Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αν θα τρέχεις να αγοράζεις κάθε νέα συσκευή που ανακοινώνει η κάθε εταιρία, άσχετα αν σε καλύπτει ή σου προσφέρει κάτι περισσότερο απο αυτή που ήδη έχεις, είναι καθαρά δική σου απόφαση.

 

Και μην ξεχνάς οτι όταν ανακοινώνει η κάθε εταιρία νέα συσκευή, δεν απευθύνεται μόνο σε σένα που έχεις ητν προηγούμενη high-end συσκευή της αλλά στο υπόλοιπο μέρος του αγοραστικού κοινού που ψάχνουν μια all-in-one συσκευή για να αντικαταστήσουν το τηλέφωνό τους. Το αν τώρα, αξίζει ένα κάτοχος Ν95 8GB, N82 ή οποιουδήποτε άλλου μοντέλου να πάρει το Ν97, σίγουρα δεν μας ενδιαφέρει και είναι συζήτηση που ανήκει σε άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως τί ωραία που θα ήταν να ανακοίνωναν τις συσκευές μερικές μέρες πριν βγουν σε κυκλοφορία...και όχι μήηνες πριν.
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τί ωραία που θα ήταν να ανακοίνωναν τις συσκευές μερικές μέρες πριν βγουν σε κυκλοφορία...και όχι μήηνες πριν.

 

Ελα σιγα, ψυχολογικό είναι το θέμα. Αν δεν είχαν ανακοινώσει τίποτα τι θα λέγαμε μέχρι τον απρίλη?:p

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει κάποια στιγμή θα βγάλει και κινητό με 8mp. Εξάλλου ποτέ δεν θα σταματήσουν να ανεβαίνουν τα mp στις κάμερες. Θα βγει κινητό με 8mp, μετά θα βγει με κινητό με 10mp από άλλη εταίρια και μετά θα φωνάζουμε να βγάλει και η Nokia κάτι αντίστοιχο. Εμένα προσωπικά και τα 5 μου φτάνουν, δεν ήμουν ποτέ φωτογράφος, ούτε ποτέ θα γίνω. Μια κάμερα 5mp καλύπτει άνετα τις ανάγκες μου.

 

 

Υπάρχουν και παραδείγματα όμως όπως το Ν85 που και αυτό λέγαμε οτι θα κάνει πάνω από 600+ ευρώ αλλά τελικά ήρθε στα 509€ (που και πάλι δεν είναι λίγα) αλλα απ' ότι φαίνεται η Nokia προσπαθεί να ρίξει της τιμές της. Και το Ν96 απλά βγήκε για να κρατήσει και καλά ψηλά τον όρο "Ναυαρχίδα" και τον ενδιαφέρον για συσκευές τύπου Ν95 αλλά αποδείχτηκε όχι και τόσο επιτυχημένη κίνηση (Γνώμη μου)

Κοιτα φιλε τοσα παραδειγματα απο το παρελθον μου δειχνουν οτι οταν η Νοκαι λεει 550 προ φορων στην Ελλαδα 700 θα κανει σιγουρα,750 ειναι η προσωπικη μου αποψη.Οταν λεω για τα ΜΡ δεν εενοω τοσο αυτα οσον τις γενικοτερες ικανοτητες του,πχ το Ν95 οταν βγηκε ηταν το πρωτο με 5ΜΡ και το δευτερο μετα το Ν93 με τετοια αναλυση βιντεο,δεν λεω για gps κλπ γιατι και το Ν97 μπορει να προτοπορησει και εκει αν εχει καλο δεκτη.Αν πχ με αυτην την τιμη μας εδιναν και βιντεο σε ποιοτητα dvd και ισως κανα οπτικο ζουμ δεν θα μιλαγαμε για ενα υπερπληρες πακετο.Βεναια προφανως ετοιμαζουν κατι αλλο με imagine ικανοτητες κατι σαν το Ν82 πχ αλλα με οθονη αφης,κλασσικη Νοκια δεν θα τη μαθουμε τωρα,ωστοσο μπορουσε ειτε στο βιντεο ειτε στην φωτογραφια ΕΙΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ να παει το Ν97 ΕΝΑ ΣΚΑΛΙ ΨΗΛΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΤΩΡΑ.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λες είναι. Το Ν97 όμως πρέπει να συνυπάρξει στην αγορά με τα επόμενα N series touch. Γι'αυτό τον λόγο (όπως ακριβώς συνέβη και στα N95, N95 8GB) δεν δόθηκε τόσο μεγάλο βάρος στον τομέα Imaging όσο σε όλους τους υπόλοιπους.
Link to comment
Share on other sites

