Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους!χθες παρελαβα και εγω απο το e-shop το mirror screen protector το τοποθετησα και εφαρμοσε τελεια χωρις φουσκαλες..θελει ομως πολυ υπομονη.Το μονο προβλημα το συναντησα το πρωι σημερα..ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑ ΤΙΠΟΤΑ..ειναι ομορφη η μεβρανη αλλα οταν εχει ηλιο νομιζεις πως ειναι κλειστο:blink:Δεν βλεπω να μενει για πολυ θα αγορασω την απλη..Επισης για θηκη συνιστω την Krusell Leathercase Orbit αρκετα καλη και προστατευει το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 907
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολους!χθες παρελαβα και εγω απο το e-shop το mirror screen protector το τοποθετησα και εφαρμοσε τελεια χωρις φουσκαλες..θελει ομως πολυ υπομονη.Το μονο προβλημα το συναντησα το πρωι σημερα..ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑ ΤΙΠΟΤΑ..ειναι ομορφη η μεβρανη αλλα οταν εχει ηλιο νομιζεις πως ειναι κλειστο:blink:Δεν βλεπω να μενει για πολυ θα αγορασω την απλη..Επισης για θηκη συνιστω την Krusell Leathercase Orbit αρκετα καλη και προστατευει το κινητο.

 

Φιλε μου και εγω αρχικα εβαλα αυτην που καθρεφτιζει...και μου φαινοταν πολυ τελεια...!μεχρι που εκανε(πολυ ευκολα θα ελεγα) μια γρατσουνια...!και επειδη ειχα και την απλη σπιτι ειπα να δοκιμασω και εκεινη...!την εβγαλα λοιπον και εβαλα την απλη η οποια εφαρμοσε τελεια και χωρις ιχνος απο καποιο κοκκο σκονης...!και εχω να παρατηρησω μερικα πραγματτα...1ον ειναι 3 φορες πιο λεπτη απο αυτη που καθρεφτιζει...!2ον οταν μπει και εφαρμοση τελεια νομιζεις οτι δεν υπαρχει(σχεδον)...!3ον η πενα το stylus και το δαχτυλο γλιστραει πανω της λες και δεν υπαρχει...4ον ακομα και σε συνθηκες εντονου φωτος διακρινεις τι γραφει η οθονη...και τελος 5ον δεν καθεται πανω της λιπαροτητα...μπορει να μενουν δαχτυλιες...αν και οχι τοσες πολλες...αλλα λιπαροτητα 0...!ειναι τελεια...ειμαι καταευχαριστιμενος...!:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και εγω αρχικα εβαλα αυτην που καθρεφτιζει...και μου φαινοταν πολυ τελεια...!μεχρι που εκανε(πολυ ευκολα θα ελεγα) μια γρατσουνια...!και επειδη ειχα και την απλη σπιτι ειπα να δοκιμασω και εκεινη...!την εβγαλα λοιπον και εβαλα την απλη η οποια εφαρμοσε τελεια και χωρις ιχνος απο καποιο κοκκο σκονης...!και εχω να παρατηρησω μερικα πραγματτα...1ον ειναι 3 φορες πιο λεπτη απο αυτη που καθρεφτιζει...!2ον οταν μπει και εφαρμοση τελεια νομιζεις οτι δεν υπαρχει(σχεδον)...!3ον η πενα το stylus και το δαχτυλο γλιστραει πανω της λες και δεν υπαρχει...4ον ακομα και σε συνθηκες εντονου φωτος διακρινεις τι γραφει η οθονη...και τελος 5ον δεν καθεται πανω της λιπαροτητα...μπορει να μενουν δαχτυλιες...αν και οχι τοσες πολλες...αλλα λιπαροτητα 0...!ειναι τελεια...ειμαι καταευχαριστιμενος...!:D:D:D:D:D:D:D

 

θα παραγγειλω την απλη και τερμα ο ''καθρεπτης''σε ευχαριστω για τις παρατηρησεις σου!

