Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι έγινε ρε παιδιά που πήγαν τα μηνύματα;Γιατί εξαφανίστηκαν;:blink:

 

Δες εαν αλλαξε απο μονο του μνημη αποθυκευσης. Δηλ. εαν απο την καρτα τα μηνυματα αρχισαν να αποθηκευονται στην μνημη συσκευης.

 

Edit:

Σταυρο τωρα καταλαβα και οι 2 μπερδευτηκαμε :O :lol:

 

Τα μηνυματα σου μεταφερθηκαν στο παρακατω θεμα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=240220

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετα απο μερες χρησης μπορω να πω τη γνωμη μου για το κινητο.

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος και δεν ηθελα τιποτα διαφορετικο.

Τα μενου ειναι δαιδαλωδη, αλλα μου φαινονται σωστα και απολυτα λογικα σε ταξινομηση.

Η ληψη ειναι πολυ καλη και σιγουρα καλυτερη του Ν71 και το οποιο αντικατεστησε.

Για τη σχισμη δε σχολιαζω καν, ειναι πολυ υπερβολικο, η σε εμενα δεν ετυχε να ειναι πολυ μεγαλη. Σημειωτεον οτι εχω το κοκκινο.

Η μπαταρια ειναι καλη σε διαρκεια, οχι οσο θα ηθελα, τη περιμενα πιο καλη.

Η ποιοτητα της φωνης κατα τη κληση ειναι καλη, οχι κατι το ιδιαιτερο.

Τα ηχεια για τη μουσικη ειναι αρκετα καλα, πολυ δυνατα, σχεδον αριστα μιας και εχουν λιγο θορυβο.

Απο τα ακουστικα η ακροαση ειναι σχεδον τελεια.

Η ποιοτητα συναρμογης ειναι μετρια προς κακη, σε καποια σημεια με υπερ του δεοντος σκληρα πλαστικα τα οποια εχουν κακη εφαρμογη, ιδιαιτερα κατα μηκος της δεξιας πλευρας και ακουγονται θορυβοι.

Το gps ειναι σχετικα καλο σε στιγμα αλλα με απαραδεκτο σε καθε περιπτωση χρονο αναμονης κλειδωματος.

Οκ, δεν ειναι navigator που πολλοι εχουμε στα αυτοκινητα μας και πιανει το πολυ σε 5 λεπτα οσο και αν εχει χασει το στιγμα του λογω πολλων ημερων αχρησιας, αλλα παραπαει.

Τα πορτακια sim και μνημης για εμενα ειναι κακα, μιας και εχω παντα φοβο μη τα σπασω μιας και το σημειο στηριξης τους ειναι λεπτοτατο.

Μεγαλο μειον ο τροπος αφαιρεσης της sim.

Nοκια προσπαθησε, μπορεις να καταφερεις να κανουμε περισσοτερες κινησεις για την αφαιρεση της. Ημαρτον.

 

Τελικα.... δε χτυπησαμε φλεβα χρυσου, δεν ειναι ΤΟ κινητο για τη τιμη του αλλα απλα ενα κινητο, ο.τι πληρωνεις παιρνεις.

Και μην ακουσω επιχειρηματα του στυλ σε τετοια τιμη δεν υπαρχει κανενα αλλο κλπ... Ανταγωνισμος λεγεται, δε μας εκαναν χαρη ουτε λαθος, ο.τι κερδιζεις καπου (specs στη περιπτωση μας) το χανεις αλλου (ποιοτητα κατασκευης και user friendliness).

Μαλλον τιμια προταση αν αποδειχθει στιβαρη στο χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Το gps ειναι σχετικα καλο σε στιγμα αλλα με απαραδεκτο σε καθε περιπτωση χρονο αναμονης κλειδωματος.

Οκ, δεν ειναι navigator που πολλοι εχουμε στα αυτοκινητα μας και πιανει το πολυ σε 5 λεπτα οσο και αν εχει χασει το στιγμα του λογω πολλων ημερων αχρησιας, αλλα παραπαει.

 

Φιλε μου θα συμφωνησω σχεδον με ολα οσα ειπες εκτος απο το παραπανω...Επειδη συσκευες gps εχουν περασει αρκετες απο τα χερια μου, θα πρεπει να πω οτι το gps του 5800 ειναι απιστευτα καλο! Σιγουρα δεν ειναι μονο ο δεκτης αλλα και το a-gps που βελτιωνουν την κατασταση για να βρει δορυφορους αλλα εμενα με εχει εντυπωσιασει!

