Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε geolat τη συμπεριφορά σου τη δικαιολογώ μόνο αν είσαι κάτω από 15 χρόνων. Το ότι μια ή περισσότερες παραγγελίες σου δεν ήρθαν ακριβώς στην ώρα τους δε σημαίνει ότι το κατάστημα είναι αναξιόπιστο. Και εγώ είμαι ένας από πολλούς που έχω παραγγείλει από το συγκεκριμένο κατάστημα αρκετές φορές και όλες ήρθαν στην ώρα τους ή και γρηγορότερα. Παίζει ρόλο και η μεταφορική.
Link to comment
Share on other sites

Nεοτερα απο το αξιοπιστο banggoοd.

Συμφωνα με αυτους το δεμα μου ειναι προς παραδοση απο τις 23/06/2017 06:36 και να κοιταξω στο ταχυδρομειο.

 

Την ιδια ακριβως ωρα (23/06/2017 06:36) συμφωνα με τη dhl και τα Eλτα το δεμα αναχωρησε απο τη Γερμανια!!!

Θαυμα!!!Θαυμα!!!Η banggood διακτινιζει δεματα!!!Τρεξατε χριστιανοι να θαυμασετε και να πιστεψετε!!!

Ποιος Παϊσιος ...Εδω εχουμε την οσια banggood την Αξιοπιστη και Διακτινιζουσα!

Γράψε ακριβώς εδώ τα σχόλια του Banggood.

Μήπως κάτι χάθηκε στην μετάφραση.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και τερματισα!Που ακουστηκε να μη πιστευω οτι ενα δεμα δεν ειναι δυνατον να βρισκεται ταυτοχρονα στην Ελλαδα και στη Γερμανια.Συμφωνα με οσα λες ειμαι σιγουρος πως σου εχει τυχει κι εσενα που εχεις κανει δεκαδες αγορες.Τι?Οχι?

Φιλε 20+ χρονια αγοραζω απο εξω,και πολυ χειροτερα μου εχουν τυχει,το δικο σου ...προβλημα...ειναι αστειακι,που να δεις τα 1α χρονια τι γινοταν...και φυσικα ΠΑΝΤΑ εβρισκα λυσεις στα οποια θεματακια...αλλα δεν κανω-γραφω ετσι...........

Αντε καλη τυχη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Tελικα τη λυση την εδωσε το paypal.Πληρης επιστροφη των χρηματων χωρις πολλα πολλα χωρις ψεμματα κλπ κινεζιες.Το χασιμο ηταν ο χαμενος χρονος και τα νευρα που εγιναν 12αρια καλωδια.Το κερδος ηταν η διαγραφη ενος ακομα αθλιου ελεεινου και αναξιοπιστου κινεζομαγαζου.Ας με συγχωρησουν οι κκ μετοχοι(?) του banggood που εσπευσαν να υπερασπιστουν το γελοιο κινεζομαγαζο αλλα απο εδω και περα μονο ebay (και aliexpress ως εναλλακτικη) που ξερω οτι αγορασω θα το παραλαβω στη προκαθορισμενη ημερομηνια και σε περιπτωση που αυτο δε γινει θα βρω το δικιο μου απευθειας χωρις ψεμματα δικαιολογιες και χαμενο χρονο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε geolat τη συμπεριφορά σου τη δικαιολογώ μόνο αν είσαι κάτω από 15 χρόνων. Το ότι μια ή περισσότερες παραγγελίες σου δεν ήρθαν ακριβώς στην ώρα τους δε σημαίνει ότι το κατάστημα είναι αναξιόπιστο. Και εγώ είμαι ένας από πολλούς που έχω παραγγείλει από το συγκεκριμένο κατάστημα αρκετές φορές και όλες ήρθαν στην ώρα τους ή και γρηγορότερα. Παίζει ρόλο και η μεταφορική.

