Jump to content

Καλύτερο κινητό για GPS


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αθάνατο κινητό!

Το χρησιμοποιώ ακόμα! Και το GPS είναι ο λόγος που δεν θέλω να το αλλάξω! :p

 

5800 φουλ τζαμπέ τα πάντα όλα. Χάρτες πρόγραμμα και τα ρέστα. Νόκια σε χάρτες πολύ μπροστά! (στα υπόλοιπα πολύ πίσω :p )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 204
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

5800 φουλ τζαμπέ τα πάντα όλα. Χάρτες πρόγραμμα και τα ρέστα. Νόκια σε χάρτες πολύ μπροστά! (στα υπόλοιπα πολύ πίσω :p )

 

Aπο προσωπικη μου εμπειρια (και μονο για android κινητα) εχοντας δοκιμασει τα παντα (απο μαρκες και πολλα τους μοντελα) αυτα τα 2 που ξεχωρισαν ως προς το γεγονος του οτι εβρισκαν σημα αμεσα αλλα και δεν το εχαναν καθολου ειναι τa motorola - lg (δοκιμασμενα με πολλα μοντελα τους και με αρκετα προγραμματα πλοηγησης)! αυτα που με ξενιζαν πολυ λογο του οτι καθε λιγο και λιγακι εχαναν το σημα τους ηταν τα sonyericsson ολα τα μοντελα που δοκιμασα!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Το καλυτερο σημα που ειχα ηταν με το lumia 920 μετα το nexus και μετα το s4.

Καλυτερο απο ολα ηταν το lumia.

Link to comment
Share on other sites

Lumia 1020 &όλα τα μήλα πού είχα.
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Lumia λόγω των πολύ καλών δωρεάν παγκοσμιων χαρτών και μετά iPhone που διέσχισα την μισή Ευρώπη με το app της TomTom.
Link to comment
Share on other sites

Το Lumia 920 που έχω, είναι το μόνο απο άλλα τηλέφωνα που είχα και συσκευές GPS που κλειδώνει δορυφόρους μέσα στο σπίτι. Και μάλιστα, αμέσως.

Όταν το είδα δεν το πίστευα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ένας φίλος έχει Lumia και το παινεύει συνέχεια για το GPS. Δεν έχει τύχει να το δω να δουλεύει. Σκέφτομαι να αλλάξω κινητό. Έχω ένα HTC Desire S που για να ποιάσει το GPS πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 25 λεπτα. Στην αντιπροσωπεία που το πήγα λένε ότι αφού ποιάνει δεν έχει πρόβλημα. Θέλω να πάω σε κάτι πολυ καλύτερο και λόγω οικονομικών έλεγα να πάω στο LG G2 το οποίο είναι ίδια κατηγορία με το S4 της Samsung. To Galaxy S4 το έχω δει να κλειδώνει μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα από την ώρα που θα ενεργοποιηθει το πρόγραμμα. Το έχω δει να ποιάνει και μέσα από σαλόνι! Με το G2 τι γίνεται; Έχω ακούσει διάφορα για το GPS του, όπως ότι δειχνει αλλά ντάλα στις συντεταγμενες κλπ κλπ. Ποιάνει γρήγορα;
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος έχει Lumia και το παινεύει συνέχεια για το GPS. Δεν έχει τύχει να το δω να δουλεύει. Σκέφτομαι να αλλάξω κινητό. Έχω ένα HTC Desire S που για να ποιάσει το GPS πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 25 λεπτα. Στην αντιπροσωπεία που το πήγα λένε ότι αφού ποιάνει δεν έχει πρόβλημα. Θέλω να πάω σε κάτι πολυ καλύτερο και λόγω οικονομικών έλεγα να πάω στο LG G2 το οποίο είναι ίδια κατηγορία με το S4 της Samsung. To Galaxy S4 το έχω δει να κλειδώνει μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα από την ώρα που θα ενεργοποιηθει το πρόγραμμα. Το έχω δει να ποιάνει και μέσα από σαλόνι! Με το G2 τι γίνεται; Έχω ακούσει διάφορα για το GPS του, όπως ότι δειχνει αλλά ντάλα στις συντεταγμενες κλπ κλπ. Ποιάνει γρήγορα;

 