Σημερα για παραδειγμα εβαλα στοιχημα με φιλους οτι θα εβρισκε σημα μεσα στον χωρο του πανεπιστημιου σε λιγοτερο απο 20 δευτερολεπτα (τελειως κλειστος χωρος).Το εχασα αφου το κινητο εκανε 25...

 

Συγκεκριμενα, ακομα και την πρωτη φορα που το ανοιξα εκανε περι τα20 δευτερολεπτα ενω τωρα κανει απο 5-15 σε ανοιχτο χωρο..

 

Sorry που επιμενω τοσο στο θεμα του GPS αλλα εμενα τουλ. μου φαινεται καταπληκτικο!

 

Μεγαλο μειον η καμερα που ειναι αθλια...πιστευα οτι θα ειναι στα επιπεδα του Ν93 αλλα εκανα μεγαλο λαθος..Ελπιζω να ειναι θεμα λογισμικου μηπως και την βελτιωσουν..

 

Και μια ερωτηση..Οταν στην καμερα επιλεγετε λειτουργια βιντεο, η εικονα δεν ειναι καπως σα να εχει κανει zoom? και μαλιστα αρκετο! ειναι σα να εχω zoomαρει περιπου στο μισο στην λειτουργια εικονας!:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

3)Η οθόνη του(χωρίς να έχω ξαναπιάσει στα χέρια μου touch τηλέφωνο)νομίζω ότι είναι αρκετά καλή με κάποια κολληματάκια όπου πρέπει να ασκηθεί περισσότερη πίεση.Μην ξεχνάμε ότι πρόκειται για το πρώτο touch τηλέφωνο της Nokia,άρα η προσπάθεια είναι τουλάχιστον αρκετά φιλότιμη.

 

Όπως έχει ξανά ειπωθεί αρκετές φορες, τo πρώτο touch screen ήταν τo Nokia 7710

και μάντεψε ποτε κυκλοφόρησε: Φθινόπωρο του 2004:rolleyes:

Οποτε για μένα τουλάχιστον, δικαιολογία δεν υπάρχει για την Nokia όταν είχε μπροστά της 4 ολόκληρα χρονια να δουλέψει πάνω σε αυτό το θέμα.

Αλλα αντιλαμβάνομαι ότι θα πει κάποιος, ότι πληρώνεις παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου θα συμφωνησω σχεδον με ολα οσα ειπες εκτος απο το παραπανω...Επειδη συσκευες gps εχουν περασει αρκετες απο τα χερια μου, θα πρεπει να πω οτι το gps του 5800 ειναι απιστευτα καλο! Σιγουρα δεν ειναι μονο ο δεκτης αλλα και το a-gps που βελτιωνουν την κατασταση για να βρει δορυφορους αλλα εμενα με εχει εντυπωσιασει!

Σημερα για παραδειγμα εβαλα στοιχημα με φιλους οτι θα εβρισκε σημα μεσα στον χωρο του πανεπιστημιου σε λιγοτερο απο 20 δευτερολεπτα (τελειως κλειστος χωρος).Το εχασα αφου το κινητο εκανε 25...

 

Συγκεκριμενα, ακομα και την πρωτη φορα που το ανοιξα εκανε περι τα20 δευτερολεπτα ενω τωρα κανει απο 5-15 σε ανοιχτο χωρο..

 

Sorry που επιμενω τοσο στο θεμα του GPS αλλα εμενα τουλ. μου φαινεται καταπληκτικο!

 

Μεγαλο μειον η καμερα που ειναι αθλια...πιστευα οτι θα ειναι στα επιπεδα του Ν93 αλλα εκανα μεγαλο λαθος..Ελπιζω να ειναι θεμα λογισμικου μηπως και την βελτιωσουν..

 

Και μια ερωτηση..Οταν στην καμερα επιλεγετε λειτουργια βιντεο, η εικονα δεν ειναι καπως σα να εχει κανει zoom? και μαλιστα αρκετο! ειναι σα να εχω zoomαρει περιπου στο μισο στην λειτουργια εικονας!:confused:

 

 

Καλα κανεις και επιμενεις, εχεις την αποψη σου. :)

Ομοιως απο εμενα εχουν περασει αρκετα gps απο τα χερια μου αλλα μεχρι τωρα ηταν ολα pda-pna.

Σε εμενα τη πρωτη φορα εκανε περιπου 35 λεπτα να πιασει και καθε φορα κανει περιπου 5λεπτο χωρις agps.

