Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να καταλάβουμε... Το κενό στο οποίο αναφέρεστε είναι ΑΥΤΟ;

Και από εκεί μέσα φεγγίζει η οθόνη;

Αν ναι, δε θα έπρεπε να το προσέξει η Nokia, μιας και είναι γνωστό από τις αρχές του Δεκέμβρη;

Υπάρχει περίπτωση σε επόμενες παρτίδες να διορθωθεί αυτό;

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια ξερει κανενας η wind ποτε θα τα φερει?το πλαισιο ή το e-shop το εχουνε σε κοκκινο?αν ειναι να το παρω σαν συσκευη.:)
Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανενας η wind ποτε θα τα φερει?το πλαισιο ή το e-shop το εχουνε σε κοκκινο?αν ειναι να το παρω σαν συσκευη.:)

Μονο σε μπλέ είναι για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί κανείς να βγάλει καμμιά foto σε διάφορες συνθήκες (σκοτάδι, λίγο φως, πολύ φως) από αυτούς που το έχουν πάρει το κινητάκι να δούμε κι εμείς σε τι επίπεδα κυμαίνεται η ποιότητα???

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβουμε... Το κενό στο οποίο αναφέρεστε είναι ΑΥΤΟ;

Και από εκεί μέσα φεγγίζει η οθόνη;

Αν ναι, δε θα έπρεπε να το προσέξει η Nokia, μιας και είναι γνωστό από τις αρχές του Δεκέμβρη;

Υπάρχει περίπτωση σε επόμενες παρτίδες να διορθωθεί αυτό;

 

Φαντάζομαι για αυτό μιλάνε όλοι.

 

Σε αυτό που πήρα χθες πάντως δεν είναι τόσο εμφανές - σίγουρα δεν βάζεις έτσι το νύχι όπως στην φωτογραφία - και αν και δεν το έχω ανοίξει (ακόμα :p) φαντάζομαι ότι οφείλεται στην θέση της κάμερα από την δεξιά μεριά. Εξάλλου φαίνεται και η καλωδιοταινία και μάλλον στην αριστερή μεριά έχει κάποια βίδα εκεί που προφανώς δεν μπορούσε να μπει από την δεξιά πλευρά.

 

Για τα λεφτά του πάντως του δικαιολογώ κάποιες ατέλιες στην ποιότητα κατασκευής . Το N82 για παράδειγμα έχει απαράδεκτη ποιότητα κατασκευής συγκριτικά με τα λεφτά του (μιλάμε πάντα για την αρχική τιμή).

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Οπότε λογικά φαντάζομαι θα σου κάνουν τη δουλειά και στα Nokia shop όταν πλέον το κινητό έρθει και σε αυτούς και για να μη μπλέκω και για θέμα εγγύησης πουν οτι το κινητο ανοιχτηκε.

Μετά καθώς το κλείσες μηπως βρηκες κανα τρόπο να κουμπώνει καλύτερο το δεξί μερος και να φευγει το κενό;; πολλά ζητάω ε;;

οχι διστυχως το πανω δεξι μερος δεν διορθωυηκε,ειναι μαλλον θεμα ποιοτηταςυλικου/κατασκευης και δεν νομιζω να αλλαξει κατι δραματικα στις επομενες παρτιδες

το ξερουν απο τοτε που κυκλοφορησε και δεν βλεπω καποια αντιδραση αντιμετωπισης.Ισως να φταιει και η κατηγορια που κινητε και η τιμη του.Παντως παρομοιο κενο που στο σκοταδι φεγγιζε η οθονη ειχε και εχει και το ν95(ασημι) που οταν κυκλοφορησε ειχε διπλασια τιμη,και τοτε καναμε παραπονα και η αντιδραση της νοκια ηταν να παρουσιασει αναβαθμισμενο μοντελο (ν95 8gb).Αρα το φλεβαρη που θα παρουσιασει νεα μοντελα μην παραξενεφτητε εαν δουμε κανα ''αναβαθμισμενο'' 5800 με νεα τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι για αυτό μιλάνε όλοι.

