Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει κανείς πληροφόρηση για το πότε μπορεί να φερει η vodafone to κόκκινο? Προς το παρών μόνο το μπλέ υπάρχει δυστυχώς.

 

η απαντηση σου, το Multirama το φερε σε κοκκινο! και τιμη 345... μου μυριζει αλλος προμηθευτης! παρολα αυτα μη ξεχνατε οτι η κανονικη κυκλοφορια ειναι απο αρχες φεβρουαριου και ισως πεσει τοτε η τιμη του απο 20 εως 50 ευρω.....

 

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0373302&catid=100400

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η απαντηση σου, το Multirama το φερε σε κοκκινο! και τιμη 345... μου μυριζει αλλος προμηθευτης! παρολα αυτα μη ξεχνατε οτι η κανονικη κυκλοφορια ειναι απο αρχες φεβρουαριου και ισως πεσει τοτε η τιμη του απο 20 εως 50 ευρω.....

 

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0373302&catid=100400

 

ναι αλλά λέει κατόπιν παραγγελείας. Αρα φαντάζομαι δεν είναι άμεσα διαθέσιμο. Επίσης από το Multirama μπορείς να το πάρεις με σύνδεση vodafone για να εκμεταλλευτείς την τρέχουσα προσφορά με τα 300€ ή μόνο σας συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Μονο συσκευες πουλανε στα Multirama, μα γιατι δεν κανεις υπομονη 1-2 βδομαδες?? αντε 3 -4 το πολυ ??? :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μονο συσκευες πουλανε στα Multirama, μα γιατι δεν κανεις υπομονη 1-2 βδομαδες?? αντε 3 -4 το πολυ ??? :lol:

 

δεν βιάζομαι να πάρω το κινητό, αλλά η προσφορά με τα 300€ επιδότηση ισχύει μόνο για αυτή την εβδομάδα. Τους ρώτησα αν μπορώ να κάνω την σύνδεση και να περιμένω το κόκκινο αλλά μου είπαν ότι δεν υπάρχει καν σαν κωδικός για να το παραγγείλουν. Το σύστημα τους τους δίνει μόνο μπλέ. Μάλλον θα συμβιβαστώ με το μπλέ

Link to comment
Share on other sites

Και το N73 όταν πρωτοβγήκε ήταν πολύ χειρότερα σε εσωτερικούς χώρους αλλά σιγά σιγά με τις αναβαθμίσεις βελτιώθηκε πολύ (σε σχέση με την αρχική έκδοση πάντα).

Πιστεύω θα φτιάξει σε μια - δυο αναβαθμίσεις.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε άλλη μία φωτογραφία από το 5800:

 

Σίγουρα η ικανοποίηση των φωτογραφικών απαιτήσεων του κατόχου δεν είναι στις πρώτες σκέψεις του τηλεφώνου :(.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Και το N73 όταν πρωτοβγήκε ήταν πολύ χειρότερα σε εσωτερικούς χώρους αλλά σιγά σιγά με τις αναβαθμίσεις βελτιώθηκε πολύ (σε σχέση με την αρχική έκδοση πάντα).

Πιστεύω θα φτιάξει σε μια - δυο αναβαθμίσεις.

 

ελπιζω και εγω να φτιαξει, γιατι ειχα ν73 μαυρο και ειχε και πολυ καμερα και πολυ καλη οθονη. 3.2Μp και αυτο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε από που μπορώ να προμηθευτώ μια microSD 16GB...κοίταξα στο πλαίσιο και στο γερμανο αλλά δεν έχει πουθενά στο site....αν μου πείτε και τιμουλες πάνω-κάτω θα είμαι υπόχρεος

 

Μήπως πρέπει να κανονίσουμε καμιά ομαδική παραγγελία?:p

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να κανονίσουμε καμιά ομαδική παραγγελία?:p

 

Έχει στο e-shop με 59 ευρώ, και στο amazon παραγγελία με 39 ευρώ...amazon δαγκωτο

