Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε NTROPIC συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Ευχαριστώ γιά το link.

nickvog,gsa1967,tolisco ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

και εμεις σε ευχαριστουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ειξερα οτι την απεσυραν :O Ποτε εγινε αυτο? :worry:

 

Νομισα οτι η συσκευη του ειταν παραεισαγωγης κ.τ.λ.π. επρεπε να ρωτησω το product code ! :(

 

Αχ ! δεν ενημερώνεσαι αρκετά:) . Από την προηγούμενη Τετάρτη δεν την βρίσκει το NSU και μόνο μέσω FOTA μπαίνει.

 

Σε εμένα όταν δώσω Pin και μετά βγει το μενού της Vodafone δεν με βάζει στην αρχική οθόνη , πατάω το κουμπί του μενού και μετά έξοδος για να την δω . Όχι ότι είναι σημαντικό αλλά συμβαίνει και σε κανέναν άλλον ;

Link to comment
Share on other sites

Kαι σε εμενα συμβαινει αυτο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Eυγε για την αψογη πληροφορηση !!!

 

Δεν εκανα τιποτε το ιδιαιτερο.Απλά κατεβασα το flasaki απο το youtub και με drag and drop το'ριξα στη συσκευή μου μεσω του OVI.Ποιοτητα αψογη και μπορεις να παρεμβεις και στα format για να το δεις οπως σε βολευει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας !

Παρηγγειλα σημερα απ τη vodafone στο carrefour της Πυλαιας το κινητο,ελπιζω μεχρι τελος βδομαδας να το εχω. Εχω μερικες ερωτησεις για οσους το εχουν παρει απο τη vodafone !

1. Εχει τιποτα παραεισαγωγες ή ολα ειναι νορμαλ ;

2. Εχει επεμβει καθολου η vodafone στο κινητο ;

3. Οσοι πηρατε τις πρωτες παρτιδες τωρα,ειστε ευχαριστημενοι γενικα ;

Ευχαριστω για οσους απαντησουν ! Ισως να εχουν απαντηθει ολα πιο πριν αλλα δυσκολο να τα βρω :p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας !

Παρηγγειλα σημερα απ τη vodafone στο carrefour της Πυλαιας το κινητο,ελπιζω μεχρι τελος βδομαδας να το εχω. Εχω μερικες ερωτησεις για οσους το εχουν παρει απο τη vodafone !

1. Εχει τιποτα παραεισαγωγες ή ολα ειναι νορμαλ ;

2. Εχει επεμβει καθολου η vodafone στο κινητο ;

3. Οσοι πηρατε τις πρωτες παρτιδες τωρα,ειστε ευχαριστημενοι γενικα ;

Ευχαριστω για οσους απαντησουν ! Ισως να εχουν απαντηθει ολα πιο πριν αλλα δυσκολο να τα βρω :p

 

 

1) όχι

2) όχι

3):O

Link to comment
Share on other sites

Τωρα με ψιλοφρικη παρατηρησα τα προηγουμενα posts οποτε εχω μερικες αποριουλες ακομα.

Ποια ειναι τα βασικοτερα προβληματα που εχουν παρατηρησει οι περισσοτεροι μεχρι τωρα ; Ετσι ωστε να μπορεσω να τα εντοπισω,αν οντως υπαρχουν πχ με το πλαστικο που αναφερουν πολλοι΄ή με αλλες δυσλειτουργιες του τηλεφωνου. Δε μιλω για "παιδικες ασθενειες",ολα λιγο πολυ τα εχουν !

Kos γιατι το χαμογελακι στην ερωτηση 3 ??? :P

Link to comment
Share on other sites

Kos γιατι το χαμογελακι στην ερωτηση 3 ??? :P

Το γιατί το διάβασες και από μόνος σου...

