Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα ολα καλα,το σημαδι που εβλεπα στην οθονη απο μεσα ηταν μια τριχα μικρη.

ας ελπισουμε οτι δεν θα βγουν αλλα προβληματα στο μελλον.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

της έκανα μορφοποιηση για να ξαναλειτουργήσει και άρχισα να ξαναπερνάω αρχεία...όταν κανω εγκατασταση ένα προγραμμα μου λέει ότι η εφαρμογή είναι ήδη εγκατεστημένη και πατάω αντικατασταση...

Όταν εγκαθιστάς κάποιες εφαρμογές στην κάρτα μνήμης, αυτές εγκαθιστούν/δημιουργούν μερικά αρχειάκια και στο τηλέφωνο τα οποία χρησιμοποιούν για διάφορες λειτουργίες.

 

Αυτό που θα σου πρότεινα να κάνεις είναι να κρατήσεις backup των δεδομένων σου (πλην των ρυθμίσεων), να κάνεις φορματ στο τηλέφωνο, μετά ξανά (απο το μενού Διαχείριση Αρχείων) φορματ στην κάρτα και να τα εγκαταστήσεις όλα παο την αρχή.

 

Να ξέρεις όμως οτι πάντα θα έχεις τον κίνδυνο να σου ξανασυμβεί αυτό. Πήγαινε να πάρεις μια κάρτα της sandisk για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

το χει κανει σε κανεναν σας να κολλησει μετα η κατα τη διαρκεια μιας κλήσης?

μολις τελειωσα μια κληση και η οθονη παρεμεινε μαυρη με τα κουμπια να ειναι αναμμενα.

του εβγαλα τη μπαταρια και στανιαρε!

 

μου το έκανε και μενα εχθες... βρήκαμε τι φταίει ή καμία λύση σε αυτό;

http://www.faretra.gr

Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έφαγα την ψυχρολουσία με την απάντηση για το bluetooth και τους ήχους που περνάνε μέσα απο αυτό (όλους δηλαδή) να ρωτήσω κάποια ακόμα πράγματα.

 

Αν έχω συνδεδεμένο bluetooth και ταυτόχρονα handsfree απο που στο καλό ακούγονται οι ήχοι? Απο το πρώτο που συνδέεται?

 

Πόσο βλακεία τους δέρνει.

 

Ερώτηση νο2

 

Το 5800 δεξια επάνω απο την οθόνη έχει ένα κουμπί αφής που ανοίγει κάποιες συντομεύσεις. Αυτές μπορώ με κάποιο τρόπο να τις αλλάξω και να ανοίγουν άλλα πράγματα? Ή να προσθέσω κάποια νέα συντόμευση?

 

Ερώτηση νο3

 

Ο τρόπος που βγαίνουν τα πράγματα στην οθόνη (πχ scroll down bar) βολεύει δεξιόχειρες.

Υπάρχει κάποιο theme είτε για αριστερόχειρες είτε τρόπος να βγαίνουν ανάποδα αυτά?

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν το έχω δοκιμάσει, οπότε καλύτερα να σου απαντήσει κάποιος άλλος.

2) Όχι, δεν μπορείς.

3) Ούτε και αυτό γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την στιγμη κανω αναβαθμιση μεσω nsu καθως ειναι διαθεσιμη και εκει..Θα σας ενημερωσω στην συνεχεια για την ολοκληρωση της..:)

"ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ"

"SUPER3*FAMILIA"

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέεις ΒΤ ακουστικό και ενσύρματο ακουστικό, τότε όλοι οι ήχοι μεταφέρονται στο ενσύρματο. Μόλις το ξεσυνδέσεις, μεταφέρονται στο ΒΤ. Δεν έχει σημασία ποιο έχεις συνδέσει πρώτο.
Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι, στα flash games οταν τα βαζεις full-screen βγαζει το D-PAD... στην v11 δεν το εκανε,αλλα διαβασα καπου οτι στην ν21 το διωρθοσανε αλλα δεν βλεπω κατι..
Link to comment
Share on other sites

youtube apo to 5800 μπορώ να δω ή πρέπει να κάνω εγκατάσταση flash player ή κάτι αντίστοιχο?

Μπαίνει κανονικά στη σελίδα του youtube κ βλεπεις οτι βίντεο θες. Επίσης υπάρχει κα εφαρμογή για το youtube. Θα την βρεις στο αντίστοιχο θέμα για τις εφαρμογές, [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.4 & v9.5

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όταν εγκαθιστάς κάποιες εφαρμογές στην κάρτα μνήμης, αυτές εγκαθιστούν/δημιουργούν μερικά αρχειάκια και στο τηλέφωνο τα οποία χρησιμοποιούν για διάφορες λειτουργίες.

 

Αυτό που θα σου πρότεινα να κάνεις είναι να κρατήσεις backup των δεδομένων σου (πλην των ρυθμίσεων), να κάνεις φορματ στο τηλέφωνο, μετά ξανά (απο το μενού Διαχείριση Αρχείων) φορματ στην κάρτα και να τα εγκαταστήσεις όλα παο την αρχή.

 

Να ξέρεις όμως οτι πάντα θα έχεις τον κίνδυνο να σου ξανασυμβεί αυτό. Πήγαινε να πάρεις μια κάρτα της sandisk για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

θενκς φίλε!, ούτως ή άλλως είχα σκοπό να πάρω 16αρα θα προτιμήσω την sandisk...γιατί όμως θεωρείται πιο έμπιστη από τις κάρτες της ίδιας της μαμάς nokia?

