Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσπαθω αλλα δεν γινεται κατι με τις οδηγιες που δινεις καταρχην ο υπολογιστης δεν μπορει να κανει εγκατασταση του προγραμματος μιας και το βγαζει αναξιοπιστο αν του πατησης οκ και κανει την εγκατασταση δεν λειτουργει και βγαζει σφακλμα

 

τι windows εχεις? και φροντισε να κατεβασεις το αγγλικο Pc suite να ειναι σιγουρο οτι εχει τους τελευταιους drivers για το 5800 και οταν σε ρωτησει η εγκατασταση του jaf να αντικαταστησει τους drivers να πατησεις οχι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σε ευχαριστω παρα πολυ!! κ πως επιλεγω πολλες μαζι οχι ολες αλλα οχι μια μια??

 

Με τον ίδιο τρόπο που επέλεξες μία, συνεχίζεις να επιλέγεις και τις άλλες που θες

Link to comment
Share on other sites

άρχισε να τις επιλέγεις μία μία, και μετά όταν τις έχεις επιλέξει όλες κάνε την μετακίνηση στον φάκελο (όπως σου είπα στο προηγούμενο ποστ)
Link to comment
Share on other sites

άρχισε να τις επιλέγεις μία μία, και μετά όταν τις έχεις επιλέξει όλες κάνε την μετακίνηση στον φάκελο (όπως σου είπα στο προηγούμενο ποστ)

οκ σε ευχαριστωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη μια μια μονο μπορω?

 

Εχει βγει εφαρμογη η οποια σου δινει την δυνατοτητα της πολλαπλης επιλογης,πηγαινε στο θεμα των εφαρμογων να την κατεβασεις...pencil κατι λεγεται...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν περικες ημερες αρχισε να ακουγεται και στο δικο μου ηχειο ο ενoχλητηκος θορυβος. Πριν λιγο ακολουθησα τον παρακατω οδηγο και φαινεται να ειναι ολα ενταξη. Οποιος εχει το ιδιο προβλημα καλυτερα να το παει για επισκευη και να μην το επιχειρησει μονος του :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2666752#post2666752

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το κουμπί της κάμερας παραμένει? Αναβάθμισα το κινητό ενος φίλου (στην έκδοση 20) και ενώ στην αρχή φαινόταν να δουλεύει ΟΚ, ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει το κουμπί της κάμερας. Αυτό με κάρτα Vodafone μιας και με κάρτα Cosmote δουλεύει μια χαρά. Κάτι παίζει με τις κάρτες της Vodafone και δημιουργεί πρόβλημα με το κουμπί.
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.(έψαξα πολύ αλλά κάτι τέτοιο δεν βρήκα)

Παιδιά μετά την αναβάθμιση το κινητό δεν "καταλαβαίνει" τα mp3.

Τα βλέπει αλλά δεν τ ανοίγει μέσα από το μενού της "μουσικής".

Αν πας από την εφαρμογές-διαχείρηση αρχείων, τα βλέπει και τα παίζει όλα αρκεί να τα επιλέγω ένα ένα.

Και κάτι ακόμα :εγώ είμαι άσχετος και νομίζω ότι κάποια βοήθεια -οδγός βήμα βήμα (απενεργ.a-gps? κλπ) σχετικά με το gps θα ήταν φοβερή βοήθεια.

Sorry αν έχουν ξανατεθεί τέτοια θέματα αλλά (πραγματικά) έψαξα.

me paan71
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάποιος το 5800 από Multirama με Product Code 0575570; Προσπαθώ να βάλω το v20 firmware μέσω του προγράμματος software update αλλά κολλάει ή ενώ μου λέει βγάλτε την μπαταρία κλπ κλπ, μετά δείχνει ότι δεν πέρασε την αναβάθμιση και πρέπει να το κάνει από την αρχή. Αν δοκιμάσω κατευθείαν μέσω του κινητού δεν βρίσκει καν νέα έκδοση..