Καλα αμα ειχε 8ΜΡ καμερα και βιντεοσκοπηση dvd δεν το εμποδιζε να συμυπαρχει με τα νεα Nseries εφοσον και αυτα ειχαν τα ιδια χαρακτηριστικα,δηλαδη TO n95 πως συνυπηρχε μια χαρα με τα επομενα Ν series οταν ηταν το πρωτο με 5Μρ καμερα?Επειδη ολα τα ε[πομενα ειχαν αντιστοιχες ικανοτητες,ε και τωρα αν ειχε το Ν97 8ΜΡ παλι θα συμυπηρχε μια χαρα εφοσον οι επομενες συσκευες ειχαν 8ΜΡ και ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΑΝΑΛΟΓΟΥς ΠΟΙΟΤΗΤΑς ΦΑΚΟΥς.Για να μην παραξηγηθω η συσκευη ειναι πληρης απλα τοτε θα ηταν υπερπληρης και θα εκανα μεγαλυτερο παταγο ανλογο του Ν95 πριν σχεδον 2 χρονια
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κολλάς στα νούμερα και χάνεις το νόημα. Θεωρείς δεδομένο πως αν το Ν97 είχε φακό 8ΜΡ θα ήταν κλάσεις ανώτερο απο το Ν95 και το Ν82. Σκέψου όμως το άλλο. Πόσο πραγματικά χρειάζεσαι έναν 8άρη φακό και τί διαφορά θα καταλάβαινες στην πράξη σε σχέση με τον τωρινό;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί, θα μπορέσεις να εκμεταλλευτείς ποτέ το DVB-H στην Ελλάδα, ώστε το θεωρείς πλήρες μόνο αν το διέθετε? :wacko:

 

Σε τόσες χώρες λειτουργεί η κινητή ψηφιακή τηλεόραση DVB-H:

http://www.dvb-h.org/services.htm

Eσύ κόλλησες ότι προς το παρόν δεν λειτουργεί στην Eλλάδα;

Εκτός αν νομίζεις ότι το Ν97 το έκαναν παραγγελία μόνο για τον Βόλο :lol::lol::lol:

 

 

H αλήθεια είναι πάντως ότι η Nokia άργησε να πάει σε camera 8mp και αν σκεφτούμε ότι το Ν97 θα κυκλοφορίσει κοντά στα μέσα του 2009.

Όπως και να 'χει τo N97 είναι η νέα ναυαρχίδα της Nokia και η κορυφή των Nseries!

Link to comment
Share on other sites

Κολλάς στα νούμερα και χάνεις το νόημα. Θεωρείς δεδομένο πως αν το Ν97 είχε φακό 8ΜΡ θα ήταν κλάσεις ανώτερο απο το Ν95 και το Ν82. Σκέψου όμως το άλλο. Πόσο πραγματικά χρειάζεσαι έναν 8άρη φακό και τί διαφορά θα καταλάβαινες στην πράξη σε σχέση με τον τωρινό;

 

Με το ίδιο σκεπτικό,πολλα πράγματα πάνω στις συσκευές θα έπρεπε να τα σκεφτόμασταν με τον ίδιο τρόπο..αλλα δεν είναι έτσι..ή κάνω λάθος;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Σε τόσες χώρες λειτουργεί η κινητή ψηφιακή τηλεόραση DVB-H:

http://www.dvb-h.org/services.htm

Eσύ κόλλησες ότι προς το παρόν δεν λειτουργεί στην Eλλάδα;

Εκτός αν νομίζεις ότι το Ν97 το έκαναν παραγγελία μόνο για τον Βόλο :lol::lol::lol:

 

 

 