Εσύ λογικά δεν ανοίγεις A-GPS .. Τα άλλα κινητά που κλειδώνουν δορυφόρο μέσα σε δεπτερόλεπτα το κάνουν μέσω A-GPS ... Και το δικό σου σε τόσο θα κλειδώνει ... Εδώ το N97 μου κλείδωνε σε 10 δεπτερόλεπτα ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος έχει Lumia και το παινεύει συνέχεια για το GPS. Δεν έχει τύχει να το δω να δουλεύει. Σκέφτομαι να αλλάξω κινητό. Έχω ένα HTC Desire S που για να ποιάσει το GPS πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 25 λεπτα. Στην αντιπροσωπεία που το πήγα λένε ότι αφού ποιάνει δεν έχει πρόβλημα. Θέλω να πάω σε κάτι πολυ καλύτερο και λόγω οικονομικών έλεγα να πάω στο LG G2 το οποίο είναι ίδια κατηγορία με το S4 της Samsung. To Galaxy S4 το έχω δει να κλειδώνει μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα από την ώρα που θα ενεργοποιηθει το πρόγραμμα. Το έχω δει να ποιάνει και μέσα από σαλόνι! Με το G2 τι γίνεται; Έχω ακούσει διάφορα για το GPS του, όπως ότι δειχνει αλλά ντάλα στις συντεταγμενες κλπ κλπ. Ποιάνει γρήγορα;

 

Κάτι δεν κάνεις σωστά, το desire μου κάνει στην αρχή 1-2 λεπτά να κλειδώσει (αν έχω καιρό να το ανοίξω) και δεν χάνει σήμα με τίποτα μετά.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
NOKIA (LUMIA) και HERE DRIVE+ ειχα δοκιμασει σχεδόν όλα τα προγράμματα πλοήγησης και ειχα καταληξει στα navigon και igo 8, μεχρι όμως που δοκιμασα το HERE DRIVE+....ΟΚ απλα δεν υπαρχει!!!! γρηγορο (στους επαναπροδιορισμους πορειας) και ακριβες, ότι δηλαδή ζητας από ένα πρόγραμμα GPS και το κινητο σου!!! Edited by Viper71
Link to comment
Share on other sites

Εσύ λογικά δεν ανοίγεις A-GPS .. Τα άλλα κινητά που κλειδώνουν δορυφόρο μέσα σε δεπτερόλεπτα το κάνουν μέσω A-GPS ... Και το δικό σου σε τόσο θα κλειδώνει ... Εδώ το N97 μου κλείδωνε σε 10 δεπτερόλεπτα ...

Εμένα το g2 κλειδώνει 10 δορυφόρους σε λίγα δευτερόλεπτα μέσα στο σπίτι, με κλειστά δεδομένα.

Και το ζτε μου πήγαινε σχετικά καλά, μόνο τον 1ο χρόνο όμως. Μετά αργούσε με τις αναβαθμίσεις κ την μικρή του ραμ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το g2 κλειδώνει 10 δορυφόρους σε λίγα δευτερόλεπτα μέσα στο σπίτι, με κλειστά δεδομένα.

 

Με κλειστό WiFi ? Αν εννοείς και κλειστο WiFi, πρέπει να μένεις σε θερμοκήπιο, δεν εξηγείται αλλιώς :P

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστό WiFi ? Αν εννοείς και κλειστο WiFi, πρέπει να μένεις σε θερμοκήπιο, δεν εξηγείται αλλιώς :P

Είπαμε όλα κλειστά :D . Μόνο τοποθεσία φυσικά ανοιχτή.

Σε δευτερόλεπτα έχω στίγμα και πολλούς δορυφόρους, πραγματικά πολύ ευχάριστη έκπληξη από την Lg.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Το θεμα δεν ειναι μονο το ποσο γρηγορα κλειδωνει με τους δορυφορους, η και με ποσους, αλλα και τι ακριβεια προσφερει το καθε ενα απο αυτα!
Link to comment
Share on other sites

Με το νέξους 5 έπιανα μόνο έξω σε περίπου 5 δεύτερα.

Με το oneplus One πιάνω και μέσα στο σπίτι στα ίδια δεύτερα γύρω στους 15 δορυφόρους.

Έξω είναι πιο πολλοί οι δορυφόροι με συνέπεια μεγαλύτερης ακρίβειας.