Σε Χρήση: Nokia 5800XM v31 Hacked Edition , Sony Ericsson w910i

Επίσης στην κατοχή μου: Nokia 6210 , Nokia 6260 , Sony Ericsson k750i

Link to comment
Share on other sites

θενκς φίλε!, ούτως ή άλλως είχα σκοπό να πάρω 16αρα θα προτιμήσω την sandisk...γιατί όμως θεωρείται πιο έμπιστη από τις κάρτες της ίδιας της μαμάς nokia?

 

Θεωρειτε πιο εμπιστη απο τις καρτες της <<μαμας>>(και πιο φθηνη αν δεν κανω λαθος) γιατι υπαρχει προιστορια σε αλλες συσκευες οπου βαρουσαν μπιελα.Μονο οτι και να παρεις φροντισε να ειναι class 4 και οχι class 2,γιατι με τις 2αρες ειναι σχεδον βεβαιο οτι το 5800 <<παρεξηγιεται>>.Εχει συμβει σε καποιους εδω μεσα,και σε αλλες χωρες.Εγω δεν προλαβα να κλεισω μια εβδομαδα και βγηκε εκτος.Τωρα ειμαι με class 4 16αρα κοντα δυο μηνες και ολα πανε καλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

131mb είναι το update μέσω nsu , θυμάται κανείς πόσο ήταν από fota? Γιατί κάνω επανεγκατάσταση (μπας κ στρώσει το #@^μενο vodaf.menu) και βλέπω οτι παίρνει αρκετή παραπάνω ώρα.
Link to comment
Share on other sites

Μέσω fota περνάνε μόνο οι αλλαγές και αυτό για ευνόητους λόγους.

Το μέγεθος είναι κάπου στα 3mb.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

μου το έκανε και μενα εχθες... βρήκαμε τι φταίει ή καμία λύση σε αυτό;

 

Καμμιά λύση γι αυτό παιδιά ?????

 

Μου το΄ χει κάνει καμμιά 30αριά φορές. Τα έχω κάνει όλα

αναβάθμιση, hard reset.

Θέλω να βλέπω να γράφουμε ελληνικά με τόνους , Θέλω Windows 8.1 Για το Commodore 64 μου. Η ιστορία μου είναι απλή: Oric 1, Oric Atmos, Commodore 64,Sinclair QL, Amstrad 6128.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια Help ποιος ειναι ο κωδικος της καρτας μνημης?Μου τον ζηταει και δεν τον ξερω...!Εχω βαλει 12345 και επισης τον κωδικο κλειδωματος του τηλεφωνου αλλα τιποτα...!Αυτο μου το εμφανισε επειτα απο μορφοποιηση καρτας μνημης-update στην v.21-hard format-επαναφορα ρυθμισεων και τετοιες μανουρες(ολα εγιναν με την σειρα που τα γραφω...και τον κωδικο τον ζητησε με την επαννεκινηση επειτα απο την επαναφορα ρυθμισεων...!Ευχαριστω εκ των προτερων...!
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα μνήμης δεν έχει κωδικό ασφαλείας, αν φυσικά δεν βάλεις εσύ ο ίδιος.

 

Για να λες πως δεν δέχεται ούτε τον κωδικό κλειδώματος του τηλεφώνου μάλλον έχει "φάει" κόλλημα.

 

Δοκίμασε να ανοίξεις τη συσκευή χωρίς τη κάρτα μνήμης.

Αν δεις πως όλα πάνε καλά χωρίς προτροπές για κωδικό κλπ, απλά μορφοποίησε τη κάρτα μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι πραγματι...εγω δεν εβαλα κωδικο και τελικα με μορφοποιηση εστρωσε...!Να σε ρωτησω κατι ακομη...!Επειτα απο ομως μορφοποιηση και hard format καποιες εφαρμογες συνεχισζουν να υφιστανται...!:blink::blink::blink: Πως γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται μετά από hard format και ταυτόχρονα μορφοποίηση στη κάρτα μνήμης να παραμένουν εφαρμογές ή οτιδήποτε άλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ορισμένες μορφοποιήσεις δεν πετυχαίνουν. Κουφό αλλά ισχύει. Έχει τύχει να μορφοποιώ την 8άρα μου και να τελειώνει σε 10 δευτερόλεπτα. Φυσικά, δεν είχε σβηστεί τίποτα. Ξαναμορφοποιώ και κράτησε πολύ ώρα αλλά σβήστηκαν όλα.

 

Ίσως κάτι τέτοιο έγινε και σε σένα.

Link to comment
Share on other sites

Ένα TIP για όσους έχουν σκοπό να αναβαθμίσουν το κινητό τους σύντομα, για να μην έχουν πρόβλημα με την κάρτα μνήμης...

 

1. Πριν την αναβάθμιση, αν έχετε αλλάξει τον κωδικό συσκευής σε κάτι άλλο, να το επαναφέρετε στο 12345 (προσέξτε να είναι το αριθμητικό πληκτρολόγιο ενεργό)

2. Πηγαίντε στην ασφάλεια και απενεργοποιήστε τον κωδικό από το να σας το ζητάει σε οποιαδήποτε περίπτωση. Έτσι μετά την αναβάθμιση δεν υπάρχει καμία περίπτωση να σας δημιουργηθεί κανένα απολύτως πρόβλημα με τον κωδικό συσκευής.

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...