 

Το έχει περάσει κάποιος; Τα ελληνικά θα παραμείνουν η σβήνονται; Και αν σβήνονται, πως θα τα επαναφέρω;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πανω στο ποστ που εχω κανει για την αλλαγη του product code για να το λενε μεσα στο φορουμ οτι το εχουν κανει και απ οτι φαινεται οι περισσοτεροι χωρις να εχουν κανενα προβλημα μαλλον θα ισχυει, εγω μολις τωρα επειδη ακομη δεν εχει ερθει η συσκευη μου την περιμενω μεσα στη βδομαδα συνδεσα τωρα το Νοκια 6120 c που εχω και με ακριβως αυτες τις κινησεις μου δειχνει το product code και μπορεις να το αλλαξεις αλλα θα περιμενω μεχρι να ερθει να το κανω και να σας πω στα σιγουρα οτι ειναι οκ. αν και νομιζω οτι ειναι :)

 

Εφάρμοσα τη διαδικασία για να μάθω το Product Code του 5800 μου (απλώς read και όχι write). Προς μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα ότι το τηλέφωνο έχει το ελληνικό Product Code!!! ενώ έχει αγοραστεί από Kaizer (γερμανικό Product Code πάνω στο τηλέφωνο). Αυτό σημαίνει ότι οι κύριοι της Kaizer δεν πέρασαν τα ελληνικά απλώς , αλλά άλλαξαν το Product Code , πράγμα που φυσικά δικαιολογεί πλέον το γιατί όσοι από μας επιχείρησαν αναβάθμιση μέσω NSU δεν έχασαν τα ελληνικά τους...

Δύο ερωτήσεις :

 

α) Έχω εγγύηση τώρα; Διότι εγώ απλώς αγόρασα ένα κινητό , χωρίς να του πειράξω το Pr.Code , και με διαβεβαίωσαν από Kaizer ότι το κινητό έχει κανονικότατα εγγύηση.Η πολιτική όμως της Alpha Copy είναι γνωστή.

 

β) Αν κανείς αλλάξει το Product Code για να κάνει απλώς την εγκατάσταση των ελληνικών, και στη συνέχεια επαναφέρει το αρχικό (αυτό δηλαδή που γράφει πάνω στο τηλέφωνο και κάτω από τη μπαταρία), δε θα μπορούσε να ισχυριστεί ότι έχει κανονικά εγγύηση αφού το Product Code δεν έχει αλλαχθεί; (η μήπως η αλλαγή και η επαναφοορά του P.Code καταγράφεται κάπου και οι τεχνικοί μπορούν να το δουν; )

 

Έχει πάρει κάποιος το 5800 από Multirama με Product Code 0575570; Προσπαθώ να βάλω το v20 firmware μέσω του προγράμματος software update αλλά κολλάει ή ενώ μου λέει βγάλτε την μπαταρία κλπ κλπ, μετά δείχνει ότι δεν πέρασε την αναβάθμιση και πρέπει να το κάνει από την αρχή. Αν δοκιμάσω κατευθείαν μέσω του κινητού δεν βρίσκει καν νέα έκδοση..

 

Το έχει περάσει κάποιος; Τα ελληνικά θα παραμείνουν η σβήνονται; Και αν σβήνονται, πως θα τα επαναφέρω;

 

Ευχαριστώ.

Το τηλέφωνο είναι παραεισαγωγή και θα χάσεις τα ελληνικά με την αναβάθμιση. Για να μην τα χάσεις πρέπει να αλλάξεις το Product Code. Υπάρχει πλέον μέθοδος με την οποία γίνεται εύκολα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι παραεισαγωγή και θα χάσεις τα ελληνικά με την αναβάθμιση. Για να μην τα χάσεις πρέπει να αλλάξεις το Product Code. Υπάρχει πλέον μέθοδος με την οποία γίνεται εύκολα αυτό.

 

πος θα γινει την πατησα εγω και αλαξε η γλωσσα σε αγγλικα

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι παραεισαγωγή και θα χάσεις τα ελληνικά με την αναβάθμιση. Για να μην τα χάσεις πρέπει να αλλάξεις το Product Code. Υπάρχει πλέον μέθοδος με την οποία γίνεται εύκολα αυτό.

 

Θα χαθούν όλα τα δεδομένα ή μόνο η γλώσσα;

Η εγγύηση ισχύει; Απ'ότι μου είπαν στο Multirama ισχύει και αναγνωρίζεται από την Alpha Copy... Αλλά καλό είναι να το επιβεβαιώσει κάποιος.

 

Πως μπορώ να αλλάξω το Product Code; Υπάρχει κανένα ρίσκο σε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

...

