Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπενω στα Δεδομένα GPS πατάω Θέση και βγαζει ενα πινακα με όνομα Ισχύς σήματος απο το 1 έως το 32 φορτονουν 2-3 γραμμές και μετά μένει εκεί γιατί?

Δεν βγάζει στα δεδομενα τιποτα πχ μήκος ακρίβεια υψομ κ.α

 

Έχω 3G κάλυψη ήμουν και σε άυλη!

 

 

Και διάβασα και το S60 5th Edition Platform FAQ

 

:mad:

Εχω και εγω το ιδιο προβλημα. Εμενα το GPS κλειδωνει οποτε του ερθει.

Αλλα πολυ δυσκολα. Ειτε με το GarminXT ειτε με NokiaMaps.

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια ενα εχω να πω το κινητο ειναι τρελό :lol:

Το ανοιξα το έκλεισα το πάτησα δυο τρία βρησιδια και το άφησα για φαγητό..

Και μολις γύρισα τα ειχε πιάσει αχαχα..

 

Ευχαριστω παρα πολυ παιδιά πάντως για της άμεσες απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Παντως εχει συζητηθει και εδω http://discussions.europe.nokia.com/discussions/board/message?board.id=smartphones&message.id=131507&query.id=130632#M131507

 

Οπου αναφερουν αντικατασταση.

Εγω προσωπικα δεν θα το κανω, μου φαινεται υπερβολικο.

 

Θα ηθελα να ρωτησω κατι..

Οταν ειμαι στην αρχικη οθονη και παταω το κουμπι της καμερας, δεν με παει στη λειτουργια καμερας.

Αν μπω απο το μενου ολα οκ.

Τι μπορει να φταιει? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω κατι..

Οταν ειμαι στην αρχικη οθονη και παταω το κουμπι της καμερας, δεν με παει στη λειτουργια καμερας.

Αν μπω απο το μενου ολα οκ.

Τι μπορει να φταιει? :worry:

 

Προφανώς έχει Vodafone. Όταν ανοίγεις το κινητό, στο χαιρετισμό της Vodafone πατάς οκ και λύνεται το πρόβλημα.

Επίσης μπορείς να κάνεις εναλλαγή γλώσσας ελληνικών-αγγλικών-ελληνικών.

 

Το θέμα έχει ξανασυζητηθεί σε προηγούμενα post.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Δε θελω να spamαρω, εχω διαβασει τις περισσοτερες σελιδες, ειχα διαβασει και το συγκεκριμενο και το ξεχασα. :blink:

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εχει συζητηθει και εδω http://discussions.europe.nokia.com/discussions/board/message?board.id=smartphones&message.id=131507&query.id=130632#M131507

 

Οπου αναφερουν αντικατασταση.

Εγω προσωπικα δεν θα το κανω, μου φαινεται υπερβολικο.

 

Ίσως ακούγεται υπερβολικό μερικές φορές αλλά αν αρχίζει και μαζεύει σκόνη τότε θα είναι εκνευριστικό. Το πρόβλημα είναι όταν θα πας για κάποιο service και σου που έχει πάρει υγρασία.. Εκεί είναι που θα τους σκοτώσεις..

Πάντως αν όντως γίνεται αντικατάσταση συσκευών και απλά η ελληνική Nokia κάνει το κινέζο είναι για τρελή καταγγελία!!

Κανονικά η Nokia σ'αυτή τη περίπτωση πρέπει να βγάλει ανακοίνωση και να ανακαλέσει τις συσκευές που έχουν αυτό το πρόβλημα και να διορθωθούν, πράγμα που το βρίσκω πολύ δύσκολο..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Με ποιο προγραμμα θα μπορουσα να μετατρεπω βιντεο ωστε να το βλεπω στο 5800; Με ενδιαφερει να εχω και υποτιτλους!

Κάνε μια μικρή αναζήτηση στο θέμα των εφαρμογών, θα βρεις αρκετά προγράμματα.;)

Επικρατέστατο είναι το Total Video Converter.

 

 

Παιδιά επειδή λέω να πάρω το 5800 αυτό το πρόβλημα π λέτε συνέχεια πως το παθαίνει? Δεν υπάρχει περίπτωση να το αποφύγει?

