Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6700 Classic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και νέος κάτοχος ενός nokia 6700 classic. Το nokia το πήρα πρίν τρείς μέρες, και επειδή πρώτη φορά παίρνω κινητό nokia(τις άλλες όλες είχα sony ericsson) έχω κάποιες ερωτήσεις που δεν έχω καταλάβει αυτές τις μέρες που είμαι με το κινητό μου:1) Στις ρυθμίσεις, στην ασφάλεια εκεί που λεέι επίπεδο ασφαλείας για μνήμη και τηλέφωνο όποιον κωδικό και να βάλω μου λέει''λάθος κωδικός''. Τι πρέπει να κάνω για να ενεργοποιήσω αυτή τη λειτουργία;

2)Τον αισθητήρα που έχει το τηλέφωνο(sensor) ενώ τον έχω ενεργοποιήσει απο το μενού, δεν βλέπω απόκριση. Μπορεί βέβαια να φταίει και ότι δεν ξέρω που να το ''χτυπήσω'' δυο φορές όπως λεεί στις οδηγίες για να ενεργοποιηθεί. Είναι δικό μου το λάθος ή έχει πρόβλημα το κινητό;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Αμα βρώ και άλλες απορίες θα σας τις γράψω γιατί απο ότι είδα το φόρουμ είναι πολύ καλό και οι απαντήσεις είναι πολύ καλές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 507
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλον έκανα πατάτα!!!

Αλαξα τον κωδικό ασφαλείας από 12345 σε 182121 , ενεργοποίησα τον κωδικό για ξεκλείδωμα πλήκτρων και όλλα καλα.

Το δοκίμασα και βάζοντας τον κωδικό ξεκλέιδωσε.

Την δεύτερη φορά επίτηδες του έβαλα μερικές φορές λάθος κωδικό και τώρα δεν παίρνει ούτε τον κανονικό , μου λέει ''λάθος κωδικός'' έβγαλα την μπαταρία άλαξα και τη σιμ αλλά τίποτα:cry:

Link to comment
Share on other sites

Μάλον έκανα πατάτα!!!

Αλαξα τον κωδικό ασφαλείας από 12345 σε 182121 , ενεργοποίησα τον κωδικό για ξεκλείδωμα πλήκτρων και όλλα καλα.

Το δοκίμασα και βάζοντας τον κωδικό ξεκλέιδωσε.

Την δεύτερη φορά επίτηδες του έβαλα μερικές φορές λάθος κωδικό και τώρα δεν παίρνει ούτε τον κανονικό , μου λέει ''λάθος κωδικός'' έβγαλα την μπαταρία άλαξα και τη σιμ αλλά τίποτα:cry:

 

Εψαξα έψαξα και βρήκα λύση.

Το αφήνεις ήσυχο για τουλάχιστον 15 λεπτά και μετά του βάζεις τον σωστό κωδικό.:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση mirrorofsorrow. Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει και στην δεύτερη ερώτηση που έθεσα για τον αισθητήρα; Τις τελευταίες μέρες έχω φάει το κεφάλι μου και δεν μπορώ να καταλάβω πως λειτουργεί. Χτυπάω με το δάκτυλο και το πίσω και το μπροστά μέρος του τηλεφώνο, αλλα δεν βλέπω απόκριση.

υγ. και δυο ακόμα ερωτήσεις:1) εκεί που λέει επίπεδο ασφαλείας, τι είναι καλύτερο να έχουμε ενεργοποιημένο το τηλέφωνο ή την μνήμη;

2) αυτοί οι χάρτες πως μπορείς να τους χρησιμοποιήσεις; είναι δωρεάν για κάποιο διάστημα;

Link to comment
Share on other sites

επίπεδο ασφαλείας βάλε τηλέφωνο για να μη λειτουργεί με άλλη κάρτα sim

οι χάρτες είναι δωρεάν για πάντα

για τον αισθητήρα μη τρως το κεφάλι σου. αυτό που είδα εγω ειναι ότι χτυπώντας το τρις φορές με το δάχτυλο εμφανίστηκε ένα ρολόι στην οθονη για μερικά δευτερόλεπτα :)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

επίπεδο ασφαλείας βάλε τηλέφωνο για να μη λειτουργεί με άλλη κάρτα sim

οι χάρτες είναι δωρεάν για πάντα

για τον αισθητήρα μη τρως το κεφάλι σου. αυτό που είδα εγω ειναι ότι χτυπώντας το τρις φορές με το δάχτυλο εμφανίστηκε ένα ρολόι στην οθονη για μερικά δευτερόλεπτα :)

Ευχαριστώ για την απάντηση:). Συγγνώμη εάν γίνομαι κουραστικός,αλλά έχω πάλι κάποιες απορίες σχετικά με τις απαντήσεις σου: την πρώτη την κατάλαβα. Την δεύτερη για τους χάρτες πρέπει να έχω ιντερνετ στο κινητό για να τους χρησιμοποιήσω; και για την δεύτερη το έχω προσπαθήσει πολλές φορές αλλά τίποτα. Μηπως το χτυπάς σε κάποιο ιδιαίτερο σημείο; και όταν το χτυπάς το ρολόι βγαίνει όταν η οθόνη είναι μαύρη ή όχι;

