν και θα είναι μέσα στην εγγύηση). Δεν έχεις εγγύηση στο software, δηλαδή στις αναβαθμίσεις (χρεώνεται με 15 ή 16€ η πρώτη αναβάθμιση και όλες οι υπόλοιπες είναι δωρεάν). Ρίξε μια ματιά και εδώ.

Ευχαριστω για την αμμεση απαντηση

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδες προσοχη στις πτωσεις γιατι το δικο μου επεσε με θηκη και βουλιαξε το νικελ πλαστικο του μικροφονου και η λαμαρινα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η εκδοση λογισμικου 13.10 προσθετει δωρεαν φωνητικη πλοηγηση.

 

http://www.gsmarena.com/update_gives_nokia_6700_classic_free_voiceguided_navigation-news-1777.php

 

Ενα bug σε αυτη την εκδοση ειναι οτι ο αριθμος τηλεφωνου φαινεται ακομα και αν ειναι απενεργοποιημενη αυτη η επιλογη απο το μενου.

Link to comment
Share on other sites

 

Ενα bug σε αυτη την εκδοση ειναι οτι ο αριθμος τηλεφωνου φαινεται ακομα και αν ειναι απενεργοποιημενη αυτη η επιλογη απο το μενου.

 

 

εννοεις για την αποκρυψη αριθμου στις κλησεις???/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω κι εγώ να πάρω το nokia 6700 classic σε ασημί χρώμα, μάλλον το γυαλιστερό, αλλά σε όσα καταστήματα έχω πάρει τηλέφωνο όλο και κάτι λείπει... Είτε δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο, είτε δεν μπορώ να κάνω αναβαθμίσεις (δεν έχει το ελληνικό product code)... Πήρα τηλέφωνο και σε nokia shop και ο ένας μου λέει οτι δεν υπάρχει απο την ελληνική αντιπροσωπεία, άλλος μου λεεί οτι υπάρχει απο την εληνική αντιπροσωπεία και μπορεί να έρθει την επόμενη μέρα και κοστίζει 265€, σε άλλο nokia shop μου λένε οτι όντως υπάρχει απο την ελληνική αντιπροσωπεία, μπορεί να έρθει την ίδια κιόλας μέρα και είναι και στα 247€. Έχω μπερδευτεί!!! Τι να κάνω; Από που να το πάρω;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...