Link to comment
Share on other sites

θα παραγγειλω την απλη και τερμα ο ''καθρεπτης''σε ευχαριστω για τις παρατηρησεις σου!

 

Και καλα θα κανεις...καλοριζικη:p:p:p:p...!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τις τρεις τελευταίες μέρες χρησιμοποιούσα αυτή που καθρέφτιζε. Δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα να δω, αλλά τις προηγούμενες μέρες είχε συννεφιά. Με το που βγήκε σήμερα ο ήλιος και επειδή βιαζόμουν να κάνω ένα τηλεφώνημα και στα τυφλά δε γινόταν, έψαχνα να βρω σκιά για να δω την οθόνη του κινητού.

Με το που γύρισα το μεσημέρι στο σπίτι, αμέσως την άλλαξα με την άλλη (που τις είχα παραγγείλει μαζί). Τελικά αυτή που δεν καθρεφτίζει, αξίζει πραγματικά.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήρα αυτή τη μεμβράνη από το e-shop πραγματικά πολύ καλή αλλά θέλω να δω πόσοθα αντέξει με προσεκτική χρήση. Για θήκη εγώ το τοποθετώ μέσα σε αυτήν που έχει η συσκευασία και για το καλοκαίρι γιατί δεν το θέλω μέσα στην τσέπη μου έχω την δερμάτινη από το 7650 μου όπου ταιριάζει τέλεια και έχει και την τρύπα για το καλώδιο (μπορεί να την ανοίξω λίγο ακόμα βέβαια).

Επιπλέον πήρα τον φορτιστή για το αυτοκίνητο dc-4 και είναι μια χαρά το βράδυ θα τον δοκιμάσω περισσότερο με 8.5€ από τον Γερμανό.

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε την απλή του e-shop ρε παιδιά να ησυχάσετε και μην μπερδεύεστε με παραγγελίες από εξωτερικό και με καθρέφτες!Παραγγείλτε 2-3 να έχετε,πάρτε και την Krusell Orbit από εδώ που την έχει πιο φτηνά απ'όλους όπως έκανα κι εγώ και είστε καλυμμένοι από προστασία.Απλά πράγματα.

 

Αυτή παράγγειλα κι εγώ,αλλά σκέφτομαι μήπως έκανα βλακεία και δεν παράγγειλα αυτή:worry::cry:

Με την Orbit όταν δεχθείς κλήση πρέπει να ανασηκώσεις το καπάκι και ν'απαντήσεις και το χειρότερο είναι ότι δεν βλέπεις καθόλου την οθόνη,ενώ με την Classic χειρίζεσαι και το τηλέφωνο,απαντάς και στις κλήσεις και έχεις άμεση οπτική επαφή με την οθόνη.

Τελικά άλλαξα γνώμη για την Orbit...:OΗ θήκη απλά...τα σπάει!:up:Μαλακό δέρμα,κομψή,άψογη,με θήκες για καρτούλες SD,το τηλέφωνο μπαινοβγαίνει εύκολα και το κυριότερο:Κουμπώνει με μαγνητάκι και όταν ανοίξεις το μπροστινό κάλυμμα και το διπλώσεις προς τα πίσω το μεταλλικό πινακιδάκι που αναγράφει τη φίρμα πάει και κολλάει πάνω στο μαγνητάκι!:yahoo::dance::cool:Έτσι μπορείς να μιλάς ανενόχλητα ή και να έχεις διπλωμένο το κάλυμμα ώστε να παρακολουθείς το τηλέφωνο μέσα σε θορυβώδες περιβάλλον όπως π.χ. καφετέρια.Τη συστήνω ανεπιφύλακτα:secret:Νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο αυτή τη στιγμή από θήκες για το 5800.Όποιος ενδιαφέρεται,έχω δώσει link πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άλλαξα γνώμη για την Orbit...:OΗ θήκη απλά...τα σπάει!:up:Μαλακό δέρμα,κομψή,άψογη,με θήκες για καρτούλες SD,το τηλέφωνο μπαινοβγαίνει εύκολα και το κυριότερο:Κουμπώνει με μαγνητάκι και όταν ανοίξεις το μπροστινό κάλυμμα και το διπλώσεις προς τα πίσω το μεταλλικό πινακιδάκι που αναγράφει τη φίρμα πάει και κολλάει πάνω στο μαγνητάκι!:yahoo::dance::cool:Έτσι μπορείς να μιλάς ανενόχλητα ή και να έχεις διπλωμένο το κάλυμμα ώστε να παρακολουθείς το τηλέφωνο μέσα σε θορυβώδες περιβάλλον όπως π.χ. καφετέρια.Τη συστήνω ανεπιφύλακτα:secret:Νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο αυτή τη στιγμή από θήκες για το 5800.Όποιος ενδιαφέρεται,έχω δώσει link πιο πάνω.