 

Σε αυτό που πήρα χθες πάντως δεν είναι τόσο εμφανές - σίγουρα δεν βάζεις έτσι το νύχι όπως στην φωτογραφία

 

Καλά εννοείται, εγώ θεωρητικά αν δε το χα διαβάσει ίσως να μη το ειχα παρατηρήσει. Αν δεις κανονικά τη συσκευή από το πλαί σε καμία περίπτωση δε φαίνεται μονο αν εισαι στο σκοτάδι και εχει αναμενο το φωτισμό της οθόνης το καταλαβαίνεις

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σαν τι λύση να υπάρχει δηλαδή? Να τα βάζεις μαύρα για να μην φωτίζουν?:wacko::blink:

Να μην άναβαν θα ήταν το καλύτερο! Αλλά, τουλάχιστον να άναβαν στον ίδιο χρωματισμό και τα 3 κουμπάκια... Μου φαίνεται πολύ ''παιδικό'' έτσι.....

 

Καλά εννοείται, εγώ θεωρητικά αν δε το χα διαβάσει ίσως να μη το ειχα παρατηρήσει. Αν δεις κανονικά τη συσκευή από το πλαί σε καμία περίπτωση δε φαίνεται μονο αν εισαι στο σκοτάδι και εχει αναμενο το φωτισμό της οθόνης το καταλαβαίνεις

Παιδιά εγω το πήρα σαν αναβάθμιση απο κατάστημα συνεργαζόμενο αποκλειστικά με WIND στη Ρόδο (Οχι υποκατάστημα), σε κόκκινο χρώμα και δεν έχει κανένα κενό στο σημείο που αναφέρετε..ούτε απειροελάχιστο (το δοκίμασα και σε πλήρες σκοτάδι)

Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

το κοκκινο....και απο συνεργατη.....για παραλληλη εισαγωγη μου ακουγετε.τσεκαρε το product code με τη λιστα στη πρωτη σελιδα του παροντος θεματος
Link to comment
Share on other sites

το κοκκινο....και απο συνεργατη.....για παραλληλη εισαγωγη μου ακουγετε.τσεκαρε το product code με τη λιστα στη πρωτη σελιδα του παροντος θεματος

 

 

Παραεισαγωγή με καλύτερη ποιότητα κατασκευής :lol:

 

Εμένα μια χαρά μου ακούγεται πάντως και δεν θα με πείραζε και πολύ ;)

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι..Αν το φερω απο εξωτερικο (Μαλτα συγκεκρημενα) σαν συσκευη περα απο την εγγυηση, θα εχω αλλα προβληματα ή υποστηριζεται κανονικα απο τα ελληνικα δικτυα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις πρόβλημα, απλά να προσέξεις να μην είναι κλειδωμένο σε δίκτυο, αλλά unbranded συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα την Πεμπτη απο Βονταφον στον Κολωνό.Ειναι το μπλεδακι με 11.0,8 περασμένο απο τη μάνα του και φυσικά φουλ ελληνικό μενου.Συνδέθηκα στο ιντερνετ αμέσως και με ρουτερ και μεσω gprs.Παει σφαίρα κυριως απο WiFi.Εχει εξαιρετικό ήχο και ποιότητα κατασκευής και για 349 ευρώ που εδωσα τζάμπα ειναι σε σχέση με το iphone που τελικά απ'οτι διάβασα ειναι ψιλοαπάτη για τα λεφτα που δινεις.Πάντως θελει καμποση ωρα να το συνηθισεις κυριως την touch screen του που θελει λιγη πιεση.Η οθονη τελεια αλλά προσοχή μην κανετε πολλά πράγματα ταυτοχρονα γιατι τρώει κολλημα.Εμένα μου κρασαρε μια φορά και περασε λιγη ωρα με ρεσετ για να επανέλθει.Ειναι σαν τη γυναίκα,αν την πιεσεις δεν σου κάνει τα χατηρια :)))

