Jump to content

Sony Ericsson C510


TN97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω προβλημα εδώ και μια εβδομάδα με το κάτω πλήκτρο δεν ξέρω απο τι προηγήθηκε.. πάντως θα το στείλω για service.. αν δεν έχω ίχνος και στο ηχείο απο καφέ που έριξα ευχομαι να το αλλάξουν..:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ αναβαθμίσεις κανω κυριος για ψυχολογικούς λογους. ταχα για να λειτουργει το κινητό μου στην εντελεια:lol::lol:. την τελευται φορα ομως εκανα για να κανω debrand:).
.:Sony-Ericsson:. :cool:
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα γιατί μου λέει πως υπάρχει ήδη η έκδοση R1ΕA030? Δεν εμφανίζει κάποια νεότερη έκδοση... Γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Mitso το EXΩ παθει και εγώ αυτό. Με ακριβώς την ίδια αναβάθμιση παρόλο που είχε βγει η R1EA034 και τωρα η R1FA035. Μήπως το κινητό που έχεις είναι brand cosmote my view? Εγώ το έκανα debrand και μετά μπορούσα NA κατεβάσω νέες εκδόσεις. Αλλιώς με το my view menu μόνο R1EA030 MOY έβγαζε. Ελπίζω NA βοήθησα.
.:Sony-Ericsson:. :cool:
Link to comment
Share on other sites

Mitso το EXΩ παθει και εγώ αυτό. Με ακριβώς την ίδια αναβάθμιση παρόλο που είχε βγει η R1EA034 και τωρα η R1FA035. Μήπως το κινητό που έχεις είναι brand cosmote my view? Εγώ το έκανα debrand και μετά μπορούσα NA κατεβάσω νέες εκδόσεις. Αλλιώς με το my view menu μόνο R1EA030 MOY έβγαζε. Ελπίζω NA βοήθησα.

 

Είναι Cosmote my view... Πως μπορώ να το ξεφορτωθώ;

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστει να κανεις debrand, αλλα οπως βλεπω την περιπτωση σου φαινεται να ειναι σαν τη δικια μου. Δηλαδη να χρειαζεται flashing. Υπαρχει ενας οδηγός στο φορουμ που λεει πως να το κανεις. Θα σου στειλω με πμ τις δυο σελιδες να το δεις. Αλλιως αν θες μπορω να σου λεω κι εγω τι να κανεις στελνοντας σου pm. Διαλεξε.
.:Sony-Ericsson:. :cool:
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστει να κανεις debrand, αλλα οπως βλεπω την περιπτωση σου φαινεται να ειναι σαν τη δικια μου. Δηλαδη να χρειαζεται flashing. Υπαρχει ενας οδηγός στο φορουμ που λεει πως να το κανεις. Θα σου στειλω με πμ τις δυο σελιδες να το δεις. Αλλιως αν θες μπορω να σου λεω κι εγω τι να κανεις στελνοντας σου pm. Διαλεξε.

 

Αν είναι εύκολο πες μου με ΠΜ:)Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Εχω και εγω το C510 εδω και κατι μηνες και δεν του ειχα κανει update το firmware και επειδη μου χαλασε ( Δηλαδη δεν εχει σημα και βγαζει την ενδειξη " Εκτος Ληψης" ) ,αναρωτιομουν αν κανω update θα φτιαχτει το κινητο γιατι μου ειπαν στην Vodafonε Που το πηγα οτι αν το δωσω για αναβαθμιση θα παρει πανω απο 2 μηνες...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Εχω και εγω το C510 εδω και κατι μηνες και δεν του ειχα κανει update το firmware και επειδη μου χαλασε ( Δηλαδη δεν εχει σημα και βγαζει την ενδειξη " Εκτος Ληψης" ) ,αναρωτιομουν αν κανω update θα φτιαχτει το κινητο γιατι μου ειπαν στην Vodafonε Που το πηγα οτι αν το δωσω για αναβαθμιση θα παρει πανω απο 2 μηνες...

Αυτο ειναι θεμα hardware και με αναβαθμιση δεν νομιζω να σου λυθει..:cool:

 

γιατι δεν το πας..με αποδειξη αγοαρας για φτιαξιμο..:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξυ προσπαθω εδω και ποση ωρα να κανω Update με το Update Service

 

http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/updateservice/c510?lc=gr

 

 

Αλλα δεν τα καταφερνω!!! :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι η αποδειξη εκανε φτερα... :(

To πηγαινεις στο καταστημα που το πηρες..και ζητας αποδειχτικο οτι απο εκει εχει γινει αγορα,αυτοι κρατανε αρχειο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το εκανε και αυτο και μου ειπαν οτι θα με παρουν τηλεφωνο να μου πουν ποτε να παω να τους αφησω το κινητο..εχουν περασει 2 εβδομαδες..Ποιο πολλες πιθανοτητες εχω να το φτιαξω εγω παρα αυτοι :p
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το εκανε και αυτο και μου ειπαν οτι θα με παρουν τηλεφωνο να μου πουν ποτε να παω να τους αφησω το κινητο..εχουν περασει 2 εβδομαδες..Ποιο πολλες πιθανοτητες εχω να το φτιαξω εγω παρα αυτοι :p

τοτε δεν εχεις τιποτα αλλο απο το να περιμενεις..

αμα δεν εχεις υπομονη..πηγαινε παρ'το κινητο..και φτιαξ'το με δικα σου χρηματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά θέλω να μεταφέρω τα μηνύματα απο το Z710i σε ένα c510. Έχω εγκαταστήσει την σουίτα της SE έχω κρατήσει και ένα archive αλλά δεν βρίσκω κάποιο τρόπο να τα μεταφέρω. Γνωρίζετε καμμιά χακία
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση για μεταφορά μηνυμάτων φίλε μου είναι η εξαγωγή από το ένα και εισαγωγή τους στο άλλο μέσω του προογράμματος διαχείρισης MyPhoneExplorer

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες επειδή κολλούσε το κινητό κατέβασα το πρόγραμμα να κάνω αναβάθμιση μόνος μου, ακολούθησα τα βήματα ένα προς ένα, έγιναν όλα τέλεια και πολύ εύκολα αλλά τώρα που το ανοίγω δεν δέχεται με τίποτα τον μαμά κωδικό (νομίζω στο βιβλιαράκι γράφει τα 5 μηδενικά 00000).

 

Τι συμβαίνει? Μήπως είναι άλλος ο μαμά κωδικός και παιδεύομαι τσάμπα?

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς ούτε αυτό πιάνει...

αμα το κινητο ειναι δικο σου..θα πρεπε να τον θυμασαι τον κωδικο.:whistle:

ο κωδικος για ολα τα sony ericsson ειναι το (0000)

 

επισης πως μπορεσες να κανεις update

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Update κάνει δε πα νά'ναι και του γείτονα, αφού κωδικό δε ζητάει, το θέμα είναι πώς το ανοίγεις μετά...
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Update έκανα από το προγραμματάκι update service.

 

Κωδικό σίγουρα είχα αλλάξει (και δεν τον θυμάμαι) απλά νόμιζα ότι με το φορμάτ θα γυρνούσε ο αρχικός...

 

Τώρα τι μπορώ να κάνω?

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση με το Sony Ericsson Emma (google it) και επανέρχεται ο αρχικός. Θα χρειαστεί να περιμένεις μερικές μέρες μετά την εγγραφή ώστε να σου έρθει κωδικός όμως...
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

:cry: Με την τελευταία αναβάθμιση που έκανα άρχισε να κολλάει πιο πολύ το κινητό μου..:confused:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C510

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...