 

εχω την εντυπωση οτι ολοι οι κωδικοι ειναι συνυφασμένοι δηλαδη καποιο imei ειναι συνεδεμενο με καποιο Product code που αν δεν κανω λαθος στην υποθεση μου δειχνει τελικως και την χωρα εισαγωγης.. τωρα τι να σου πω δεν ξερω αν εχεις εγγυηση εδω Ελλαδα αλλα το καλο ειναι οτι μολις ειπες οτι η διαδικασια δουλευει για την αλλαγη του product code (εφοσον το διαβαζει μαλλον θα το κανει και εγγραφη) :) Οποτε περιμενω και γω να μου ρθει τις επομενες μερες να το κανω :D

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τι Browser έχει το κινητό?

 

επίσης μπορεί κάποιος να αναφέρει 3 βασικά πλεονεκτήματα του κινητού αυτού έναντι του lg renoir?

μην μου πείτε παρακαλώ nokia vs lg και ότι είναι η μια τέρας εμπειρίας ενώ η άλλη άκυρη γιατιί δεν το βλέπω έτσι με βάση τις απαντήσεις των περισσότερων εδώ ιδιοκτητών του τηλεφώνου για προβλήματα στον symbian και στο hardware με αστοχίες σε υλικά κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Πριν περικες ημερες αρχισε να ακουγεται και στο δικο μου ηχειο ο ενoχλητηκος θορυβος. Πριν λιγο ακολουθησα τον παρακατω οδηγο και φαινεται να ειναι ολα ενταξη. Οποιος εχει το ιδιο προβλημα καλυτερα να το παει για επισκευη και να μην το επιχειρησει μονος του :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2666752#post2666752

 

 

Απλα να σου πω οτι μετα απο χρηση και περιπου 5-10 μερες θα ξαναχρειαστει να το κανεις "επεμβαση". Το ξαναπαρουσιαζει.Ηδη το εχω κανει 2 φορες :)

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν μπορω να σου πω τι καλυτερο εχει το 5800 ειναι μαλλον πολλα, θα σου πω μονο το τι καλυτερο εχει το renoir 1) καμερα 2) εμφανιση. ολα μα ολα τα υπολοιπα ειναι καλυτερο το 5800... οντως καλυτερα να γραψεις στους διαξιφισμους για να τα δεις ολα μαζεμενα ειναι πολλα για να τα γραφουμε εδω ;)
Link to comment
Share on other sites

μηπως κανεις ξερει απο που μπορουμε να το παρουμε απεξω?να το στελνει ελλαδα εννοειται ξεκλειδωτο?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

μηπως κανεις ξερει απο που μπορουμε να το παρουμε απεξω?να το στελνει ελλαδα εννοειται ξεκλειδωτο?

 

Ναι πραγματι ξερει καποιος?γιατι και εγω θα ηθελα να μου πει αν γινεται και αν ξερει...επισης θα ηθελα να μου πει καποιος αν ξερει...αν μπορω να το παρω απο αμερικη χωρις να κανω οποιοδηποτε συμβολαιο(και αν γνωριζει καποιος αν ισχιει το ιδιο και για το iphone) γιατι θα παει ενας κολλητος μου...αν ειναι να του πω να το ψαξει λιγο...ε?ευχαριστω και συγνωμη αν σας κουρασα...!

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάποιος το 5800 από Multirama με Product Code 0575570; Προσπαθώ να βάλω το v20 firmware μέσω του προγράμματος software update αλλά κολλάει ή ενώ μου λέει βγάλτε την μπαταρία κλπ κλπ, μετά δείχνει ότι δεν πέρασε την αναβάθμιση και πρέπει να το κάνει από την αρχή. Αν δοκιμάσω κατευθείαν μέσω του κινητού δεν βρίσκει καν νέα έκδοση..

 

Το έχει περάσει κάποιος; Τα ελληνικά θα παραμείνουν η σβήνονται; Και αν σβήνονται, πως θα τα επαναφέρω;

 

Ευχαριστώ.

Το ότι κολλάει κατά τη διαδικασία αναβάθμισης, δεν έχει να κάνει με το product code.

Επειδή είναι παραεισαγωγή θα χάσεις τα ελληνικά.

Οπότε καλύτερα να πας σε ένα Nokia Shop να τη κάνεις ώστε να συνεχίσεις να έχεις ελληνικά.