Και εκτος αυτου ειναι υπερβολικα ευαισθητο στη ληψη του λογω αλλαγης θεσης κατι που ειναι απαραδεκτο επισης.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα με τον Johnsour ως αναφορα το gps πιανει γρηγορα και στο δικο μου χωρις a-gps. Εκτος αν θεωρειτε πολυ τα 10 με 15 δευτερα απο κινητο τηλεφωνο.

Δεν νομιζω να κολαει πουθενα το touch του τουλαχιστον σε εμενα απλος θελει συνηθεια.

Και πολυ θα ηθελα απο τον φιλο g47 να μου πει καθε ποτε αλλαζει καρτα sim που θεωρει τοσο βασικο προβλημα τον τροπο που βγαινει. Υπαρχουν και dual σιμ κινητα για αυτο το λογο.

Παντα φιλικα.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Και μια ερωτηση..Οταν στην καμερα επιλεγετε λειτουργια βιντεο, η εικονα δεν ειναι καπως σα να εχει κανει zoom? και μαλιστα αρκετο! ειναι σα να εχω zoomαρει περιπου στο μισο στην λειτουργια εικονας!:confused:

Ναι συμβαίνει αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμβαίνει αυτό.

 

Δεν ειναι μεγαλο σφαλμα?? Χαλαει ακομα περισσοτερο η ποιοτητα ετσι!:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Και πολυ θα ηθελα απο τον φιλο g47 να μου πει καθε ποτε αλλαζει καρτα sim που θεωρει τοσο βασικο προβλημα τον τροπο που βγαινει. Υπαρχουν και dual σιμ κινητα για αυτο το λογο.

Παντα φιλικα.

 

Το θεμα ειναι η συχνοτητα?

Με ενοχλει που υπαρχει αυτο το προβλημα, δε θα παψει να ειναι προβλημα αν δε βγαζω τη sim συχνα.

Εξεταζω το οτι οπως βγαινει ειναι απο μονο του προβληματικο και δεν ειναι επιχειρημα το να αλλαξω κινητο για αυτο το λογο. :worry:

 

Συμφωνω απολυτα με τον Johnsour ως αναφορα το gps πιανει γρηγορα και στο δικο μου χωρις a-gps. Εκτος αν θεωρειτε πολυ τα 10 με 15 δευτερα απο κινητο τηλεφωνο.

 

 

Λογω κατασκευης, αν εχει χασει τα δεδομενα του στιγματος ΔΕΝ γινεται να κλειδωσει gps σε 10-15 δευτερα και προφανως δε μιλαω μονο για αυτη τη περιπτωση αλλα και την ευαισθησια του, ενα sirf με αλλαγη θεσης δεν εχει προβληματα.

Και δεν ειναι θεμα κινητου τηλεφωνου αλλα ποιοτητας δεκτη.

Εχω και ενα photo tracker που εχει παρομοιο δεκτη λογω μεγεθους, δεν εχει καμια σχεση το κλειδωμα του υπο οποιεσδηποτε συνθηκες.

Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει οτι το ρολοι του ,χανει.

καθε βδομαδα παει πισω κανα 5λεπτο.

τοχει κανεις αλλος αυτο το προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

μου κανει εντυπωση γιατι ποτε σε κανενα κινητο δεν ειχα τετοιο προβλημα.

χαθηκε ο κοσμος να βαλουν ενα ρολοι της προκοπης;

Link to comment
Share on other sites

Eχω την έκδοση σε κόκκινο και ειναι μια χαρά, φυσικά ειναι μια χαρά και θα ήθελα απλά να δούμε αν εκτός απο την ζελατίνα που πήρα απο το σοπ υπαρχει και αλλού γιατί δεν με ικανοποιεί απολυτα, παροτι το κινητό ανταποκρινεται τέλεια..
Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει οτι το ρολοι του ,χανει.

καθε βδομαδα παει πισω κανα 5λεπτο.

τοχει κανεις αλλος αυτο το προβλημα;

 

Το δικο μου νομιζω οτι δεν εχανε αλλα τωρα που το λες μπορει να εχει χασει 2 λεπτα σε 3 εβδομαδες. Θα το παρατηρησω καλυτερα για να ειμαι πιο σιγουρος :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου νομιζω οτι δεν εχανε αλλα τωρα που το λες μπορει να εχει χασει 2 λεπτα σε 3 εβδομαδες. Θα το παρατηρησω καλυτερα για να ειμαι πιο σιγουρος :)

 