Και προς το παρόν και προς το εγγύς μέλλον θα είναι μη διαθέσιμη στην Ελλάδα η άκρως απαραίτητη για σένα υποστήριξη για ψηφιακή τηλεόραση. Δεν είδα κάποιον άλλο να παραπονιέται για την έλλειψη του χαρακτηριστικού αυτού, ούτε εδώ, αλλά ούτε στις χώρες που η ψηφιακή τηλεόραση είναι διαθέσιμη. Εκτός κι αν έχεις εντοπίσει κάποιο review που κράζει την Nokia γι' αυτή την έλλειψη. ;)

 

Αλλά βέβαια, επειδή η δική σου συσκευή διαθέτει δέκτη τηλεόρασης, πρέπει να έχουν και οι μελλοντικές συσκευές της Nokia. Δεν χρειάζεται, εξάλλου η υπερσυσκευή είναι μια και μοναδική, δεν υπάρχει άλλη. :lol:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κολλάς στα νούμερα και χάνεις το νόημα. Θεωρείς δεδομένο πως αν το Ν97 είχε φακό 8ΜΡ θα ήταν κλάσεις ανώτερο απο το Ν95 και το Ν82. Σκέψου όμως το άλλο. Πόσο πραγματικά χρειάζεσαι έναν 8άρη φακό και τί διαφορά θα καταλάβαινες στην πράξη σε σχέση με τον τωρινό;
Δεν κολλαω στα νουμερα στην ουσια κολλαω,οπως ειπα και πιο πριν ο φακος με ενδιαφερει,το Ν95 οταν ειε βγει εκτος απο τα ΜΡ ειχε και πιο ποιοτικο φακο απο οτιδηποτε ειχε η Νοκια μεχρι τοτε,με το Ν93 ειχε αρκετη διαφορα.Δεν λεω οτι δεν ειναι ανωτερο απο το Ν95 και Ν82 ΑΠΛΑ ΑΝ ειχε καλυτερες επιδοσεις στο imaging θα ηταν ακομη πιο ανωτερο και πιο ελκυστικο σε καποιον να αφησει το Ν82 πχ,οχι οτι τωρα δεν ειναι απλα λογω τιμης ηθελα να ειναι σε ολους τους τομεις μπροστα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Ν97 ΔΕΝ είναι φωτογραφικό κινητό και ΔΕΝ στοχεύει στην συγκεκριμένη αγορά των φωτογραφικών συσκευών (δεν θέλει να ανταγωνιστεί το Ν82 στην τελική!). ΠΟΥ στοχεύει; Το σλόγκαν του τα λέει ΟΛΑ "The web now made by hand" Οπότε χαλαρώστε, η ίδια η εταιρία σας το λέει ξεκάθαρα ότι στόχος της συσκευής είναι το Δίκτυο τα υπόλοιπα έρχονται σε δεύτερη μοίρα, δεν σημαίνει ότι η κάμερα του δεν είναι καλή απλά δεν είναι το key-element αυτής της συσκευής. Κάτι ανάλογο είχε συμβεί και με το G900 της SE, είχαν κολλήσει όλοι στην κάμερα του και δυσανασχετούσαν αλλά .. το κινητό ΔΕΝ ήταν φωτογραφικό! Όσο πιο γρήγορα το πάρετε χαμπάρι τόσο το καλύτερο λοιπόν (δείτε το σαν ένα E90 -παραπονιέται κανείς αγοραστής του για την απόδοση της κάμερας; ) ;)

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω αυτή τη μανία με τα πολλά MP.Τι παραπάνω προσφέρουνα τα 8 σε σχέση με τα 5MP;

Οι αισθητήρες που υπάρχουν στα κινητά είναι τόσο μικροί σε μέγεθος που θεωρώ υπερβολή ακόμη και τα 5MP για να έχουμε ένα "ποιοτικό" αποτέλεσμα στις φωτογραφίες,που και πάλι παρουσιάζουν αρκετό θόρυβο.

Σε τελική ανάλυση ένα κινητό δεν είναι μόνο ΤΑ MP ΚΑΙ Ο ΦΑΚΟΣ.Γι'αυτό υπάρχουν και οι compact φωτογραφικές μηχανές.

Προσωπικά θεωρώ το κινητό ότι καλύτερο και καινοτόμο έχει παρουσιάσει η Nokia μετά το αγαπημένο μου N70.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν διαφορά ρε φιλαράκο ! π.χ. εγώ θέλω να βάλω wallpaper την photo που θα τραβήξω στην 26αρα οθόνη και δεν θέλω να φαίνονται τετραγωνάκια πως να το κάνουμε !

