Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πριν καποιες μερες ειχα ακριβως την ιδια απορια.Τελικα πηγα και το πηρα.Χαιρομαι που δωσα τα γκαφρα μου,ουτε μια στιγμη δεν τα κλαψα και το χω λιωσει το κινητακι.Οτι καλυτερο εχουν κρατησει τα χερια μου.(iphone,omnia και το f480).Πατα και μια ΕΔΩ για να μην γινομαι κουραστικος και καμαρωσε το στα 4 καλυτερα κινητα του ηλιακου συστηματος!

 

Βασικα,αν καταλαβα καλα,το εχει καλυτερο απ'ολα???

Link to comment
Share on other sites

Ας μη κοροϊδευόμαστε, το κινητό είναι το καλύτερο που υπάρχει για τα λεφτά του...Εγώ το περίμενα 100€ πιο ακριβό! Το έχω 4-5 μέρες, δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα, το δουλεύω όλη την ώρα αλλά το έχω φορτίσει μόνο μια φορά, άψογο στυλ και δε βρήσκω τίποτα που να του λείπει...
Link to comment
Share on other sites

Βασικα,αν καταλαβα καλα,το εχει καλυτερο απ'ολα???
Περίπου...:DΓια φαντάσου πάντως...13 εκατομμύρια συσκευές,δηλαδή 4,5 δις €:shock::shock:Κι ακόμα είναι νωρίς...
Link to comment
Share on other sites

αν ειχε και λιγο καλυτερη καμερα θα ηταν σουπερ.

παντως για τα λεφτα του ειναι το καλυτερο deal.

+1 αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε και ολα!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Περίπου...:DΓια φαντάσου πάντως...13 εκατομμύρια συσκευές,δηλαδή 4,5 δις €:shock::shock:Κι ακόμα είναι νωρίς...

Συσκευές σαν το 5800 είναι που φέρνουν λεφτά στα ταμεία των εταιριών και όχι οι ναυαρχίδες των 700 ευρώ.

 

Το 5800 θα συνεχίσει να πουλάει έτσι για τουλάχιστον ένα χρόνο. Και αν μιλάμε τώρα για απίστευση σχέση τιμής-απόδοσης, φανταστείτε τι θα λέμε όταν η τιμή πέσει στα 250-280.

Link to comment
Share on other sites

To οτι οταν αποθηκευω εικονες ή βιντεο σε συγκεκριμενο φακελο στη καρτα μνημης οταν πηγαινω μενου-εκθεση-εικονες&βιντεο και μου τα εμφανιζει ολα ''χυμα'' ειναι φυσιολογικο??

Υπαρχει δυνατοτητα να βαλω ενα βιντεο π.χ σε συγκεκριμενο φακελο στην καρτα μνημης αλλα να μην το εμφανιζει στο μενου-εκθεση-εικονες&βιντεο??

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

To οτι οταν αποθηκευω εικονες ή βιντεο σε συγκεκριμενο φακελο στη καρτα μνημης οταν πηγαινω μενου-εκθεση-εικονες&βιντεο και μου τα εμφανιζει ολα ''χυμα'' ειναι φυσιολογικο??

Υπαρχει δυνατοτητα να βαλω ενα βιντεο π.χ σε συγκεκριμενο φακελο στην καρτα μνημης αλλα να μην το εμφανιζει στο μενου-εκθεση-εικονες&βιντεο??

 

Ευχαριστω.

 

Φυσιολογικό είναι. Μπορείς να φτιάξεις φακέλους μέσα στην Έκθεση, αλλά αυτοί οι φάκελοι είναι εικονικοί, θα φαίνονται δηλαδή μόνο εκεί μέσα.

 

Για το άλλο, δεν το έχω δοκιμάσει για να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

 

Είναι το 5800 black

 

 

Σπύρος

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό είναι. Μπορείς να φτιάξεις φακέλους μέσα στην Έκθεση, αλλά αυτοί οι φάκελοι είναι εικονικοί, θα φαίνονται δηλαδή μόνο εκεί μέσα.

 

Για το άλλο, δεν το έχω δοκιμάσει για να σου πω.

 

 

Oυσιαστικα η απορια μου ειναι η ιδια και στις 2 παραπανω ερωτησεις που εκανα αλλα η διατυπωση που εκανα στhν πρωτη ερωτηση ειναι αθλια και δεν εγινα κατανοητος...

Αρα ψαχνω μια απαντηση στην ερωτηση ''Υπαρχει δυνατοτητα να βαλω ενα βιντεο π.χ σε συγκεκριμενο φακελο στην καρτα μνημης αλλα να μην το εμφανιζει στο μενου-εκθεση-εικονες&βιντεο??''

 

Thanx again.

Link to comment
Share on other sites

Oυσιαστικα η απορια μου ειναι η ιδια και στις 2 παραπανω ερωτησεις που εκανα αλλα η διατυπωση που εκανα στhν πρωτη ερωτηση ειναι αθλια και δεν εγινα κατανοητος...

Αρα ψαχνω μια απαντηση στην ερωτηση ''Υπαρχει δυνατοτητα να βαλω ενα βιντεο π.χ σε συγκεκριμενο φακελο στην καρτα μνημης αλλα να μην το εμφανιζει στο μενου-εκθεση-εικονες&βιντεο??''

 

Thanx again.

Για να γίνει αυτό θα πρέπει να το κάνεις κρυφό αρχείο μέσω κάποιου file manager όπως είναι το x-plore.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

To οτι οταν αποθηκευω εικονες ή βιντεο σε συγκεκριμενο φακελο στη καρτα μνημης οταν πηγαινω μενου-εκθεση-εικονες&βιντεο και μου τα εμφανιζει ολα ''χυμα'' ειναι φυσιολογικο??