Καλοριζικο σε ολους μας πάντως,πιστευω πως ειναι αξιολογη αγορα.Τωρα του περασα και flash videos απο You tube και τα παιζει μια χαρα.Και φυσικά αν το βιντεο ειναι χαι ντεφινισιον ακομη καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Παραεισαγωγή με καλύτερη ποιότητα κατασκευής :lol:

 

Εμένα μια χαρά μου ακούγεται πάντως και δεν θα με πείραζε και πολύ ;)

σε αυτο συμφωνω απολυτα αν και αρκετα παιδια που εχουν παρει το μπλε εχουν πεσει σε αντιστοιχης καλης ποιοτητας συσκευες χωρις τα προβληματα κατασκευης

Link to comment
Share on other sites

Παραεισαγωγή με καλύτερη ποιότητα κατασκευής :lol:

 

Εμένα μια χαρά μου ακούγεται πάντως και δεν θα με πείραζε και πολύ ;)

Οχι παιδιά...αυτο σας λέω.... το product code είναι αυτο που πρέπει, για Ελλάδα....

Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα την Πεμπτη απο Βονταφον στον Κολωνό.Ειναι το μπλεδακι με 11.0,8 περασμένο απο τη μάνα του και φυσικά φουλ ελληνικό μενου.Συνδέθηκα στο ιντερνετ αμέσως και με ρουτερ και μεσω gprs.Παει σφαίρα κυριως απο WiFi.Εχει εξαιρετικό ήχο και ποιότητα κατασκευής και για 349 ευρώ που εδωσα τζάμπα ειναι σε σχέση με το iphone που τελικά απ'οτι διάβασα ειναι ψιλοαπάτη για τα λεφτα που δινεις.Πάντως θελει καμποση ωρα να το συνηθισεις κυριως την touch screen του που θελει λιγη πιεση.Η οθονη τελεια αλλά προσοχή μην κανετε πολλά πράγματα ταυτοχρονα γιατι τρώει κολλημα.Εμένα μου κρασαρε μια φορά και περασε λιγη ωρα με ρεσετ για να επανέλθει.Ειναι σαν τη γυναίκα,αν την πιεσεις δεν σου κάνει τα χατηρια :)))

Καλοριζικο σε ολους μας πάντως,πιστευω πως ειναι αξιολογη αγορα.Τωρα του περασα και flash videos απο You tube και τα παιζει μια χαρα.Και φυσικά αν το βιντεο ειναι χαι ντεφινισιον ακομη καλυτερα.

Πως πέρασες Flash Videos από YouTube; Δοκίμασα με το Mobitubia αλλά δεν μου δούλεψε καν το αρχείο στο PC .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι παιδιά...αυτο σας λέω.... το product code είναι αυτο που πρέπει, για Ελλάδα....

 

Ακόμα καλύτερα :)

 

 

