Jump to content

Αντιμετωπίσατε πρόβλημα στο 5800;


denom
 Κοινοποίηση

Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?  

676 members have voted

  1. 1. Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?

    • Οχι. Κανένα απολύτως.
    • Ναι. Πρόβλημα στο ακουστικό.
    • Ναι. Πρόβλημα στην οθόνη (καμένο pixel κ.α.).
    • Ναι. Έχει αυτή την μικρή σχισμή.
    • Οχι. Είχε πρόβλημα λογισμικού αλλά λύθηκε με update
    • Ναι. Έχει πρόβλημα λογισμικού και μετά το update.
    • Ναι. Είχε άλλο πρόβλημα ή περισσότερα του ενός.


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 764
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Cosmote συμβόλαιο και έχω ορίσει σημείο πρόσβασης Cosmote Internet. Αν θυμάμαι καλά, με What's Up, δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το A-GPS.
Link to comment
Share on other sites

Το πλήκτρο της κάμερας μου λειτουργεί πάντα. Μήπως έχεις κάρτα sim vodafone;

 

Το gps κλειδώνει ταχύτατα αρκεί να έχεις ενεργοποιημένο το Υποβοηθούμενο GPS.

 

Νερά στην οθόνη δεν έχω εντοπίσει σε καμία συσκευή που έχω πιάσει στα χέρια μου (είναι μπόλικες).

 

Δεν είναι ακριβώς νερά, απλά κάτι αδιόρατα σχεδόν απειράριθμα σημαδάκια που μόνο ένας ψείρας θα τα εντόπιζε, γιατί την έδειξα σε πολλούς φίλους μου και γνωστούς την οθόνη και μόνο ένας κατάλαβε τι εννοούσα. Ναι, έχω κάρτα sim της Vodafone, γιατί, έχει κάποια σχέση με το πλήκτρο της κάμερας; Όσο για το gps δε θέλω να χρησιμοποιώ τη βοήθεια του A-gps για να πιάσω δορυφόρους από τη στιγμή που με τα Ν82, Ν95 8 γίγα, 6220classic και Ν85 έπιανα κατευθείαν δορυφόρους χωρίς καμία βοήθεια. Δεν ξέρω, αλλά μου φαίνεται πως το τηλεφωνάκι αυτό είναι μια απάτη από μέρους της Νόκια, εκτός κι αν είναι τόσο άχρηστη, που δε μπορεί να συνδυάσει την οθόνη αφής με τα υπόλοιπα εξελιγμένα χαρακτηριστικά. Ούτε πρόσεξε τουλάχιστον την ποιότητα κατασκευής, τίποτα. Ελπίζω τουλάχιστον να μην κάνει τα ίδια λάθη με το Ν97, γιατί είναι ακριβή συσκευή. Εμένα η επόμενη συσκευή μου πάντως θα είναι HTC. Ας μάθει να μην μας εμπαίζει η κυρία Νόκια.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια αναζήτηση και θα μάθεις τι σχέση έχει το πλήκτρο της κάμερας με τις κάρτες sim της Vodafone.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ψηφισει πριν λιγο καιρο περιχαρης στο poll οτι δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα εκτος της σχισμης που για μενα δεν αποτελει και προβλημα τρελο.Χθες λοιπον την επαθα κι εγω. προβλημα: οι γνωστες γραμμες μετα το unlock . μια δυο αρχικα ,περισσοτερες επειτα.μετα το πρωτο ''πακετο'' τρωω το δευτερο σημερα πηγαινοντας σε nokia shop. -''φιλε θα σταλει στα κεντρικα και απο κει βουρ για Φινλανδια''.....

Αναρωτιεμαι....κοντζαμ εταιρια η nokia.το support της δε θα πρεπε να περιλαμβανει και αρτια η εστω αξιοπρεπως εξοπλισμενο τεχνικο τμημα με ανταλακτικα ολων των τηλεφωνων? Γιατι δηλαδη πρεπει να περιμενω γω μεχρι το σεπτεβρη να μου ρθει παλι το κινητο στα χερια μου?κι αν ερθει και παρουσιαστει αλλο προβλημα θα το στειλω παλι διακοπες Φινλανδια?τι ειναι Λουτρακι ???

