Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το συγκεκριμμένο το χρησιμοποιώ με τον ενσωματωμένο player. Αν θέλεις να έχεις περισσότερες δυνατότητες θα πρέπει να πας smartmovie μάλλον, τον οποίο ποτέ μου δεν έχω βάλει για να σε βοηθήσω περαιτέρω οποτε....

Από την άλλη επειδή είναι θέμα καθαρά εφαρμογής συνέχισε την ερωτησή σου στο ανάλογο θέμα για να μη βγαίνουμε κ off topic...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οτι πιο απλό, γρήγορο κ κυρίως freeware :D

http://dailymobile.se/2009/01/16/guide-how-to-convert-a-movie-to-your-nokia-5800/

how-to-convert-a-movie-to-your-nokia-5800

 

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα μπορεί να εσωματώσει στο mp4 αρχείο και ελληνικούς υπότιτλους ???

 

Γίνεται άραγε ??? :worry::worry:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Εισαγωγη:

Χρησημοποιω αγγλικη γλωσσα στο τηλεγωνο γιατι μου τη σπαει να βλεπω ελληνικα σε ξενες συσκευες.

 

Θεμα :σβησιμο μνημης αναζητησης: Πατα search απο κεντρικη οθονη(εγω εκει το εχω το search), Μολις σου ανοιξει ο web broswer(παραδειγμα το google) πατησε το options κατω αριστερα > μετα settings> μετα general> μετα clear search history.

 

Τελος

- Μακαρι να τελειωνε ετσι ,αλλα δεν καταλαβες τι εννοω. Με το σβησιμο του ιστορικου αναζητησης ,απλα σβηνεις οτι εχεις ζητησει να βρει η αναζητηση, οχι ομως και τα δεδομενα που θα καταχωρηθουν στην cache του browser. Διαβασε το ποστ που εξηγω τι συμβαινει και διαπιστωσε το και προσωπικα κανοντας μια δοκιμη.

- Φιλικα :) -

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου σε ανάλογη περίπτωση έχασα τα μηνύματα. Μόνο τα μηνύματα και μου έκανε τρομερή εντύπωση. Δεν ξέρω αν έκανε reset δεν πρόσεξα απλά όταν το άνοιξα είχα χάσει τα μηνύματα.

κι εγώ το έχω πάθει αυτό στα καλά καθούμενα χάθηκαν τα αρχεία κλήσεων και εκανε reset μετα μου ζητησε ώρα και ημερομηνία, μετά την αναβάθμιση έγινε

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 15 μερες στο σερβις, η δευτερη φορα που παει (στο τηλεφωνο δεν λειτουργει το κουμπι της καμερας το πλαινο και η οθονη δεν κλειδωνει και μενει ανοιχτη συνεχεια. αυτο απο τοτε που το πηρα. ) το τηλεφωνο μου το επεστρεψαν σημερα. δεν ειδαν το παραμικρο προβλημα.

μετα απο 40 λεπτα χρησης το τηλεφωνο ξανα τα ιδια μπλοκαρε παλι. εχει την εκδοση 11 πανω. λετε με αναβαθμιση σε 20 να λυθει? ή να το παω σε νοκια σοπ να το στειλουν στην αλφακοπυ, διοτι το σερβις της βοντα ειναι για τον...... μην πω καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να κάνεις αναβάθμιση.

Έστω μόνο και μόνο για να δεις αν συνεχίζει να παρουσιάζει τα προβλήματα που αναφέρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να κάνεις αναβάθμιση.

Έστω μόνο και μόνο για να δεις αν συνεχίζει να παρουσιάζει τα προβλήματα που αναφέρεις.

να την κανω μεσω ovi suite καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

Να την κάνεις καλύτερα από το κινητό...

οκ εγινε,ευχαριστω.

 

πηγα να κανω αναβαθμιση μεσω τηλεφωνου και μου λεει οτι δεν υπαρχει νεωτερη εκδοση(την 11 εχει πανω)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το λεει...γιατι οπως ειπαν και πολλα παιδια παραπανω...την εχουν αποσυρει απο FOTA(καλα το ειπα?:blink:) διοτι κατι επαιζε με τον κωδικο ασφαλειας αν θυμαμαι καλα...!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το λεει...γιατι οπως ειπαν και πολλα παιδια παραπανω...την εχουν αποσυρει απο FOTA(καλα το ειπα?:blink:) διοτι κατι επαιζε με τον κωδικο ασφαλειας αν θυμαμαι καλα...!

 

αρα μονο μεσω ovi.

Link to comment
Share on other sites

Kalispera!!!Mipws tha mporousate na m peite pws kanw tin prwti rythmisi g tous xartes???
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται τίποτα το ιδιαίτερο. Απλά ανοίγεις το πρόγραμμα Χάρτες (Nokia Maps) και περιμένεις να κλειδώσει δορυφόρους.

Το πρώτο κλείδωμα κάνει περισσότερη ώρα απ το συνηθισμένο.

 

ΥΓ: Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greenglish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

αρα μονο μεσω ovi.