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Η ερωτηση που εχω εγω ειναι η εξης : στη Vodafone οι συσκευες ειναι με Live προγραμμα? Αυτο σημαινει οτι εχει ι συσκευη σηματακι Vodafone πανω χαραγμενο? Το εικονιδιακι Live βγαινει αν θελω απο το μενου? Τελος ,αν θελω να περασω σπασμενα προγραμματα, μηπως τα settings της Vodafone τα μπλοκαρουν?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Η ερωτηση που εχω εγω ειναι η εξης : στη Vodafone οι συσκευες ειναι με Live προγραμμα? Αυτο σημαινει οτι εχει ι συσκευη σηματακι Vodafone πανω χαραγμενο? Το εικονιδιακι Live βγαινει αν θελω απο το μενου? Τελος ,αν θελω να περασω σπασμενα προγραμματα, μηπως τα settings της Vodafone τα μπλοκαρουν?

Ευχαριστω!

 

Το κινητό δεν έχει έρθει ακόμα με Vodafone live τροποποιήσεις.

Είναι original.

Link to comment
Share on other sites

Και το N73 όταν πρωτοβγήκε ήταν πολύ χειρότερα σε εσωτερικούς χώρους αλλά σιγά σιγά με τις αναβαθμίσεις βελτιώθηκε πολύ (σε σχέση με την αρχική έκδοση πάντα).

Πιστεύω θα φτιάξει σε μια - δυο αναβαθμίσεις.

Μακάρι αν το δουμε κι αυτό τότε το κινητάκι θ΄αξίζει τρελλά για τα λεφτά του!! Τι ζητάμε να βγάζει φώτο μέσα όπως βγάζει κι έξω. Απλά είναι τρομερά γελοίο το ότι όπου πάω όλοι μου λένε να βγαλουμε μια φώτο και φυσικά δε βλέπετε και γελάνε γιατί με Ν73 και κατι samsung 2 και χρόνων οι φώτο είναι ικανοποιητικές και όλοι απορούν πως γίνεται αυτό

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μία ερώτηση για τη φωτογραφική. Σε εσάς όταν την ενεργοποιείται (σε photo mode) καταλαμβάνει όλη την οθόνη; Γιατί σε εμένα δεξιά εκεί που έχει το μενουδάκι είναι μαύρο το φόντο. Σε video mode καταλαμβάνει όλη την οθόνη και το μενουδάκι φαίνεται διαφανές.

Ισχύει αυτό και σε εσάς ή είναι κάτι που πρέπει να ανησυχώ;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μία ερώτηση για τη φωτογραφική. Σε εσάς όταν την ενεργοποιείται (σε photo mode) καταλαμβάνει όλη την οθόνη; Γιατί σε εμένα δεξιά εκεί που έχει το μενουδάκι είναι μαύρο το φόντο. Σε video mode καταλαμβάνει όλη την οθόνη και το μενουδάκι φαίνεται διαφανές.

Ισχύει αυτό και σε εσάς ή είναι κάτι που πρέπει να ανησυχώ;

όχι έτσι είναι μη μας αγχώνεις και με άλλο bug φτάνει.... πλέον και το φυσιολογικό από την ανησυχία θα το θεωρούμε bug του κινητού που φτάσαμε...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

μολις το πειρα και το εβαλα για αναβαθμιση.μεχρι στιγμις οι εντιποσεις μοθ ειναι πολυ καλες
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η ικανοποίηση των φωτογραφικών απαιτήσεων του κατόχου δεν είναι στις πρώτες σκέψεις του τηλεφώνου :(.

 

Φυσικά. XpressMusic ονομάζεται άλλωστε :)

Link to comment
Share on other sites

και εγω μολις το πηρα με την προσφορα της βοντα.δεν το εχω ψαξει ακομα.εντυπωσεις κτλ αργοτερα.απο μια πρωτη πολυ συντομη επαφη πολυ θετικες εντυπωσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις και από εσάς!Και κανείς που να το πήρε σε κόκκινο από άλλο κατάστημα να μας πει εντυπώσεις! Και να το φέρει επιτέλους η κοσμοτε να χρησιμοποιήσω αυτή την ριμάδα την επιδότηση!Άντε 10 μερούλες κ κάτι ακόμα! :D
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις και από εσάς!Και κανείς που να το πήρε σε κόκκινο από άλλο κατάστημα να μας πει εντυπώσεις! Και να το φέρει επιτέλους η κοσμοτε να χρησιμοποιήσω αυτή την ριμάδα την επιδότηση!Άντε 10 μερούλες κ κάτι ακόμα! :D