Πάντως με τον 'θειο' στην Alpha Copy άκρη με τις συσκευές που έρχονται δεν βγάζεις.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, Θα ηθελα να κανω κ γω με την σειρα μου καποιες ερωτησεις. Μετα απο ωρες αναγνωσης καποιων απο τις προηγουμενες σελιδες εχω καποιες αποριες. Σκεφτομαι να παρω το κινητο γιατι μου ηρθε επιδοτηση. Αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο ειναι να βγαζει καλες φωτογραφιες. Δεν εχω τη απαιτηση να βγαζει οπως κινητα με 5 mpixel. Τωρα εχω το nokia 5610 express music και δεν μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος. τις περισσοτερες τις βγαζει θολες ή "κουνιμενες". Απλα να βγαζει καλυτερα απο αυτο που εχω τωρα. Κατι ακουσα οτι το a-gps που εχει συνδεεται μονο μεσω ιντερνετ. ισχυει κατι τετοιο? μετα απο ολες τις αναβαθμισεις που εχουν βγει εχουν διορθωθει τα προβληματα που διαβαζα στην αρχη? και κατι τελευταιο. το wifi του ειναι ξεκλειδωτο? μπορω να συνδεομαι με ασυρματο δικτυο στο σπιτι μου και να μπαινω κανονικα σε ολες τις σελιδες? ελπιζω να μην σας κουρασα. απλα ειμαι λιγο δυστακτικος στις αγορες.
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί κανείς να βγάλει καμμιά foto σε διάφορες συνθήκες (σκοτάδι, λίγο φως, πολύ φως) από αυτούς που το έχουν πάρει το κινητάκι να δούμε κι εμείς σε τι επίπεδα κυμαίνεται η ποιότητα???

 

Aυτό θα ήθελα και γω !!!! Σίγουρα δεν θα είναι η κάμερα του Ν95 αλλά ελπίζω ότι δεν θα είναι πολύ κατώτερες οι φωτό του....

 

Ιδίως με το φλας θα ήταν πολύ χρήσιμο να βλέπαμε πώς ανταποκρίνεται....

 

Να'ναι καλά όποιος φίλος/φίλη μπορέσει να ανεβάσει κάποιες δικές του φωτό ώστε να αναδειχθεί το ζήτημα "ποιότητα φωτογράφησης του 5800" στην πράξη.

 

Ευχαριστώ πολύ.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, Θα ηθελα να κανω κ γω με την σειρα μου καποιες ερωτησεις. Μετα απο ωρες αναγνωσης καποιων απο τις προηγουμενες σελιδες εχω καποιες αποριες. Σκεφτομαι να παρω το κινητο γιατι μου ηρθε επιδοτηση. Αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο ειναι να βγαζει καλες φωτογραφιες. Δεν εχω τη απαιτηση να βγαζει οπως κινητα με 5 mpixel. Τωρα εχω το nokia 5610 express music και δεν μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος. τις περισσοτερες τις βγαζει θολες ή "κουνιμενες". Απλα να βγαζει καλυτερα απο αυτο που εχω τωρα. Κατι ακουσα οτι το a-gps που εχει συνδεεται μονο μεσω ιντερνετ. ισχυει κατι τετοιο? μετα απο ολες τις αναβαθμισεις που εχουν βγει εχουν διορθωθει τα προβληματα που διαβαζα στην αρχη? και κατι τελευταιο. το wifi του ειναι ξεκλειδωτο? μπορω να συνδεομαι με ασυρματο δικτυο στο σπιτι μου και να μπαινω κανονικα σε ολες τις σελιδες? ελπιζω να μην σας κουρασα. απλα ειμαι λιγο δυστακτικος στις αγορες.

Σίγουρα βγάζει καλύτερες φωτογραφίες από το 5610 καθώς και κατά πολύ καλύτερο βίντεο.

 

Αυτή είναι η δουλειά του AGPS. Να συνδέεται μέσω δικτύου ώστε να συλλέγει πληροφορίες για τη θέση που βρίσκεσαι ώστε να κλειδώνει δορυφόρους πιο γρήγορα. Φυσικά απενεργοποιείται οπότε δεν υπάρχει θέμα χρέωσης.

 

Υπάρχουν προβλήματα ακόμη. Θα χρειαστούν αρκετές αναβαθμίσεις ώστε να θεωρηθεί βράχος αξιοπιστίας. Άλλωστε βρισκόμαστε μόλις στη πρώτη αναβάθμιση.

 

Τι εννοείς να είναι ξεκλείδωτο το WiFi...

Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για να μπεις οπουδήποτε θέλεις στο internet, να κάνεις live radio streaming και οτιδήποτε άλλο φανταστείς.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...