Jump to content

[iBlueNova] iPhone Bluetooth Unlocked


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όλα καλά όλα ωραία εγκαταστάθηκε δουλεύει.Ότι και αν έκανα όμως δεν μπορώ να λάβω τίποτα.Έχω μπει σε safe mode όπως πρότειναν κάποιοι αλλά τιποτα.

απεγκατάσταση ξανά εγκατάσταση πάλι τίποτα.3 μέρες δεν μπορούσα να κάνω εγκατάσταση και τώρα που έκανα δεν δουλεύει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με χαλάει μέχρι τώρα είναι ότι όταν στέλνω φωτό απο το camera roll σε άλλο κινητό, τις συμπιέζει πολύ με αποτέλεσμα στο άλλο κινητό να εμφανίζονται μικρές και σε μέτρια ποιότητα.

 

Αν δεν θελεις να συμπιεστουν οι φωτο σου μην τις στελνεις απο το Images στειλτες απο το File System(var/mobile/media/DCIM/100APPLE)......

Με το Discover(αντι του Wildeyes) μπορεις να τις δεις σε thumbnail ωστε να ξερεις ποιο νουμερο θες να στειλεις

Link to comment
Share on other sites

τελικα και σε μενα δεν δουλευει καλα μονο μπορω να στειλω αλλα οχι να λαβω...

 

εστειλα και βιντεακι 4ΜΒ...ανετα...

αλλα να λαβω...niente...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θελεις να συμπιεστουν οι φωτο σου μην τις στελνεις απο το Images στειλτες απο το File System(var/mobile/media/DCIM/100APPLE)......

Με το Discover(αντι του Wildeyes) μπορεις να τις δεις σε thumbnail ωστε να ξερεις ποιο νουμερο θες να στειλεις

 

Μμμ, δεν το είχα σκεφτεί αυτό. Έχεις δίκιο, θα το κοιτάξω :cool:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,σχετικα με το κρακ για το ibluetooth,μου ειπαν πως αντικαθιστω το αρχειο στο iphone με winscp......ωραια ολα αυτα,αλλα εκεινο το 7777 που πρεπει να μπει?????
Link to comment
Share on other sites

H εφαρμογή copierCIN από cydia!

 

θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ!

ρε παιδια,σχετικα με το κρακ για το ibluetooth,μου ειπαν πως αντικαθιστω το αρχειο στο iphone με winscp......ωραια ολα αυτα,αλλα εκεινο το 7777 που πρεπει να μπει?????

 

 

Στο ibluetooth_ file

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ!

 

 

 

Στο ibluetooth_ file

 

δεν ξερω αν κανω εγω λαθος ή δεν εγινα σαφης....το αρχειακι απο το .rar που κατεβαζω,το περναω μεσω winscp στο var->stash->applicationas->ibluetooth.....μολις το περναω μου λεει πως υπαρχει ενα ιδιο αρχειο και παταω να γινει αντικατασταση...και γινεται....μετα δεν κανω τιποτα αλλο....κ ρωταω εκεινο το 7777 που ακριβως πρεπει να το τοποθετησω???

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν κανω εγω λαθος ή δεν εγινα σαφης....το αρχειακι απο το .rar που κατεβαζω,το περναω μεσω winscp στο var->stash->applicationas->ibluetooth.....μολις το περναω μου λεει πως υπαρχει ενα ιδιο αρχειο και παταω να γινει αντικατασταση...και γινεται....μετα δεν κανω τιποτα αλλο....κ ρωταω εκεινο το 7777 που ακριβως πρεπει να το τοποθετησω???

Δεξί κλικ μέσω winscp στο ibluetooth_ και αλλάζεις τα δικαιώματα από π.χ 0655 σε 7777 και τέλος.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

βοηθήστε λίγο παιδιά, βάζω την έδοση 1.0.7 είτε κανινική demo , είτε σπαμένη. Και στις δύο, όταν επιλέγω μία φωτογραφία και εμφανίζεται στην οθόνη δεν υπάρχουν τα βέλη χαμηλά "αριστερά, αποστολή, δεξιά". Γιατί? Συμβαίνει και σε σας? Χωρίς αυτά πρακτικά δεν μπορείς να στείλεις στον άλλο.

 

κανείς τίποτα για αυτό? Σε όλους σας βγάζει τα βέλη?

Link to comment
Share on other sites

Oti kai na kanw den borw na to egkatasthsw, exw dokimasei thn ekdosh apo to ispazio k thn spasmenh apo xsellize kai tipota... Sto telos tou install mou petaei sunexeia auto to error

 

http://i44.tinypic.com/28rmdc5.png

 

Kai meta to programma den anoigei me tipota, exw dokimasei ta panta, safe mode, bluetooth on/off alla den leei na doulepsei

 

Kserei kaneis ti paizei?