 

σε κοκκινο το εχω παρει πριν 1 μηνα περιπου σε τιμη 400 ετρω απο ενα ιντερνετικο καταστημα δεν εχω προβληματα κακης ποιοτητας πλαστικων κολληματων η οτιδηποτε αλλο εκτος απο τη μπαταρια που αν και εκανα τα απαιτουμενα ...δε μου βγαζει πανω απο 12 με 16 ωρες με μετρια χρηση....κατα τα αλλα δεν εχω τριγμους απο το τηλεφωνο ουτε περιεργα κενα στα πλαστικα πουθενα...σε γενικες γραμμες ξεχνωντας τη μπαταρια και αφου δε με ενδιαφερει η καμερα ειμαι ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

λεπον :) ωραιο κινητο ωραια κατασκευη υπερπληρης συσκευασια φωτογραφιες μεσα εεεε εξω πολυ καλες.το μενου θελει λιγο συνηθεια αλλα αποτι βλεπω το stylous μαλλον περιττο(καλο αυτο) φοραει την ρκδοση 10,0,010 προσαρμοσμενη blue.01(??????).μαρεσε πολυ(δεδομενου οτι το σκαλιζω καμια ωρα)θα δειξει στο μελλον.εχετε να δωσετε καμια συμβουλη τωρα στην αρχη?(update must have prog hack? etc)

 

 

-να φανταστω για πλοηγηση μονο νοκια maps προσ το παρων ε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

όχι έτσι είναι μη μας αγχώνεις και με άλλο bug φτάνει.... πλέον και το φυσιολογικό από την ανησυχία θα το θεωρούμε bug του κινητού που φτάσαμε...

Μα δεν είχα σκοπό να σας αγχώσω. :) Απλά, όταν το αγόρασα το γύρισα σε video mode και τις επόμενες μέρες δεν άνοιξα την κάμερα. Και σήμερα που το γύρισα στη φωτογραφική είδα αυτή τη διαφορά. Αφού είναι έτσι, όλα καλά.

Πάντως, εγώ είμαι πλήρως ευχαριστημένος και όλα βαίνουν καλά... προς το παρόν! :)

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εσεις δεν εχετε προβλημα με το ακουστικο οταν περνετε τηλεφονο???? εγω παντοσ εχω :S και εχω θυμωσει παρα πολυ γιατι τιν πεμπτη το πηρα :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

Τελικά έπειτα απο μια βδομάδα συμβίωσης με το 5800 διαπιστωνω ότι δεν με βολεύει συσκευή με touch screen.Προσπαθώντας να βρώ ένα τηλέφωνο απο την μνήμη καθώς οδηγούσα βρέθηκα αρκετές φορές σε δύσκολη-επικινδυνη θέση.Απο σήμερα το τοποθετώ στο κουτί του και επιστρέφω στο Ν95 που είχα.

Link to comment
Share on other sites

λεπον :) ωραιο κινητο ωραια κατασκευη υπερπληρης συσκευασια φωτογραφιες μεσα εεεε εξω πολυ καλες.το μενου θελει λιγο συνηθεια αλλα αποτι βλεπω το stylous μαλλον περιττο(καλο αυτο) φοραει την ρκδοση 10,0,010 προσαρμοσμενη blue.01(??????).μαρεσε πολυ(δεδομενου οτι το σκαλιζω καμια ωρα)θα δειξει στο μελλον.εχετε να δωσετε καμια συμβουλη τωρα στην αρχη?(update must have prog hack? etc)

 

Παρατήρησες τίποτα κενό πάνω δεξιά ανάμεσα στα πλαστικά? Δες το σε σκοτεινό μερός να δεις αν φωτίζει από μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...