 

 

Το βασικότερα προβλήματα στο hardware είναι το κενό των πλαστικών στην επάνω δεξιά γωνία και το πρόβλημα της αυξομείωσης της έντασης του ακουστικού.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

OK thanks. Η αυξομειωση ειναι θεμα hardware καθαρα ; Ειχα ενθουσιαστει με το κινητο και εκμετταλευτηκα τη νεα προσφορα της vodafone με επιδοτηση 300 ευρω,ετρεξα σημερα να το παρω ! Αυτο με το κενο υπαρχει σε πολυ κοσμο ; γιατι διαβασα και καμποσα posts με ευχαριστημενο κοσμο...
Link to comment
Share on other sites

OK thanks. Η αυξομειωση ειναι θεμα hardware καθαρα ; Ειχα ενθουσιαστει με το κινητο και εκμετταλευτηκα τη νεα προσφορα της vodafone με επιδοτηση 300 ευρω,ετρεξα σημερα να το παρω ! Αυτο με το κενο υπαρχει σε πολυ κοσμο ; γιατι διαβασα και καμποσα posts με ευχαριστημενο κοσμο...

 

Μονο αν στο πουν θα το παρατηρήσεις......Το κενό φαίνεται μόνο σε σκοτάδι όταν το φως του κινητου ειναι αναμένο....Τώρα όσο έχει να κάνει με το ακουστικό εγώ ήμουν από τους "τυχερούς" και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πάντως το κενό στα πλαστικά δεν είναι και μικρό πράμα.... Σε λίγο καιρό θα γεμίσει σκόνη και θα ξενερώσετε τρελά. Σκεφτείτε μόνο το ότι θα βγαίνετε έξω και από τον ήλιο δεν θα βλέπετε τπτ, θα κυνηγάτε σκιά για να δείτε την οθόνη του κινητού... Το είχα το πρόβλημα αυτό και με το 3250 και είναι πολύ σπαστικό... Επίσης και το κενό να μην υπάρχει, φαντάζομαι ότι για να "δημιουργήθηκε", θα πρέπει να είναι λίγο επιρρεπής η συσκευή σε αυτό.... Εννοώ βέβαια την κακή κατασκευή και το άσχημο "δέσιμο" των πλαστικών...

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πάντως το κενό στα πλαστικά δεν είναι και μικρό πράμα.... Σε λίγο καιρό θα γεμίσει σκόνη και θα ξενερώσετε τρελά. Σκεφτείτε μόνο το ότι θα βγαίνετε έξω και από τον ήλιο δεν θα βλέπετε τπτ, θα κυνηγάτε σκιά για να δείτε την οθόνη του κινητού... Το είχα το πρόβλημα αυτό και με το 3250 και είναι πολύ σπαστικό... Επίσης και το κενό να μην υπάρχει, φαντάζομαι ότι για να "δημιουργήθηκε", θα πρέπει να είναι λίγο επιρρεπής η συσκευή σε αυτό.... Εννοώ βέβαια την κακή κατασκευή και το άσχημο "δέσιμο" των πλαστικών...

 

Ναι οκ...κάποτε θα γίνει και αυτό όπως και στο 70% κινητών συμβαίνει...είναι αδύνατο να κρύψεις το κινητό απο την σκόνη.... Μάλλον η invisibleSHEILD καλύπτει αυτό το σημείο(για full body μιλάω) και δεν θα είναι πρόβλημα,άλλα κάποτε θα πάρει λίγη σκόνη όπως και να το κάνουμε..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πάντως το κενό στα πλαστικά δεν είναι και μικρό πράμα.... Σε λίγο καιρό θα γεμίσει σκόνη και θα ξενερώσετε τρελά. Σκεφτείτε μόνο το ότι θα βγαίνετε έξω και από τον ήλιο δεν θα βλέπετε τπτ, θα κυνηγάτε σκιά για να δείτε την οθόνη του κινητού... Το είχα το πρόβλημα αυτό και με το 3250 και είναι πολύ σπαστικό... Επίσης και το κενό να μην υπάρχει, φαντάζομαι ότι για να "δημιουργήθηκε", θα πρέπει να είναι λίγο επιρρεπής η συσκευή σε αυτό.... Εννοώ βέβαια την κακή κατασκευή και το άσχημο "δέσιμο" των πλαστικών...