 

Και στην τελική γιατί να μην βάλει τα 8mp ? αυτή είναι η τωρινή τεχνολογία πια ! Έχει περάσει ένας χρόνος και λες και έχει μια αποθήκη με φάκους 5 mp και θέλει να την αδείασει συμπεριφέρεται η nokia . ΔΕν λέω η συσκευή αποτελεί ένα εξαιρετικό βήμα στις οθόνες αφής κνητά κλπ . Αλλά αποτελεί μια ελλειπής επιλογή για μένα . Χωρίς xenon , χωρίς 8 mp , χωρίς multitouch (δεν το έχω επιβεβαιώσει απλά δεν έχει αναφερθεί ) δεν έχω λεφτά για πέταμα επειδή απλά θα πατάω την οθόνη και όχι ένα κουμπάκι .Ας ελπίσουμε να ανακοινώσει το καλοκαιρινό κινητό πιο ολοκληρωμένο.

το κινητο ειναι μερος της ζωης μας
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα δεν λεω οτι το κινητο δεν ειναι ολοκληρωμενο και σαφως στοχευει στο web αλλα και το Ν95 οταν ειχε βγει παλι δεν στοχευε στις φωτογραφικες του ικανοτητες ωστοσο ηταν οτι το καλυτερο εκεινη τη στιγμη στον τομε αυτο για Νοκια,το πρωτο με 5ΜΡ και ετσι σε ολυς τους τομεις ηταν η ναυαρχιδα της σειρας Ν,γιατι να μην εβαζαν τωρα στο Ν97 ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΦΑΚΟ ΚΑΙ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΓΙΑ 8ΜΡ?Οταν τα σημερινα Νseries κανουν ολα απο 500 ευρω και κατω θελω αν ειναι να σκασω 700 να υπερεχω σε ολους τους τομεις πως να το κανουμε
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχουν διαφορά ρε φιλαράκο ! π.χ. εγώ θέλω να βάλω wallpaper την photo που θα τραβήξω στην 26αρα οθόνη και δεν θέλω να φαίνονται τετραγωνάκια πως να το κάνουμε !

 

Και στην τελική γιατί να μην βάλει τα 8mp ? αυτή είναι η τωρινή τεχνολογία πια ! Έχει περάσει ένας χρόνος και λες και έχει μια αποθήκη με φάκους 5 mp και θέλει να την αδείασει συμπεριφέρεται η nokia . ΔΕν λέω η συσκευή αποτελεί ένα εξαιρετικό βήμα στις οθόνες αφής κνητά κλπ . Αλλά αποτελεί μια ελλειπής επιλογή για μένα . Χωρίς xenon , χωρίς 8 mp , χωρίς multitouch (δεν το έχω επιβεβαιώσει απλά δεν έχει αναφερθεί ) δεν έχω λεφτά για πέταμα επειδή απλά θα πατάω την οθόνη και όχι ένα κουμπάκι .Ας ελπίσουμε να ανακοινώσει το καλοκαιρινό κινητό πιο ολοκληρωμένο.

Βασικά και τα 5 mp φτάνουν για την οθόνη σου και δεν θα έχει "κουτάκια".

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Έχουν διαφορά ρε φιλαράκο ! π.χ. εγώ θέλω να βάλω wallpaper την photo που θα τραβήξω στην 26αρα οθόνη και δεν θέλω να φαίνονται τετραγωνάκια πως να το κάνουμε !

 

Και στην τελική γιατί να μην βάλει τα 8mp ? αυτή είναι η τωρινή τεχνολογία πια ! Έχει περάσει ένας χρόνος και λες και έχει μια αποθήκη με φάκους 5 mp και θέλει να την αδείασει συμπεριφέρεται η nokia . ΔΕν λέω η συσκευή αποτελεί ένα εξαιρετικό βήμα στις οθόνες αφής κνητά κλπ . Αλλά αποτελεί μια ελλειπής επιλογή για μένα . Χωρίς xenon , χωρίς 8 mp , χωρίς multitouch (δεν το έχω επιβεβαιώσει απλά δεν έχει αναφερθεί ) δεν έχω λεφτά για πέταμα επειδή απλά θα πατάω την οθόνη και όχι ένα κουμπάκι .Ας ελπίσουμε να ανακοινώσει το καλοκαιρινό κινητό πιο ολοκληρωμένο.