 

ευχαριστω και ελπίζω να με κατανοείτε καθώς πρώτη φορά έρχομαι σε επαφή με κινητά nokia.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Παιδια χρειάζομαι τη βοηθειά σας. Στην αρχη όταν πήρα το κινητό είδα ότι το Gps ήταν επί πληρωμή, τα πήρα και διέγραψα τα περιεχόμενα του φακέλου GPS που ήταν καμιά 200ΜΒ (χρειαζομουνα αυτη τη μνημη). Τώρα όμως το αναβάθμισα στην τελευταια εκδοση 13.10 που το GPS ειναι δωρεαν. Μπορεί κάποιος να ζιπάρει αυτόν το φάκελο και να τον ανεβάσει στο http://www.yourfilelink.com/ ? (και να μου δώσει το λινκ για να το κατεβασω) . Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τους βάλεις με το Nokia Ovi Suite ...

Δες εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228622

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Τους έβαλα τους χάρτες της Ελλάδας καθώς και την Ελληνική φωνητική πλοήγηση. Έχω επιλέξει από το κινητό την ελληνικη γλωσσα για την πλοήγηση, αλλά τίποτα, μούγκα... Ενώ το GPS λειτουργεί κανονικά, δεν με καθοδηγεί φωνητικά... Έχετε παρόμοιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Τους έβαλα τους χάρτες της Ελλάδας καθώς και την Ελληνική φωνητική πλοήγηση. Έχω επιλέξει από το κινητό την ελληνικη γλωσσα για την πλοήγηση, αλλά τίποτα, μούγκα... Ενώ το GPS λειτουργεί κανονικά, δεν με καθοδηγεί φωνητικά... Έχετε παρόμοιο πρόβλημα?

 

Και σε μένα το ίδιο κάνει. Μόνο άμα πατήσω επανάληψη μηλάει η κυρία. Παραπάνω δεν το έψαξα ...

 

ρε παιδια μου εφυγε το κουμπι + το πλαινο. που μπορω να βρω???

 

Πως το κατάφερες αυτό !!! Εγώ θα πήγαινα σε ένα NokiaCare .

Edited by antheod
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε μαύρο χρώμα έχει μια συσκευή προσφορά το stock house του e-shop.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Δες αν έχει μείνει κανα κομμάτι στα Nokia Care με 170€

Υπάρχει και εδώ με 175€ και λεει οτι είναι Ελληνηκό ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωμα???

 

Έχει ξαναερωτηθεί αλλά δε βρήκα απάντηση...έψαξα και στο google αλλα μάταια....

 

Αγόρασα ένα 6700 από Αγγλία με 02 network και δε λειτουργεί στην Ελλάδα...τι να κάνω???

 

 

Ευχαριστώ κ καλά χριστούγενα

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να απευθυνθείς στον παροχέα ή σε κάποιο κατάστημα,π.χ. http://www.9volto.gr,που ασχολείται με τέτοιες περιπτώσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ρε παιδιά...επειδή δεν έχω καταλάβει...το classic, έχει gprs??? Είναι δωρεάν, οι κατεβαίνουν από το δίκτυο εκείνη την ώρα και τους πληρώνω?

 

Το 3G που μου βγάζει στην οθόνη καμιά φορά, τι είναι????Αν είναι internet, το πιάνω δωρεάν?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Βρε παιδια που μπορω να βρω φθηνη οθονη για αυτο το κινητο?

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια που μπορω να βρω φθηνη οθονη για αυτο το κινητο?

 

στο e-bay προφανως..αν και δε ξερω κατα ποσο θα ειναι γνησια.καλυτερα να πας σε ενα nokia care να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

γεια σας παιδιά καλώς σας βρήκα!

 

λοιπόν μου παρουσιαστηκε ένα περίεργο πρόβλημα σήμερα....

 

χτυπάει το κινητό μου και πάω προς αυτό και βλεπω στην οθόνη αριθμό από σταθερό τηλέφωνο όμως δεν πρόλαβα να το σηκώσω,

πατάω λοιπόν στοιχεία και μου βγάζει "κανείς αριθμός", ενω πριν λίγα δευτερόλεπτα φαινόταν κανονικα ο αριθμός...

 

μήπως είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

 

και ένα παρόμοιο, ανοίγω το κινητό και βλέπω αναπάντηση από απόκρυψη και στα μηνύματα δεν μου είχε έρθει εισερχόμενο ειδοποίησης.

 

ρώτησα στην κοσμοτε και μου είπαν πως δεν είναι πρόβλημα γραμμής αλλά κατασκευαστή....

 

τι μπορεί να είναι;

 

 

 

και κάτι άκυρο....η τελευταία έκδοση είναι 13.10 ή άλλη;;

 

ευχαριστω πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

Στους 9 μήνες που το έχω μου το έκανε και εμένα 2 φορές. Μάλλον τυχαίο ...

Ναι η τελευταία έκδοση είναι η 13.10

;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...