 

--τεσπα. αυτο που θελω να πω ειναι οτι εκει που πηγα στο nokia shop ο τυπος μου πεταει ενα '' μπορει να υπαρξει και μια χρεωση αμα στο φτιαξουν''(μπα?δηλαδη η εγγυηση δε τα καλυπτει αυτα?). παιρνοντας τηλεφωνο στα κεντρικα στη βουλιαγμενη στην nokia με διαβεβαιωσαν οτι δε θα υπαρξει ΚΑΜΙΑ χρεωση.(το γραφω πιο πολυ για να μη σας παραμυθιασει κανενας απο nokia shop αν σας τυχει κανα προβλημα..) αυτα. :X

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εκτός από το κουμπί της κάμερας που μια λειτουργεί και μία όχι, αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα, μόλις το ενεργοποιούσα δεν άνοιγε και έμπαινε συνεχής δόνηση μέχρι μα βγάλω την μπαταρία, το έστειλαν έξω για σερβις γιατί εδώ δεν μπορούσαν να το φτιάξουν, το πήρα μετά από ένα μήνα και τώρα πάλι τα ίδια και περιμένω.........τα νεύρα μου κρόσια.
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το κουμπί της κάμερας που μια λειτουργεί και μία όχι, αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα, μόλις το ενεργοποιούσα δεν άνοιγε και έμπαινε συνεχής δόνηση μέχρι μα βγάλω την μπαταρία, το έστειλαν έξω για σερβις γιατί εδώ δεν μπορούσαν να το φτιάξουν, το πήρα μετά από ένα μήνα και τώρα πάλι τα ίδια και περιμένω.........τα νεύρα μου κρόσια.

 

 

Αυτό που δεν άνοιγε και κολλούσε το πάθαινα και εγώ και έβγαζα την μπαταρία έφταιγε ένα βάρη θέμα που είχα τύπου iphone. Αν έχεις κάποιο θέμα βάλε το αυθεντικό να δεις πως πάει.

Όσο για το κουμπί της κάμερας φταίει η sim της Vodafone και άμα βάλεις μια εικόνα υποδοχείς λύνεται το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Όσοι έχετε προβλήματα έχετε χακάρει το κινητό ή έχουν προβλήματα και άλλοι που δεν το έχουν πειράξει καθόλου; Μήπως να βάζαμε μια τέτοια δημοσκόπηση να δούμε τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Για τα προβλήματα της οθόνης έλεγα μην έχει σχέση.

 

Τώρα που διάβαζα για το χαλαρό βίδωμα στην δεξιά γωνία, την διαπίστωσα και στο δικό μου, αγορασμένο από πλαίσιο πριν 3 μέρες και πράγματι αν βάλω το δάχτυλο εκεί ανοίγει και άλλο. Αυτή είναι η σχισμή που λέτε τελικά; Θα πεταχτώ στο νόκια σοπ της περιοχής μου, αν και αυτός που το έχει είναι μεγάλος κεφτές. Το σφίγγουν επιτόπου;

 

EDIT: Πήγα το πρωί στο νόκια κλαμπ της περιοχής μου, αν και ήξερα πως ο συγκεκριμένος κεφτές δεν θα μου κάνει δουλειά. Μου είπε πως οι βίδες είναι όλες πολύ καλά σφιγμένες και πως αυτό είναι κατασκευαστικό και δεν διορθώνεται με τίποτε. Το πήρα και έφυγα, σιγά μη το στείλω στη αντιπροσωπία να μείνω χωρίς τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το απόγευμα το έκλεισα 4 ωρίτσες και όταν το άνοιξα πάλι μου έκανε μόνο του συνεχόμενες επανεκκινήσεις. Τελικά το έσβησα και το άνοιξα πάλι και ήτα εντάξει. Έχει συμβεί αυτό σε κανέναν άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Τις τελευταίες μέρες ανακάλυψα το εξής: όταν χρησιμοποιώ την ηχογράφηση (όχι συνομιλίας, απλώς για να υπαγορεύσω κάτι για να μην το ξεχάσω) κάνει skip 1 δευτερόλεπτο κάθε... 6-7 δευτερόλεπτα :( Αυτό σημαίνει ότι κάθε λίγο και λιγάκι κόβονται λέξεις, μισές λέξεις κλπ.... Το έχει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα; Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω;

Ακριβως το ιδιο προβλημα αντιμετωπισα κι εγω αλλα με το Vox.Track (προγραμματακι ηχογραφισης). ενω η πρωτη ηχογραφιση ακουγονταν χωρις διακοπες απο την δευτερη και μετα καθε λιγα δευτερολεπτα "ετρωγε'' κομματια απο τις λεξεις.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο προβλημα αντιμετωπισα κι εγω αλλα με το Vox.Track (προγραμματακι ηχογραφισης). ενω η πρωτη ηχογραφιση ακουγονταν χωρις διακοπες απο την δευτερη και μετα καθε λιγα δευτερολεπτα "ετρωγε'' κομματια απο τις λεξεις.

 

Παιδιά εγώ έχω δοκιμάσει όλα τα γνωστά προγράμματα για εγγραφή τηλεφωνικής συνομιλίας και σε όλα το κλιπάκι που αποθηκεύεται κάνει πολλές διακοπές στην συνομιλία. Τις μισές λέξεις τις κόβει περίπου. Δοκίμασα να αποθηκεύσω τα κλιπάκια στην μνήμη του κινητού και το πρόβλημα δεν διορθώθηκε. Σε εσάς δουλεύουν κανονικά; Τώρα χρησιμοποιώ το ultimate voice recorder το οποίο μάλιστα αγόρασα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω δοκιμάσει όλα τα γνωστά προγράμματα για εγγραφή τηλεφωνικής συνομιλίας και σε όλα το κλιπάκι που αποθηκεύεται κάνει πολλές διακοπές στην συνομιλία. Τις μισές λέξεις τις κόβει περίπου. Δοκίμασα να αποθηκεύσω τα κλιπάκια στην μνήμη του κινητού και το πρόβλημα δεν διορθώθηκε. Σε εσάς δουλεύουν κανονικά; Τώρα χρησιμοποιώ το ultimate voice recorder το οποίο μάλιστα αγόρασα.

