Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 907
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ πάντω χρισημοποίησα τον παλιό μου φορτιστή..μια χαρά..κανένα πρόβλημα (50mA διαφορά έχουν)..

αν χρησιμοποιήσει τον πολύ παλιό της νοκια με το μεγαλύτερο βύσμα..(αν βάλεις το adaptor για να το μετατρέψεις σε μικρό δηλαδή) δε θα σου φορτίσει το κινητό καθόλου..είναι πολύ λίγα τα αμπέρ που βγάζει για τα καινούρια μοντέλα

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντω χρισημοποίησα τον παλιό μου φορτιστή..μια χαρά..κανένα πρόβλημα (50mA διαφορά έχουν)..

αν χρησιμοποιήσει τον πολύ παλιό της νοκια με το μεγαλύτερο βύσμα..(αν βάλεις το adaptor για να το μετατρέψεις σε μικρό δηλαδή) δε θα σου φορτίσει το κινητό καθόλου..είναι πολύ λίγα τα αμπέρ που βγάζει για τα καινούρια μοντέλα

 

Ε ναι ρε δεν μιλάμε για τοση μικρη διαφορα...εδω λεμε οτι του ΒΤ βγαζει 350mA και του κινητου 890mA..στα 5 volt και τα δυο..

Link to comment
Share on other sites

αν βάλεις το φορτιστή του κινητού στο BT.. η μπαταρία του ΒΤ θα τραβήξει όοοοσα χρειάζεται από τα 890mA..γύρω στ 100-200mA..δδε το κόβω παραπάνω.. το 890 είναι το max
Link to comment
Share on other sites

Κατσε ρε συ τοτε γιατι δεν βγαζει η ΝΟΚΙΑ εναν φορτιστη για ολα τα προιοντα της (και οσο θελει θα τραβαει το καθενα) αλλα καθε φορτιστης εχει τα δικα του χαρακτηριστικα?
Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλε με τάπωσες...λογικό επιχείρημα...τεσπα βγηκαμε εκτος topic και θα φαμε κραξιμο..

πάντως τελευταίο και κλείνω.. οι κατασκευαστές πάντα έχουν για λόγους ασφαλείας φορτιστές 25% παραπάνω απο ότι χρειάζεται (μιας και η απόδοση τους πέφτει με τον καιρό).

και είπα ασφαλείας γιατί αν πας να φορτίσεις το 5800 με τον φορτιστή του ΒΤ (350mA) θα καεί ο φορτιστής γιατι θα δουλέψει πολύ σκληρά για να βγάλει τα 600-650mA (λέω τώρα) που χρειάζεται το 5800. και μπούυυυυυμ.

Link to comment
Share on other sites

πάντως τελευταίο και κλείνω.. οι κατασκευαστές πάντα έχουν για λόγους ασφαλείας φορτιστές 25% παραπάνω απο ότι χρειάζεται (μιας και η απόδοση τους πέφτει με τον καιρό).

και είπα ασφαλείας γιατί αν πας να φορτίσεις το 5800 με τον φορτιστή του ΒΤ (350mA) θα καεί ο φορτιστής γιατι θα δουλέψει πολύ σκληρά για να βγάλει τα 600-650mA (λέω τώρα) που χρειάζεται το 5800. και μπούυυυυυμ.

 

Καταλαβα αυτα που λετε...αλλα εμενα το προβλημα μου ειναι ενα...!εχω 2 φορτιστες αυτον του 5800 και αυτον του bt...!Την αλλη εβδομαδα θα παω μια εκδρομη για 8 μερες...!και ηθελα να πω...!γινεται να παρω μονο το φορτιστη του κινητου και να τα φορτιζω και τα 2?ή θα βγαλει προβλημα ο φορτιτης ή ακομα χειροτερα η μπαταρια του bt...?Ευχαριστω εκ των προτερων...!:):):):)

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα χτες η προστασία από την ZAGG, όμως τα ζώα ενώ τους είπα να μου στείλουν τη νέα invisibleSHIELD έστειλαν την παλιά! Το κατάλαβα αφού με πήρε κάποιος τηλέφωνο και αμέσως έσβησε η οθόνη! Αν στείλω στα ζώα e-mail να μου στείλουν τη σωστή, θα την στείλουν έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα χτες η προστασία από την ZAGG, όμως τα ζώα ενώ τους είπα να μου στείλουν τη νέα invisibleSHIELD έστειλαν την παλιά! Το κατάλαβα αφού με πήρε κάποιος τηλέφωνο και αμέσως έσβησε η οθόνη! Αν στείλω στα ζώα e-mail να μου στείλουν τη σωστή, θα την στείλουν έτσι;