Σε ποιο από όλα τα προβλήματα αναφέρεσαι;

Κοίτα να δεις, τα περισσότερα λύνονται.

Μόνο η σχισμή μένει.

 

 

μήπως το δικό μου πρόβλημα που δεν κατεβάζει τις επαφές από το Outlook έχει να κάνει με αυτό; δηλαδή χρησιμοποιώ το OVI που βρήσκα στο cd εγκατάστασης, μήπως αυτό έχει θέμα; να δοκιμάσω με το pc suite;

Καλύτερα δοκίμασε τη τελευταία έκδοση του PC Suite.

Το OVI δεν το έχω δοκιμάσει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω, ποιος ο λογος υπαρξης ξεχωριστης επιλογης με ονομα ''Τοποθεσια'' ενω ουσιαστικα υπερκαλυπτεται απο το προγραμμα ''Χαρτες''?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια...εχω 2 αποριες...!

1ον γινεται να και το bluetooth(nokia) και το κινητο μου με τον ιδιο φορτιστη...?

2ον γινεται να κανω φωνητικη κληση απο το bluetooth χωρις να ακουμπησω το κινητο...?και αν ναι πως?

Ευχαριστω εκ των προτερων...!:):):):)

 

 

Θα ηθελα να ρωτησω, ποιος ο λογος υπαρξης ξεχωριστης επιλογης με ονομα ''Τοποθεσια'' ενω ουσιαστικα υπερκαλυπτεται απο το προγραμμα ''Χαρτες''?

 

Στην επιλογη "Τοποθεσια" ελενχεις την κατασταση των δορυφορων και αλλαζεις τι ρυθμισεις του gps ενω στους χαρτες μπορεις να δεις την θεση σου να ψαξει και να κανεις κανονικα πλοηγηση(μονο με αδεια)...!

Link to comment
Share on other sites

Και ναι το κινητό μας πρωταγωνιστεί σε ένα ακόμα video clip

http://www.youtube.com/watch?v=MLfRd4gAk4o :happy::happy:

 

αυτό έχει καλή κάμερα ρε :p δεν μας δείχνει και την πάνω δεξια πλευρά του όμως :happy:

Σε Χρήση: Nokia 5800XM v31 Hacked Edition , Sony Ericsson w910i

Επίσης στην κατοχή μου: Nokia 6210 , Nokia 6260 , Sony Ericsson k750i

Link to comment
Share on other sites

Παιδια...εχω 2 αποριες...!

1ον γινεται να και το bluetooth(nokia) και το κινητο μου με τον ιδιο φορτιστη...?

2ον γινεται να κανω φωνητικη κληση απο το bluetooth χωρις να ακουμπησω το κινητο...?και αν ναι πως?

Ευχαριστω εκ των προτερων...!:):):):)

 

Για το πρωτο οχι δεν γινεται..

Το αλλο εξαρταται απο το bluetooth ακουστικο σου..εγω πχ εχω ενα samsung και μολις παταω μια φορα το κουμπακι ενεργοποιει την φωνητικη κληση..πολυ πιθανο να ειναι το ιδιο και σε εσενα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια...εχω 2 αποριες...!

1ον γινεται να και το bluetooth(nokia) και το κινητο μου με τον ιδιο φορτιστη...?

 

να τα φορτίσεις λες; γιατι δεν βγαίνει νόημα. Εάν εννοείς αυτό τότε βεβαίως κ γίνεται. Εγώ το ΒΗ700 και το Ν82 μου με τον ίδιο φορτιστή τα φορτίζω (μικρό καρφάκι έχουν κ τα δύο).

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και το δικό μου τελικώς έχει το θέμα με το κένο πάνω δεξιά στη γωνία... Λίγο να βάλεις το νύχι σου σηκώνεται η πρόσοψη αμέσως... Στα αριστερα είναι μια χαρά.

 

Έχει καταφέρει κανείς να αλλάξει συσκευή (κι αυτή να μην έχει το πρόβλημα) αναφέροντας αυτό το κατασκευαστικό λάθος;

Link to comment
Share on other sites

να τα φορτίσεις λες; γιατι δεν βγαίνει νόημα. Εάν εννοείς αυτό τότε βεβαίως κ γίνεται. Εγώ το ΒΗ700 και το Ν82 μου με τον ίδιο φορτιστή τα φορτίζω (μικρό καρφάκι έχουν κ τα δύο).