Λες να επαιξε ρολο η ηλικια μου στο γεγονος της αμεσης δικαιωσης μου απο το paypal?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε 20+ χρονια αγοραζω απο εξω,και πολυ χειροτερα μου εχουν τυχει,το δικο σου ...προβλημα...ειναι αστειακι,που να δεις τα 1α χρονια τι γινοταν...και φυσικα ΠΑΝΤΑ εβρισκα λυσεις στα οποια θεματακια...αλλα δεν κανω-γραφω ετσι...........

Αντε καλη τυχη.

ε αφου ειναι αστειακι να τους χαρισω τα 108 ευρω και να σου στειλω κι εσενα ενα εικοσαρικο μιας και σου εχουν τυχει χειροτερα... Edited by geolat
Link to comment
Share on other sites

Tελικα τη λυση την εδωσε το paypal.Πληρης επιστροφη των χρηματων χωρις πολλα πολλα χωρις ψεμματα κλπ κινεζιες.Το χασιμο ηταν ο χαμενος χρονος και τα νευρα που εγιναν 12αρια καλωδια.Το κερδος ηταν η διαγραφη ενος ακομα αθλιου ελεεινου και αναξιοπιστου κινεζομαγαζου.Ας με συγχωρησουν οι κκ μετοχοι(?) του banggood που εσπευσαν να υπερασπιστουν το γελοιο κινεζομαγαζο αλλα απο εδω και περα μονο ebay (και aliexpress ως εναλλακτικη) που ξερω οτι αγορασω θα το παραλαβω στη προκαθορισμενη ημερομηνια και σε περιπτωση που αυτο δε γινει θα βρω το δικιο μου απευθειας χωρις ψεμματα δικαιολογιες και χαμενο χρονο.

Φίλε δεν είσαι ο κανόνας,.......τα περί μετόχων κτλ άλλου....... έχουμε βοηθήσει άπειρες φορές...... Αφιλοκερδώς....... σιγά μην μας κόβουν και μηνιατικο......:blink:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κακως κανετε (κανουμε) και υπεραδπιζεστε -ομαστε τα κινεζομαγαζα διοτι τωρα τελευταια και ακριβυναν πολυ και ειναι αναξιοπιστα και αργα στην παραδοση

Leagoo z5 50€ στην κινα και 51€ !!!!!!!!! στην Ελλαδα με εγγυηση αποδειξη και 24% φπα !!!!!!!!!!

Αισχος

Link to comment
Share on other sites

Κακως κανετε (κανουμε) και υπεραδπιζεστε -ομαστε τα κινεζομαγαζα διοτι τωρα τελευταια και ακριβυναν πολυ και ειναι αναξιοπιστα και αργα στην παραδοση

Leagoo z5 50€ στην κινα και 51€ !!!!!!!!! στην Ελλαδα με εγγυηση αποδειξη και 24% φπα !!!!!!!!!!

Αισχος

Ωπα, κάπου μπερδεύεσαι.

Κανείς δεν είπε ότι το Banggood και το κάθε κινέζικο ότι είναι το καλύτερο μαγαζί της αγοράς.

Απλά, δεν γίνεται και να συμφωνούμε όσοι έχουμε κάνει 5, 10, 20 αγορές μαζί του χωρίς πρόβλημα, με κάποιον που έκανε 1 αγορά και το κράζει.

Όπως δεν έχει λογική το ότι αυτός που το κράζει, απαιτεί ή περιμένει να συμφωνούν όλοι οι άλλοι μαζί του και μάλιστα να ειρωνεύεται και τους υπόλοιπους.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κακως κανετε (κανουμε) και υπεραδπιζεστε -ομαστε τα κινεζομαγαζα διοτι τωρα τελευταια και ακριβυναν πολυ και ειναι αναξιοπιστα και αργα στην παραδοση

Leagoo z5 50€ στην κινα και 51€ !!!!!!!!! στην Ελλαδα με εγγυηση αποδειξη και 24% φπα !!!!!!!!!!