Αν τη κάνεις μόνος σου θα τα χάσεις.

 

 

------------------------------------------------------------------

Εφάρμοσα τη διαδικασία για να μάθω το Product Code του 5800 μου (απλώς read και όχι write). Προς μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα ότι το τηλέφωνο έχει το ελληνικό Product Code!!! ενώ έχει αγοραστεί από Kaizer (γερμανικό Product Code πάνω στο τηλέφωνο). Αυτό σημαίνει ότι οι κύριοι της Kaizer δεν πέρασαν τα ελληνικά απλώς , αλλά άλλαξαν το Product Code , πράγμα που φυσικά δικαιολογεί πλέον το γιατί όσοι από μας επιχείρησαν αναβάθμιση μέσω NSU δεν έχασαν τα ελληνικά τους...

Δύο ερωτήσεις :

 

α) Έχω εγγύηση τώρα; Διότι εγώ απλώς αγόρασα ένα κινητό , χωρίς να του πειράξω το Pr.Code , και με διαβεβαίωσαν από Kaizer ότι το κινητό έχει κανονικότατα εγγύηση.Η πολιτική όμως της Alpha Copy είναι γνωστή.

 

β) Αν κανείς αλλάξει το Product Code για να κάνει απλώς την εγκατάσταση των ελληνικών, και στη συνέχεια επαναφέρει το αρχικό (αυτό δηλαδή που γράφει πάνω στο τηλέφωνο και κάτω από τη μπαταρία), δε θα μπορούσε να ισχυριστεί ότι έχει κανονικά εγγύηση αφού το Product Code δεν έχει αλλαχθεί; (η μήπως η αλλαγή και η επαναφοορά του P.Code καταγράφεται κάπου και οι τεχνικοί μπορούν να το δουν; )

 

 

Το τηλέφωνο είναι παραεισαγωγή και θα χάσεις τα ελληνικά με την αναβάθμιση. Για να μην τα χάσεις πρέπει να αλλάξεις το Product Code. Υπάρχει πλέον μέθοδος με την οποία γίνεται εύκολα αυτό.

Οι άνθρωποι από το Kaizer πέρασαν τα ελληνικά μέσω Phoenix με αποτέλεσμα την αλλαγή του pc.

 

α) Τυπικά όχι. Αλλά αμφιβάλω αν κάτσει κανείς να ασχοληθεί με το αν έχει αλλαχτεί το pc σε περίπτωση που χρειαστεί να το πας για service.

β) Όχι, δεν μπορούν να το δουν. Αυτό θα έκανα αν ήμουν στη θέση σου.

 

 

------------------------------------------------------------------

πος θα γινει την πατησα εγω και αλαξε η γλωσσα σε αγγλικα

Δες αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2695530#post2695530

 

 

------------------------------------------------------------------

Θα χαθούν όλα τα δεδομένα ή μόνο η γλώσσα;

Η εγγύηση ισχύει; Απ'ότι μου είπαν στο Multirama ισχύει και αναγνωρίζεται από την Alpha Copy... Αλλά καλό είναι να το επιβεβαιώσει κάποιος.

 

Πως μπορώ να αλλάξω το Product Code; Υπάρχει κανένα ρίσκο σε αυτό;

Δες αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2695530#post2695530

Με την αναβάθμιση δεν χάνεις απολύτως τίποτα.

 

 

------------------------------------------------------------------

μια ερωτηση εγκατεστησα το μσν κανω συνδεση μεσω wifi κ μου γραφει can not allow login..γιατι ξερετε??

Σου έχουμε αναφέρει ένα σωρό φορές πως για τις εφαρμογές υπάρχει ΕΠΙΣΗΜΟ θέμα!

Δεν ρωτάμε όπου βρούμε...

 

------------------------------------------------------------------

παιδιά τι Browser έχει το κινητό?

Ο browser του λειτουργικού βασίζεται στο webkit.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα αναβάθμιση από 11 σε 20 firmware. Το 5800 δεν ανοίγει με τίποτα. Καμιά ιδέα ή έχω φύγει για νόκια;
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη σου ελπίδα:

xxxxxxxxxx

 

Υπάρχει και το Phoenix... αλλά θέλει προσοχή!

xxxxxxxxxx

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...