 

Ναι soz αυτο εννοουσα...να τα φορτιζω με τον ιδιο φορτιστη....!Εγω εχω το 5800 και ενα bh-103...!Ομως δεν ξερω πως να παταω το κουμπακι οπως ειπε και ενας φιλος παραπανω και να κανω φωνητικη κληση:blink::blink::blink:...!

Link to comment
Share on other sites

Ναι soz αυτο εννοουσα...να τα φορτιζω με τον ιδιο φορτιστη....!Εγω εχω το 5800 και ενα bh-103...!Ομως δεν ξερω πως να παταω το κουμπακι οπως ειπε και ενας φιλος παραπανω και να κανω φωνητικη κληση:blink::blink::blink:...!

 

Sorry καταλαβα αλλο για τον φορτιστη..:O

To bluetooth ακουστικο σου δεν εχει ενα κουμπακι επανω το οποιο το πατας για να ενεργοποιησεις/απενεργοποιησεις μια συνομιλια? Πατησε το μια φορα οταν το εχεις συνδεσει με το κινητο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.

Τα 3 κουμπιά (ειδικά αυτό του μενού) είναι κάτω από το επίπεδο της οθόνης και σε εσάς; επειδή έτσι όπως είναι μου φαίνεται δύσκολο να τα πατήσεις, πρέπει να τα πατήσεις με το νύχι σχεδόν.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

το πηρα και εγω προσφατα.

πολυ εντυπωσιακο για τα λεφτα του.

Δεν ξερω αν ειναι ελληνικο, αλλα φαινεται καλο, με το "σχισιμο" να υπαρχει αλλα το ακουστικο φαινεται να δουλευει καλα. Δοκιμασα και το gps με garmin , τελειο...

Αλλα εχω το εξης προβλημα , οταν βλεπω τις φωτο δεν υπαρχει καποια επιλογη να τις βλεπω μονιμα σε πληρη οθονη, δλδ περιστρεφω το τηλεφωνο αλλα δεν αλλαζει ο τροπος που φαινονται οι φωτο.. Πως μπορουμε να το κανουμε αυτο???

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.

Τα 3 κουμπιά (ειδικά αυτό του μενού) είναι κάτω από το επίπεδο της οθόνης και σε εσάς; επειδή έτσι όπως είναι μου φαίνεται δύσκολο να τα πατήσεις, πρέπει να τα πατήσεις με το νύχι σχεδόν.

Ευχαριστώ.

 

Σε καμία περίπτωση, και τα 3 κουμπιά εξέχουν και πατιούνται πολύ εύκολα, μήπως δεν έχει κουμπώσει καλά η πρόσοψη;

 

Υ.Γ. Πάντως τώρα που το λες τα ψηλάφισα και διαπίστωσα ότι το μεσαίο κουμπί που σε βάζει στο μενού έχει κάτσει ελαφρώς σε σχέση με τα άλλα δυο πλήκτρα..

Ας μας πουν και τα άλλα παιδιά αν το έχουν παρατηρήσει αυτό. Δεν το βλέπω να αντέχει για πολύ καιρό το κινητάκι..

Δεν έχω κάτι να πω, γιατί όλοι κάτι λένε. Έχω όμως να κάνω, γιατί κανείς δεν κάνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για σας θέλω να το αγοράσω κι εγώ .

Θέλω να μου πείτε τι δεν σας αρέσε.

Δηλαδή θέλω να μάθω τα ελαττώματά του τηλεφώνου.

 

Εκτός από αυτό, θέλω να μου απαντήσετε και στα παρακάτω...

 

1.Όταν σας καλεί κάποιος το χτύπημα του κουδουνιού ξεκινάει σιγά και μετά δυναμώνει η ακούγετε κατευθείαν δυνατά.

Είναι κάτι που είχε το προηγούμενο κινητό μου και δεν μου άρεσε καθόλου... ΝΟΚΙΑ 6300..