Αισχος

 

Εχουν μερικοι την εντυπωση, πως αν αγοραζουν κατι απο Κινα θα κανει 3-4 μερες να ερθει στα ποδια τους, και αν ερθει στο προβλεπομενο 2-3 βδομαδες κραζουν ανελεητα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω παραγγείλει ένα xiaomi απο geekbuying.com και εδώ και 15 μέρες είναι despatched to overseas, ν ανησυχώ? Πρώτη φορά έχει κάνει τόσο πολύ

 

Sent from my C103 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχουν μερικοι την εντυπωση, πως αν αγοραζουν κατι απο Κινα θα κανει 3-4 μερες να ερθει στα ποδια τους, και αν ερθει στο προβλεπομενο 2-3 βδομαδες κραζουν ανελεητα.

Kαποιοι αλλοι που εχουν παραγγειλει απο Ευρωπα"ικη αποθηκη περιμενουν 15 μερες και το κινεζομαγαζο τους λεει να απευθυνθουν στο...τελωνειο να κραζουν ή μπα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωπα, κάπου μπερδεύεσαι.

Κανείς δεν είπε ότι το Banggood και το κάθε κινέζικο ότι είναι το καλύτερο μαγαζί της αγοράς.

Απλά, δεν γίνεται και να συμφωνούμε όσοι έχουμε κάνει 5, 10, 20 αγορές μαζί του χωρίς πρόβλημα, με κάποιον που έκανε 1 αγορά και το κράζει.

Όπως δεν έχει λογική το ότι αυτός που το κράζει, απαιτεί ή περιμένει να συμφωνούν όλοι οι άλλοι μαζί του και μάλιστα να ειρωνεύεται και τους υπόλοιπους.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Ποιος ζητησε να συμφωνησεις μαζι μου?

Αφου εσυ εχεις κανει 5,10,20 αγορες χωρις προβλημα να του χαρισω εγω τα 108 ευρω λεγοντας οτι φταει ο αναδρομος Ερμης , η ωρα η κακια αλλα προς Θεου οχι το κινεζομαγαζο.

Ξανα: Ποιος απαιτησε να συμφωνησεις μαζι μου?

Link to comment
Share on other sites

Kαποιοι αλλοι που εχουν παραγγειλει απο Ευρωπα"ικη αποθηκη περιμενουν 15 μερες και το κινεζομαγαζο τους λεει να απευθυνθουν στο...τελωνειο να κραζουν ή μπα?

Απο Γερμανικο μεγαλο ηλεκτρονικο καταστημα εγινε αγορα laptop των 1900 ευρο,κολλημενο στο Ελληνικο τελωνειο..12 ημερες..το καταστημα φταει φιλε????

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει βρε παιδιά το κατάστημα με το ότι αργή μια παραγγελία;; πρόσφατη αγορά από gearbest έκανε 40 μέρες να έρθει το μαγαζί την έστειλε γρήγορα τι φταίει ότι είμαστε μπανανία και καθόταν πάνω από 20 μέρες στην Ελλάδα.

Απλά οι περισσότεροι δεν έχουν υπομονή και τους φταίνε τα μαγαζιά, με την εμπειρία μου στις αγορές από Κίνα αν δεν κλείσει 2 μηνο η παραγγελία δεν κάνω καμιά κίνηση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Απο Γερμανικο μεγαλο ηλεκτρονικο καταστημα εγινε αγορα laptop των 1900 ευρο,κολλημενο στο Ελληνικο τελωνειο..12 ημερες..το καταστημα φταει φιλε????

Ενημερωσε το καταστημα οτι τετοιες αγορες περνουν τελωνειο?Αν ναι φταιει το τελωνειο.Αν οχι φταιει το καταστημα.

Επι του προκειμενου τωρα:Αν το δεμα ειχε κολλησει στο τελωνειο ή στα ΕΛΤΑ θα τα εβαζα με το τελωνειο και με τα ΕΛΤΑ.