+1 πραγματι και το δικο μου...και εγω αυτο παρατηρησα...εχω ενα αυτοματο ρολοι και το κινητο...και τα ειχα ρυθμισει μαζι σχεδον στο δευτερολεπτο...!αλλα τωρα βλεπω οτι εχουν διαφορα 2 λεπτων(μετα απο 2 εβδομαδες) βεβαια δεν ξερω αν φταιει το κινητο ή ο μηχανισμος του ρολογιου:O:O:O:O...!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το κινητο ιδιο με την ωρα που εχω στο pc. Τωρα την ξανα εβαλα ιδια και θα περιμενω!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

+1 πραγματι και το δικο μου...και εγω αυτο παρατηρησα...εχω ενα αυτοματο ρολοι και το κινητο...και τα ειχα ρυθμισει μαζι σχεδον στο δευτερολεπτο...!αλλα τωρα βλεπω οτι εχουν διαφορα 2 λεπτων(μετα απο 2 εβδομαδες) βεβαια δεν ξερω αν φταιει το κινητο ή ο μηχανισμος του ρολογιου:O:O:O:O...!

 

Το ειχα συγχρονισει με το πισι μου,και υστερα απο 1,5 μηνα εχασε 3 λεπτα..

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου νομιζω οτι δεν εχανε αλλα τωρα που το λες μπορει να εχει χασει 2 λεπτα σε 3 εβδομαδες. Θα το παρατηρησω καλυτερα για να ειμαι πιο σιγουρος :)

 

+1 πραγματι και το δικο μου...και εγω αυτο παρατηρησα...εχω ενα αυτοματο ρολοι και το κινητο...και τα ειχα ρυθμισει μαζι σχεδον στο δευτερολεπτο...!αλλα τωρα βλεπω οτι εχουν διαφορα 2 λεπτων(μετα απο 2 εβδομαδες) βεβαια δεν ξερω αν φταιει το κινητο ή ο μηχανισμος του ρολογιου:O:O:O:O...!

 

Εγω εχω το κινητο ιδιο με την ωρα που εχω στο pc. Τωρα την ξανα εβαλα ιδια και θα περιμενω!

 

Το ειχα συγχρονισει με το πισι μου,και υστερα απο 1,5 μηνα εχασε 3 λεπτα..

 

Μα,φίλοι μου,μην περιμένετε να έχετε ώρα ακριβείας σ'ένα κινητό...Εδώ ρολόγια ακριβά που είναι κατασκευασμένα γι'αυτόν ακριβώς το λόγο και πάλι ύστερα από κάποιο διάστημα δύο μηνών ή και λιγότερο παρουσιάζουν σοβαρές αποκλίσεις.Είναι προφανές ότι οι κατασκευαστές παραμελούν σκόπιμα το θέμα της ακρίβειας του ρολογιού σε τέτοιες συσκευές,και στο κομμάτι του κώδικα που αφορά το clock δεν ενσωματώνουν καθόλου αλγόριθμους για τη διόρθωση του χρόνου,αφού δεν είναι αυτό το ζητούμενο.

Ώρα ακριβείας έχουν μόνο τα ατομικά ρολόγια των δορυφόρων,τα οποία "χάνουν" κάποια δέκατα του δευτερολέπτου κάθε...100 χρόνια!Γι'αυτό μόνο ένας τρόπος υπάρχει ώστε να έχουμε πάντα ώρα ακριβείας στο κινητό:Να συγχρονίζεται το ρολόι της συσκευής με τα ρολόγια των δορυφόρων από τους οποίους λαμβάνει σήμα κάθε φορά που συνδέεται μέσω μιας εφαρμογής δορυφορικής πλοήγησης(Garmin,Destinator,IGO κ.τ.λ.)όπως συμβαίνει με όλα τα GPS χειρός και τους πλοηγούς των αυτοκινήτων.Προς το παρόν όμως,απ'ότι φαίνεται,δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα(ή μάλλον επιλογή) στο συγκεκριμένο μηχανάκι,άρα η τακτική χειροκίνητη ρύθμιση είναι μάλλον αναπόφευκτη:O

 

Η μπαταρια ειναι καλη σε διαρκεια, οχι οσο θα ηθελα, τη περιμενα πιο καλη.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν του φορέσανε τη μπαταρία του Ε63 και του Ν97 που είναι 1500 mAh:mad:Τόσο δύσκολο ήταν πια;

 

Μεγαλο μειον η καμερα που ειναι αθλια...πιστευα οτι θα ειναι στα επιπεδα του Ν93 αλλα εκανα μεγαλο λαθος..Ελπιζω να ειναι θεμα λογισμικου μηπως και την βελτιωσουν..