 

Δεν εχω δοκιμασει αποθηκευση σε μνημη τηλεφωνου, παντως με παραξενεψε που την πρωτη φορα που ηχογραφισα με το Vox.Track εγραψε χωρις την παραμικρη διακοπη. απο την δευτερη και μετα εμφανισε το προβλημα. Και κατι αλλο. περνοντας τις ηχογραφισεις στο pc ενω λεει πως ειναι σε μορφη mp3 ο media player δεν τις ανοιγει παρα μονο το adobe audition.

Link to comment
Share on other sites

Και με την ενσωματωμένη εφαρμογή Εγγραφή, παρουσιάζει διακοπές;

 

Με την ενσωματωμένη γράφει κανονικά, αλλά δεν μπορεί να ρυθμιστεί να γράφει αυτόματα

Link to comment
Share on other sites

Παιδες προτεινετε μ ενα Nokia Shop για να παω το 5800 μ γιατι μετα απο update που του εκανα δν ξαναψε ποτε οποτε πρεπει να το φτιαξω αμεσα. Εχω ακουσει οτι κανουν κανα μηνα και για να στο δωσουν ισχυει κατι τετοιο? Τωρα με το θεμα του update το πιο πιθανο ειναι η να μην το κατεβασε σωστα η δν εκανε σωστα την εγκατασταση κ του αλλαξε τα φωτα. Το μονο π κανει οταν το παταω να ανοιξει απλα ξεκιναει η δονηση για κανα λεπτο χωρις να αναψει η να δειξει κατι η οθονη κ μετα σταματαει. Εχω βγαλει memory card & sim κ κανει παλι το ιδιο. Format δν μπορω να κανω για τον λογο οτι δν γινεται τπτ την στιγμη π δν εμφανιζει κατι στην οθονη οπως κ αν το συνδεσω με καλωδιο usb στο pc παλι δν κανει τπτ...Οποτε το Nokia Shop μ φαινεται μονοδρομος...
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση, συμβαίνει και στις δικές σας συσκευές να κλειδώνουν και να χρειάζονται κωδικό ξεκλειδώματος όταν τις βάζετε σε προφίλ εκτός σύνδεσης, ή να ψάξω για την εφαρμογή που μου δημιουργεί το πρόβλημα? (το κλείδωμα σε αλαγή sim το έχω απενεργοποιημένο )
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ καθημερινά πολλαπλά ξυπνητήρια και ποτέ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. Πάντοτε, όλα τους, έχουν χτυπήσει στην ώρα τους. Ίσως κάποια εφαρμογή προκαλεί αυτό το κόλλημα. Αν σου εμφανίστηκε τώρα τελευταία το πρόβλημα, τσέκαρε ποιες εφαρμογές εγκατέστησες πρόσφατα.
Link to comment
Share on other sites

Είχα εγκαταστήσει μια εφαρμογή χρονόμετρο, και την απεγκατέστησα πιστεύοντας πως ίσως αυτή ευθύνεται για το πρόβλημα στο ξυπνητήρι. Το πρόβλημα όμως παραμένει. Άλλες εφαρμογές που έχω είναι οι χάρτες του google, αυτή που κάνει το φλας φακό, το call recorder, και το best screen snap. Δε νομίζω να ευθύνεται κάτι από αυτά. Ξυπνητήρι πρώτη φορά έβαλα σήμερα, από την μέρα που το αγόρασα, γιατί είχα άδεια και παρατήρησα πως μου καθυστερεί να χτυπήσει 2-3 λεπτά από την ώρα που το βάζω. Έχε κάποιος άλλος παρατηρήσει κάτι ανάλογο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Τις τελευταίες μέρες ανακάλυψα το εξής: όταν χρησιμοποιώ την ηχογράφηση (όχι συνομιλίας, απλώς για να υπαγορεύσω κάτι για να μην το ξεχάσω) κάνει skip 1 δευτερόλεπτο κάθε... 6-7 δευτερόλεπτα :( Αυτό σημαίνει ότι κάθε λίγο και λιγάκι κόβονται λέξεις, μισές λέξεις κλπ.... Το έχει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα; Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω;

Το ειχα και γω αυτο το προβλημα και οπως εγραψα σε αλλο θεμα απλα εβαλα την ποιοτητα εγγραφης στο υψηλο και απο τοτε ειναι ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...