Τωρα που το δεμα δεν εχει ερθει καν στην Ελλαδα και οι "αξιοπιστοι" προσπαθουν να μου πουν οτι καπου εδω γυρω θα ειναι και να μην ανησυχω πρεπει να τα βαλω με το τελωνειο ,με τα ΕΛΤΑ, με το παπα της ενοριας , με το καστανα της γωνιας αλλα οχι με τους κινεζους γιατι καπιοι εχουν κανει Χ αγορες απο αυτους κι εγω μονο μια.

Αληθεια στις ποσες φορες και απο ποιο χαμενο ποσό και πανω θα πρεπει να διαμαρτυρηθει κανεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι σχέση έχει βρε παιδιά το κατάστημα με το ότι αργή μια παραγγελία;; πρόσφατη αγορά από gearbest έκανε 40 μέρες να έρθει το μαγαζί την έστειλε γρήγορα τι φταίει ότι είμαστε μπανανία και καθόταν πάνω από 20 μέρες στην Ελλάδα.

Απλά οι περισσότεροι δεν έχουν υπομονή και τους φταίνε τα μαγαζιά, με την εμπειρία μου στις αγορές από Κίνα αν δεν κλείσει 2 μηνο η παραγγελία δεν κάνω καμιά κίνηση.

Για το οτι η παραγγελια δεν εχει ερθει καν στην Ελλαδα και χαθηκε καπου στο δρομο φταιει οτι ειμαστε μπανανια αλλα σε καμμια περιπτωση η μπαγκουντ ετσι?Το οτι η αγορα εγινε (και καλα) απο την ευρωπαϊκη αποθηκη κι οχι απο τη Κινα εχει καμμια σημασια ή μπα?

Edited by geolat
Link to comment
Share on other sites

Όχι σε καμία περίπτωση δεν φταίει το κατάστημα αν χαθεί μια παραγγελια, από την στιγμή που το κατάστημα στείλει την παραγγελία δεν φέρνει καμία ευθύνη, track number έχεις ;; τι βγάζει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωσε το καταστημα οτι τετοιες αγορες περνουν τελωνειο?Αν ναι φταιει το τελωνειο.Αν οχι φταιει το καταστημα.Αν το δεμα ειχε κολλησει στο τελωνειο θα τα εβαζα με το τελωνειο.Τωρα που το δεμα δεν εχει ερθει καν στην Ελλαδα και οι "αξιοπιστοι" προσπαθουν να μου πουν οτι καπου εδω γυρω θα ειναι και να μην ανησυχω πρεπει να τα βαλω με το τελωνειο , με το παπα της ενοριας , με το καστανα της γωνιας αλλα οχι με τους κινεζους γιατι καπιοι εχουν κανει Χ αγορες απο αυτους κι εγω μονο μια.Αληθεια στις ποσες φορες και απο ποιο χαμενο ποσό και πανω θα πρεπει να διαμαρτυρηθει κανεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το οτι η παραγγελια δεν εχει ερθει καν στην Ελλαδα και χαθηκε καπου στο δρομο φταιει οτι ειμαστε μπανανια αλλα σε καμμια περιπτωση η μπαγκουντ ετσι?Το οτι η αγορα εγινε (και καλα) απο την ευρωπαϊκη αποθηκη κι οχι απο τη Κινα εχει καμμια σημασια ή μπα?

Oτι ναναι γραφεις φιλε......ποια χαμενα ποσα......κανεις δεν εχασε ποτε εαν αγορασε με paypal..........το κουραζεις ασκοπα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Oτι ναναι γραφεις φιλε......ποια χαμενα ποσα......κανεις δεν εχασε ποτε εαν αγορασε με paypal..........το κουραζεις ασκοπα.

