Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βγαινουμε offtopic, το doogee εχει καλυτερη καμερα απο το redmi note3????? Η doogee εχει παραδοση στις απατεωνιες, εξ ου και οτι η δευτερη καμερα της ναυαρχιδας της που λεγεται mix (απο που πηρε το ονομα αραγε?) δεν εχει καμια απολυτως λειτουργια!!!! ασε που δεν ειναι bezeless .....

 

Σε χαμηλο φωτισμο το xiaomi redmi note 3 pro που εχω εβγαζε πολυ χειροτερες φωτογραφιες απο το doogee shoot 1. Παρε τα και συγκρινε. Μην το παιζετε αμεσως ιστορια.

+ Ο barlost.

Χαζος δεν ειμαι μια ωρα τα συγκρινα και τα αποτελεσματα εδειχναν με διαφορα οτι οντως το doogee ειχε καλυτερη καμερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το ακουσαμε και αυτο.

Οτι η doogee εχει καλυτερη καμερα απο τα Χιαομι.

 

Αν διαβασες δεν συγκρινα doogee με xiaomi γενικα.

Μιλησα για το shoot 1.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε χαμηλο φωτισμο το xiaomi redmi note 3 pro που εχω εβγαζε πολυ χειροτερες φωτογραφιες απο το doogee shoot 1. Παρε τα και συγκρινε. Μην το παιζετε αμεσως ιστορια.

+ Ο barlost.

Χαζος δεν ειμαι μια ωρα τα συγκρινα και τα αποτελεσματα εδειχναν με διαφορα οτι οντως το doogee ειχε καλυτερη καμερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν διαβασες δεν συγκρινα doogee με xiaomi γενικα.

Μιλησα για το shoot 1.

χαχα... να τα παρω??? ειχα redmi note 3 απο το πρωτο με mediatek soc και μετα το snapdragon hexacore, εχει κανα χρονο κ που τα εδωσα.... και σιγα μην δωσω χρηματα στην αποτυχημενη και μεσ την απατεωνια doogee!! παρε εσυ!!!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Σε χαμηλο φωτισμο το xiaomi redmi note 3 pro που εχω εβγαζε πολυ χειροτερες φωτογραφιες απο το doogee shoot 1. Παρε τα και συγκρινε. Μην το παιζετε αμεσως ιστορια.

+ Ο barlost.

Χαζος δεν ειμαι μια ωρα τα συγκρινα και τα αποτελεσματα εδειχναν με διαφορα οτι οντως το doogee ειχε καλυτερη καμερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν διαβασες δεν συγκρινα doogee με xiaomi γενικα.

Μιλησα για το shoot 1.

 

Χαζος δεν εισαι, επιπολαιος θα ελεγα. Η Doogee σε καθε μοντελο της βγαζει και μια κρυμμενη πικρη αληθεια, θα ηθελες να ειναι η καμερα; Γιατι η Χιαομι λεει 16ΜΠ και ειναι οσο λεει. Ενω απο την αλλη η doogee πολλα λεει.

 

(δεν θεωρω ουτε στο ελαχιστο οτι ενα μοντελο με δυο καμερες ειναι καλυτερο απο καποιο αλλο, μονο και μονο επειδη προσφερει "βαθος" σε μια φωτογραφια)

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε να έχετε την ψυχική ηρεμία σας και να μην πετάξετε τα λεφτά σας μακριά από Doogee, στα χαρτιά μπορεί να είναι δυνατή συσκευή στην πράξη όχι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

χαχα... να τα παρω??? ειχα redmi note 3 απο το πρωτο με mediatek soc και μετα το snapdragon hexacore, εχει κανα χρονο κ που τα εδωσα.... και σιγα μην δωσω χρηματα στην αποτυχημενη και μεσ την απατεωνια doogee!! παρε εσυ!!!

 

Παντοτε, αν και εχουμε ξεφυγει απο το θεμα, εχει σημασια τι παιρνεις και ποσα χρηματα δινεις.

Εγω το μονο που εγραψα ηταν αν ειναι αξιοπιστο το dx ως καταστημα.