 

Εκτός του ότι η οθόνη σου έχει σίγουρα πολύ μικρότερη ανάλυση, οπότε και τα 5mp είναι υπεραρκετά, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θέλουμε 8. Δηλαδή σε λίγο καιρό θα θέλουμε 10-13-15? για ποιο λόγο?

Καταλαβαίνω γιατί κάποιος θα ψάρωνε με τα πολλά mp αλλά νομίζω πως έχει αποδειχθεί άπειρες φορές στο παρελθόν πως δεν είναι η ουσία.

Αφού λοιπόν κάνουμε ευχές εγώ θα ευχόμουν η ανάλυση στα κινητά να παραμείνει για πάντα 5mp και συνεχώς να βελτιώνονται τα οπτικά μέρη. Γιατί τα +3 megapixel δεν έχουν να σου προσφέρουν τίποτα ενώ ένας (έστω και λίγο) καλύτερος φακός θα κάνει τεράστια διαφορά στη φωτογραφία. Νομίζω πως στη φάση που είμαστε τα 5 mp είναι ιδανικά. Δεν θέλει ούτε λιγότερα ούτε περισσότερα.

 

Αν πάω σε ένα κατάστημα ηλεκτρονικών θα πάρω μια φωτογραφική με 400 ευρώ και 13 mp.

Ο επαγγελματίας φωτογράφος που πληρώνει 2000 ευρώ για 8 mp όμως προφανώς είναι χαζούλης και εγώ τον κορόιδεψα αφού έχω 13 mp.

 

Με ενδιαφέρει πολύ το κινητό μου να τραβάει καλές φωτογραφίες και από το Ν97 θα ήθελα να δω καλά οπτικά μέρη και ποιότητα. Ούτε ένα mp παραπάνω δεν χρειάζεται.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Και στην τελική γιατί να μην βάλει τα 8mp ? αυτή είναι η τωρινή τεχνολογία πια ! QUOTE]

 

Αυτή τη στιγμή υπάρχει η τεχνολογία και για 10+ MP σε κινητό.Προσωπικά όμως προτιμώ να παραμείνουμε στα 5MP με παράλληλη όμως αύξηση της ποιότητας των φακών και του λογισμικού διόρθωσης των λαθών του αισθητήρα.

Link to comment
Share on other sites

Και προς το παρόν και προς το εγγύς μέλλον θα είναι μη διαθέσιμη στην Ελλάδα η άκρως απαραίτητη για σένα υποστήριξη για ψηφιακή τηλεόραση. Δεν είδα κάποιον άλλο να παραπονιέται για την έλλειψη του χαρακτηριστικού αυτού, ούτε εδώ, αλλά ούτε στις χώρες που η ψηφιακή τηλεόραση είναι διαθέσιμη. Εκτός κι αν έχεις εντοπίσει κάποιο review που κράζει την Nokia γι' αυτή την έλλειψη. ;)

 

Αλλά βέβαια, επειδή η δική σου συσκευή διαθέτει δέκτη τηλεόρασης, πρέπει να έχουν και οι μελλοντικές συσκευές της Nokia. Δεν χρειάζεται, εξάλλου η υπερσυσκευή είναι μια και μοναδική, δεν υπάρχει άλλη. :lol:

 

Το Ν97 και δικό μου θα είναι, όπως το Ν96, Ν95-8GB, Ν95, Ν80... αλλά αυτό δεν έχει σχέση, ώστε να είναι πλήρης μία συσκευή. Το Ν97 είναι η νέα ναυαρχίδα!

Θα πρέπει όμως όταν μιλάμε να καταλαβαίνουμε τι λέμε, ok?

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον κινητο κατα τη γνωμη μου αν και 700 ευρω ειναι πααρα πολλα κ σαφως δεν αξιζει τοσα το εν λογω κινητο πόσο μαλλον απο τη στιγμη που δεν προσφερει κατι καινοτομο η καποιο χαρακτηριστικό που να αναγκαζει καποιον κατοχο ν95,ν96,.. να προβει σε αμεση αλλαγη της συσκευης του.