Για να μη το κουραζω ασκοπα λοιπον περιμενω να μου πεις στις ποσες χαμενες παραγγελιες θα πρεπει να διαμαρτυρομαι και να χαρακτηριζω το banggood αναξιοπιστο κι αν θα πρεπει να τους ζητησω και συγνωμη που ανεβασα claim στο paypal αντι να τους πιστεψω οτι το δεμα μου κοβει βολτες καπου εδω τριγυρω και καποια στιγμη θα βαρεθει και θα ερθει.Περιμενω λοιπον την απαντηση σου

Link to comment
Share on other sites

Για να μη το κουραζω ασκοπα λοιπον περιμενω να μου πεις στις ποσες χαμενες παραγγελιες θα πρεπει να διαμαρτυρομαι και να χαρακτηριζω το banggood αναξιοπιστο κι αν θα πρεπει να τους ζητησω και συγνωμη που ανεβασα claim στο paypal αντι να τους πιστεψω οτι το δεμα μου κοβει βολτες καπου εδω τριγυρω και καποια στιγμη θα βαρεθει και θα ερθει.Περιμενω λοιπον την απαντηση σου

Καλα δεν ηξερα οτι πρεπει να σου δωσω και καποια αναφορα φιλε.......

Τελος και καλο καλοκαιρι..............:X

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν ηξερα οτι πρεπει να σου δωσω και καποια αναφορα φιλε.......

Τελος και καλο καλοκαιρι..............:X

Δε ζητησα αναφορα.Απαντησεις ζητησα σε δυο πολυ απλα ερωτηματα μιας και μου την ειπες οταν χαρακτηρισα το banggood αναξιοπιστο:

Στις ποσες φορες θα πρεπει να αρχισω να διαμαρτυρομαι

και

αν θα πρεπει να ζητησω συγνωμη που ανεφερα εδω την εμπειρια μου χωρις να ζητησω τη γνωμη σου που εχεις εικοσι χρονια πειρας κι ξερεις κλπ κλπ.

Αν δεν εχεις απαντησεις δε πειραζει.Να μη πεταγεσαι μονο στη μεση οταν καποιος αναφερει -χωρις μαλιστα να μειωσει ή να προσβαλλει κανεναν χρηστη (εμπειρο ή απειρο)- τη κακια εμπειρια του απο το οποιο (καλο ή κακο) καταστημα ειδικα οταν δεν εχει ζητηθει η γνωμη σου.Κι εγω δεν εχω καμμια κακη εμπειρια απο την Gearbest που εχω αγορασει καποια πραγματα αλλα σεβομαι την απογοητευση αυτων που εχασαν χρονο, ηρεμια και (ενδεχομενως) χρημα οταν ανεφεραν το προβλημα τους.Αυτος εξαλλου ειναι και ο λογος υπαρξης του thread ή μηπως οχι?

Καλο καλοκαιρι.-

Edited by geolat
Link to comment
Share on other sites

Δε ζητησα αναφορα.Απαντησεις ζητησα σε δυο πολυ απλα ερωτηματα μιας και μου την ειπες οταν χαρακτηρισα το banggood αναξιοπιστο:

Στις ποσες φορες θα πρεπει να αρχισω να διαμαρτυρομαι

και

αν θα πρεπει να ζητησω συγνωμη που ανεφερα εδω την εμπειρια μου χωρις να ζητησω τη γνωμη σου που εχεις εικοσι χρονια πειρας κι ξερεις κλπ κλπ.

Αν δεν εχεις απαντησεις δε πειραζει.Να μη πεταγεσαι μονο στη μεση οταν καποιος αναφερει -χωρις μαλιστα να μειωσει ή να προσβαλλει κανεναν χρηστη (εμπειρο ή απειρο)- τη κακια εμπειρια του απο το οποιο (καλο ή κακο) καταστημα ειδικα οταν δεν εχει ζητηθει η γνωμη σου.Κι εγω δεν εχω καμμια κακη εμπειρια απο την Gearbest που εχω αγορασει καποια πραγματα αλλα σεβομαι την απογοητευση αυτων που εχασαν χρονο, ηρεμια και (ενδεχομενως) χρημα οταν ανεφεραν το προβλημα τους.Αυτος εξαλλου ειναι και ο λογος υπαρξης του thread ή μηπως οχι?