Εχει 80 ευρω το doogee shoot 1και επειδη ενα απογευμα το ειχα καμια ωριτσα στα χερια μου μου εκανε απιστευτη εντυπωση η καμερα για 80 ευρω.

Απο το xiaomi ειμαι υπερευχαριστημενος και δεν το αλλαζω προς το παρον.

Εχω παρει πολλα κινεζικα σε φιλους σοι κλπ.

3-4 doogee x5 με 55 ευρω που ειχα παρει δουλευουν ακομη.

149 που το εχει στο minya δε θα εδινα λοιπον για το doogee. Αλλα στα 80 θεωρω οτι αξιζει.

Αυτα μονο ειπα και εσεις αρχισατε να λετε γενικα για συγκριση xiaomi και doogee λες και εγω συγκρινα ποιοτητα ή λογισμικο κλπ. Και ποσο μαλλον με oneplus λες και ειμαι κανενας ασχετος και δεν ξερω. Και με εσενα και με τον barlost εχουμε συνομιλησει αρκετες φορες και μου εκανε εντυπωση η σε εισαγωγικα επιθεση σας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαζος δεν εισαι, επιπολαιος θα ελεγα. Η Doogee σε καθε μοντελο της βγαζει και μια κρυμμενη πικρη αληθεια, θα ηθελες να ειναι η καμερα; Γιατι η Χιαομι λεει 16ΜΠ και ειναι οσο λεει. Ενω απο την αλλη η doogee πολλα λεει.

 

(δεν θεωρω ουτε στο ελαχιστο οτι ενα μοντελο με δυο καμερες ειναι καλυτερο απο καποιο αλλο, μονο και μονο επειδη προσφερει "βαθος" σε μια φωτογραφια)

 

Και οχι μονο η doogee.

Link to comment
Share on other sites

Παντοτε, αν και εχουμε ξεφυγει απο το θεμα, εχει σημασια τι παιρνεις και ποσα χρηματα δινεις.

Εγω το μονο που εγραψα ηταν αν ειναι αξιοπιστο το dx ως καταστημα.

Εχει 80 ευρω το doogee shoot 1και επειδη ενα απογευμα το ειχα καμια ωριτσα στα χερια μου μου εκανε απιστευτη εντυπωση η καμερα για 80 ευρω.

Απο το xiaomi ειμαι υπερευχαριστημενος και δεν το αλλαζω προς το παρον.

Εχω παρει πολλα κινεζικα σε φιλους σοι κλπ.

3-4 doogee x5 με 55 ευρω που ειχα παρει δουλευουν ακομη.

149 που το εχει στο minya δε θα εδινα λοιπον για το doogee. Αλλα στα 80 θεωρω οτι αξιζει.

Αυτα μονο ειπα και εσεις αρχισατε να λετε γενικα για συγκριση xiaomi και doogee λες και εγω συγκρινα ποιοτητα ή λογισμικο κλπ. Και ποσο μαλλον με oneplus λες και ειμαι κανενας ασχετος και δεν ξερω. Και με εσενα και με τον barlost εχουμε συνομιλησει αρκετες φορες και μου εκανε εντυπωση η σε εισαγωγικα επιθεση σας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και οχι μονο η doogee.

Ένα δίκιο στο φίλο. Νομίζω δέχτηκε επίθεση χωρίς λόγο. Εξεφρασε τη γνώμη του

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα δίκιο στο φίλο. Νομίζω δέχτηκε επίθεση χωρίς λόγο. Εξεφρασε τη γνώμη του

 

Sent from my C106 using Tapatalk

 

ξεφευγουμε του θεματος αλλα ο mark1979 ειναι πιο φιλος απο απλο συμφορουμιτη, εχουμε μιλησει και στα meeting, και αν μη τι αλλο δεν μπορουμε να το trolαρουμε λιγο? doogee ρε!!!! χαχαχα

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

από το honorbuy έχει ψωνίσει κανένας? είναι αξιόπιστο?
Αν δεν σε πειράζουν τα 30€ περίπου μεταφορικά προχωρά άφοβα. Στέλνουν με dhl από αποθήκη στην Ιταλία. Έρχεται γρήγορα όμως το δέμα (1-2 εργάσιμες το πολύ) στην πόρτα σου

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο GB το Oneplus 3T EU version στα 400$.