Η κάμερα είναι της πλάκας και νομίζω ότι δεν βελτιώνεται ούτε με αναβάθμιση:(Είναι καθαρά θέμα hardware.Βρίσκεται εκεί...απλά για να υπάρχει!

Link to comment
Share on other sites

Μα,φίλοι μου,μην περιμένετε να έχετε ώρα ακριβείας σ'ένα κινητό...Εδώ ρολόγια ακριβά που είναι κατασκευασμένα γι'αυτόν ακριβώς το λόγο και πάλι ύστερα από κάποιο διάστημα δύο μηνών ή και λιγότερο παρουσιάζουν σοβαρές αποκλίσεις.Είναι προφανές ότι οι κατασκευαστές παραμελούν σκόπιμα το θέμα της ακρίβειας του ρολογιού σε τέτοιες συσκευές,και στο κομμάτι του κώδικα που αφορά το clock δεν ενσωματώνουν καθόλου αλγόριθμους για τη διόρθωση του χρόνου,αφού δεν είναι αυτό το ζητούμενο..

 

jhonny δεν θα συμφνήσω μαζί σου! Εδώ το 2630 που έχω και είναι κινητό της πλάκας, που το αγόρασα λόγω έκτακτης ανάγκης και δεν έχει χάσει πάνω από 1 λεπτό με το pc μου όχι να χάνει το 5800. Ήμαρτον!!!

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν του φορέσανε τη μπαταρία του Ε63 και του Ν97 που είναι 1500 mAh:mad:Τόσο δύσκολο ήταν πια;

 

Όσο για το θέμα της μπαταρίας και τα 1320mAh του 5800 δεν είναι λίγα και δεν έχουν ακουστεί και άσχημα λόγια για την μπαταρία του. Τώρα 180 mAh διαφορά σε σχέση με τα Ε63 και Ν97 πιστευώ ούτε θα την καταλάβαινες.

 

Η κάμερα είναι της πλάκας και νομίζω ότι δεν βελτιώνεται ούτε με αναβάθμιση:(Είναι καθαρά θέμα hardware.Βρίσκεται εκεί...απλά για να υπάρχει!

 

Η κάμερα του ναι είναι χάλια, αλλά όπως έχει αναφερθεί το κινητό πλασάρεται σαν "μουσικό" κινητό και όχι σαν κινητό με τις καλύτερες φωτογραφικές δυνατότητες. Πάντως όντως είναι κρίμα να έχει τόσο χάλια φωτογραφική.

Link to comment
Share on other sites

jhonny δεν θα συμφνήσω μαζί σου! Εδώ το 2630 που έχω και είναι κινητό της πλάκας, που το αγόρασα λόγω έκτακτης ανάγκης και δεν έχει χάσει πάνω από 1 λεπτό με το pc μου όχι να χάνει το 5800. Ήμαρτον!!!

 

Σωστός, το πρόβλημα με το ρολόϊ το έχω επισημάνει εδώ και ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρια του ειναι παρα πολυ καλη! Εγω που του πινω το αιμα μιας και το εχω κατι λιγοτερο απο μια εβδομαδα που το χρησιμοποιω, μου βγαζει 1,5 μερα περιπου..Πιστευω 4 μερες τις βγαζει με κανονικη χρηση;) θα δειξει στο μελλον!

 

Τωρα για την καμερα πιστευω (ή θελω να πιστευω) πως εχει καποια περιθωρια βελτιωσης...Δεν ξερω κατα ποσο διαφερει η καμερα του με του Ν93 (περα απο το οπικο zoom) αλλα αν φτασει στα επιπεδα του θα ειναι αψογη!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια αφελής ερώτηση;:OΠόσο διαρκεί,ή μάλλον πόσο πρέπει να διαρκεί κάθε φόρτιση ύστερα από πλήρη αποφόρτιση;Οι οδηγίες χρήσεως αναφέρουν ότι πρέπει να αποσυνδέουμε το φορτιστή από το τηλέφωνο όταν σταματήσει η κύλιση των γραμμών πάνω από το σύμβολο της μπαταρίας.Επειδή αυτό είναι πρακτικά δύσκολο όμως γιατί πρέπει να παρακολουθείς το τηλέφωνο,μήπως το έχει τσεκάρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Το αφήσεις, δεν το αφήσεις, δεν παίζει ρόλο. Έτσι κι αλλιώς όταν φορτίσει πλήρως κόβει την τροφοδοσία. Δεν υπάρχει κίνδυνος υπερφόρτισης.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...