 

εχει δικιο ο φιλος jhonny ειναι πραγματι παρα πολυ καλη θηκη ποσταρω και εγω ενα λινκ για περισσοτερες επιλογες.http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=33271

Link to comment
Share on other sites

μόνο που εκεί δεν υπάρχει απόθεμα..υπάρχει κάποιο αλλο σαιτ που να την έχει αλλά που να περιλαμβάνει ως μέθοδο πληρωμής την αντικαταβολή;

Σε Χρήση: Nokia 5800XM v31 Hacked Edition , Sony Ericsson w910i

Επίσης στην κατοχή μου: Nokia 6210 , Nokia 6260 , Sony Ericsson k750i

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=160319717384

αυτες τις παρειγγειλα σε καμια 10 μερες πρεπει να τις εχω,θα δουμε

Link to comment
Share on other sites

μόνο που εκεί δεν υπάρχει απόθεμα..υπάρχει κάποιο αλλο σαιτ που να την έχει αλλά που να περιλαμβάνει ως μέθοδο πληρωμής την αντικαταβολή;
Δες το άλλο που έβαλα εγώ.Εκεί μάλλον έχει σίγουρα.
Link to comment
Share on other sites

Για βάση στήριξης αυτοκινήτου για το 5800 (για την χρήση του GPS) έχετε κάτι υπόψη σας? Σε Nokia Shop που ρώτησα μου είπαν δεν έχει έρθει ακόμα το επίσημο αλλά υπολογίζει ότι θα κοστίζει περίπου 60 € :X. Πράγμα για το οποίο δεν υπάρχει σε καμία περίπτωση να δώσω τόσα χρήματα για 2 κομμάτια πλαστικό. Έλεος!:!: Που λέει ο λόγος με 100 € αγοράζω καινούργια συσκευή πλοήγησης GPS που περιλαμβάνει και την βάση, φορτιστές, χάρτες κλπ.

Υπάρχει καμιά εναλλακτική λύση που να εφαρμόζει στο κινητό?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για βάση στήριξης αυτοκινήτου για το 5800 (για την χρήση του GPS) έχετε κάτι υπόψη σας? Σε Nokia Shop που ρώτησα μου είπαν δεν έχει έρθει ακόμα το επίσημο αλλά υπολογίζει ότι θα κοστίζει περίπου 60 € :X. Πράγμα για το οποίο δεν υπάρχει σε καμία περίπτωση να δώσω τόσα χρήματα για 2 κομμάτια πλαστικό. Έλεος!:!: Με 100 € αγοράζω καινούργια συσκευής πλοήγησης GPS που περιλαμβάνει και την βάση, φορτιστές κλπ.

Υπάρχει καμιά εναλλακτική λύση που να εφαρμόζει στο κινητό?