 

Γιατί το θέμα της υγρασίας που το πας. Η υγρασία είναι και επιβλαβείς σε σχέση με την σκόνη . Υγρασία έτσι όπως είναι χωρίς να το καταλάβεις θα παίρνει μέσα π.χ. βροχές , δωμάτια με air contition, άμα το έχεις στο μπάνιο όταν κάνεις μπάνιο κ.α.

 

Ναι οκ...κάποτε θα γίνει και αυτό όπως και στο 70% κινητών συμβαίνει...είναι αδύνατο να κρύψεις το κινητό απο την σκόνη.... Μάλλον η invisibleSHEILD καλύπτει αυτό το σημείο(για full body μιλάω) και δεν θα είναι πρόβλημα,άλλα κάποτε θα πάρει λίγη σκόνη όπως και να το κάνουμε..

 

Και εγώ το είχα σκεφτεί αλλά δεν πρέπει να το καλύπτει γιατί η ζελατινα στα πλάγια μπαίνει σε δυο μέρη και το πρώτο τελειώνει στο διαχωριστικό και μετά βάζεις το δεύτερο μέρος από ότι είδα.

Link to comment
Share on other sites

Μικρο κενο... Οταν πηρα το Ν78 επαθα φρικη γιατι το αριστερο softkey δε πατιοταν σχεδον καθολου,νομιζα το πηρα χαλασμενο. Σημερα λειτουργει αψογα. Οπως και το καπακι που τριζει απο πισω δε του δινω καμια απολυτως σημασια. Μικρα κενα μπορει να υπαρχει σε οποιδηποτε κινητο αυτου του ογκου,καποτε κι εγω τα κοιτουσα με το μικροσκοπιο και τελικα δε σημαιναν τιποτα οι καποιες ατελειες. Οσο για το θεμα αυξομειωσης,ειμαστε σιγουροι οτι προερχεται απο ελαττωματικο ακουστικο ;

Δεκτες ρε παιδια οι ανησυχιες,αλλα ειναι γνωστο φαινομενο να προκαλειται ενας τρομος οταν βγαινει μια καινουργια συσκευη,ενω τελικα μπορει να μην ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα. Ας δοκιμασουμε λοιπον τις καινουργιες μας συσκευες ενα μηνα πχ και ας αποφανθουμε με σιγουρια.

Αν παλι παρω εγω πχ ελαττωματικη συσκευη φυσικα και θα απαιτησω αντικατασταση,οπως σωστα αναφερθηκε προηγουμενως. Αλλα μονο στο 5800 των 349 ευρω συμβαινει αυτο...;

Link to comment
Share on other sites

τελικα το εκανα Update mesw FOTA και την εβγαλε την 11 την εκδοση αλλα 1mb περιπου κατεβασε και δεν ειδα καποια διαφορα.αυτο με το μενου που δεν το εμφανιζει οταν ανοιγει το κανει κ σε μενα κ περιμενα με τοσο πληρες πακετο να εχει εστω ενα υποτυπωδες screen protector(ειχε το ν78) ειδικα με τετοια οθονη και αφης.για το κενο αν δεν το ανοιξω να δω μηπως θελει σφιξιμο το σκεφτομαι και για μια σταγονα "logo στιγμης" :p .απο χτες μεσημερι που το πηρα μεχρι σημερα εχω μιλησει κανα 2ωρο και το ακουστικο μια χαρα κολληματα κτλ τπτ.γενικα πολυ ευχαριστημενος(αν εξαιρεσουμε την καμερα που μου θυμιζει του Ε66,αλλωστε κανενα απο τα 2 δεν ειναι cameraphone) κ ειδικα απο την υλοποιηση του symbian σε touch.πιστευω καναν πολυ καλη δουλεια.δεν εχει χρειαστει να χρησιμοποιησω ακομα stylous :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ ένα σήμερα.