Έτσι λειτουργεί η έκθεση στα νεότερα series 60. Περιμένουμε νεότερη έκδοση του photo resco viewer.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα,αν καταλαβα καλα,το εχει καλυτερο απ'ολα???

 

Τα χωριζει σε κατηγοριες.Η πρωτη αφορα την γενικη εικονα του κινητου χωρις να υπολογιζεται η τιμη του!Καταλαβαινεις λοιπον...:X

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι,εχω μια πληροφορια πως οταν φορτιζεται το κινητο με φορτιστη αυτοκινητου,λιγοστευει η ζωη της μπαταριας του κινητου!Αληθευει κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

Κυριοι,εχω μια πληροφορια πως οταν φορτιζεται το κινητο με φορτιστη αυτοκινητου,λιγοστευει η ζωη της μπαταριας του κινητου!Αληθευει κατι τετοιο?

 

Εαν οι δυο φορτιστες εχουν ιδια ταση(V) και ενταση (Α) εξοδου,τοτε οση φθορα μπορει να προκαλεσει ο ενας ιδια θα προκληθει και απο τον αλλο.Αν διαφερουν οι παραπανω τιμες και ειναι διαφορετικες απο τις ανοχες της μπαταριας,τοτε ναι,θα προκληθει βλαβη.Αν οχι αμεσως,τοτε μετα απο καποιες φορτισεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικα το πηρα σε μπλε.

Ολα ο.κ με το product code και το τελευταιο firmware.

Ολα ο.κ επισης για το τι ειχε η συσκευασια.

Απο εχθες το απογευμα που το πηρα το δουλεψα μεχρι αργα το βραδυ για να τελειωσει και οτι ειχε στην μπαταρια , και ολα ο.κ.

Το αφησα εκλεισε μονο του , και το εβαλα και φορτισε.

Το πρωι τωρα το ανοιξα και παλι ολα ο.κ. , το μονο θεματακι με την αυτοματη περιστροφη οθονης καποιες φορες τωρα γυριζε landscape και δεν επανερχοταν κανονικα παλι , παρα μονο αμα πηγαινα στις ρυθμισεις και απενεργοποιουσα και ξανα ενεργοποιουσα την αυτοματη περιστροφη.

Μονο αυτο.Κατα τα αλλα ολα καλα μεχρι τωρα.

Το εχω δουλεψει μεχρι τωρα αρκετα με τις επαφες , ηχους κλησης , εικονες κ.λ.π

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικα το πηρα σε μπλε.

Ολα ο.κ με το product code και το τελευταιο firmware.

Ολα ο.κ επισης για το τι ειχε η συσκευασια.

Απο εχθες το απογευμα που το πηρα το δουλεψα μεχρι αργα το βραδυ για να τελειωσει και οτι ειχε στην μπαταρια , και ολα ο.κ.

Το αφησα εκλεισε μονο του , και το εβαλα και φορτισε.

Το πρωι τωρα το ανοιξα και παλι ολα ο.κ. , το μονο θεματακι με την αυτοματη περιστροφη οθονης καποιες φορες τωρα γυριζε landscape και δεν επανερχοταν κανονικα παλι , παρα μονο αμα πηγαινα στις ρυθμισεις και απενεργοποιουσα και ξανα ενεργοποιουσα την αυτοματη περιστροφη.

Μονο αυτο.Κατα τα αλλα ολα καλα μεχρι τωρα.

Το εχω δουλεψει μεχρι τωρα αρκετα με τις επαφες , ηχους κλησης , εικονες κ.λ.π

 

καλορίζικο

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα σας...

αν δεν γινομαι κουραστικος, επειδη το κινητακι λεω να το χτυπησω, μηπως γινεται να με διαφωτισετε λιγο σχετικα με το αν πρεπει να προσεξω κατι οταν παω να το αγορασω κτλ?

εχω διαβασει αρκετα απο τις σελιδες αλλα 300 ειναι πολλες για να κατσω να τις διαβασω ολες!!!

π.χ. κατι για σχισμες και τετοια....

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που πρεπει να κοιταξεις κατ' εμέ ειναι εαν εχει Ελληνικο Product code.

Στην πρώτη σελίδα του παρόντος θέματος θα τα βρεις.

Εννοείτε οτι θα το ανοίξεις εκει μπροστά οταν θα το πάρεις.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε για να δεις εαν εχει σχισμή το κινητό πρέπει να ανοιξεις το κουτι και για να ανοιξεις το κουτι πρέπει να το αγοράσεις ουτος η αλλώς.Αλλα σε πληροφορώ ότι αυτή τη σχισμη αν δεν την είχα διαβασει εδω μεσα εγω ουτε που θα την πρόσεχα.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου...

να υποθεσω οτι τα ποσοστα με τα κινητα που είχαν πολλά προβλήματα έχει μειωθει ??

διορθωνονται τα bugs με τις αναβαθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

Το ακουστικό στις τελευταίες παρτίδες έχει αλλάξει.

Οι αναβαθμίσεις αυτό το ρόλο παίζουν.

Διορθώνουν τα διάφορα bugs που έχει το κάθε κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω...λεω να παω σε λιγακι να το τσεκαρω...

ασχετο, σε μαυρο θα το βρω? γιατι αποτι καταλαβα το μπλε και το κοκκινο παιζει περισσοτερο...για πλαισιο λεω...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...