Καλο καλοκαιρι.-

Φιλε αλλο να γραψεις-ενημερωσεις για μια κακη-αστοχη εμπειρια σου απο το εκαστοτε καταστημα,και αλλο να τρολαρεις συνεχως,τι δεν καταλαβαινεις απο αυτο????

Αντε βρε σου εχω την λυση........ΜΗΝ κανεις αλλες αγορες απο την Κινα!!!!!

Θα εχεις και εσυ........αλλα και εμεις την ηρεμια μας.

Α και εχει πολλα ακομα videoοδηγους στο tube να μαθαινεις...........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλτατε geolat αν πραγματι "καηκες" απο το μπανγκουντ, που να δεις και απο αλλους κινεζους...

 

Τελικα αριθμος αποστολης υπαρχει?

 

Αν οντως υπαρχει ειμαι 100% σιγουρος οτι θα το παραλαβεις!

Υστερα θα τους το επιστρεψεις το προιον? ή θα τους στειλεις τα χρηματα??

 

Το παραπανω μου ετυχε και ενω μου επεστρεψαν τα χρηματα, υστερα απο 2 μηνες μολις το παρελαβα θα μπορουσα να κανω την παπια...κι ομως με τον αριθμο αποστολης απεδειξα οτι πραγματι το ειχα στα χερια μου και τους κατεθεσα τα χρηματα!

Edited by iliasleon40
Link to comment
Share on other sites

Δε ζητησα αναφορα.Απαντησεις ζητησα σε δυο πολυ απλα ερωτηματα μιας και μου την ειπες οταν χαρακτηρισα το banggood αναξιοπιστο:

Στις ποσες φορες θα πρεπει να αρχισω να διαμαρτυρομαι

και

αν θα πρεπει να ζητησω συγνωμη που ανεφερα εδω την εμπειρια μου χωρις να ζητησω τη γνωμη σου που εχεις εικοσι χρονια πειρας κι ξερεις κλπ κλπ.

Αν δεν εχεις απαντησεις δε πειραζει.Να μη πεταγεσαι μονο στη μεση οταν καποιος αναφερει -χωρις μαλιστα να μειωσει ή να προσβαλλει κανεναν χρηστη (εμπειρο ή απειρο)- τη κακια εμπειρια του απο το οποιο (καλο ή κακο) καταστημα ειδικα οταν δεν εχει ζητηθει η γνωμη σου.Κι εγω δεν εχω καμμια κακη εμπειρια απο την Gearbest που εχω αγορασει καποια πραγματα αλλα σεβομαι την απογοητευση αυτων που εχασαν χρονο, ηρεμια και (ενδεχομενως) χρημα οταν ανεφεραν το προβλημα τους.Αυτος εξαλλου ειναι και ο λογος υπαρξης του thread ή μηπως οχι?

Καλο καλοκαιρι.-

 

Φιλε μου πραγματικα το εχεις κουρασει το ζητημα. Κανεις δεν αμφισβητησε οτι η αγορα σου ηταν μια κοροιδία του συγκεκριμενου μαγαζιου. Ομως απο οποιοδηποτε σημειο του πλανητη κι να αγορασεις κάτι στις 100 αγορες δεν ειναι ποτέ 100 % πετυχημενες ειτε κινεζοι ειτε Ελληνες ειτε απο την Αφρική. Κρινουμε καποιον με βαση το ποσοστο επι της 100 και ετσι λεμε οτι αυτος ειναι καλυτερος η χειροτερος. Δεν αρκει μια αγορα για να κριθει ενα μαγαζι οποιασδηποτε Εθνικοτητας. Θα εδινα βαρυτητα σε αυτα που λες αν ειχαν στατιστικη επι πολλων αγορών αλλα με βαση μια αγορά ειναι αναξιοπιστη κριση. Αν μου έλεγες οτι στις 20 αγορες μου οι 19 ηταν αποτυχημενες και κοροιδια τοτε θα ειχε μια βαση η όλη κουβεντα αλλα εδω οι περισσοτεροι που εχουμε αγορασει από το συγκεκριμενο μαγαζί δεν εχουμε κακό στατιστικο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...