Ωχ sorry φίλε μου το ξέχασα ότι την απέσυραν! Άρα ναι μόνο μέσω υπολογιστή. Κάνε ένα backup αυτά που θέλεις να κρατήσεις και προχώρα.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται τίποτα το ιδιαίτερο. Απλά ανοίγεις το πρόγραμμα Χάρτες (Nokia Maps) και περιμένεις να κλειδώσει δορυφόρους.

Το πρώτο κλείδωμα κάνει περισσότερη ώρα απ το συνηθισμένο.

 

ΥΓ: Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greenglish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες!

 

Οκ!Συγνώμη!Πρέπει όμως να έχω ενεργοποιήσει κάποια από τις υπηρεσίες του παροχέα???π.χ. GPRS...???

Γτ όταν πάω μ βγάζει 3 φορείς για συνδεση...

WLAN,Cosmote Internet,Cosmote GPRS(αν θυμάμαι καλά...)

Ποιο απ΄τ 3 να πατήσω???

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Κρατιέμαι εδω και 10 μέρες να μην πάρω το κινητό...περιμένοντας ένα καλό μηνυμα στο φόρουμ (πως βγαίνουν νέες παρτίδες, με το καινούριο firmware εγκατεστημένο"το ξέρω πως μπορώ να τη βάλω κ μόνος μου", με φτιαγμένη τη σχισμή πανω και γενικά χωρίς τα περισοτερα προβλήματα που αναφέονται...)....

Δεν βρίσκω κάποιο άλλο αξιόλογο κινητο και είναι σιγουρο πως θα το αποκτίσω...

Το θέμα είναι αν αξίζει να περιμένω μήπως και βελτιωθεί το κινητό ή τσάμπα περιμένω...ούτοσιάλλως θα το πάρω..

Υ.Γ : Το ξέρω πως κατα πάσα πιθανότητα δεν δουλεύει κανείς στη ΝΟΚΙΑ για να γνωρίζει τι θα γίνει με το 5800, απλά δεν ξέρω αν κατά καιρούς οι εταιρίες βελτιώνουν τις συσκευές(όχι απαραίτητα μόνο firmware).

Link to comment
Share on other sites

Οκ!Συγνώμη!Πρέπει όμως να έχω ενεργοποιήσει κάποια από τις υπηρεσίες του παροχέα???π.χ. GPRS...???

Γτ όταν πάω μ βγάζει 3 φορείς για συνδεση...

WLAN,Cosmote Internet,Cosmote GPRS(αν θυμάμαι καλά...)

Ποιο απ΄τ 3 να πατήσω???

Μια από αυτές είναι για το A-GPS. (Το A-GPS ουσιαστικά βοηθά στα να κλειδώνει δορυφόρους πιο γρήγορα χρησιμοποιώντας το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας.

Η χρέωση είναι της τάξης των 4 με 5 kb, ουσιαστικά μηδαμινή ως προς το όφελος που αποκομίζεις.)

Πάτα άκυρο σε όλες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κρατιέμαι εδω και 10 μέρες να μην πάρω το κινητό...περιμένοντας ένα καλό μηνυμα στο φόρουμ (πως βγαίνουν νέες παρτίδες, με το καινούριο firmware εγκατεστημένο"το ξέρω πως μπορώ να τη βάλω κ μόνος μου", με φτιαγμένη τη σχιχμή πανω και γενικά χωρίς τα περισοτερα προβλήματα που αναφέονται...)....

Δεν βρίσκω κάποιο άλλο αξιόλογο κινητο και είναι σιγουρο πως θα το αποκτίσω...

Το θέμα είναι αν αξίζει να περιμένω μήπως και βελτιωθεί το κινητό ή τσάμπα περιμένω...ούτοσιάλλως θα το πάρω..

 

Φιλε μου....ειμαι στην ιδια ακριβως θεση...και εχω ακριβως τις ιδιες αποριες....!Μονο που εδω στην καβαλα δεν υπαρχει και διαθεσιμοτητα...!Παντως εγω αποφασισα να το παραγγειλω αυτες τις μερες...η να κανω καποια κρατηση...και μολις το παρω απο οπου το παρω...να παω στο Nokia shop να του κανω ενα τσεκαρισμα...Και πιθανος και καποια αναβαθμιση...παντως θα σου ελεγα...αν εχεις τα λεφτα(επιδοτηση) και το εχεις βρει καπου...χτυπα το...αξιζει....!

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες που το πηρα μου κολησε 4-5 φορες και εβγαλα την μπαταρια για να ξαναπαρει μπρος!

Φωραει την τελευταια αναβαθμιση αλλα μου φαινετε οτι εχει ακομη προβληματα το software!

 

Tελικα ειναι πολλα χρονια πισω η Νοκια σε σχεση με την Sony.Erickson στο θεμα μουσικη!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια από αυτές είναι για το A-GPS. (Το A-GPS ουσιαστικά βοηθά στα να κλειδώνει δορυφόρους πιο γρήγορα χρησιμοποιώντας το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας.

Η χρέωση είναι της τάξης των 4 με 5 kb, ουσιαστικά μηδαμινή ως προς το όφελος που αποκομίζεις.)