 

P.S. Exw to g1, me V2.2

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,σχετικα με το κρακ για το ibluetooth,μου ειπαν πως αντικαθιστω το αρχειο στο iphone με winscp......ωραια ολα αυτα,αλλα εκεινο το 7777 που πρεπει να μπει?????

 

 

δες αυτο

 

http://www.youtube.com/watch?v=Uqyv-Kyww9c&eurl=http://iphoneforum.gr/viewtopic.php?f=12&t=2184&feature=player_embedded

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια παρατηρισα οτι η εφαρμογη τρωει αρκετα πιο γρηγορα τη μπαταρια!Ακομα και χωρις να χρησιμοποιητε!Ειναι λογικο?Πχ σε 4 ωρες,μειωθηκε 12%!!Σε σταντ μπαι.Με κλειστη την εφαρμογη.Με το που την αφαιρω,το 10% το χανει σε 10-12 ωρες και μαλιστα παιζοντας παιχνιδια και κανοντας και μερικα τηλ.(10-15')!!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια παρατηρισα οτι η εφαρμογη τρωει αρκετα πιο γρηγορα τη μπαταρια!Ακομα και χωρις να χρησιμοποιητε!Ειναι λογικο?Πχ σε 4 ωρες,μειωθηκε 12%!!Σε σταντ μπαι.Με κλειστη την εφαρμογη.Με το που την αφαιρω,το 10% το χανει σε 10-12 ωρες και μαλιστα παιζοντας παιχνιδια και κανοντας και μερικα τηλ.(10-15')!!!

 

και εγώ το παρατήρισα αυτό ....αλα αφού δεν μου δούλευε σωστά το έβγαλα εντελός:mad:

Proud Owner: Playstation 1,2,3 ,nes,snes,megadrive,psp Slim&lite,xbox360 ,I-mate ultimate 9502 !:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια παρατηρισα οτι η εφαρμογη τρωει αρκετα πιο γρηγορα τη μπαταρια!Ακομα και χωρις να χρησιμοποιητε!Ειναι λογικο?Πχ σε 4 ωρες,μειωθηκε 12%!!Σε σταντ μπαι.Με κλειστη την εφαρμογη.Με το που την αφαιρω,το 10% το χανει σε 10-12 ωρες και μαλιστα παιζοντας παιχνιδια και κανοντας και μερικα τηλ.(10-15')!!!

 

Όντος, και σε μενα τα ιδια κανει! και μαλιστα κλεινω την εφαρμογη απο το Χ αλλα παλι τρωει αρκετη μπαταρια!:(

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια παρατηρισα οτι η εφαρμογη τρωει αρκετα πιο γρηγορα τη μπαταρια!Ακομα και χωρις να χρησιμοποιητε!Ειναι λογικο?Πχ σε 4 ωρες,μειωθηκε 12%!!Σε σταντ μπαι.Με κλειστη την εφαρμογη.Με το που την αφαιρω,το 10% το χανει σε 10-12 ωρες και μαλιστα παιζοντας παιχνιδια και κανοντας και μερικα τηλ.(10-15')!!!

 

Δεν ανεφερα και εγω τιποτα γιατι ηλπιζα να φταιει κατι αλλο,

αφου δεν ειχε πει κανεις αλλος τιποτα,

αλλα απο την μερα που περασα την εφαρμογη απο 3 μερες διαρκεια μπαταριας επεσα στην 1

 

Παντα κλεινω την εφαρμογη με το κοκκινο Χ....ποτε δεν την εχω ξεχασει να τρεχει στο background

Link to comment
Share on other sites

Χθες δοκιμάσαμε με τον epaminos να στείλουμε απο iPhone 2G σε iPhone 3G και αντίστροφα τα παρακάτω, και πετύχαν!

-mp3 μέσα απο το path /private/var/mobile/Media/iTunesControl και πέτυχε!

-jpg απο το ενσωματομένο camera roll του iBluetooth, και πέτυχε χωρίς quality loss!

 

Και στα 2 τηλέφωνα, το bluetooth από τα μαμά settings ήταν στο off (το iBluetooth το άνοιγε απο μόνο του)

Μερικές φορές κολλούσαν και δεν έβλεπαν το ένα το άλλο, και το πρόβλημα λυνόταν με κλείσιμο και άνοιγμα ξανά του iBluetooth!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι στο καλό έχει πάθει το repository του ispazio στο cydia?δε μπαινει κ δε μπορω να κατεβασω την εφαρμογη ρε γμτ
Link to comment
Share on other sites

το κρακαρισμενο application bluetooth το δοκιμασε κανεις?

 

Παιζει καλα?

 

Ευχαριστω!

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ,πορουμε να περασουμε την εφαρμογη με το iphone tunnel suite με ssh η πρεπει μονο με winscp επειδη δεν εχω wifi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...