Αλλά υπάρχει κίνδυνος τελωνείου.

 

Άλλο site που στέλνει από Ευρώπη;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε πειράζουν τα 30€ περίπου μεταφορικά προχωρά άφοβα. Στέλνουν με dhl από αποθήκη στην Ιταλία. Έρχεται γρήγορα όμως το δέμα (1-2 εργάσιμες το πολύ) στην πόρτα σου

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

κ ιεγω εχω ψωνισει αλλα προιον που γραφει οτι ειναι στην ευρωπαικη αποθηκη αυτο να προσεξεις

Link to comment
Share on other sites

τώρα που το είπατε πρόσεξα ότι έχει και 23€ μεταφορικά από eu. και μου είχε αρέσει πολύ το 156€ για το Redmi Note 4 global(3/32).
Link to comment
Share on other sites

τώρα που το είπατε πρόσεξα ότι έχει και 23€ μεταφορικά από eu. και μου είχε αρέσει πολύ το 156€ για το Redmi Note 4 global(3/32).

Παλι συμφερει γιατι ειναι χωρις τελωνειο και χρονος παραδοσης πολυ συντομος,νομιζω δεν συμφερει απο κινα πλεον αγορες ,για τους δυο ανωτερω λογους συν ψαξε που ειναι το πακετο ,ηρθε δεν ηρθε ελλαδα ποτε θα φανει στα ελτα ποτε θα ανοιξει οσακος ποτε θα βγει απο το τελωνειο,,,,,αμαν κουραστηκα μονο που τα ανεφερα ,αν και σε μερκους αρεσει ολη αυτη ηδιαδικασια.....

Link to comment
Share on other sites

αν πάρω από ευρωπαϊκή αποθήκη, σε περίπτωση βλάβης το κινητό επιστρέφει Κίνα ή στην ευρωπαϊκή αποθήκη?
Link to comment
Share on other sites

αν πάρω από ευρωπαϊκή αποθήκη, σε περίπτωση βλάβης το κινητό επιστρέφει Κίνα ή στην ευρωπαϊκή αποθήκη?

 

οτι σου πουνε, μαλλον κινα

Link to comment
Share on other sites

αν πάρω από ευρωπαϊκή αποθήκη, σε περίπτωση βλάβης το κινητό επιστρέφει Κίνα ή στην ευρωπαϊκή αποθήκη?

 

κινα επιστρεφει

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

αν πάρω από ευρωπαϊκή αποθήκη, σε περίπτωση βλάβης το κινητό επιστρέφει Κίνα ή στην ευρωπαϊκή αποθήκη?

Ο κανόνας είναι Κίνα, αλλά εξαρτάται από το μαγαζί, σε κάποια με παραπάνω χρέωση δίνουν τη δυνατότητα να τα στείλεις και σε Ευρωπαϊκή χώρα για service. Τώρα από εκεί και πέρα που τα στέλνουν αυτοί για επισκευή, άγνωστο. Ρώτα το μαγαζί.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

To Vickmall δεν εμφανίζει την Ευρωπαϊκή (ελληνικη ειδικοτερα) αποθηκη του στο site. Την κατηργησε; Ξερει κανενας;
Link to comment
Share on other sites

To Vickmall δεν εμφανίζει την Ευρωπαϊκή (ελληνικη ειδικοτερα) αποθηκη του στο site. Την κατηργησε; Ξερει κανενας;

 

After you receive it,if you don't want it,let me put it in EU warehouse to sell.

and you help me to ship it from Greece,is it ok?

 

Αυτο την προηγουμενη εβδομαδα απο την Selina, βεβαια δεν λεει αν το EU warehouse ειναι Ελλαδα η οχι αλλα δεν νομιζω να εχουν και αλλο.

Παντος το Vickmall οπως το ξεραμε προ διετιας παει δεν υπαρχει κριμα :(

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τώρα που ζορισανε τα πράγματα με το τελωνείο, πρέπει να χαρτογραφήσουμε τις ευρωπαϊκές αποθήκες των κινεζοσαιτ για να δουμε τι μπορούμε να ψωνίζουμε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ουτε οι Ευρωπαικες αποθηκες είναι η λυση πλεον!