 

60 μαλλον δυσκολο αφου το e-click την πουλαει χωρις να εχει τωρα αποθεματα 40 ευρω http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=33539

 

καποιος νομιζω ανεφερε οτι χρησιμοποιει αυτη http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=838659&catalog=22&category=69978030 απο το πλαισιο στα 8 ευρω.Η μαμα βαση παντως εχει και το πλεονεκτημα τις περιστροφης ωστε να μπορεις να εχεις το τηλ και landscape kai portrait

Link to comment
Share on other sites

Στα 40 ευρώ δεν πρέπει να περιλαμβάνεται η βεντούζα. Όποτε αν ισχύει αυτό...όντως καμιά 60άρα θα έχει. Για το άλλο που μου έδειξες πρέπει να το δώ απο κοντά για να δώ κατα πόσο εφαρμόζει. Πάντως πρέπει να είναι σταθερό πάνω στην βάση και να μην "παίζει" και φύγει σε κανένα φρενάρισμα ή απότομη στροφή.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει αυτό: http://global.ebay.com/Universal_Car_mount_holder_4_PDAPHONEGPS_Freeshipping/270366024525/item και είναι μία χαρά το χρησιμοποιώ σχεδόν 3 φορές την εβδομάδα για 2 μήνες τώρα και όλα μια χαρά! Το έχω και στο 5800 και στο PDA χώρις κανένα θέμα μέχρι στιγμής.
Link to comment
Share on other sites

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

εγω παρηγγειλα την ζελατινα απο e-shop και ηθελα να ρωτησω πριν την τοποθετηση με τι να σκουπισω την οθονη, οινοπνευμα σε βαμβακι η χαρτι? κ μετα την κολαω απο κάτω προς τα πάνω?
Link to comment
Share on other sites

εγω παρηγγειλα την ζελατινα απο e-shop και ηθελα να ρωτησω πριν την τοποθετηση με τι να σκουπισω την οθονη, οινοπνευμα σε βαμβακι η χαρτι? κ μετα την κολαω απο κάτω προς τα πάνω?

 

Αρκεί ένα καλό σκούπισμα με το πανάκι που έχει η ζελατινα

Πρόσεχε εκεί που θα κάνεις τη δουλειά (τραπεζάκι κ.λπ.) να μην έχει σκόνη τριγύρω γιατί κολλάει πολύ εύκολα στη ζελατινα

ναι από κάτω προς τα επάνω

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα εχει ενα πανακι για οθωνες στην συσκευασια καθαριζεις και την περνας.

ουτε υγρα ουτε τιποτα

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την σκονη εχει σημασια γιατι την μαζευει σαν την μυγα...απο εκει και περα σε παοκριση ειναι μια χαρα αν και εχει φουσκαλες και δεν εχει εφαρμοσει τελεια..
Link to comment
Share on other sites

για τις φουσκαλες με μια τηλεκαρτα πριν βγαλεις το επανω προστατευτικο και ειναι μια χαρα
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολοθς!εχετε να μοθ προτεινετε κανενα καλο στερεοφωνικο bluetooth ?μεχρι 70 ευρω τα δινω!Ευχαριστωεκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα κι εγώ:DΑρκετά φτηνό βέβαια για να είναι και καλό:lol:Που θα ξαναβρείς όμως βάση και φορτιστή με 7.5 €;Σιγά μην πάω να δώσω στους κλέφτες της Alphacopy 60 € για τη μαμά βάση και χωρίς το φορτιστή:ninja:Αν είναι μάλιστα σαν τη θήκη που έχουν στο κουτί,ζήτω που καήκαμε!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα κι εγώ:DΑρκετά φτηνό βέβαια για να είναι και καλό:lol:Που θα ξαναβρείς όμως βάση και φορτιστή με 7.5 €;Σιγά μην πάω να δώσω στους κλέφτες της Alphacopy 60 € για τη μαμά βάση και χωρίς το φορτιστή:ninja:Αν είναι μάλιστα σαν τη θήκη που έχουν στο κουτί,ζήτω που καήκαμε!:lol::lol:

 

Ειναι μια χαρα και θα το παραλαβεις και πολυ γρηγορα

 

Καλημερα σε ολοθς!εχετε να μοθ προτεινετε κανενα καλο στερεοφωνικο bluetooth ?μεχρι 70 ευρω τα δινω!Ευχαριστωεκ των προτερων!

 

Θα βρεις πολλα στα χρηματα που ζητας.

 

Ελενξε αν ειναι συμβατα με το τηλ πριν πάρεις οτιδήποτε.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...