 

Και εμένα 2 φορές το παλιό design μου στείλανε...τη να πεις.. δεν πρόκειται να ξανά-ασχοληθώ, θα πάρω αυτή από το e-shop για την οθόνη και τελείωσε το θέμα... και στο υπόλοιπο κινητό θα βάλω της zagg

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν και εμένα αυτές που παρήγγειλα από το e-shop (μία και μία). Προς το παρόν έβαλα αυτήν που καθρεπτίζει και μου φαίνεται ότι δεν έχει την ορατότητα η οθόνη που είχε. Όλα αυτά μέσα στο σπίτι. Αν βγω στον ήλιο πιστεύω θα είναι ακόμα πιο δύσκολα τα πράγματα. Μου δημιουργήθηκαν και δύο φουσκαλίτσες και σε εκείνο το σημείο της οθόνης, παραμορφώνεται η εικόνα. Αλλά τι να κάνω, που τη στιγμή που την περνούσα, είχε αυτή τη ζελατίνα από πάνω και δε φαίνονταν οι φουσκαλίτσες;

Οι φουσκαλίτσες αυτές φεύγουν με τον καιρό ή παραμένουν;

Πάντως, με βλέπω να βάζω την άλλη και να την κρατάω και όχι αυτήν την καθρεφτίζουσα. Αν και αυτή με τον καθρέφτη είναι πιο εντυπωσιακή.

Αυτό πάντως που με ενόχλησε λίγο είναι ότι στην πάνω δεξιά γωνία είναι κομμένη. Δεν μπορούσαν να την είχαν ολόκληρη και να έκαναν τρύπες; Είναι σαν να έχει κοπεί.

Επίσης, θα ήθελα κάποιος που τις έχει δοκιμάσει και τις δύο, ποια θεωρεί καλύτερη και την έχει μόνιμα στον κινητό του;

Επίσης, αν βγάλεις κάποια, μπορείς αργότερα να την ξαναχρησιμοποιήσεις; Και αν ναι, που θα την έχεις όσο καιρό δεν τη χρησιμοποιείς; Γίνεται να πλυθεί με νερό ή την καταστρέφεις;

Και ακόμα μία τελευταία ερώτηση (μάλλον παρατήρηση), αφήνει πολλές δαχτυλιές, μάλλον επειδή είναι καθρεπτίζουσα και φαίνονται περισσότερο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ απλο το θεμα για να εχουν γραφτει τοοοοσα πολλα... :lol:

Προφανως οι καθρεφτες αφηνουν λιγοτερο φως να περασει και δεν εχεις την ιδια ευκρινια.

Πηρα και απο τις απλες και απο τους καθρεφτες απο το eshop.

Οι απλες ειναι αριστες σε ολα, αν καταφερεις να μην εγκλωβησεις μεσα σκονη, δεν καταλαβαινεις οτι υπαρχει μεμβρανη.

Αφου ειδα οτι μου κανει, πηρα απο το ebay ακριβως τις ιδιες με λιγοτερα απο 5€ τα 6 τεμαχια και οχι του eshop με 3€ το ενα και τελειωσε το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγω την απλη μεμβρανη απο το e-shop αυτη που εκανε 3,9€ την κολλησα αλλα σε ολη την οθονη εχω φουσκαλες. τι δν εκανα σωστα? καποιος να εξηγησει τον τροπο ωστε να κολησει τελεια? επισης αμα δν βαλω screen protector η οθονη θα γρατζουνιστει ευκολα?
Link to comment
Share on other sites

Αφου ειδα οτι μου κανει, πηρα απο το ebay ακριβως τις ιδιες με λιγοτερα απο 5€ τα 6 τεμαχια και οχι του eshop με 3€ το ενα και τελειωσε το θεμα.

 

ενα link αν σου ειναι ευκολο? :)

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω!στην ουσια τα εξοδα αποστολης πληρωνεις :p

 

τα crystal cases τα εχει δοκιμασει καποιος? "χτυπανε" πολυ ασχημα στο ματι?