Εμενα με χρεωσαν 39 ευρω τελωνειο για μεταχειρισμενο κινητο που εστειλα πισω για σερβις και ηταν αγορασμενο από Ευρωπαικη αποθηκη!

Δηλ. λεμε αν χαλασει το κινητο σας και χρειαστεί να το στειλετε πισω θα πρεπει να πληρωσεις 15 ευρω για τα μεταφορικα + 39 τελωνειο,για υπολογιστε και το καπελο της Ευρωπαικης αποθήκης και πειτε μου συμφερει σε σχεση με σκρουτζ?

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε αυτό το άρθρο , αναφέρεται στον εκτελωνισμο των δεμάτων που έρχονται από Κίνα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ουτε οι Ευρωπαικες αποθηκες είναι η λυση πλεον!

Εμενα με χρεωσαν 39 ευρω τελωνειο για μεταχειρισμενο κινητο που εστειλα πισω για σερβις και ηταν αγορασμενο από Ευρωπαικη αποθηκη!

Δηλ. λεμε αν χαλασει το κινητο σας και χρειαστεί να το στειλετε πισω θα πρεπει να πληρωσεις 15 ευρω για τα μεταφορικα + 39 τελωνειο,για υπολογιστε και το καπελο της Ευρωπαικης αποθήκης και πειτε μου συμφερει σε σχεση με σκρουτζ?

 

Καλε μου φιλε, διαβαζεις τι γραφεις? Οι ευρωπαικες αποθηκες ειναι μια χαρα, σημαινει οτι τα προιοντα πηγαν εκει και εκτελωνιστηκαν σε αλλη χωρα, μελος της ΕΕ, σαν ευρωπαικα πλεον κινουνται ελευθερα στις χωρες μελη της ΕΕ. Ουδεποτε κανεις πληρωσε εξτρα σε τελωνειο για παραλαβη απο ευρωπαικη αποθηκη. Εσυ εστειλες το κινητο στην κινα για επισκευη και σου επιστραφηκε απο ΤΡΙΤΗ χωρα, τι περιμενες? να ξερει ο τελωνης εκει απο που το πηρες? για να μπορεσεις να σου επιστραφει χωρις να πληρωσεις ξανα φορο , πρεπει να συνοδευεται απο την πρωτη καρτελα (eori) εκτελωνισμου με την οποια φορολογηθηκε οταν ηρθε στην ΕΕ. Τα μεταφορικα που λες 15 ευρω στα καλυπτει το paypal αν πληρωσες με αυτο, απλα ουτε καν το εψαξες, και οταν στο εστειλε πισω ο κινεζος που στο επισκευασε ουτε καν μπηκε/ς στον κοπο να βαλει/ζητησεις/απαιτησεις μεσα ενα χαρτι που να λεει ξεκαθαρα επισκευασμενο, ε? σωστα? ο τελωνης ειναι τελωνης στο ΚΑΤ του ελευθεριος βενιζελος, δεν εργαζεται και στο μαντειο των δελφων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω τώρα που ζορισανε τα πράγματα με το τελωνείο, πρέπει να χαρτογραφήσουμε τις ευρωπαϊκές αποθήκες των κινεζοσαιτ για να δουμε τι μπορούμε να ψωνίζουμε.

Οπως και να επιλεξουμε priority line , site οπως το gearbest αλλα και το tomtop διαθετουν αυτη τη μεθοδο αποστολης, εξαιρετικα γρηγορη (10-12 μερες) και στην πορτα σου χωρις καμια επιβαρυνση, αλλα εμεις θελουμε ολα τζαμπα, δινουμε 400 ευρω για το mi6 και μεθοδο αποστολης nlpost, ενω ξερεις οτι πλεον υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να στο σταματησουν και να πληρωσεις 130ευρω για να το παρεις αλλα και να περιμενεις 50-60 μερες, ενω με 15 ευρω θα το εχεις σε 12.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Επιλογή Priority line εχει για όλα τα προιοντα?

Βέπω ότι υπαρχει και eu direct αλλα δεν την δινει την επιλογή σε όλα!

Μπορεις φιλε να μας εξηγήσεις το τι και πως?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...