 

2. Τα ηχεία του είναι δυνατά σε ακρόαση μουσικής, Και στον ηχος κλίσης;

 

3. Στο gps garmin xt, (Για όσους το χρησιμοποιούν) oι χαρακτήρες είναι στα

ελληνικά και δουλεύουν όλες οι λειτουργίες με την οθόνη αφής;

 

4. Στο φως της ημέρας διαβάζεται εύκολα η οθόνη η θέλει σκιά;

 

5. Από προγράμματα τι γίνεται υπάρχουν η είναι εξειδικευμένα για το 5800;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πλέον το έχω και εγώ στα χέρια μου το Nokia 5800!

Είχα το LG KS 20 και απλά λόγια από το λίγο που έχω ασχοληθεί... λέει πολλά.

Βασικά επειδή δεν μπορώ να βρω της απαντήσεις για τους χάρτες που κάποιοι μου είχαν δώσει, μπορεί να μου απάντηση κάποιος, ποια είναι η διαδικασία εγκατάστασης; διότι έχω κάνει πολλές συνδέσεις με webvodafone = GPRS από την συσκευή και απλά δεν έχω δεί κάτι, δηλ.: να αναζητήσω κάποια διεύθυνση και να μπω στην βάση να βρώ εκεί που θέλω να πάω, με απλά λόγια να κάνω χρήση του GPS.

 

Επίσης μπορώ να εγκαταστήσω το MSN στην συσκευή, το LG KS 20 το είχε.

Αν μπω από την σελίδα του http://www.msn.com με πετάει αυτόματα στο msnmobile και έχει ένα προγραμματάκι τύπου MSN αλλά δεν είναι Live. Δηλ. πρέπει να κάνω κάθε λίγο και λιγάκι Refresh για να δω αν κάποιος μου έχει γράψει.

 

Επίσης το A-GPS από που το απενεργοποιώ; μπορώ να κάνω ενημέρωση χαρτών απο το μέσω Wi-Fi; και όχι με GPRS;

 

Συγγνώμη που ρωτάω ξανά και ξανά αλλά είναι δύσκολο να διαβάσω 280+ σελίδες.

 

 

Εν’ ολίγης θέλω τα βήματα για την εγκατάσταση χαρτών. Έστειλα τον αριθμό μου στην nokiamaps και ήδη έχω λάβει τον κωδικό αλλά…μετά από εκεί;;; το μόνο που έχω δει είναι έναν χάρτη που προσπαθεί να κάνει σύνδεση με GPRS αλλά δεν έχει ολοκληρωθεί; Κάτι τέτοιο καταλαβαίνω! Εικονικά έβαλα μια διεύθυνση, την βρήκε αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν αυτό που έχω κάνει είναι σωστός. Εγώ θέλω να έχω την συσκευή σαν GPS και όχι κάθε λίγο και λιγάκι να πληρώνω; έχω ήδη κατεβάσει κάπου 190KB !!! Χωρίς αποτέλεσμα!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Χάρης.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και γω χθες με επιδοτηση που ειχα.

Μεχρι στιγμης το τηλεφωνο τα σπαει.

 

Απλα ηθελα να ρωτησω

- πως 8α περασω επαφες κτλπ απο το προηγουμενο μου κινητο το κ770i στο 5880?

-οταν κανεις εγκατασταση ενα application πως το αφαιρεις μετά?

 

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα, ξαφνικά δεν μου κλειδώνει δορυφόρους.... βρίσκει αρκετούς αλλά δεν μου κλειδώνει... και με A-GPS ενεργοποιημένο... Ξέρουμε τι μπορεί φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και γω χθες με επιδοτηση που ειχα.

Μεχρι στιγμης το τηλεφωνο τα σπαει.

Καλοριζικο :)

Απλα ηθελα να ρωτησω

- πως 8α περασω επαφες κτλπ απο το προηγουμενο μου κινητο το κ770i στο 5880?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=188584

 

-οταν κανεις εγκατασταση ενα application πως το αφαιρεις μετά?

 

Thanx

 

Ρυθμισεις\ Διαχ. εφαρμογων\ Εγκατ. Εφαρμογες\ πας επανω στην εφαρμογη που θελεις και πατας επιλογες\ απεγκατασταση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...