 

π.χ. σαν αυτο

 

http://www.blueunplugged.com/dbimgs/CRY-5800-NW-PROD.jpg

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!στην ουσια τα εξοδα αποστολης πληρωνεις :p

 

τα crystal cases τα εχει δοκιμασει καποιος? "χτυπανε" πολυ ασχημα στο ματι?

 

π.χ. σαν αυτο

 

http://www.blueunplugged.com/dbimgs/CRY-5800-NW-PROD.jpg

 

κοιτα και για σιλικόνης απο ebay. Εχω παρει και ειναι αρκετα καλη.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

απο clearprotector.com εχει παρει κανεις? ειναι κατι αντιστοιχο του zagg invisible shield αλλα με free shipping(χωρις εξοδα αποστολης) !! και πρεπει να εχει και την τρυπα για τον αισθητηρα
Link to comment
Share on other sites

Για φορτιστη αυτοκινήτου γνωρίζει κανείς;;;

Βρήκα μόνο ένα που γράφει στη Νοκια ότι ταιριάζει αυτόν αλλά έχει 30€ ενώ είναι ίδιος με αυτόν αλλά έχει μόνο 8.5€ τουλάχιστον το βίσμα. Έψαξα στο σιτε της Νόκια και λέει ότι αυτός τον 30 κάνει για διάφορα κινητά που υποστηρίζει και το δεύτερο. Γνωρίζετε τι διαφορά έχουν θα κάνω την δουλειά μου με αυτόν των 8.5€ (ή πρέπει να πάρω τον άλλο);

Διάβασα λίγο πριν για φορτιστές πρίζας σπιτιού για αυτοκινήτου τι λέτε, γιατί έχουν αρκετή διαφορά τιμής;;; Επιπλεόν το θέλω μόνο όταν βάζω το gps που καταναλώνει πολύ ρεύμα (άντε και σε καμία δύσκολη περίπτωση) κατά άλλα η κανονική φόρτιση θα γίνεται στο σπίτι.

 

Υ.Γ. Λογικά η διαφορά θα είναι στα mA που δίνουν γιατί αφού υπάρχει συμβατότητα από την μια πλευρά θα υπάρχει και προς την άλλη.

 

edit: Βρήκα και αυτόν που σίγουρα υποστηρίζει το 5800 μόνο που θα πρέπει να ψάξω να βρω που το έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα θήκη όπως την ήθελα:

http://e4deal.com/ebay/krusell-5800-1.jpg

 

Λέγεται Krusell Orbit και την αγόρασα 24€ μαζί με τα μεταφορικά από Ebay.co.uk.

Αυτή παράγγειλα κι εγώ,αλλά σκέφτομαι μήπως έκανα βλακεία και δεν παράγγειλα αυτή:worry::cry:

Με την Orbit όταν δεχθείς κλήση πρέπει να ανασηκώσεις το καπάκι και ν'απαντήσεις και το χειρότερο είναι ότι δεν βλέπεις καθόλου την οθόνη,ενώ με την Classic χειρίζεσαι και το τηλέφωνο,απαντάς και στις κλήσεις και έχεις άμεση οπτική επαφή με την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανά,

 

1)Εχει αγοράσει κάποιος κάτι για την προστασία της οθόνης του κινητού?

Στα HTC πάντα έβαζα οποιοδήποτε προστατευτικό οθόνης για PDA!

Να βάλω το ίδιο και στο 5800 ή υπάρχει κάτι ειδικά για το 5800?

 

2)Όταν βγει η καινούρια αναβάθμιση και την κάνουμε τι θα σβηστεί από το κινητό?

 

3) Θέματα(δωρεάν) από που μπορώ να βρω???Από τις λήψεις θεμάτων που μπορείς να κατεβάσεις από το μενού στο κινητό πληρώνεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανά,

 

1)Εχει αγοράσει κάποιος κάτι για την προστασία της οθόνης του κινητού?

Στα HTC πάντα έβαζα οποιοδήποτε προστατευτικό οθόνης για PDA!

Να βάλω το ίδιο και στο 5800 ή υπάρχει κάτι ειδικά για το 5800?

 

2)Όταν βγει η καινούρια αναβάθμιση και την κάνουμε τι θα σβηστεί από το κινητό?

 

 

αν ψάξεις στο e-bay θα βρεις.Εγώ πήρα 2 screen protectors με 2 ευρώ αν θυμάμαι καλά και είναι φοβερές.Ούτε καν η δύσχρηστη θήκη χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...