Όλα αυτά φυσικά μόνο με GPS εννοείται.

Ένα Huawei που είχα, κλείδωνε πολύ πιο αργά, περίπου 30 με 40 δεύτερα εάν θυμάμαι καλά.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Με το νέξους 5 έπιανα μόνο έξω σε περίπου 5 δεύτερα.

Με το oneplus One πιάνω και μέσα στο σπίτι στα ίδια δεύτερα γύρω στους 15 δορυφόρους.

Έξω είναι πιο πολλοί οι δορυφόροι με συνέπεια μεγαλύτερης ακρίβειας.

Όλα αυτά φυσικά μόνο με GPS εννοείται.

Ένα Huawei που είχα, κλείδωνε πολύ πιο αργά, περίπου 30 με 40 δεύτερα εάν θυμάμαι καλά.

 

Να έχεις υπόψη σου οτι αν μέσα στο σπίτι είσαι συνδεμένος με wifi πάιρνει από εκεί πληροφόρηση και είναι ακριβές.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι έχεις δίκιο, το ήξερα και το έκανα στο honor 2 στην αρχή όταν άλλαζα ρομ χαχα.

Όμως μιλάω χωρίς ίντερνετ αλλιώς δεν έχει νόημα.Μέσα στο σπίτι λέγοντας, είμαι 2 μέτρα από το παράθυρο αλλά και πάλι καλά είναι.Σημασία έχει να πιάνει έξω καλά να είναι σταθερό και μετά από τούνελ να βρίσκει άμεσα σήμα

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

NOKIA (LUMIA) και HERE DRIVE+ ειχα δοκιμασει σχεδόν όλα τα προγράμματα πλοήγησης και ειχα καταληξει στα navigon και igo 8, μεχρι όμως που δοκιμασα το HERE DRIVE+....ΟΚ απλα δεν υπαρχει!!!! γρηγορο (στους επαναπροδιορισμους πορειας) και ακριβες, ότι δηλαδή ζητας από ένα πρόγραμμα GPS και το κινητο σου!!!

 

Εχω δοκιμασει Iphone, Samsung S3, Xiaomi Hongmi, Nokia Lumia 625

Θα συμφωνησω με το φιλο παραπανω. Μακραν οτι καλυτερο το ταπεινοτατο Lumia 625. Κλειδωνει δορυφορους μεσα στο σπιτι σε 5-10 το πολυ δευτερολεπτα με το HERE Drive +. Αμεσος επαναπροσδιορισμος της διαδρομης, Ακριβεστατο, Στο ψαξιμο οδου υπερεχει μακραν χωρις ταχυδρομικους κωδικες κλπ.

Και το βασικοτερο ολων: Δωρεαν

Οποιος θελει καλη η πολυ καλη φωτογραφικη (αναλογα το μοντελο) και GPS παει σε Lumia χωρις δευτερη κουβεντα.

Link to comment
Share on other sites

HERE ο,τι καλυτερο.

Offline χρηση,επιλογη διαδρομων και πολλα αλλα.

 

Υπομονη και για τις αλλες πλατφορμες μεχρι τα τελη του 14(?)

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Το here είναι το μόνο που έχω δει και έχει και real time traffic. Γνωρίζετε από που αντλεί δεδομένα;;

 

Τι και στην Ελλάδα έχει real time?

“Bitcoin is Cash with Wings” - Charlie Shrem :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τι και στην Ελλάδα έχει real time?

 

Πήγαινε στο m.here.com και κάτω δεξιά στα layers επέλεξε "live traffic view" και θα δεις τη κίνηση αναλυτικά!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πήγαινε στο m.here.com και κάτω δεξιά στα layers επέλεξε "live traffic view" και θα δεις τη κίνηση αναλυτικά!!

 

Εχεις ελεγξει και κατα ποσο αυτο που δειχνει ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα?

85.....ochocinco
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ελεγξει και κατα ποσο αυτο που δειχνει ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα?

 

Ανταποκρίνεται πολύ καλά πίστεψε με

Link to comment
Share on other sites

Ανταποκρίνεται πολύ καλά πίστεψε με

 

Προς αποφυγη παρεξηγησεων δεν σε αμφισβητω.Πληροφοριακα ρωταω.

85.....ochocinco
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...