 

Προσωπικα για μενα το ΜΕΓΑΛΟ στοιχημα της nokia με τη συγκεκριμενη συσκευη ειναι να βελτιωσει αμεσα την ποιοτητα κατασκευης στα μοντελα της.Αν εξακολουθησει την απαραδεκτη πολιτικη της κ στο ν97 εχουμε να γελασουμε πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Το Ν97 και δικό μου θα είναι, όπως το Ν96, Ν95-8GB, Ν95, Ν80... αλλά αυτό δεν έχει σχέση, ώστε να είναι πλήρης μία συσκευή. Το Ν97 είναι η νέα ναυαρχίδα!

Θα πρέπει όμως όταν μιλάμε να καταλαβαίνουμε τι λέμε, ok?

 

Φυσικά και καταλαβαίνω τι λέω. Αυτό που λέω είναι ότι δεν χρειάζεται ένα κινητό να έχει δεκτή ψηφιακής τηλεόρασης για να θεωρείται πλήρες. Αυτό εσύ το ισχυρίστηκες αν δεν απατώμαι. Προσωπικά πιστεύω ότι ένα χαρακτηριστικό που τουλάχιστον εδώ στην Ελλάδα μόνο για μόστρα θα το χρησιμοποιούσαν κάποιοι, γι' αυτό ευτυχώς που δεν πρόκειται να το δούμε στο άμεσο μέλλον, καθώς θα αυξάνει αδικαιολόγητα την τιμή των συσκευών χωρίς να σου χρησιμεύει σε τίποτα ουσιαστικό.

 

Ούτε προφανώς μπορεί κάποιος να χαρακτηρίσει το Ν97 μη-πλήρες λόγω της έλλειψης φλας ξένου. Κάτι τέτοιο θα μπορούσαμε να το πούμε αν η Nokia το λανσάρε ως φωτογραφικό κινητό, το οποίο σαφώς και δεν είναι.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν βγαινω λιγο εκτος θεματος αλλα ελεος πατριωτες.Καθε φορα που παρουσιαζεται μια καινουργια συσκευη ολο τα ιδια και τα ιδια.Γιατι εχει αυτον τον φακο και δεν εχει εναν μεγαλυτερο.Γιατι εχει το ενα και οχι το αλλο.Ναι αλλα η ταδε εταιρια εχει συσκευη με αυτα τα χαρακτηριστικα που δεν <<μου αρεσουν εμενα>> ,οχι γιουβετσι κοκορετσι και κολοκυθια με ριγανη Μια φορα δεν γινεται να μεινει ενα θεμα <<καθαρο>>;:protest:Προσωπικη μου αποψη για την συσκευη αυτη:Απαιχτο.Μενει να δουμε ποτε θα βγει στην αγορα,τι θα λεει απο ποιοτητα και χρηστικοτητα,καθως και τα αναλυτικα τεχνικα χαρακτηριστικα του.Απο εκει και περα σε οποιον του αρεσει ας το αγορασει,και πολυ καλα θα κανω!

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ένα xenon εγώ θα το ήθελα. Κατά τα δικά μου κριτήρια είναι το μόνο που του λείπει.

 

Πάντως περιμένω να βγει και έκδοση χωρίς QWERTY. Θα είναι πολύ πιο λεπτό και δεν θα έχει κινητά μέρη:)

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια απο τα ίδια. Παρόλο που φαίνεται οτι έχει γίνει καλή δουλειά στην κατασκευή του, θα προτιμήσω τα χαρακτηριστικά του σε candybar χωρίς hardware πληκτρολόγιο.

 

Kαι ένα άρθρο που κάνει λόγο για τον επεξεργαστή του Ν97, ο οποίος ακόμα δεν έχει ξεκαθαριστή τι χαρακτηριστικά έχει. Στην συνέντευξη στελέχους της Nokia, κατά την παρουσίαση της συσκευής στο Nokia World, ειπώθηκε οτι θα έχει τον ίδιο επεξεργαστή με το Ν95 αλλά ρονισμένο σε περισσότερα mhz.

 

http://www.slashgear.com/nokia-n97-still-using-arm11-not-omap-3-0325004/

 

Περιμένουμε περισσότερες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...