Πάτα άκυρο σε όλες.

 

Δηλ ανοίγω τους χάρτες κ δν πατάω τπτ άλλο...?

Πρέπει να ενεργοποιήσω το WAP???

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Δηλ ανοίγω τους χάρτες κ δν πατάω τπτ άλλο...?

Πρέπει να ενεργοποιήσω το WAP???

Ναι.

Αν δεν το έχεις ενεργοποιήσει ως υπηρεσία, ναι πρέπει μόνο για το A-GPS ώστε να κλειδώνει δορυφόρους πιο γρήγορα. Όχι γενικότερα για το GPS.

 

 

μετα την εγκατασταση της 20, θελει το τηλεφωνο reset?

Όχι απαραίτητα, αλλά καλό θα ήταν.

Εγώ έκανα πάντως.

 

 

Tελικα ειναι πολλα χρονια πισω η Νοκια σε σχεση με την Sony.Erickson στο θεμα μουσικη!!!!!!!!!!!!!!!

Γιατί το λες αυτό;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Προκαταβολικα να ζητησω συγνωμη γιατι αυτη η δημοσιευση θα ειναι λιγο μεγαλη.Πιστευω ομως οτι αξιζει..Σε αυτο το post:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2698295#post2698295 οπως ειχα αναφερει το πηρα απο πλαισιο εν γνωση μου και ενω ειδα οτι το product code δεν ειχε μεσα την Ελληνικη γλωσσα.Με επιασε η τρελα της στιγμης και λεω δεν βαριεσαι,ετσι και αλλιως το πηρα για λιγους μηνες μεχρι να βγει το ν97 η οποιο αλλο και κυριως για να δω πως ειναι στα χερια μου συσκευη με οθονη αφης,πριν τα σκασω χοντρα για το επομενο.Χθες το πηγα σε nokia club,δεν εχει σημασια ποιο,για να περασω την τελευταια εκδοση.Βεβαια θα πει κανεις και με το δικαιο του οτι 15 ευρωπαικα ειναι 15 ευρωπαικα και θα επρεπε να μην το ειχα παρει και δεν θα εχει αδικο,αλλα οπως ειπα πριν:fool:.Ολα καλα μεχρι εδω.(Ειχα ηδη παραγγειλει και 16αρα καρτα,την οποια πηρα σημερα και δεν λεει να βγει απο το τηλεφωνο):angry:.4 το απογευμα το πηγα 5 πηγα να το παρω.Με το που μπαινω μεσα μου λεει ο υπαλληλος οτι ειναι ετοιμο.Του δινω το χαρτι που μου ειχε δωσει για την παραλαβη και μου δινει την συσκευη.Το ανοιγω και ετοιμαζομαι να πληρωσω.Εκεινη την στιγμη ο υπαλληλος μου λεει επι λεξη:οφειλω να σας ενημερωσω οτι η συσκευη που εχετε αγορασει προχθες(16-2) στις 4-2-δηλαδη 12 μερες πριν-ειχε εισαχθει για επισκευη σε καποιο service nokia για αλλαγη ακουστικου βαση εγγυησης.Να πω οτι εμεινα παγωτο εκεινη την στιγμη λιγο ειναι.Αφου συνηλθα και με την σκεψη οτι πλαισιο και τετοιες λαμογιες ειναι δυνατον,ζητησα αν ειναι ευκολο καποια αποδειξη για αυτο,κατι που φυσικα δεν εγινε.Εχω λιγη ωρα που επεστρεψα απο πλαισιο.Σιγα μην βγαλω ακρη.Αποριες:Υπαρχει εστω και η παραμικρη πιθανοτητα να ισχυει αυτο που μου ειπαν οτι μηπως υπαλληλος σε καποιο service nokia εκανε λανθασμενη εισαγωγη emei;Αλλη απορια,αν ξερει πραγματικα καποιος εδω μεσα ο οποιος ασχολειται με εμποριο,συντηρηση,επισκευη κινητων τηλεφωνων εδικα αν εχει σχεση με nokia.Μια συσκευη αν γινει αντικατασταση,αυτη που εχει το προβλημα αποσυρεται και υποθετω οτι πηγαινει στα κεντρικα,το διαστημα των 10 ημερων,σαββατο ειχε παραλαβει την συγκεκριμενη συσκευη το υποκαταστημα, ειναι αρκετο ωστε να εχει κυκλοφορησει ξανα η συσκευη στην αγορα;Εχει κανει <<λαδια>> η αντιπροσωπεια;Τι τελικα μπορει να εχει γινει;Ειλικρινα καρφι δεν μου καιγεται για τα 349 ευρωπαικα.Δεν τα βρισκω στον δρομο ουτε ειναι ασημαντο ποσο ουτε ειμαι πακετας.Το ιδιο ομως θα με εκαιγε αν επροκειτο για 10 ευρωπαικα.Συγνωμη και παλι για το μεγεθος του δημοσιευματος αυτου.:thanks:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

*#7370# einai to reset?

Ναι, αυτό είναι.

Θα χάσεις τα πάντα, να ξέρεις!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...