Έχει ένα μικρό κενό στο πάνω δεξί μέρος. Το ακουστικό δεν ξέρω αν λειτουργεί σωστά αφού δεν έχω μιλήσει ακόμα.

 

Σκέφτομαι να το πάω πίσω αλλά αν έχει και το επόμενο κενό βαριέμαι αυτή τη διαδικασία.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Αχ ! δεν ενημερώνεσαι αρκετά:) . Από την προηγούμενη Τετάρτη δεν την βρίσκει το NSU και μόνο μέσω FOTA μπαίνει.

 

Σε εμένα όταν δώσω Pin και μετά βγει το μενού της Vodafone δεν με βάζει στην αρχική οθόνη , πατάω το κουμπί του μενού και μετά έξοδος για να την δω . Όχι ότι είναι σημαντικό αλλά συμβαίνει και σε κανέναν άλλον ;

 

ποιο μενου της vodafone ρε παιδια?????? ενοειτε καμια αρχικη εικονα απλως ετσι?? αν ναι γινεται να βγει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

ποιο μενου της vodafone ρε παιδια?????? ενοειτε καμια αρχικη εικονα απλως ετσι?? αν ναι γινεται να βγει αυτο?

 

οχι αυτο το "how are you" που σου βγαζει στην αρχη λεμε και το βγαζει μονο αν εχεισ sim tis voda

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Ανήκω στον χώρο των πωλήσεων και με ενδιαφέρει να έχω καλή μπαταρία, λειτουργικό symbian, γρήγορο μενού και συχνή χρήση με το 1 χέρι (στο άλλο κρατάμε χαρτοφύλακα! ). Το ζήτημα είναι αν το 5800 είναι πρακτικό για τέτοια χρήση ή αν χρειάζεται να κάθεσαι σε γραφείο και να το λειτουργείς με 2 χέρια. Ποτέ δεν χρησιμοποίησα κινητό με οθόνη αφής...

 

Κυρίως αυτά που δεν μπορώ να διαπραγματευτώ στην ευχρηστία-ευκολία χρήσης, είναι:

- σύνταξη sms

- Αναζήτηση επαφής και εν συνεχεία κλήση

- Συντομεύσεις τηλεφώνων στο "πληκτρολόγιο" (κάπου διάβασα πως δεν υποστηρίζει 8 νούμερα...)

 

Όσοι το έχετε στα χέρια σας, θα ήθελα τη γνώμη σας για το αν είναι εύχρηστο και μπορεί να χρησιμοποιηθεί για τις ανωτέρω λειτουργίες με 1 χέρι.

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να χρησιμοποιηθεί με το ένα χέρι πολύ άνετα.

 

Για τη σύνταξη των sms υποστηρίζει αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο με T9 όπως σε συσκευές χωρίς οθόνης αφής.

Η αναζήτηση των επαφών είναι αυτή εύκολη με το ένα χέρι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να χρησιμοποιηθεί με το ένα χέρι πολύ άνετα.

 

Για τη σύνταξη των sms υποστηρίζει αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο με T9 όπως σε συσκευές χωρίς οθόνης αφής.

Η αναζήτηση των επαφών είναι αυτή εύκολη με το ένα χέρι.

Ευχαριστώ για την απάντηση :)

 

Ισχύει το ότι για speed dial δέχεται μόνον 4 επαφές;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα στο απαντήσει κάποιος άλλος διότι δεν πρόλαβα να το ελέγξω.

Το έχω δώσει για αντικατάσταση και περιμένω ακόμη τη συσκευή αντικατάστασης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση :)

 

Ισχύει το ότι για speed dial δέχεται μόνον 4 επαφές;

Εκτός από την κλασσική αναμονή με τις 4 συντομεύσεις, έχει και μια μπάρα η οποία δέχεται εώς και 4 συντομεύσεις για επαφές. Έχει και το κλασσικό speed dial, στο οποίο αντιστοιχείς και ένα νούμερο ή επαφή σε καθένα από τα νούμερα 2-9.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το δικο σου Itchrist86 τι προβλημα ειχε ;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2649195#post2649195

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...